V središču

Zapuščena muca


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 290

Pridružen: Ne mar 24, 2013 11:47 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jun 27, 2013 9:05 pm

Zapuščena muca

Bom probala tole čimbolj na kratko napisat.
V vasi blizu Brezovice pri Ljubljani, kjer živi fantova družina, se je kake 3 tedne nazaj "pojavila" nova muca. Sumim, da jo je nekdo zavrgel (kar se tam kar pogosto dogaja) in močno dvomim, da ima lastnika. Danes sem jo videla, je še majhna (nekaj mesecev stara, težko rečem, koliko), plašna (ampak se ne boji it v hišo po hrano, če sediš kak meter ali 2 stran) in se očitno ne znajde najbolj zunaj. Sva ji dala eno vrečko hrane za jest in jo je dobesedno goltala, ko je zmanjkalo, je pa mjavkala in hodila nazaj na krožnik gledat, če je še kaj... Skratka lačno zgubljeno malo bitje, po mojem samička (ampak nisem ziher).
Jutri dopoldne sem mislila klicat v Gmajnice, samo sem pred kratkim nekje (na njihovi fb strani?) prebrala, da mačkov trenutno ne sprejemajo, razen če je nujno. A kdo ve, bi jo mogoče vsaj sterilizirali, pa da se vrne potem na lokacijo? Samo me res skrbi zanjo, ker se bojim, da se ne bo fajn končalo, če sama ostane tam :( Bi jo lahko kdo vzel, če nama jo rata ulovit? Skratka nasveti, predlogi, pomoč dobrodošla... hvala.

Pa še nekaj slikic (malo slabša kvaliteta, sem imela samo telefon pri sebi)

Slika
Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe jun 28, 2013 8:35 am

Re: Zapuščena muca

Choo, danes pojdi z njo na Gmajnice, če imaš transporter in jo lahko ujameš ter spraviš notri (primeš za vratno gubo, transporter imej navpično - naj ga en drži, vratca pripravljena takoj za zapret, in jo z ritjo spustiš notri), da jo sterilizirajo kot prostoživečko.
Če imate varno okolje in jo imate možnost hranit, jo vzemi nazaj.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 290

Pridružen: Ne mar 24, 2013 11:47 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor So jun 29, 2013 1:44 pm

Re: Zapuščena muca

No, da poročam.
Sem jo peljala na Gmajnice (sem mela prav, je punčka :) ). Negativna na FeLV in FiV, tako da so jo sterilizirali in označili, čez pol ure grem ponjo. Je ni bil noben problem ujet, malo hrane v transporter, pa je blo.
Naselje je načeloma precej mačkom prijazno, kar nekaj je lastniških zunanjih in notranje-zunanjih mačk, ki so že starejše in ni bilo nikoli nobenih težav. Cesta ni preveč prometna in tudi kakih norih sosedov ni, ki bi strup nastavljali. Glede hranjenja je pa tako, da dvomim, da bi bila tašča ravno za, da se na njihovem dvorišču hrani prostoživečke (sploh zato, ker je tale miška kar fajn pogumna in gre brez problema v hišo tudi, če kdo čisto zraven stoji - dokler se je ne probaš dotaknit, je ni nič strah). Samo po drugi strani pa vedno dajo ven hrano, ki jo domače mačke pustijo, tako da je na njihovem vrtu itak že kar nekaj rednih "obiskovalcev", ena dodatna res ne bi smela biti problem. In vem, da niso edini, ki to počnejo, tako da načeloma bi moralo biti za mucico kolikor toliko ok poskrbljeno, kar se hrane tiče.

Vem, da so zavetišča in društva itd polna in da so zdejle vsi na dopustih, ampak... če pa kdo pozna koga, ki pozna koga, ki pozna koga, ki bi vseeno lahko vzel tole mucico, jo pa z veseljem še enkrat ujamem in dostavim kamorkoli...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So jun 29, 2013 3:01 pm

Re: Zapuščena muca

:clap: Super, me zelo veseli, da vama je uspelo vsaj to, da je sterilizirana. :good: Vesela tudi, da je negativna. Zelo ji privoščim prav njenega človeka, kjer bi vedno imela hrano in vse kar taka mucka potrebuje.
Res hvala, ker sta se potrudila in naredila, kar je v vajini moči. :kiss:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 290

Pridružen: Ne mar 24, 2013 11:47 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor So jun 29, 2013 4:05 pm

Re: Zapuščena muca

Si res želim, da bi lahko naredila več..ampak no, vsaj sterilizirana je, pa je tudi to bolje, kot nič. Mogoče se bo pa kak domačin zacopal vanjo in jo vzel k sebi..:)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Ne jun 30, 2013 3:15 pm

Re: Zapuščena muca

choo :clap:

Sedaj ko je sterilizirana, ima mnogo boljše možnosti za preživetje
in kakovostno življenje.

Veš kaj bi predlagala? Če si lahko privoščita, kupita en žakelj hrane
in prosita, če bi lahko tole hrano dajali muci, sploh zdaj ko še
okreva po posegu. Če imajo tudi sicer radi mačke, bo se jim
po moje še priljubila in bodo ji pričeli namenoma
nastavljati hrano :)

Poskrbela bi tudi za to, da bi muca redno dobivala
sredstva proti zajedavcem, tako notranjim
kot zunanjim. Potem bo že na videz lepa in negovana
in takšnih prostoživečk se na dvorišču večinoma
nihče pretirano ne brani, sploh če je frekvenca mačk
čez dvorišče že tako velika zaradi vseh sosedovih.

Bi ji pa tudi jaz privoščila, da dobi čisto svojega človeka.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 290

Pridružen: Ne mar 24, 2013 11:47 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne jun 30, 2013 10:51 pm

Re: Zapuščena muca

Mah malo je problem, ker še za lastne mačke ne poskrbijo tako, kot bi bilo treba, kar se mene tiče :S Saj ne rečem, za jest majo dovolj, v nujnih primerih grejo do veterinarja... ampak kaj dosti več kot to pa ne, na žalost. Sva s fantom "nora", ker sva peljala "najino" mačko cepit (na kratko: muco je pred leti našel fantov prijatelj, midva sva jo posvojila, dokler je bil fant na svojem, je bila pri njem, zdaj je pa midva ne moreva imet in zato mačka živi pri njegovih starših). Tudi to, da ima ta "najina" mačka ovratnico proti bolham, je očiten znak norosti :fool:
Žal se kmalu vrnejo z dopusta, tako da mene ne bo več kaj dosti tja, ampak bom vseeno omenila, da bi se mucico lahko hranilo. Zoprno je, ker so povsod okrog privatne parcele in nobenega takega mesta, kjer bi se te "vaški" mački posebej zadrževali. Drugače bi jih jaz hodila hranit, saj nimam tako daleč, samo ravno k tašči na vrt pa tudi ne morem nastavljat hrane za prostoživečke :/ No, saj mogoče se jim bo pa zasmilila, konec koncev kar naprej fehtari za hrano pred vrati in pri tem zgleda reeees ljubko :girlblush:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 290

Pridružen: Ne mar 24, 2013 11:47 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jul 11, 2013 11:22 am

Re: Zapuščena muca

Sem ravnokar govorila s taščo. Pravi, da je muca že čisto domača, celo domače mačke ji odstopajo hrano (?!), tamala kar v hišo hodi in se pusti božat in vse. Me je prosila, če lahko malo reklame naredim, če bi jo kdo posvojil... Torej še vedno velja - če bi jo kdo imel, naj me prosim kontaktira :) Sicer če bo šlo tako naprej, se zna zgodit, da bo kar tam ostala... :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jul 11, 2013 3:26 pm

Re: Zapuščena muca

:good: Super, res lepo, da ima mucka hrano.
Naredi še kakšno bližnjo fotko, pa še kam nalepi oglas.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.