V središču

Mladič goloba


Moderator: andreja

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To jun 05, 2012 6:48 pm

Mladič goloba

Danes mi je bil posredovan najden mladič goloba ki so ga otroci valjali po rokah par uric preden so starši to opazili. In ker sem veterinarski tehnik je ptič pristal pri meni. Na žalost pa o golobjih mladičih vem bilj malo. Eno poletje sem delala v živalskem vrtu pri oskrbi osirotelih prostoživečih mladičev ampak tam mi je bilo vse priskrbljeno - posebna formula hrane in vse. Doma pa nimam ravno posebne golobje hrane. Ptič je že lepo operjen, nima poškodb, skozi odraslo perje pa mu še vn štrli majhna količina puha. Rekla bi da mu manjka še slab teden do pravega leta. A ga lahko prehranim ta umesni čas z kuhano polento po brizgi, z dopolnilom semen za prostoživeče ptiče? Mogoče še kaka sveža solatka in zelenje mogoče?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To jun 05, 2012 6:59 pm

Re: Mladič goloba

v spec.trgovinah se da kupit posušene zmlete črve in hrošče pa takle, namočiš z vodo po navodilih in to je to. Samo toliko vem povedat o tem, žal.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To jun 05, 2012 7:18 pm

Re: Mladič goloba

Črvi so za lastovke in ostale žužkojede ptiče. Golobi so semenojedi. Preveč beljakovin jim skuri jetra pa ledvice po mojem vedenju. si ziher de tvoj nasvet za golobe drži?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To jun 05, 2012 9:39 pm

Re: Mladič goloba

Ne vem, če velja tudi za golobe (je pa za ščinkavce, ki so večinoma tudi semenojedi):
semena - najraje proso in sončnice (ovsa ne marajo ;) ), pa kuhan rumenjak (beljak baje ne) in seveda voda.

Za več informacij pa: AZIL ZA PROSTOŽIVEČE ŽIVALI - tlf. 031 813 097
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr jun 06, 2012 5:48 am

Re: Mladič goloba

Sorcerer je napisal/-a:Črvi so za lastovke in ostale žužkojede ptiče. Golobi so semenojedi. Preveč beljakovin jim skuri jetra pa ledvice po mojem vedenju. si ziher de tvoj nasvet za golobe drži?


ojoj, to pa res nisem vedla/pomislila :girlblush: ....ne, nisem ziher, tko sem futrala malega vrabčka in sva potem lepo poletela srečnemu koncu nasproti.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr jun 06, 2012 10:24 am

Re: Mladič goloba

Trenutna situacija tako stoji: Golobček ma že več energije kot jo je imel učiraj. malo raca okrog, tut tam en meter razdalje je že preletel iz postelje na stojalo za sušit cunje. Včeraj je bil še čisto brez energije, danes se pa že napihuje ko mu pridem blizu, pa tudi kljunit me je že poskusil tako da upam da sva na dobri poti. Zaenkrat sva se nafutrala z drobtinami v vodi, polento, in otroškim zdrobom, seveda vse v tekočem stanju po brizgi. Seme za prostoživeče ptiče ima ves čas na voljo ampak mu ne potegne da je to tudi hrana. Futram ga po občutku. oziroma dokler ne začne na veliko z glavo opletat. 3-6 mililitrov na hranjenje, vsake 4urice pribljižno. Ima kdo občutek a je to preveč ali premalo?
Pa ma rahlo bolj tekoče iztrebke danes. Ne driska, ampak po moje bolj posledica tega da je vsa hrana narejena na vodni osnovi?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr jun 06, 2012 11:33 am

Re: Mladič goloba

Azil za prostoživeče živali sem poklicala in pravijo a na njegovo velikost je samo par dni od dohoda. Semenčka, žitarice, pšenična kaša, kaka solatka in podobno. Pa da naj bi bil že sposoben sam jesti, in da naj ima nastavljena semenčka. Tako da kaže da ga z izborom hrane nisem ravno polomila. Če bo v seboto še pri meni, pa ga lahko prevzamejo v ljubljani če bo treba. Držite pesti da do takrat že poleti, in da pogrunta da so semena hrana.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jun 06, 2012 11:37 am

Re: Mladič goloba

držimo, držimo, seveda :)

bravo za profi hranjenje :good:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr jun 06, 2012 11:38 am

Re: Mladič goloba

Leti...leti...leti...leti golobček :) Držimo :good:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr jun 06, 2012 3:24 pm

Re: Mladič goloba

Super :good: Bomo držali pesti!
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr jun 06, 2012 4:29 pm

Re: Mladič goloba

Smotkota je že povsod zadost. Hiperaktivček je zdej že krepko agresiven. me ne mara ravno blizu. Prvih par semenčkov pšenice je tudi že šlo v želodčk - vsaj kljuval je po kupu semen. Bil je že na vrhu kardenice trikrat, pač po "štengicah" na pol let na pol skoki, tako da se krila počasi krepijo. Neverjetna razlika od včeraj zvečer ko je bil popolnoma nemočen. :)
Prov posrečen je.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Pe jun 08, 2012 7:52 pm

Re: Mladič goloba

No, posodobljene novice.Danes je že od šestih zjutraj krožil po sobi in zbiral pogum za odhod. Bil je zelo glasen in klical ostale golobe, okrog desetih dopoldne pa ga je premamila svoboda in je odletel na prosto. Okrog enajstih je prijetno zobal semena zunaj v skupini kakih šestih okoliških golobov.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 300

Pridružen: Sr jul 13, 2011 6:25 pm

Odgovor Pe jun 08, 2012 7:57 pm

Re: Mladič goloba

:clap: :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jun 08, 2012 8:12 pm

Re: Mladič goloba

Kakšen krasen zaključek.:clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe jun 08, 2012 8:23 pm

Re: Mladič goloba

Bravo :good:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe jun 08, 2012 8:29 pm

Re: Mladič goloba

Sem spremljala tole in sem vesela za tale razplet! :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Pe jun 08, 2012 8:46 pm

Re: Mladič goloba

Enkrat rejnik, vedno rejnik. Če nimam sesnih muckov pod streho mam pa goloba. :P

Prav vesela sem da je šel nazaj med svojo vrsto.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe jun 08, 2012 8:59 pm

Re: Mladič goloba

:clap: Super, vesela za oba! :good: :*

Vrni se na Ostale živali

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.