V središču

Mačji posip


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 48

Pridružen: Pe nov 07, 2014 11:09 pm

Odgovor So nov 08, 2014 10:35 pm

Re: Mačji posip

Jaz sem ga lih včeraj kupila v Hofru, sem pa videla, da ga imajo tudi v trgovini Super Čombe.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 202

Pridružen: Pe okt 25, 2013 7:06 pm

Odgovor To nov 11, 2014 11:19 am

Re: Mačji posip

KamI je napisal/-a:Misliš Cat's Best Oko Plus? :) Ga ima superčombe že skozi v prodaji. (Mi ga uporabljamo že kakšno leto in ne gremo na drugega :good: )


Ja. Šele zdaj sem ga pvič videla, v Hofru - Hoferju - kak se reče sploh...?

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 202

Pridružen: Pe okt 25, 2013 7:06 pm

Odgovor To nov 11, 2014 11:26 am

Re: Mačji posip

Cats je napisal/-a:Današnje poročilo: zjutraj je Meli šel lulat v lesene pelete. Zakopaval je pol ure, ampak on rad bagerira in se mi zdi, da mu je zadeva končno všeč. :clap:


:lol: Tačka tudi zelo bagerira, praska tudi po stenah wc-ja, da se kar trese. Ne vem, a misli, da bo kaj nakraspala dol, zelo hecno izgleda :fool:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po nov 17, 2014 11:55 pm

Re: Mačji posip

Green cat posip je se v testu. Macka sta ga nehala jest, pa tudi vn ga meceta manj. Kepe so lepe, vonja nic kaj vec kot s tradicjonalnim posipom. Vonj po koruzi pa res je, ampak je sprejemljiv. Kot da noro kokice pecem.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To nov 18, 2014 9:59 am

Re: Mačji posip

Po treh tednih lahko rečem, da se leseni peleti dobro obnesejo. Sistem presejavanja sem malo izdelala in zdaj mi že fajn gre, Meli in Muš redno uporabljata wc in vse štima. Ena vreča (15 kg) bo za 4-5 menjav, kar je finančno zelo fajn.

Zadnjič sem letela skozi Eurospin in videla, da zdaj imajo dve vrsti Radamesa. Ga je kdo probal zadnje čase?

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor To nov 18, 2014 10:34 am

Re: Mačji posip

Cats je napisal/-a:Sistem presejavanja sem malo izdelala


Tole me pa zanima, kako gre :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To nov 18, 2014 10:36 am

Re: Mačji posip

Hehe, inverzno od navadnega posipa :D zagrabiš v lopatko, daš lopatko nad vrečko za smeti in treseš, da drobtinice (žaganje) ven padejo, brikete pa vrneš v wc. Malo prakse in zadeva lavfa ;)

Pa večkrat se spomnim na tisto baterijsko lopatko od oaze, ta bi bila primerna za tole nalogo :lol:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor To nov 18, 2014 11:24 am

Re: Mačji posip

Mi imamo Okota zaradi astmatika, ker mi skorajda nič več ne kašlja odkar imamo ta posip.
Kahle ne pucam z lopatko.
Vzamem en list papirnate brisače, z njim poberem kepe in kakce in ruknem v wc.

Za 5 mačkov imamo 3 kahle.
Pomijem jih 1x tedensko.
V dve kahli potem naštimam čisto frišen posip.
V tretjo pa stresem tisto, kar je ostalo iz drugih dveh od prejšnjega tedna.
Ni videti, da bi tastar posip mačke kaj motil, ker kahlo s tastarim peskom uporabljajo v enaki meri kot onidve s frišnim.
Na ta način ponucamo komplet posip in nič ne gre v nič. :yahoo:
Naturalizirani Gorenjci smo najbolj orto. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To nov 18, 2014 1:52 pm

Re: Mačji posip

Cats je napisal/-a:....
Pa večkrat se spomnim na tisto baterijsko lopatko od oaze, ta bi bila primerna za tole nalogo :lol:


Cats, če rabiš in ti prav pride, ti jo dam, res - meni je itak malo nerodna pa tko... :girlblush:
Se pa zdele res ne spomnim, kera CCL mi jo je podarila....? :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To nov 18, 2014 1:54 pm

Re: Mačji posip

Poooojma :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Po dec 29, 2014 12:36 pm

Re: Mačji posip

Eno vprašanje :truce: Nam je zmanjkalo Okota in sem danes v Mercatorju za silo kupila edini posip, ki so ga imeli :rolleyes:

Ta: Slika

Sicer je zadaj cela stran navodil, ampak mi še vseeno ni jasno....ko se muc polula v tole (sklepam, da so kristali? nismo še nikoli imeli), poberem lulanje ven, ali pustim? Pasha je že šel testirat in zdaj se vsi skup čudimo in gledamo, ker je čisto flurescentno rumen flekec notri :D

(No, zdaj je šel še Val sprobat...)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Po dec 29, 2014 6:41 pm

Re: Mačji posip

rofl zelo jedernato predstavljena situacija.
Oprosti, jaz ne znam pomagat, ampak bi me srčno zanimalo taisto. :blush:
... ko si rečeš: ''vem in smem''.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Po dec 29, 2014 7:02 pm

Re: Mačji posip

Pustiš, sploh če ne smrdi. En kamenček lahko še parkrat toliko vpije kot je do sedaj. In če imate slučajno dolgočasen večer jih eno pest spusti v kozarec vode, vsaj pri naših kamenčkih je ful zanimivo gledat in poslušat :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Po dec 29, 2014 8:26 pm

Re: Mačji posip

Ok, hvala Nika :) Saj sta še celo popoldne hodila gledat in vohat, sedaj sta se pa že navadila očitno :D Še sreča, da nista tolk zakomplicirana, da ga ne bi hotla uporabljat.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 256

Pridružen: So okt 09, 2010 5:17 pm

Odgovor Če jan 01, 2015 8:24 pm

Re: Mačji posip

Mi smo bili nekaj časa na kristalih, dokler se naša mačja populacija ni drastično povečala :) Jaz sem kakce pobirala ven, kar se tiče pa lulanja, pa sem samo vsakič, ko sem kakce pobirala, preostale kristale dobro premešala. Mi je pri dveh mačkah zdržala ena vreča (sicer ne ta zgornja znamka) malo manj kot en teden. Itak opaziš, ko je treba menjat, ker začne malo smrdeti. Pa veliko sreče pri eksperimentiranju ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če jan 01, 2015 8:41 pm

Re: Mačji posip

Podedovali smo pol vreče Radamesa in eno vrečo Tuševega peska. Pa sem rekla (ne pozabite, da je naša bajta prva takoj za gorenjsko mejo) da bomo porabili, ker je škoda stran metat.

Torej.

Radames. Smrdi k kuga. Po neki kemikaliji odurni. Še mački so mi po tem smrdeli, ko so mi prišli v naročje. Ocena: :bad:

Tuš. Ogromni "koščki", ki se po lulanju slabo zgrudijo v mešanico ogromne kepe (po Milinem damskem lulanju nastane kepa velikosti grenivke) in lepljivega blata. Ocena: :bad:

Ne mečite denarja stran, samo zato, ker sta tadva peska poceni. Ker tisto, kar dobite, ni za nikamor.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Če jan 01, 2015 8:56 pm

Re: Mačji posip

Uf, lashes, 1 teden? Jaz imam iz alerja 10litrsko vrečo, katera bi naj za eno mačko držala dva meseca, tako da nam gre v slabem mesecu. Meni je zelo všeč, ker kakec čisto izsuši in razsmradi, tako da ni panike tudi če ne poberem takoj. Pa ne praši/raznaša se, to je bil glavni cilj :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 256

Pridružen: So okt 09, 2010 5:17 pm

Odgovor Če jan 01, 2015 9:12 pm

Re: Mačji posip

En mesec? :O Bom enkrat poskusila tudi s temi kristali, jaz sem jih kupovala v sparu, mislim da je njihova znamka.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Pe jan 02, 2015 10:30 am

Re: Mačji posip

Cats je napisal/-a:Podedovali smo pol vreče Radamesa in eno vrečo Tuševega peska. Pa sem rekla (ne pozabite, da je naša bajta prva takoj za gorenjsko mejo) da bomo porabili, ker je škoda stran metat.
... Ne mečite denarja stran, samo zato, ker sta tadva peska poceni. Ker tisto, kar dobite, ni za nikamor.

MI smo imeli enako izkušnjo (tudi to, da se stran ne meče - pa smo poskusili).
Nikoli več, res je :bad: ...
... ko si rečeš: ''vem in smem''.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po jan 05, 2015 12:39 am

Re: Mačji posip

Tule je test greencat-a v polnem zagonu.
Par stvari sem se o njem naučila:
1. Raznaša se, ampak nič kaj pretirano več od golden-grey na primer.
2. Imam relativno vlažno stanovanje čez zimo (posledica sušenja oblačil noter) in ko je pesek enkrat vsut, nase vleče vlago. Pri pesku nisem nikoli opazila ravno, tale pa dobesedno spremeni barvo - potemni. In ko je enkrat temne barve ne dela več lepih kep. Rešitev sem našla v relativno "praznem" mačjem wcju. Par centi samo noter - ne običajnih 6-7cm.
3. Kakci vseeno fajn dehidrirajo (z očitno izjemo kakšne driske kjer se koruza lepo prilepi gor in zaduši vonj, o kakšnem resnem izsuševanjem konsistence pa ne morem ravno govorit - je še vedno malce "žulcasto" ob odstranjevanju).
4. Lulanje "potone" skozi pesek in pristane na dnu. Če bi bil tole klasičen pesek bi bil spodaj cement s temle pa samo malce z lopatko na rahlo privzdigneš in se cela plahta lepo odlušči. Če se kakšen košček kepice odpade, tresem wc kot sito in kepica "priplava" na površje.
5. Imam 2 wc-ja ki sta bolj na meji praznega. Ko je "prenizka" stopnja obeh, preostanek peska dam v enega, v drugega pa dam čisto svež pesek. Mačkov kot kaže ne moti, meni se pa tudi bolje bnese ker peska tako ni treba v velikih količinah stran metat (po navodilih naj bi ga pri klasični polnitvi stran vrgel vsake 2 tedna). Takole ga gre "v nič" mnogo manj.
6. Pri čiščenju gre mačji wc (imam odprte) z mano v wc, in izločki romajo direkt v školjko. Nobenih problemov z požiranjem, ali pa lepljenjem na školjko. tudi mačji wc je veliko lepši/čistejši ko pride do pomivanja. Res se praktično nič ne zasuši.
7. Z vonjem je težava šele ko je wc "ostankom" peska že res precej temen po barvi. Drugače ne smrdi. Razen če kdo ne prenese vonja koruze.

Bomo po moje kar na tem ostali. Peski so zakon, samo tale ma prednost da ni treba kakcev na konec bloka vsak dan nosit v smetnjak. Pri telem mrazu in ledu, je to meni bonus.
Kristalčkov še nisem probala. Kolegica jih hvali, ampak se mi nekako ne dopade. Kaj more vse to noter imet da po cel teden/mesec lulanje vpija brez problema, Pa koliko se te substance vpijejo v tačke mačkov, ter koliko tega oni pri čedenju pojedo. Nekako mi ne "potegne" da bi stestirala.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.