V središču

Nemoč


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor Ne jun 08, 2014 10:25 pm

Nemoč

Saj vem, da je takih primerov in zgodb na stotine, pa bom vseeno podelila tole z vami.

Na vesti mi trenutno visita dva primera dveh različnih mačkov na dveh različnih koncih. Enega sem videvala v Vnanjih Goricah, ko je kar čepel na travniku, ves ocufajn in shiran videt že s ceste, ko si se peljal mimo. Sem se enkrat ustavila in se mu približala, vendar je plašno ušel. Eno popoldne sem se ustavila pri hiši in povprašala prebivalce o tem mačku. So rekli, da je ta še eden redkih, ki je ostal izpred nekaj let, ko je sosedova teta šla v dom. Imela jih je več, pa jih je verjetno povozilo itd. Temu pa da saj občasno dajejo hrane, ampak slabo izgleda. V dežju je še vedno kar čepel v travniku, je rekla gospa. Sem jim pustila mojo telefonsko, jim naročila, da ga naj mogoče sami peljejo na kakšen pregled ali pa ga vsaj skušajo ujet/zadržat, da si ga tud jz lahko bolje ogledam in bomo potem že kaj ukrepali. Od takrat dalje, ko sem se pri hiši ustavila, mačka ni več na spregled. Nekoliko čudaško ali pa zgolj naključje, ne vem. Poklical me pa seveda tudi nihče ni.

Drugega sem videla danes na Prulah v mestu (Lj.) Črnobel z nekoliko daljšo dlako, poln klopov, suhcan, umazan, slab videt. Stekel je k hiši, ki je imela na ograji ime, priimek. Poiščem tipa na FB, povprašam, mi pove, da njegova starša imata svoja dva mačka, za katera ful lepo skrbita, sosedje pa imajo tud dva, k jim pa dol visi za mačke. In pol kao njegova starša občasno hranita še sosedova. In da sem verjetno vidla kakšnega od teh dveh sosedovih. Ampak da njemu grejo itak ful na živce ti mački, tud njegova starša sta očitno obsedena z njimi in ga to ful nervira, k je pol tolk mačkov okol bajte, sama golazen itd.

Kakorkoli že, se čist zavedam, da je teh primerov toliko, da glava boli. In da le redki imajo srečo, ko jih poberemo in poskrbimo zanje. Ampak vseeno nimam pojma, kako preseči to nemoč in kaj sploh reči ljudem, na kakšen način delovati, da bi bilo v dobrobit živali? Ne razumem npr., zakaj tistega prvega mačka zdaj ni več na spregled, odkar sem se ustavila pri hiši... Ne vem, kaj naredit v situaciji, ko je nekdo kao lastnik živali, pa ne skrbi zanje, kot bi moral? Kaj lahko nekdo, ki ima samo čut do živali, pa nobenega pooblastila, sploh naredi?

No ja, morda sploh brezvezna tema...ampak me matra ta nemoč, ko vem, da tam zunaj vsaj dva, ki bi jih morda lahko nekako rešila muk, trpita naprej ... In še na stotine drugih, za katere ne vem. Totalno bedno. :fool:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 19

Pridružen: Po jun 09, 2014 3:15 pm

Odgovor Pe sep 05, 2014 3:25 pm

Re: Nemoč

bom podelila svoje mnenje in izkušnjo z Vami.
Živimo na podeželju, kjer je mentaliteta ljudi glede mački (na žalost še vedno)na zelo nizki ravni.
Na tak način,kot opisujete- sem sama poskrbela za sosedovo mačko,ker se mi je smilila in bi to naredila za vsako. Sosedovi; na zunaj dobro situirana družina- so pod svoje okrilje vzeli majhno zapuščeno muco. Ta muca je zrasla in ko se je začela ženit, jo je najstarejši član družine- dedek; nosečo napodil od njihove hiše. :devil: Dogajalo se je pozimi, muca se je zatekla k nam in je čez čas pri nas povrgla mladičke; ko so mladiči zrasli smo jih oddali, njo pa sem peljala na sterelizacijo. :)

Ko je bila muca urejena,so ti ljudje kar naenkrat obrnili ploščo. Spet je bila zaželjena, klicali so jo domov, se obnašali,kot da ni nič. :bad:

Važno je,da je z muco vse uredu. Fredi je s časom postala prava mačja dama, tigrica da ji ni para; rada se sicer krega in ima naporen značaj, a imamo jo radi. :punk: :rose: :teasing:
Po vsem tem smo jo želeli zadržati,navsezadnje smo v trenutkih stiske za muco edini poskrbeli in ji nudili dom, ljubezen in ostalo- a sem popustila in pustila, da jo vzamejo nazaj. Vem pa,da sem naredila zanjo nekaj dobrega in to mi največ pomeni. Da je Fredi uredu.

eto. To je ena izmed kvazi lazi izkušenj( ki jih hoče človek čimprej pozabiti) z ljudmi,ki zase pravijo da so ljubitelji živali. In kar je najbolj groteksno; da jim drugi ljudje celo verjamejo...Če bi videli, bi definitivno razmišljali drugače :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe sep 05, 2014 10:10 pm

Re: Nemoč

Ja, se bojim da bo potrebno vsaj eno generacijo, da se bo mentaliteta spremenila... Pri psih se dandanes že ornk pozna v primerjavi z 20 let nazaj. Prej ali slej, kakorkoli počasi pač že, se bo moralo začet premikat tudi pri mačkah malo...
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor Sr feb 18, 2015 9:42 pm

Re: Nemoč

Bom osvežila tole temo, ker sem danes spet o tem razmišljala...

A hodi kdo na Šmarno goro iz Šmartnega? Takoj ko izpred cerkve zaviješ na Šmarnogorsko cesto, greš na desni mimo hiše, ki je videti zapuščena (a mislim, da vseeno nekdo tam živi) in v zelo slabem stanju (nekaj oken je razbitih itd.) Ima ograjeno dvorišče, na katerem se zadržuje več mačk. Videti je tudi kakšno prazno posodico za hrano. Ne vem, ali tam sploh kdo živi ali pa so to bolj prostoživeče mačke, a danes sem opazila, da muce niso v najboljšem stanju. Ena želvovinka ima 'stekleno' oko, en tiger je ocufan in precej prehlajen ... Glede na to, da je na dvorišču tudi traktor, verjetno tam kljub vsemu nekdo živi in so najbrž muce 'lastniške' :S

A kdo pozna razmere tam, je kdo doma iz tistega konca, bi vedel kaj več povedati? So se mi muce danes res zasmilile, ko so tako prehlajeno čepele na sončku ... :cat:

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.