V središču

Nimfe


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe jun 01, 2012 8:01 am

Nimfe

A se komu kaj "sanja" o nimfah?

Na netu je sicer ogromno informacij, samo ne vem (ker o ptičih res nimam pojma :blush: ) katere so "prave", zato bi prosila za kakšno informacijo iz prve roke...
(pri sosedih so si jo omislili, pa stvari ravno ne štimajo... se mi zdi)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe jun 01, 2012 9:00 am

Re: Nimfe

Moja sestra ima eno že kar nekaj let. Kaj te pa zanima?
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe jun 01, 2012 9:17 am

Re: Nimfe

Vse? :rolleyes:

- katera hrana je res kvalitetna
- dodatki k prehrani
- minimalna velikost kletke
- puljenje perja: koliko je "normalno" oz. kdaj k veterinarju
- kako ji omogočiti "letenje" brez kakšnih poškodb
- na kaj je potrebno biti pozoren
- predvsem pa ali je lahko čez poletje v zunanji "vojeri"/kletki (pismo, spet se ne spomnim kako se tej zunanji kletki reče) :blush:
(torej, kakšne temperature so še primerne)

Lahko tudi kakšen link, ki je preverjen, pa bom sama brala... :)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe jun 01, 2012 9:52 am

Re: Nimfe

Hm to maš že preveč strokovne zahteve. Sem mislila, da boš kej splošnega vprašala. :S
Baje se nimfe hitro prehladijo, veter, mraz in vlaga jim škodijo pa hitra temperaturna nihanja tudi.
Kvalitetne mešanice semen in une ploščice s semeni in sadjem (ne sprašuj po firmi, ker ne vem)imajo baje notri že vse vitamine in niso potrebni nobeni dodatki, še posebej če dobiva zraven tudi razno sadje in zelenjavo. Pa sipina kost je fajn za brusti kljun pa kot vir kalcija, tko kot pri vseh papagajčkih.
Si ne predstavljam, da bi se ptiček kar sam poškodoval med letanjem. Edino to mi pride na misel, da je treba pazit, da ne pregrizne kakšnega kabla ali pa strupene lončnice. :scratch:
Perje si čisti, to itak, ampak prav puljenje pa po možnosti še z golimi mesti pa ni ok.

Ti nisem kej dost pomagala,a ne? :rolleyes:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe jun 01, 2012 10:50 am

Re: Nimfe

Hvala, ker se trudiš... :rose:

Tole o prehladu je zelo dobrodošla informacija!
Osnovno hrano + sadne ploščice ima, sipino kost tudi... pri sadju in zelenjavi je pa čista zbrka z različnimi informacijami... :S
Baje da se znajo zaletavati v stene, če niso ravno navajeni prostega letanja po stanovanju? :blush:

(tukaj gre za "tipičen" primer "reševanja" ptiča... pa žal pojma nimajo o oskrbi)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Pe jun 01, 2012 12:14 pm

Re: Nimfe

Jaz ti priporočam, da o nimfah povprašaš Albo, je na mojpes.com forumu moderatorka podforuma o ptičih ;) Pa sama ima 2 nimfi doma.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe jun 01, 2012 1:33 pm

Re: Nimfe

Ta bo pa težka... :P

A tukaj res ni nobene? :)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe jun 01, 2012 1:35 pm

Re: Nimfe

(prepozen edit: aja, com ne net) :D
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor So jun 02, 2012 9:35 pm

Re: Nimfe

Alexx je napisal/-a:(prepozen edit: aja, com ne net) :D

Tako je ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

Vrni se na Ostale živali

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.