V središču

Driskanje


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Po okt 11, 2010 5:28 pm

Driskanje

Če ima maček driskanje, kaj se najbolj priporoča za le prenehanje tega ali vsaj oblaženje tega, dokler je veterinarska ambulanta zaprta? Obisk veterinarja 100%, kaj še drugega?
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 19

Pridružen: Po sep 20, 2010 4:14 pm

Odgovor Po okt 11, 2010 6:02 pm

Driskanje

živjo...pomagajo briketi hills za občutljivi želodček...dobiš jih vseh specializiranih trgovinah.ali pa obisk veterinarja...če si mu močoce dala mleko s tem prenenhaj ker mački nekateri ga ne prebavljajo dobro zato ga verjetno drista...
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 131

Pridružen: So sep 18, 2010 12:24 pm

Kraj: Petrovče

Odgovor Po okt 11, 2010 6:07 pm

Re: Driskanje

Baje pomaga tudi kuhan piščanec in kuhan riž (brez soli in drugih dodatkov). Ali učinkuje, pa ne vem, ker je naša muca "špurava" in tega itak ni niti poskusila.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Po okt 11, 2010 8:37 pm

Re: Driskanje

Jasmina, mleka jim ne dajem :)

No, sedaj je v bistvu vse vredu, kakec je trdnejši, izgleda se je šlo za lažen preplah, jaz pa itak kot zmeraj paniko zganjam. Hvala za odgovore.
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po okt 11, 2010 9:10 pm

Re: Driskanje

Za vsako malo drisko pri skoraj pol leta starem mačku ni treba takoj k vetu letet, razen če je pridruženo še bruhanje in/ali splošna velika sprememba v razpoloženju in/ali povišana telesna temperatura.
Tudi nepotreben obisk pri vetu je za muca stres.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Po okt 11, 2010 9:35 pm

Re: Driskanje

No, zdaj vem. Jaz sem pač takšna, da me že skrbi pa če je ena mala driska. Izgleda se moram še veliko naučiti o tem :)
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po okt 11, 2010 9:38 pm

Re: Driskanje

Saj je prav da te skrbi, da jih potem bolj pozorno opazuješ.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To okt 12, 2010 9:26 am

Re: Driskanje

Pa fajn je dobro premislit, kaj so jedli zadnje dni. Moji so vsi trije kakšnih 14 dni nazaj imeli grozljivo smrdeč in malo mehkejši kakec, pa nobene spremembe v prehrani. Ko sem dobro razmislila, sem se pa spomnila, da sem jim dala nek nov priboljšek - posušeno piščanjčje meso. Vsak je pojedel samo en košček (in so res majhni!), ampak sem 100%, da je bilo to to. Priboljškov niso več dobili in se je poštimalo. :good:

Moja Čupa je pa spomladi kakšne 2-3 dni ful driskala - ne količinsko dosti, ampak zelo pogosto. Ko je uspela pokakat celo kepo dlak, se je pa v trenutku umirilo. Jaz, brihta, pa sem mislila, da ji je drisko povzročila BezoPet pasta sama. :girlblush:

Predvsem hočem povedat, da svoje mačke poznamo. Naučiti se moramo tudi ločit, kdaj je treba takoj k veterinarju, kdaj pa lahko počakamo in poskusimo zadeve poštimat sami. Če je muca živahna, ješča in nasploh ni razlike v obnašanju, komot počakamo nekaj dni in probamo sami pozdravit (krajši post, ukinemo mokro hrano, skuhamo piščančka...). Če se slabša, če muca zavrača hrano, postane apatična, če se kažejo znaki dehidracije, pa seveda ne bomo nič čakali.
Pa še tale naš krasni forum imamo, kjer nam bo vedno kdo priskočil na pomoč in odgovoril na naša vprašanja. :good:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To okt 12, 2010 2:30 pm

Re: Driskanje

helena je napisal/-a:Za vsako malo drisko pri skoraj pol leta starem mačku ni treba takoj k vetu letet, razen če je pridruženo še bruhanje in/ali splošna velika sprememba v razpoloženju in/ali povišana telesna temperatura.
Tudi nepotreben obisk pri vetu je za muca stres.

:good: Se strinjam. Predvsem ne takoj po taprvi, če je drugače živahen in je vse ok.
Pri nas si pomagamo tudi z Linex kapsulami, kuhan piščanec je vedno fajn, riž pa fuuuuul razkuhamo.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 19

Pridružen: Po sep 20, 2010 4:14 pm

Odgovor To okt 12, 2010 3:55 pm

Re: Driskanje

no hvala bogu da se je rešila zadevca...:) :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr okt 13, 2010 8:19 am

Re: Driskanje

No, driska se ni ponehala. Danes ponoči mi je celo sobo podriskala, tudi posteljo. Mogoče je zaradi hrane, ne vem, bi pa prosila za nasvete, kakšne brikete bodo OK za njo? Razmišljam, da bi z mokro hrano prenehale in bi dobivala samo brikete in meso.
Kuhanega piščanca je včeraj dobila, ene par urc ni bilo driskanja, potem pa se je kar vsulo, drug za drugim.
In razmišljam tudi za obisk veterinarja, saj vem, da sem panična, muca je drugače OK, normalna, ješča je, ampak po mojih prejšnih izkušnjah (čeprav so bili mladiči, vseeno ) si ne upam tvegati..
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr okt 13, 2010 8:24 am

Re: Driskanje

Saj ne bo nič narobe, če veterinarja pokličeš :)

Jaz med drisko ne bi ne vem kolko različne hrane menjala. Če je bilo po piščancu (samo kuhanem, jasno) bolje, se probaj držat tega. Za želodčne težave je drugače tudi Hill's i/d, samo jaz mam raje kar pravega piščanca, pa s paličnim mešalnikom nardim kašico in iz njega. Pa Linex kapsule dodam. Za odraslega mmačka stresem celo, za mladiče pa manj.
Sej ne vem - a sem spregledala? Kolko pa je muc star?
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr okt 13, 2010 8:27 am

Re: Driskanje

Ga bom poklicala ja.. Kje pa se dobijo te kapsule? Približno eno leto je stara. :)
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr okt 13, 2010 8:34 am

Re: Driskanje

Pri enem letu mislim da ni treba da ravno umreš od skrbi, veterinarja pa vseeno pokliči, da si ne bi slučajno kaj kdaj očitala. Bi bilo tudi možno, da se ji je naredil kje kakšen čep iz dlake, če nima vročine in je drugače živahna :)

Linex se dobil v lekarni, so LCA bakterije pravzaprav. Pa ne vzet forte, ampak "navadne", lahko tudi poveš da so za mačko. Komot ji v hrano streseš celo.
Pa pri veterinarjih se dobi ena taka rehidracijska sol, podobno kot infuzija. Zmešaš v vodo. Sicer je za zmešat mislim da pol litra iz ene vrečke, tako da muc tolko sicer ne popije, so pa elektroliti, ki jih muca z drisko izgublja, pa če ni toliko prizadeta, da bi morala bit na infuziji, je to kar ok. Razen, če ne bi hotla pit potem.
Pa riž lahko razkuhaš (full razkuhaš) in zmešaš s piščancem.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr okt 13, 2010 8:43 am

Re: Driskanje

No, zdaj mi je njena skrbnica povedala, kaj je pri njej pomagalo, tako da bom probala še to opcijo.

Res je, ampak glede na to, da jo imam šele 2 tedna, še to ne, me kar pošteno skrbi. Pa da se ne bi maladva navadila kakati vsepovsod.. :D Bi si mislila kao češ, ta večja lahko, midva pa ne.. :lol:

Sem poklicala veterinarja in mi je lepo svetoval glede te soli kot si ti napisala Sleepy, rekel pa je, da če v dveh dneh ne bo bolje, naj se kar oglasim pri njemu.

Kako se pa vidi, če ima vročino?

Hvala za nasvete.
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr okt 13, 2010 8:56 am

Re: Driskanje

:) načeloma jo zmeriš ;)

Primi jo za trbušček, tam kjer ima malo manj dlak. Muce imajo sicer malo višjo temperaturo od ljudi, se pa da vseeno čutit, kadar so tople. Za primerjavo lahko potipaš še druga dva, pa bo boš približno lahko vedela kam pes taco moli. Za točno bo pa teba kar zmerit.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 604

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:30 pm

Odgovor Sr okt 13, 2010 9:03 am

Re: Driskanje

ah, Ajkica moja :girlsad:

Pri meni se je daleč najbolje obnesel Royal Canin Gastro Intestinal.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr okt 13, 2010 9:15 am

Re: Driskanje

Pomojem najboljše da greš do veterinarja (sama, brez muce) in kupiš Hill's i/d ali RC Intestinal in probiotično pasto za živali (Vebac). Mokro hrano bi jaz na tvojem mestu čisto ukinila in vsaj kakšnih 14 dni striktno vztrajala na veterinarski dieti, po potrebi pa še dlje.
Menjava okolja je velik stres za muco in ni ravno nenavadno, da Ajkica tako reagira ob prihodu v nov dom.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr okt 13, 2010 9:40 am

Re: Driskanje

Hvala, naprej bom nabavila Royal Canin Gastro intestinal po nasvetu me2u, če pa to ne bo šlo, pa bom probala še kaj drugega. :)
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 604

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:30 pm

Odgovor Sr okt 13, 2010 9:49 am

Re: Driskanje

Vebac v konkretnem primeru ni pomagal, ko je bila tale driskica še pri meni.
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.