V središču

Maček se slini


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Sr sep 04, 2013 1:06 pm

Maček se slini

Že od spomladi hranim zunaj živečega muca (po moje je lastniški-prostoživeč :( )
Skrataka spomladi je začel zahajat na naš vrt in ker je bil pravi okostnjak, sem ga pričela hranit. Muc mora biti mlajši, star 1-3 let, sodeč bo zobovju, ki je še zelo lepo in belo. Poleti je cele dneve poležaval v fižolu, sedaj pa ko se najé, zgine kot kafra. Lahko, ga tudi božam, primem, vendar nima preveč rad, da ga dvigujem.

Opazila sem, da se maček izjemno slini. Po bradi je ves moker, včasih mu slina, kar kaplja. Če ostane kaj briketov v posodici, so ti tako vlažni, da se kar lepijo skupaj.
Zanima me, če katera ve, kaj bi mu lahko bilo ? kaj je vzrok in ali je maček resneje bolan ?

V glavnem vedno poje, kar mu dam, tako, da si je že nekoliko opomogel in ni več tako grozno suh, vendar ima še vedno prenizko težo. Drugače mi maček izgleda dokaj zdrav; učke ima lepe, ne kaže se mu tretja veka, ni pretirano bolhav, ušesne garje sicer ima, vendar ne v prehudi obliki.
Ni kastriran, to se na daleč opazi :girlsad:
Ni navadnih mačk

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr sep 04, 2013 1:23 pm

Re: Maček se slini

Lahko da ima probleme z zobmi in dlesnimi, kar je lahko vzrok in za slinjenje kot za to, da ne pridobiva na teži dobro.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr sep 04, 2013 1:47 pm

Re: Maček se slini

Pri našem bloku je bil pred časom en protoživeč muc, ki se je tudi slinil in ko sem ga peljala na Gmajnice na kastracijo, so ugotovili, da ima FIV. Je pa bil že kar v letih. Lahko so pa tudi dlesni, kot pravi all.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Sr sep 04, 2013 2:19 pm

Re: Maček se slini

Ta maček še ne more bit star.
Kolikor sem mu lahko pogledala v gobček so dlesni v redu, niso pordele in tudi zobe ima vse. Seveda mi detaljnega dentalnega pregleda ni pustil opraviti :S
Seveda je lahko pozitiven na Fiv ali Felv ali oboje :girlsad:
Imam pa doma enega Fivčka, ki pa ima tudi zobe in dlesni b.p., pa tudi slini se ne.

Trenutno pač temu mucu ne morem druga pomagat, kot da ga hranim.

Ni pa to znamenje slučajno za steklino ?
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr sep 04, 2013 5:04 pm

Re: Maček se slini

Jaz vsekakor predlagam takojšnjo kastracijo - s tem boš pomagala ne samo njemu, pač pa še x njim (tudi ex-bodočim njim). Samo hranjenje je....kr neki, no, pa brez zamere.

Glede mojih izkušenj s slinjenjem pa tole:
* Srečko (izključno notranji) se je slinil zaradi težav z zobki, takrat je bil star mislim da cca 2, mogče 3 leta. Zdaj ima zelo malo zobkov še, so pa ti zdravi - in se ne slini in čisto normalno je brikete in vse
* Filjuškus (moj prostoživečko :girlsad: ) se je slinil in opletal z glavo, da sem že pomislila, da gre za kakšno blažjo zastrupitev, pa se je izkazalo, da je nekje staknil neko kost, videt je bila ribja, ki se mu je zataknila med zobe (še dobro, da ne kje drugje....). Takoj po odstranitvi se je slinjenje in opletanje z glavo prenehalo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Če sep 05, 2013 7:36 am

Re: Maček se slini

Da bi bilo potrebno mačka kastrirat mi je povsem jasno, vendar trenutno moj proračun, pri 7 notranjih mačkih in vseh ostalih družinskih stroških, res ne prenese prav nobenega dodatnega stroška. Že tako sem z mački, ki jih imam, prekoračila vsakršno razumno mejo -kar je seveda samo moj problem.
Rada bi mucu pomagala še kaj več kot samo z hranjenjem, vendar enostavno ne gre :girlsad:
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če sep 05, 2013 9:41 am

Re: Maček se slini

Debra, iz katerega kraja si?
no...debato lahko nadaljujeva po ZS ali na ana@dzzz-kranj.si
Nepoštimani mački niso ql in če je pripravljenost na tej pa oni pa tretji strani, se da (skoraj) gore premikat.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če sep 05, 2013 10:04 am

Re: Maček se slini

Debra, če ga enkrat zjutraj pripelješ do mene, ga peljem v LJ na kastracijo in pride zvečer nazaj. Ali pa pozno zvečer, ni treba zjutraj. Bi šlo?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Če sep 05, 2013 4:29 pm

Re: Maček se slini

Ja, Helena seveda bi šlo. Če ga slučajno danes zvečer ujamem, ga lahko pripeljem že danes. Pride skoraj vsak večer, včasih ga pa tudi ni.
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Če sep 05, 2013 4:48 pm

Re: Maček se slini

Debra je napisal/-a:Ja, Helena seveda bi šlo. Če ga slučajno danes zvečer ujamem, ga lahko pripeljem že danes. Pride skoraj vsak večer, včasih ga pa tudi ni.



V bistvu malo prehitevam. V soboto greva z možem za en teden na dopust, po tem dopustu bi pa se zmenili, sploh če bi bil muc bogi in bi moral kakšen dan biti potem noter. Kurilnica je še frej :)

Helena, najlepša vam hvala. Res bi bila zelo vesela, če bi se to dalo urediti za tega muca :yahoo: :yahoo:
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če sep 05, 2013 5:17 pm

Re: Maček se slini

Fajn, bomo še zobe pogledali. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Če sep 05, 2013 6:54 pm

Re: Maček se slini

Supeeeeeeeeeer :yahoo: :yahoo:

vas bom kontaktirala po dopustu
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Po okt 14, 2013 9:09 am

Re: Maček se slini

Tale muc se je po dolgem času ponovno pojavil na našem vrtu na hranjenje.
Prej se je hudo slinil, kot sem že predhodno napisala, včeraj pa sem opazila, da mu je po spodnjo čelustjo izpadla vsa dlaka, vse je močno pordelo in mislim, da ima mikrosporijo.
Ne vem ali se sploh, daj kaj narest pri takšnem zunanjem mačku, ki se niti redno ne pojavlja (vsaj v zadnjem času ne).
Sem ga pa včeraj izdatno božala, ko je končno prišel in šele kaseneje z grozo ugotovila, da ima verjetno mikrosporijo. Seveda sem si šla takoj umit roke, sedaj pa me je vseeno začelo skrbet, ker se nisem v celoti preobleka, kakšna je možnost, da se okužim in po možnosti okužim še vse svoje mačke :girlsad:
Ni navadnih mačk

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.