V središču

Žival brez nadzora


Moderatorji: andreja, renata

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 127

Pridružen: Sr dec 15, 2010 12:02 pm

Odgovor Če jan 24, 2013 2:21 pm

Žival brez nadzora

Imel bi vprašanje, nekje sem bral ne nekem forumu, da če je žival brez nadzora, da jo ima kdorkoli pravico peljati v zavetišče in da potem lastnik dobi kazen in plačilo stroškov. Mi lahko kdo citira zakon, kateri zakon , kateri člen, malo nenavadno se mi zdi, da lahko kdorkoli posega v tujo lastnino zato vprašam. Kolikor jaz razumem pravno državo, naj bi do tega imela pravico zgolj vurs ain policija, če gre za ogrožanje življenj.hvala

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Če jan 24, 2013 2:44 pm

Re: Žival brez nadzora

Ravno to bi naj bil namen zavetišč - najdeš žival, jo pelješ v zavetišče oz. pridejo po njo oni, in tam žival na varnem počaka svojega lastnika. Ni tako bolje, kot pa da luta okrog in ogroža sebe ter okolico?

Člen zakona (o mučenju živali?) lepo pravi, da je domače živali treba imeti pod nadzorom - če jih nimaš si v prekršku in bi naj plačal kazen, zato da se v bodoče to ne bi ponavljalo. Stroške zavetišča pa itak plačaš, a misliš da bomo davkoplačevalci plačevali za lastniške živali?

Zdej bomo namesto hvaležnosti najditeljem pizdili čez pravno državo al kako :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So jan 26, 2013 9:02 am

Re: Žival brez nadzora

Poseg v tujo lastnino?! :O Kako pa naj najditelj razloči, ali gre za izgubljeno žival ali za brezdomno žival ali za odvrženo žival ali za prosto tavajočo "tujo lastnino"?
Če se ne motim, tudi zavarovalnica ne povrne škode nastale s krajo, če nisi lastnine zavaroval na nek razumen oz. pričakovan način (zaklenjena vrata stanovanja, avta...).
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So jan 26, 2013 9:45 am

Re: Žival brez nadzora

Poseg v tujo lastnino je, če iz domačega dvorišča odpelješ psa. Če se sam šetka po javnih površinah, je pa to izgubljena žival, ki smo ji dolžni pomagati.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So jan 26, 2013 10:08 am

Re: Žival brez nadzora

Jaz tavajočega psa "ukradem" na svoj vrt, dokler ponj ne pride zavetišče ali lastnik. Zato, da na varnem počaka.

Vrni se na Pravni svetovalec

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.