Driskanje


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr mar 09, 2011 2:07 pm

Re: Driskanje

pa probiotični jogurt (z vmešanim praškom Linex Forte kapsul), tega + piščančka z rižem se jaz poslužujem, koliko česa, je pa pač odvisno od "polpetka" :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po nov 29, 2010 2:43 pm

Odgovor Sr mar 09, 2011 2:34 pm

Re: Driskanje

Hvala še ostalim za nasvete. Torej, odpadejo briketi in vrečkice - do nadaljnega kuham piščančka in riž. Tudi tale nasvet za probiotičen jogurt z linexom mi je všeč, samo se bojim, da bi po jogurtu še bolj driskala.

Ne vem kje sem ga zaštrikala, da ima drisko - med vikendom sem jima dala (njej in našemu kužatu) malo navadnega probiotičnega jogurta, te vrečke od Schessirja ji tud različne dajem (mogoče ne bi smela), pa še predvčerajšnjim se mi je malo olivnega olja polilo po tleh in sta oba takoj z veseljem pritekla in začela lizat predno sem jaz uspela popucati čist. Skoraj sigurno je bila ena ali pa vse tri stvari od teh krivec za drisko, ker drugače je muca živahna in ok. Se mi pa revca smil ker ji moramo potem skoz rito umivat - tega pa ne mara in se potem še pol ure sama čisti (po svoje).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr mar 09, 2011 8:05 pm

Re: Driskanje

za drisko svetujejo, ne boste verjeli, celo Coca-Colo (no, za človeke, itak).
Nič se bat probiotičnega jogurta, je kul.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor To mar 15, 2011 6:50 pm

Re: Driskanje

Tudi jaz bi potrebovala en nasvet. Vsake toliko časa opazim v pesku da ima ena od muc drisko (oziroma je kakec mehkejši). Drugače zunaj wcja nikoli ne najdem ničesar, pa tudi ritke imata obe čisti. Sem pa ta teden ko sem čistila wc naletela na en svež kakec, na katerem je bilo malo sluzi in krvi, sicer mehkejši ampak še vseeno "klobasa". Glede na velikost sem skoraj prepričana da je bila tavelika, Lina. Kakšnih sprememb v obnašanju nisem opazila, sta živahni, pa tudi apetit imata obe odličen.
Sicer dobivata obe Schesir brikete in 1x na dan almo nature konzervico. Sem že prej razmišljala da bi driska lahko bila posledica tega, da pojesta vse kar najdeta in da se, kljub temu, da sem sedaj posebej previdna in vse pospravljam, še vedno kdaj uspeta dokopati do kakšne rozine, lešnika, ipd. Bi lahko bilo kaj bolj resnega?
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21714

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To mar 15, 2011 6:54 pm

Re: Driskanje

Ne, nič resnega ni, če je drugače vse normalno. Mogoče jih lahko razglistiš.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6225

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To mar 15, 2011 7:03 pm

Re: Driskanje

Pri nas se takšen kakec pojavi po nekaterih prigrizkih (predvsem tistih, ki so posušeni koščki mesa). Če že dlje časa niso dobili Zantela, jim ga ob takih situacijah preventivno dam. Začasno ukinemo vso drugo hrano razen briketov. Ponavadi je že po enem dnevu spet OK.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor To mar 15, 2011 10:59 pm

Re: Driskanje

Sem že uvedla dieto z samo briketi, zantel sta sicer dobili 11. februarja, bomo ponovili. Hvala!
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor To mar 22, 2011 9:25 am

Re: Driskanje

Po zantelu in nekaj dni samo briketov se še vedno občasno pojavi kakšen bolj mehek kakec (kar me ne skrbi tako), žal pa sem spet vidla na "ta velikem" malce krvi. Količina izgleda res majhna, obe muci sicer izgledata odlično, svetleča dlaka, normalen apetit (to pri nas pomeni, da bi pojedli vse kar vidita), igrivi, cartasti, živahni... Ne vem, naj zamenjam brikete (schesir)? Mogoče nesem kakec k veterinaju?
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor To mar 22, 2011 9:54 am

Re: Driskanje

čisto ista stvar se dogaja pri našemu bajsiju. vse ok, pojedu bi vse kar vidi, igriv...ampak obvezno pa skoraj vsak dan najdem ali na tleh zraven wcja krvavo štampiljko ali pa na pesku, ker po navadi on bolj slabo zakoplje za sabo. hrane nismo menjavali, včeraj sem probala poturit tabletko za gliste pa sem bila neuspešna. bom še probala. se mi pa zdi, da je vse skupaj bolj psihološkega izvora pri nas, ker je bajsi tak copatek in podrejen, in ga naš mali mulc tok ob živce spravlja. še vedno upam, da ko malo odraste in se umiri, da bosta vsaj kolkrtok frenda.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21714

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To mar 22, 2011 10:04 am

Re: Driskanje

Larina je napisal/-a:Po zantelu in nekaj dni samo briketov se še vedno občasno pojavi kakšen bolj mehek kakec (kar me ne skrbi tako), žal pa sem spet vidla na "ta velikem" malce krvi. Količina izgleda res majhna, obe muci sicer izgledata odlično, svetleča dlaka, normalen apetit (to pri nas pomeni, da bi pojedli vse kar vidita), igrivi, cartasti, živahni... Ne vem, naj zamenjam brikete (schesir)? Mogoče nesem kakec k veterinaju?


Nič od tega, ti kontrofrik :P :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor To mar 22, 2011 10:37 am

Re: Driskanje

:girlblush:
Sej ne brskam kr tak po wcju, obljubim, samo Lina ne zakoplje (oziroma praska po zgornjem delu, po plastiki, bo kmal luknja :O ), pa vidim kadar čistim.
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Ne apr 03, 2011 1:58 pm

Re: Driskanje

Še js imam podobno vprašanje pa se raje najprej obrnem na vas, kot pa da iščem dežurnega veta.. A kdo ve, ali je normalno, da ima maček po tabletah Stormogyl drisko? Dajem mu po 1/2 tablete dnevno, danes bo 6. dan od 10, to pa po navodilu vetke, ker je imel rahlo vnete dlesni. Ne vem, kaj drugega bi lahko bilo vzrok za drisko, ki je je sicer količinsko veliko (kar za en konkreten drekec), ni pa pogosta - recimo 2x na dan, včasih pa je vmes tudi nekaj bolj klobasastega, ni čist lužica.. Oba mačka hranim že nekaj časa z istimi briketi, vsaj ta teden nista dobila nič drugega, nobenega surovega mesa, nobene konzerve, še maltsoft paste ne. Druga mačka ima normalno prebavo.
Sprašujem pa zato, ker sem stormogyl malce pogooglala in kolikor sem prebrala, naj bi te tablete tudi urejevale prebavo, zato se mi zdi čudno, da bi po njih dobil drisko. Notranji zajedavci pa tudi niso, saj sta oba dobila tableto pred kakšnim mesecem dni. Stara sta 2 leti in sta notranja.
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So maj 14, 2011 11:48 pm

Re: Driskanje

No, tole z mehkejšim kakcem tudi meni ne gre v glavo.

Danes spet precej mehkejši ful smrdljiv kakec iz strani Fergie, takoj zatem Peggy - malo manj mehek in manj smrdljiv. Pa ne vem od česa, vse kar sta poleg briketov dobili je malo Schesir tune. A je možno da ju ta tuna tako zafrkne?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29971

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So maj 14, 2011 11:56 pm

Re: Driskanje

Ja, seveda je možno.
Jaz sem enim mucam le menjala običajne sanabelle briketke za "z ribico", pa je že bila razlika.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne maj 15, 2011 12:08 am

Re: Driskanje

Zdaj imata kitten in ribje sanabelle. Je pa nemogoče nadzirat katera iz katere posodice je. :girlblush:

Bosta brez mokre hrane nekaj časa, da vidim kako se bo obrnilo. Pomoje sem že malo zarjavela, ker je bila Fonzie tako dolgo na dieti. Ampak bom že pogruntala tako, da jima bo ok.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Ne maj 15, 2011 5:46 pm

Re: Driskanje

jaz imam podoben problem. samo pri meni ima samo bučka težave (mehkejši kakec, ni driska). probala sem že kuhanega piščančka in riž, tiste RC brikete za občutlkjivo prebavo, brez mokre hrane,...pa se mi zdi, da ni nič bistveno vplivalo. res pa je, da sem vse sprobala samo par dni. bi morala dalj časa vztrajati? ali pa kakšen predlog, katero hrano naj jima dam (obema, ker cvetka hoče jesti samo tisto, kar dam bučki, ostalo ni zanimivo :) ) malo me skrbi, če bi dala kitten brikete, da bi se cvetka ful zredila... ampak trenutno mi je prioriteta kakec :) drugače ne vidim nobenih zdravstvenih težav ali težav s počutjem. normalno ješča, fuuul igriva in živahna in vse.... ne vem

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe maj 20, 2011 9:10 pm

Re: Driskanje

Zaenkrat nič spremembe. :rolleyes: Probavam naprej...

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jun 13, 2011 11:42 am

Re: Driskanje

Meni je pri vetu rekel, da lahko stara hrana ta telo vpliva 10 tednov. :O To je fuuul dolgo.

Peggy je imela že čisto ok kakec 1-2x, Fergie ima pa še vedno mehke klobase, malo sluzaste izpadejo. Imata zelene Schesir brikete (lamb), nobenih priboljškov, nobene druge hrane, tudi na skrivaj ne bi mogli nič dobit. Za razglistit sta 1 teden nazaj dobili Profender.


Kaj če sploh ni hrana problem? Je sploh še kaj za naredit? Ali pač dam času čas? :blush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16503

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po jun 13, 2011 11:53 am

Re: Driskanje

all, daj nehi paničarit :lol: Več časa jima daj. Meli je rabil več mesecev, da smo taglavno drisko urihtali, pa tudi zdaj ga včasih zvije za prazen nič. Je bolj občutljiv, nič drugega. Sanabelle ima tudi sensitive variano, lahko jima malo mešaš, ne bo nič narobe.

V tolažbo naj ti bo, da vsaj nimaš dolgodlakih mačk s drisko :devil:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jun 13, 2011 12:04 pm

Re: Driskanje

Bogi Meli. :O

Bom počakala ja... :girlblush:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.