V središču

vsejedci


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če okt 14, 2010 2:15 pm

vsejedci

Mene pa blazno zanima, a mate tudi ostali take vsejedce kot jaz. Čupa namreč požre lih KARKOLI. Žderka žderasta požre tudi vsako vrvico, vezalko, elastiko za lase... :fool: :dash:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če okt 14, 2010 2:18 pm

Re: vsejedci

Da in ne.
Yoda poje vse, kar najde (užitno, neužitno, veliko, malo, ni važno). :rolleyes:
Leia poje samo, kar se ji zdi primerno za njen princeskast želodček. Recimo, z veseljem se bo lotila papirčka, ki ga izbrska od kdovekod, medtem ko bo briketek, namenjen higieni zobkov, mirno ignorirala ali pa se bo igrala z njim :rolleyes:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če okt 14, 2010 2:21 pm

Re: vsejedci

Ja dobro no, moji tudi vsi trije grejo kar rikverc stran od briketov, če niso vsaj 50% Hills NB tuna. Glede hrane je veliko bolj selektivna kot glede ne-hrane. :lol:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Če okt 14, 2010 2:29 pm

Re: vsejedci

Moj bajsi Garfild je ugotovu, da so užitni tudi tisti stiroporčki ki jih dajejo v pakete za pošiljanje...sem zlo hitr pospravila zadevo. Drugače ta itak poždera vse kar mu pride pod gobček, Rozi gospa suhica pa razen briketov ne porajta kaj dosti drugega. Oba sta pa nora na olivno olje in olive. Kake mi zganjata ko kej od tega zavohata :lol: !
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če okt 14, 2010 2:34 pm

Re: vsejedci

taperverčki je napisal/-a:Glede hrane je veliko bolj selektivna kot glede ne-hrane. :lol:

Hihi, saj naša madam tudi poje marsikaj, ampak je strašno izbirčna, res. Papirčki so fajn, rože so super (dokler smo jih še imeli, so bile preverjeno mačkovarne ;) ), vrečko se pojé, če je že pred nosom, ostalo pa zaradi drugega vsežera pospravljamo ko nori. Če spravi v gobček, bo šlo tudi po grlu :nyam:
knedl je napisal/-a:Moj bajsi Garfild je ugotovu, da so užitni tudi tisti stiroporčki ki jih dajejo v pakete za pošiljanje...sem zlo hitr pospravila zadevo.

Jp, tudi to je odkril. Pakete in take reči odpiramo v veži, kamor nimata vstopa ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 864

Pridružen: Po okt 11, 2010 10:09 am

Odgovor Če okt 14, 2010 2:41 pm

Re: vsejedci

Moja bo sicer marsikaj dala v gobček, pa tudi takoj izpljunila če ne bo ok.

Pa če je piščančja konzerva bo raje lačna kot da bi pojedla. Če bom odprla ribjo konzervo še dihala ne bo zraven, tako hitro bo pojedla. Mleka že od nekdaj ne bo pila rada, ji ga niti ne dajem, jogurt pa mi stalno krade iz žlice. Vodo bi ona obvezno pila takrat ko jaz. Ampak ne iz svojega kozarca, ker je moj boljši. Pri mojih straših proba tud pršut, ampak nikakor ne, če je kak nizkocenovni. Ampak to tud samo toliko, da mal poje, pa čimveč poslini, da je pol čimvečji kos neuporaben za moja starša. Moj tast jo je po nekaj neuspelih poskusih nehal vabiti s salamami - to je pa res sam za po tleh metat za v gobček pa tud slučajn ne. Razni insekti so super 15 minutna zabava, potem ko je treba pa spucat pa oddide stran - ne bo ona tega jedla.

Pri vsem tem pa je vedno eno zlato pravilo: ona je prva na vrsti.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če okt 14, 2010 2:43 pm

Re: vsejedci

stiropor pa pri nas spada v kategorijo ws papirja in kartona: glodajo in razcufajo na prafaktorje, požrejo pa ne (kaj dosti) :rolleyes:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 864

Pridružen: Po okt 11, 2010 10:09 am

Odgovor Če okt 14, 2010 2:45 pm

Re: vsejedci

ja, kartonske škatle so tud super. To je prav neverjetno kakšen popoln krog lahko naredi iz teh odtrganih koščov okrog sebe. Valda nič ne spuca za seboj... :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Če okt 14, 2010 2:51 pm

Re: vsejedci

Ja za pucanje imajo pa valda nas ane? :lol:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 440

Pridružen: Po sep 13, 2010 12:02 pm

Odgovor Če okt 14, 2010 2:52 pm

Re: vsejedci

Imamo očitno srečo, v želodček gre samo hrana, pa seveda občasno tudi rože :nyam: , tako da smo že nekaj časa brez lončnic (dober dodaten izgovor, ker se mi ponavadi roža posuši oz. zgnije) :blush: . Prestali smo tudi 5 neuspelih poizkusov zasejane trave (različnih proizvajalcev), ki se je nista niti pritaknila. Očitno mora biti zadeva v okrasnem loncu, da jima zapaše. :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če okt 14, 2010 2:53 pm

Re: vsejedci

Ma kakšne čudne mačke maste to. Jaz se samo z eno za kruh grebem, pa to je to. Pa no :blush: sem pa tja en poje kakšen trakec ki se ga kje najde. :girlblush: pa mogoče kakšen košček kašne rože. Nisem pa sigurna za koščke vreč od briketov, ker pri nas si jih sami odpirajo, pa se mi zdi, da polivinil pa ven pljuvajo, predno je luknja dovolj velika :rolleyes: :P
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če okt 14, 2010 2:55 pm

Re: vsejedci

binky je napisal/-a:Prestali smo tudi 5 neuspelih poizkusov zasejane trave (različnih proizvajalcev), ki se je nista niti pritaknila. Očitno mora biti zadeva v okrasnem loncu, da jima zapaše. :P


Pri nas je pa trava edina zadeva, ki dejansko uspeva (ja, moje vrtnarsko/cvetličarske spretnosti so pač vrhunske :blush: ), mačka sta pa ko dve kravici, ko jima je na voljo :D
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če okt 14, 2010 3:00 pm

Re: vsejedci

ja seveda, vse rože tudi obžre, zato jih imam samo v cat-free zone (spalnica in zunaj).
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Če okt 14, 2010 3:01 pm

Re: vsejedci

Ne.. Moji so samo mesojedi in briketojedi :D :lol: :lol: :lol: Ampak res, edino samec kdaj ukrade malemu salamo ki je v sendviču, drugače pa nič kaj takega.. :)
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 261

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:27 pm

Odgovor Če okt 14, 2010 3:07 pm

Re: vsejedci

Pri nas imajo pa "desci" fetiš na indijske oreščke. Imamo čudna nagnjenja na polivinil, zelenjavno juho, gumice, na vse vrste trakov, kruh,... Še najbolj normalna je Pinka, ki je žužkožer :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če okt 14, 2010 3:16 pm

Re: vsejedci

a to sem že kdaj omenila, da so moji požrli škorpijona? sem našla samo kleščo. ob drugi priložnosti so pa enega šele lovili in sem ga uspela rešit. sicer se pa prav za vsakega žužka prelevijo v strašne lovce, ki prežijo in oddajalo lovske zvoke. :lol:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 131

Pridružen: So sep 18, 2010 12:24 pm

Kraj: Petrovče

Odgovor Če okt 14, 2010 3:16 pm

Re: vsejedci

Moja muca pa obožuje sladko smetano, ampak ne katerekoli, temveč samo Alpsko, drugih še povohat noče. Ima tudi izredno rada mleto meso. S piščančjim mesom se igra (s tačko nese na tepih in tolče po njemu :O ). Seveda pa vedno, kadar se spraviš k mizi, pride pogledat, kaj ješ. Najbolj smešna je bila, ko sem ji dala puding za povohat - je skoraj bruhala :bad: ). Wc papir pa tudi ni varen pred njo, ga spremeni v prafaktorje.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor Pe okt 15, 2010 6:26 pm

Re: vsejedci

Tudi jaz imam doma 2 zbirčna vsejedca. Zbirčna zato, ker ne pojesta čisto vsega, ampak imata izbor najljubših :) . Biba poje vse, kar ni hrana (vse možne vrvice, karton, stiropor, pesek, vrečke... lotila se je tudi že šraufa :O ), pri hrani pa je malenkost bolj pazljiva. Ben pa poje tu in tam kakšno vrvico, pa seveda miške, sicer pa se drži prehrane, tukaj pride vse, ampak res vse v poštev (najljubši so pelati, pa kisli šampinjoni, kislo zelje, kruh ... :fool: ).
Oba pa bi ubijala za jogurte.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor So okt 16, 2010 6:25 am

Re: vsejedci

No pri nas so trije izbirčni do takšne mere, da raje o tem nikomur ne pripovedujem. Črnuhec Bučko pa je vsejed in velikojed in je naš pravi bajsek, saj tehta 7 kg.Totalno nor je na surovo meso, kar je sicer normalno, loti pa se vsega ostalega: juhe, solate, paradižnika, krompirja, potica je posebej dobra, oreščki, bilo kakšne klobase, smetana, jogurt, sladoled.... skratka ni da ni. Ko sem imela enkrat pripravljene pražene mandeljne za torto, zaprte v špajzi, je ponoči odprl vrata(tudi to dela z dovršeno tehniko) in mi pojedel čisto vse :lol: Če krožnike po kosilu takoj ne pospravim v pomivalni stroj, je že on na delu, skoči na pult in preliže in pospravi prav vse kar je na krožnikih ostalo, tako da posodo pri nas je potrebno nemudoma pospravit.
Seveda mu vse te hrane ne devamo, razen če mu uspe kaj ukrasti, ali pa ko se dobrika na vse načine, deva buce in uprizori prav vse svoje trike mačjega priliznjenca, se ga usmilim im mu dam za probat.
Nisem pa nikoli opazila, da bi jedel kakšne trakce, vrečke, papir in ostalo, kar ne spada med hrano, kot tukaj pravite. Rože imajo pri nas tudi dokaj mir, to je bilo, ko so bili mački mladi, sedaj pa grizljajo svojo travo, pa dracena je tudi malenkost obgrižena. :(
Tako, da vsak dan bijemo boj koliko bomo jedli in kaj bomo jedli.
Moram pa opisat še naslednjo zgodbo (mogoče najbolj ne paše v to temo), ki priča kako so mački občutljivi na kakovost hrane ne glede nato, kako požrešni so;
pred časom sem kupila faširano meso za našo prehrano, zmleto pred menoj, ne kakšno postano meso. Ko sem pripravljala kosilo, je seveda Bučko sitnaril in sem mu dala malo, on je samo povohal in šel :O Nisem mogla verjet svojim očem, ker tega ni še nikoli naredil, povoham meso in nisem zananala, da bi bilo kaj narobe, skuham kosilo, mi ga pojemo in nobenemu ni bilo nič. Zvečer sem mu taisto meso ponudila še enkrat, vendar ga je maček spet samo povohal in šel. Z možem sva debatirala, kaj bi bilo lahko narobe z mesom...? Ali je bila žival hranjena s kašno umetno hrano, ki se je poznala na mesu ali pa smo takrat celo pojedli okuženo meso :dash: , vendar, ker je bilo dobro pečeno, nam ni bilo nič. Od takrat je Bučko naš pokuševalec in če bo v bodoče še zavrnil kakšno meso, ga bom vrgla stran.
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 131

Pridružen: So sep 18, 2010 12:24 pm

Kraj: Petrovče

Odgovor So okt 16, 2010 6:41 am

Re: vsejedci

Tudi sama sem opazila pri naši muci, da točno ve, kdaj je mleto meso kakovostno, kdaj pa ne. Če je dobro (za njo) ga takoj poje, če pa ni, pa ga samo povoha in gre stran.
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.