V središču

Kastriran maček naskakuje igrače in blazine


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor So feb 23, 2013 5:32 pm

Kastriran maček naskakuje igrače in blazine

Hm, ja, razen v Melijevi temi ;) nisem še nikjer zasledila, da bi kastriran maček "naskakoval" blazine, igrače
ali odeje.

Eni izmed mojih posvojiteljev so se namreč obrnili name glede tega. Maček je bil kastriran mlad (zgodnja
kastracija), tako da ne gre za priučeno vedenje pri pozni kastraciji.

A pozna kdo razlago, zakaj bi prišlo do tega?
Je potrebno pri tem vedenju pomisliti tudi na kakšne zdravstvene težave?
Je to lahko kazatelj stresa?

Njegov mačji brat, s katerim živi, je bil kastriran istočasno in tega vedenja ne kaže.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1180

Pridružen: Če jun 21, 2012 2:18 pm

Odgovor So feb 23, 2013 7:53 pm

Re: Kastriran maček naskakuje igrače in blazine

Na enem drugem forumu (ki sicer ni mačji) sem že videla "tožbo" zaradi takega obnašanja. Oglasila se je oseba, ki je menda veterinar za male živali, in povedala, da gre verjetno za enega od dveh razlogov: ali to dela zaradi stresa, ali pa preprosto zato, ker je ugotovil, da je fino. Kateri razlog je, se lahko ugotovi po tem, če je vidno, da se spravi na blazino takrat, ko je živčen, in če ga je pri dejanju možno preusmeriti ali zamotiti - če se ga ne da, ali če zraven kompulzivno liže ali sesa, potem je možno, da to počne iz živčnosti ali zaradi stresa. Pri takih primerih obstaja možnost, da bi pomagali feromoni ali Zylkene (za pomirjanje mačka). Če pa ni zaradi živčnosti ali kompulzije, potem pač je, kar je. Bog ne daj mačka za naskakovanje kaznovati, ker če še ni živčen, bo pa to gotovo postal. Kvečjemu je vredno poskusiti ga preusmeriti recimo na vedno isti predmet.

Upoštevaj standardne zadržke pri internetnih nasvetih (ti ne poznaš mene in jaz ne poznam osebno človeka, ki je to napisal). :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So feb 23, 2013 7:59 pm

Re: Kastriran maček naskakuje igrače in blazine

Glede Melija bi pa le povedala, da pri njemu ni nekih pravil za spolne manijake - včasih je pa več tednov mir, včasih pa ubogo dekco masira po desetkrat na dan. Go figure. :D
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 30

Pridružen: Če jul 12, 2012 8:53 am

Odgovor So feb 23, 2013 8:51 pm

Re: Kastriran maček naskakuje igrače in blazine

Moj kastriran samček tudi to počne - "naskakuje" eno dekco (vsaj mačka ni žrtev :D ) in to ponavadi ko sta mačka sama doma, včasih pa tudi ko smo ostali doma, pomoje iz dolgega časa (ali je možno, da je to ostanek nagona?). Jaz se zaradi tega nisem nikoli nič sekirala, če mu paše pač naj 8) , se mu ponavadi smejim, ker je na koncu tista dekca čisto nekje na drugem koncu stanovanja na tleh. Je bil pa dokaj "pozno" kastriran, pri cca. 6 mesecih.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Ne feb 24, 2013 8:29 am

Re: Kastriran maček naskakuje igrače in blazine

Naš muc je bil kastriran nekje pri 5 mesecih in je tudi imel enega medvedka, katerega je nadlegoval. Fora vsega je bila, da vedno, ko smo imeli obiske, je on nekje zbrskal tega medvedka, ga prinesel v dnevno sobo v spodnje nadstropje in pokazal obiskom kaj zna :girlblush:. Je bilo pa očitno to vedenje vezano na tega medvedka, saj ko ni imel medvedka, tega ni počel. Danes tudi, če vidi tega medvedka, mu je to čisto navadna stvar, ga ne nadleguje več :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne feb 24, 2013 10:43 am

Re: Kastriran maček naskakuje igrače in blazine

Jaz bi po moje dol padla od smeha, če bi prišla na obisk in bi maček pokazal kaj zna :lol: :lol:
Da ne odpiram nove teme, me zanima: a je možno, da pozno S samica kakšne vonjave oddaja, da so mački naokrog in da pusti mačkom, da jo naskakujejo? Zadnjič mi je namreč en trdil, da ima S samico, naokrog sosedove samce in da jim mačka rit dviguje :O
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne feb 24, 2013 1:09 pm

Re: Kastriran maček naskakuje igrače in blazine

Za samice vem, da je mogoče, da pri sterilizaciji ostane delček jajčnika, ki se ponovno razraste in proizvaja hormone. Mi je veterinarka povedala, da je to "reklamacija" in ponovijo sterilizacijo. Lahko si mislite kar hočete, ampak tako informacijo sem dobila-baje ni zelo redko celo. :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne feb 24, 2013 1:17 pm

Re: Kastriran maček naskakuje igrače in blazine

Na tole se je sumilo pri Mili, ki se je par dni pred posvojitvijo začela dret k satan :D pa je razlog dejansko bil ta, da ji je bil poln kufer drugih mačk/ov in je hotela mir.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne feb 24, 2013 1:46 pm

Re: Kastriran maček naskakuje igrače in blazine

V otroštvu sem imela muco. Pred sterilizacijo je imela 3 mladičke, po pa samo enega. :girlsad:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne feb 24, 2013 4:13 pm

Re: Kastriran maček naskakuje igrače in blazine

:O :D A kdo ve, če je možno, da ga kakšen vrli veterinar kaj pokrona tudi pri kastraciji - ne opravi dela. Naš Gizmo namreč ne le da naskakuje deko, ampak tudi Pepo. Ima obdobja, ko to počne celo vsak dan. Sicer ne eden ne drugi ne vesta za kaj pravzaprav gre in precej smešna sta pri početju, ampak normalno se mi pa tole ne zdi. Sem že spraševala veterinarje, pa nisem dobila konkretnega odgovora, oziroma nasveta, kaj naj, ne bi ga pa rada dala brez veze še enkrat kastrirati. Saj mene ne moti (Pepe tudi ne), ampak zadnjič je bila prav nerodna situacija, ker so bili pri meni posvojitelji, Gizmo pa hop, in je izgledalo, kot da imam doma nepoštimane muce. :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne feb 24, 2013 8:35 pm

Re: Kastriran maček naskakuje igrače in blazine

Meni se nekako ne zdi možno, ker jajček je lepo celovit, ne nekaj raztresenega okoli :lol: , ampak mogoče je itak vse.

Vem pa za pse, npr. Miško, on ima še kar neke potrebe po naskakovanju, če je bejba dobra, pa čeprav je sterilizirana, če se pa brezna, pol je pa čist preč. Torej, nekaj ostane, očitno, pri nekaterih, ker neke male količine spolnih hormonov lahko nastajajo tudi v drugih celicah...

Sicer je pa ta poza tudi način podrejanja, npr. kadar Aji čist pade samozavest, na hitr kako blazino nabriše... :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Ne feb 24, 2013 11:14 pm

Re: Kastriran maček naskakuje igrače in blazine

Pri nas je tako kot pri gipsy, Piki ni zadovoljen z "nadomestki", je pa zanimivo, da se spravi vedno le na Lili, ostali dve ga ne zanimata. Lili ni ravno navdušena, tako, da se vse kar hitro konča. Je pa tako, da je obdobje "mirovanja" po par mesecev, potem nekaj tednov poskuša srečo in spet preneha. Mislim, da zadnji poskusi segajo že kar več kot pol leta nazaj, je pa res, da ni več najmlajši. :D
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1860

Pridružen: Sr nov 17, 2010 9:58 pm

Odgovor Po feb 25, 2013 6:56 pm

Re: Kastriran maček naskakuje igrače in blazine

ja tkole bom rekla :) moj Pipi je bil kastriran pri 5 mesecih-eno leto je bil sam 8) -potem je prišla Bela-je bilo mir kako leto :) -potem pa se je začelo-vsaj 5 krat na teden jo poskuša revko bogo naskakovat na suho-njej pa nič jasno-eto take mamo pri nas-pa naj še kdo kaj reče :fool:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po feb 25, 2013 6:58 pm

Re: Kastriran maček naskakuje igrače in blazine

Že vidim, da bodo majčke z napisom KLMSM iskana roba :D :D

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.