V središču

Ko maček lula rdečerjavo


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne avg 17, 2014 5:23 pm

Ko maček lula rdečerjavo

V petek zvečer sem na plenični podlagi, ki v naši kopalnici špila tepih, kakšnega normalni ljudje imajo na tleh pred banjo, našla precej velik rdečerjav madež. Ker me ni bilo doma, ko se je to zgodilo, nisem vedela, kateri izmed štirih je avtor. Potem sem jih vse po vrsti zasledovala in detektivsko kopala po wcjih takoj, ko so kaj pridelali - in cel dan nisem ugotovila nič. Do sobote (včeraj) zvečer, ko je Meli pridelal sicer veliko manj intenzivno pobarvano - pa vendar - lužo. Potem je spet bilo vse ok še po noči ob 3 (če sem že šla sama lulat, sem spotoma še njihove wcje preštihala), zjutraj je spet bila manjša luža na plenični v kopalnici.

Dejstvo, da Meli lula in kaka zunaj wcjev ni nič novega, ker to počne od samega začetka. Do zdaj ga je v to spravil kak stres, in njega stres zagrabi tudi, če se vreča s peskom premakne za 1 meter. Ne kaže nobenih znakov, da je kaj narobe: normalno hodi na wc, normalno pije in je, pusti se crklati, igriv je in tečen popolnoma enako, kot ponavadi.

Jutri bom vsekakor govorila s vetom, verjetno z več njih, pa vseeno prosim za kakšno menje in izkušnjo v tej smeri. Bega me to, da se barva ne pokaže vsakič, ko gre lulat, ker v soboto zjutraj je lulal pred mano in sem takoj pogledala, pa je barva peska bila normalna.

Dodatno me pa matra to, da bom kmalu morala na službeno pot in, da bo nekaj časa manj nadzorovan. Eh :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne avg 17, 2014 6:11 pm

Re: Ko maček lula rdečerjavo

K vetu ja, ni treba nič kaj dosti spraševat.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Ne avg 17, 2014 6:42 pm

Re: Ko maček lula rdečerjavo

Tule kaj dosti ne znam bit pametna, no razen tega, da je treba k vetu, to itak. Sem pa prec pomislila (sicer vezano na moje osebne izkušnje z mano osebno, ne z mačkoni) - mogoče manj pije, pa je urin bolj koncentriran, ali papa kakšno tako hrano, ki urin obarva (pri ljudeh recimo rdeča pesa).
Držim pesti, da ni nič hudega! :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne avg 17, 2014 10:00 pm

Re: Ko maček lula rdečerjavo

oaza, ni jedel popolnoma nič takega, pa tudi pije enako, kot ponavadi.

Zdaj je spet lulal, čisto normalno. NIč se ne matra, lepo je odšetal na wc, spustil normalno pobarvano lužo in šel. Pobrisala sem ga z belim robcem (vedno ostane mokar odzadaj po hlačah), tekočina je brez barve.

Jutri zjutraj greva takoj k vetu, ampak po tem zdaj bom malo lažje spala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po avg 18, 2014 6:24 pm

Re: Ko maček lula rdečerjavo

No, da poročam o našem junaku.

Cel dan je prebil na kliniki, kjer se kljub infuziji ni in ni hotel polulati, pa še mehurja mu niso mogli stisniti. Potem sem prišla še jaz na pomoč in je fant, ko so mu obrili trebuh (med tem je ful ustrahoval vetki) sklenil, da je to višek nesramnosti in se polulal kar na brisačo in mizo. K sreči se je s tem dalo pomagati in rezultat je: sledovi krvi v urinu, toda zelo malo, razlog je pa najverjetnej stres.

Dobil je pomirjevala, še protubolečinski sirup za domov, pa nekaj časa bo na mehki hrani obilno zaliti z vodo ali juho.

Zdaj je veselo povečerjal in se sprehaja po stanovanju. Srček moj <3

Jaz sem pa dobila ene 15 let na grbo, zdaj bi pa še jaz rabila kak njegov šus :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Po avg 18, 2014 8:45 pm

Re: Ko maček lula rdečerjavo

:good: samo da ni nič groznega. Meli, zdaj pa nehaj strašiti, a prav ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor To avg 19, 2014 4:28 pm

Re: Ko maček lula rdečerjavo

Bogi Melko je pod kontrolo tudi, ko je šefica na šihtu. 8)
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr avg 20, 2014 9:39 am

Re: Ko maček lula rdečerjavo

ojej, kako se buca! <3
Meli, da ne boš podna znucal , tkole lepo v krogu! :P
Sem pa vesela, da ni nič hujšega :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr avg 20, 2014 10:03 am

Re: Ko maček lula rdečerjavo

Včeraj je lulal ene sedemkrat, vsaj - toliko so ga natankali na veterini z infuzijami, da imel dosti dela. Lulanje je čisto v redu, od nedelje po noči ni bilo več vidne barve. Čez dan je ločen od ostalih, da ima mir. Po noči sva spala tesno objeta - no, on je spal, jaz sem z odrevenelo roko gledala, kako diha v spanju, zvit v klobčič pod mojo pazduho in oklepajoč se s tacami moje roke, in mu obljubljala, da ga ne bom nikoli več spravila v tako situacijo.

Zdaj bodo nekaj časa vsi na mokri hrani, da se izognemo kraji briketov, potem bomo pa videli, kako in kaj naprej.

Hvala vsem, ki nam stojite ob strani, najboljši sosedi pa :kiss: :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor Sr avg 20, 2014 10:37 am

Re: Ko maček lula rdečerjavo

:clap: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr avg 20, 2014 10:38 am

Re: Ko maček lula rdečerjavo

:clap: :clap:
bravo, Melko, zdaj pa nič več mame strašit <3
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Sr avg 20, 2014 3:52 pm

Re: Ko maček lula rdečerjavo

oaza88 je napisal/-a:ojej, kako se buca! <3
Meli, da ne boš podna znucal , tkole lepo v krogu!


Saj ga vedno poskusim slikat, pa so sami zmazki, ker daje buce telefonu. Tole je bila edina opcija, da vam (in njegovi mami) pokažem, kako zgleda, ko pridem gor v višave. 8)

Cats, vedno, saj veš. :)

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.