V središču

oteženo dihanje


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 9

Pridružen: Pe okt 19, 2012 3:10 pm

Odgovor Sr jul 03, 2013 9:15 am

oteženo dihanje

12-letna mucica, potem ko se uleže, običajno zahlasta za zrakom, uleže se previdno, počasi, popravi položaj, opažam, da največkrat na desno stran, izgleda utrujeno, ne igra se več, izbirčna je pri hrani.
Pred 1,5 meseca so ji napravili UZ srca: imela naj bi šum, rahlo srčno popuščanje, dobila je tabletke Fortekor. Za RTG se veterinar ni odločil, ni dobila diuretika. Skrbi me, da se ji v pljučih nabira voda. Poleg tega ima na levi strani telesa povečane bezgavke. Pred 4 meseci so ji namreč postavili diagnozo limfom na prebavilih (na podlagi UZ), dobila je medrol, ki pa ji je povzročil precej škode. Sčasoma se ji je stanje izboljševalo, ni imela nobenih simptomov rakavega bolnika, zato smo opustili prvotno diagnozo (mnenje drugega veterinarja).

Prosim za nasvet, na koga se obrniti. Želela bi opraviti čim bolj ciljan pregled, brez odvečnih preiskav in 'tavanja': RTG prsnega koša, UZ ... in preudarno mnenje veterinarja, brez invazivnih zdravil, ki bolj škodijo kot ne. Kdo je po vaših izkušnjah zanesljiv, zaupanja vreden veterinar, na katerega bi se lahko obrnila z opisanimi težavami? Zaradi preteklih izkušenj imam namreč velik strah pred napačnimi posegi in diagnozami, ki samo poslabšajo stanje šibke živali. Hvala za pomoč.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Sr jul 03, 2013 10:55 am

Re: oteženo dihanje

Živjo intka. Tricky vprašanje, ker ima najbrž vsak od tu prisotnih zelo različne izkušnje z različnimi veterinarji. Jaz osebno za vse, z izjemo ortopedskega zdravljenja psa, že 12 let prisegam na Prvo kliniko na Gorkičevi in kljub temu, da sem vmes po sili razmer (nujni primeri, ko ni bilo časa šibati do LJ - sem namreč iz KP) svoje živali peljala tudi do drugih vetov, se vedno znova vračam k njim. Tako za rutinske posege, kakor za zelo resne zadeve in nikoli še nobeni od mojih živali niso postavili napačne diagnoze in prav za vsako so si vedno vzeli čas in raje opravili pregled več, kakor pa pregled premalo. Poznam pa seveda ljudi, ki z njimi niso pretirano zadovoljni in ljudi, ki izjemno hvalijo vrhunske ah-in-oh vete, h katerim svojih živali ne peljem več niti pod razno. Tako da...težko svetovati, res.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr jul 03, 2013 12:38 pm

Re: oteženo dihanje

Kje ste bili pa prvič?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 9

Pridružen: Pe okt 19, 2012 3:10 pm

Odgovor Če jul 04, 2013 4:29 pm

Re: oteženo dihanje

Helena, poslala sem vam sporočilo. Moksa, hvala za mnenje.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.