V središču

Dvotedenski mačji mladiček - odvajanje


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 12

Pridružen: Pe avg 22, 2014 11:27 am

Odgovor Ne okt 26, 2014 11:03 am

Re: Dvotedenski mačji mladiček - odvajanje

V cetrtek smo bili pri vetu, dobila je kapljice za useska in i jih dvakrat na dan scistim, dobila je dieteticne konzervice pa tri ampulce proti driski, ker prebava je bila malo zmesana, zdaj je ze boljse. strongholda ni dobila, ker sva ji neko podobno ampulo proti zajedalcem dala pred 14 dnevi, se od prejsnje veterinarke, preden sva jo selila, ampak sva cakala na primerno tezo. Tako da z zajedalci ni problemov, sicer imam pa itak tudi Biovermin, pa ga trenutno ne rabi. Cez dva tedna imamo kontrolni pregled, pa se bomo se za cepljenje zmenili takrat. Za sterilizacijo je pa vet rekel, da je bolje da se pocaka do starosti enih 5ih mesecev, da ne rabijo pod mikroskopom ali cem operirat. A ni tako, da se macke lahko da sterilizirat ze od 2h mesecev naprej? Ker najina je zdaj stara cca 3 mesece? Pa se to me zanima, kako je sploh lahko garje dobila, ce ni bila v kontaktu z drugimi zivalmi, tudi midva jih zaradi nje nimava oz. Ce ze, si roke in ostalo potem razkuziva? Pa se Biovermin pa ampulo je dobila proti zajedalcem, tako da mi res ni jasno, kako da so se garje pojavile sele zdaj? Ker prej jih nikoli nisem videla, tudi maca si ni useskov prej praskala. Pa se nekaj. Cez nekaj mesecev, ko bo maca porihtana, bi rada vzela vsaj se eno macjo lumpo, da najini ne bo dolgcas, pa kako naj vem, ce se bo z drugim mackom ujela? Ni imela kontakta z drugimjli mackami od 2gega tedna starosti, pa me je malo strah, da ne bi sprejela drugega macka. A se jo to potem pripelje do tistega macka, za katero se zanimava, pa da vidimo reakcijo ali kako? Se bojim, da ne bi bila ljubosumna na drugega, ker je mamina maza in bi bila skozi v narocju ali pa se igrala, da ne bi drugega macka dojela kot tekmeca ali kaj podobnega (do zdaj sem imela samo pse, pa smo vedno imeli probleme okoli tega. Tale je pa moja prva macka, pa se zaenkrat ne razumem se najbolje na macje obnasanje v takih primerih).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne okt 26, 2014 11:28 am

Re: Dvotedenski mačji mladiček - odvajanje

Anja, daj pokliči me na 040/260-735, pa ti bom vse razložila. :)
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 64 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.