V središču

Pomoč pri prijavljanju


Moderatorji: andreja, renata

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 149

Pridružen: Po feb 28, 2011 2:02 pm

Odgovor So apr 09, 2011 6:27 am

Re: Pomoč pri prijavljanju

Zdajle sem se spet peljala mimo. Isti pes, ista veriga. (prej ga nekaj časa ni bilo)

Seveda ne vem če se je kaj spremenilo. Preljubi Vurs me ni nič obvestil.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So apr 09, 2011 10:33 am

Re: Pomoč pri prijavljanju

Na enem drugem forumu berem tole:

Imam eno vprašanje. Pri mojmu imajo nekaj mačkov, vsi so zunanji mački, torej več ali manj okrog hiše...
Prejle sem opazila, da so nekaj čudni... Vsi so nenormalno leni, brez volje... Drugače so vsi pred vrati, samo, da slišijo, da jih nekdo odpre, danes pa nič. Tudi ne zadržujejo se okrog hiše, ampak so se kar nekam poskrili.
Vse izgleda, kot bi bili prehlajeni oz. imajo prehlajene oči, eden ima tudi izcedek iz oči in nosa. Za ostale ne vem pri enem sem prejle opazila da mu tudi nekaj teče iz gobčka, ne vem če je to slina, ker se je kar tako obesilo z njegovega gobčka, zgleda mi kot nekaj med slino in sluzjo...
Ima kdo kakšen nasvet, kaj lahko naredimo oz. kakšno idejo, kaj je narobe z njimi? Prehlad, zastrupitev, kaj drugega? ...sama izkušenj z mačkami nimam ravno veliko, zato res ne vem, za kaj bi šlo.


S tem da jih ona s/k ne bo, lastniki tudi ne, prijavila tudi verjetno ne bo. Gre se pa za okoli 7 mačk, po njenih besedah. Mislim, me razjezi. A jih mora bit spet 30, da bo nekdo klical na pomoč, naredil pa itak nič. :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor So apr 09, 2011 11:05 am

Re: Pomoč pri prijavljanju

all, ti bom napisala ZS glede tegale.
mater vola, če me pa kej raz*i*di, me pa takile :devil:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor So apr 09, 2011 12:03 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Oaza pa zdej k si že raz*i*dena lahko prideš še k nam poštimat une, ki naj bi 4 mladiče postavili vn... :devil:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 149

Pridružen: Po feb 28, 2011 2:02 pm

Odgovor To jun 28, 2011 3:13 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Še en :O
Se vozim z vlakom v Ljubljano pa kar naenkrat zagledam tole.
http://www.shrani.si/f/A/11G/4rsx1doF/28062011.jpg
Pes je na verigi.

Še pred prepihom ni varen :dash: :dash:

če koga zanima lokacija
internet pravi da je naslov: Pod debnim vrhom - Ljubljana (Polje)
približne koordinate pa N 46.0625777778 E 14.624392468

Tudi če napišem e-mail, že vem kaj se (ne) bo zgodilo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor So jul 09, 2011 4:36 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

hoj upam da mi bote lahko pomagale oz. svetovale. tukej na vasi majo eni mačko (je njihova), zunanja in nesterilizirana. že večkrat sem jim rekla, da nej jo dajo sterilizirat, pa je še niso. zadnje mladiče je mela približno par mesecev nazaj, pa so jih oddali, vsaj tako so rekli, zdaj pa se spet potepa naokoli, sterilizirana pa še kar ni. jih lahko prijavim? zato ker ta trenutek nimam dokazov (no razen tega, da je nesterilizirana pa zunanja- 1+1=2), razen če čakam na novo leglo, pa ga poslikam z datumom. pa potem spet naslednjega. ker 100% bo mela mladiče prej, kot je zakonsko dovoljeno, saj se veselo potepa naokoli. ne vem no, kakšen predlog bi mi prav prišel.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor So jul 09, 2011 5:15 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Za prijavo, ki drži vodo, rabiš kakšen dokaz, tako da ja, piši si datume in fotkaj, če lahko. Sicer pa se pogovarjaj z njimi, vprašaj jih zakaj pravzapraj nočejo mačke sterilizirat, da veš na katero struno moraš igrat. Še vedno bo več koristi, če ti jih rata prepričat za s še predno pofotkaš še kakšno leglo ali dve in jih prijaviš zaradi preobremenjevanja mačke...
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor So jul 09, 2011 5:40 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

ne sej sem tak človek, k mam raj, da je vse z dokazi podkrepljen sam res se mi zdi tragično, da bo še par legel preden bojo trdni dokazi. problem je v tem, ker ne rečejo "ne, ne bomo je." oni rečejo "ja ja sej jo bomo..." pol pa naslednjič k koga vidim vprašam če so jo že, pa rečejo da ne. pa jih vprašam če čakajo na naslednje mladiče... pa skomignejo z rameni. briga njih, njim je vseen. če so mladiči jih bojo pa spustil. prou ta ignoranca me tok iritira, da bi jih kar takoj prijavla. grrrr!!! aja pa ta mačka ma neko mreno čez uček, pa sem jim tut za to rekla pa je še niso peljal k veterinarju. s tem da majo kliniko dobesedno v sosednji hiši od njih, denarja jim pa tudi ne manjka.
pa tud oni priznavajo, da bi s sterilizacijo rešili probleme, ki jih imajo z iskanjem doma za mladiče, ampak nihče pa noče dejansko pelat je tja pa tega narest. na kero struno nej tle igram?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor So jul 09, 2011 5:46 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Da jim ponudiš pomoč, da jo ti pelješ, recimo, pa poveš, da lahko spotoma še uček pogledajo, ker nezagotovaljanje veterinarske pomoči je pa že lahko razlog za prijavo. Če ni problem denar, pol ne štekam...
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor So jul 09, 2011 6:04 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

problem je, da se jim NE DA. pomoje. komu se pa da z eno mačko ukvarjat. pa a ni škoda denar za eno mačko zapravljat. sej jim je vse jasn. bom še mal vztrajala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor So jul 09, 2011 6:19 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Če se jim ne da, pa vejo, da bi to rešilo problem, se pač zmeni z njimi, da boš ti vse uredila - jo naročila, spravila v boks, peljala in prevzela, oni pa naj pač plačajo in poskrbijo, da je mačka tešča.
Za oko pa - nezagotavljanje veterinarske pomoči bolni živali je kršitev Pravilnika o zaščiti hišnih živali.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor So jul 09, 2011 6:46 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

ful hvala za tole, zdej vsaj vem, kako naprej :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor So jul 09, 2011 9:19 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

kozmopolitanka, poskusi najprej zlepa, ponudi pomoč (ne denarno, ampak prevoz, recimo, pa nasvete, takle). Jst sem se tkole ukvarjala s svojo sosedo. Je najdla vse žive razlage, zakaj da (zunanjemu - saj če bi ga mela non stop noter, meni dol maha, a ji baš vse poščije a samo pol) samcu ni treba obvezno bit K. Med drugim od enga ex veta. Sem se lepo pogovarjala z njo dva tedna, vsaga skupaj par ur. Ko se ni premaknilo, sem ji pa prijazno povedala, da če maček v roku 1 tedna ne bo S, pošljem prijavo na VURS in potem bo colala kazen pa še K. In maček je bil K prej kot v 3 dneh.
Tko. En pa po en, pa se pozna, če nas to počne... 50, recimo :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor So jul 09, 2011 9:23 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Velkam :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor So jul 09, 2011 9:53 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

hvala tud teb oaza :) sem tud sama razmišljala da zagrozim s prijavo. še tist letak o obveznostih za lastnike živali si sprintam pa grem v napad :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So jul 30, 2011 12:25 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Ok rabim pomoč.

Imam naslov, nimam pa priimka ali imena (samo naslov firme), za podat eno prijavo. :negative: Opcija je pa samo anonimna prijava, kar me jezi, ker ne bom zvedla kaj se je zgodilo. Samo ne smem tvegat z imenom, čeprav vem, da ne delijo podatkov, pa vseeno. Lastniki hiše, v kateri imamo kavarno in kjer delam, imajo mačka in psa. Za psa je recimo da ok poskrbljeno, mačka pač spuščajo občasno ven, kar sem pač prebolela. Zdaj sem pa vidla, da muci/mucu (nek starejši britanček) manjka FUL dlake po telesu, tak je kot na pol oskubljena kura. Nekako nimam vtisa, da bi se ubadali z njim. Sicer ne deluje da so mesta čisto brez dlake in gola, kot da je malček dlake še gor. (Sem že jezna, da ga nisem slikala. :girlsad: )

Je to sploh dovolj podatkov za prijavo? Ali je stanje muca sploh dovolj kritično za prevert situacijo? S tem, da jih pogosto ni doma, tako da ne vem ali bi inšpektor ob prihodu kaj dosegel. Bi moral večkrat pridt.

Hvala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor So jul 30, 2011 9:26 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Po naslovu lahko v TISu dobiš tudi ime in priimek.
Če je mac tak, da bi rabil veterinarsko pomoč, kar jo glede na napisano po moje potrebuje, pa mu je ne nudijo (česar v bistvu zagotovo niti ne moreš vedet, lahko pač upravičeno domnevaš, če jih tolko poznaš), potem prijavi. Itak moraš pisat o domnevni(h) kršitvi/-ah, sicer dobiš to hitro podrobljeno nazaj (no če boš prijavila anonimno, potem ti, konec koncev, sploh ni treba bit tko...khm....politično korektna ;)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So jul 30, 2011 11:29 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Anonimno itak, si nočem težav nakopat. V teoriji si jih itak ne morem, samo nikoli ne veš. Sploh sem pa edina tam, ki ima vsaj nekaj pojma o teh stvareh, kar ne morem rečt za ostale. :negative: Se že tako bojim, da bo kdo name pomislil.

Mačko je pa oskubljen ja, se prav od daleč vidi. Bom vseeno poskusila kakšno fotko stisnit, če bo slučajno kaj zunaj. Je ležal na betonu, sem že mislila, da je mrtev, pa na srečo ni bil.

Aja, v TISu mi zaenkrat najde samo "našo" kavarno. Čeprav je to ena in ista hiša. Bom v ponedeljek lažje zbrskala pomoje.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So jul 30, 2011 11:37 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Hvala najdi.si, sem našla vse. :D

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So jul 30, 2011 11:39 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Huh, najdla sem celo slikce te mačke. :O Zdaj moram pa res dobr prevert kaj točno ji fali in če se kaj izboljšuje, da ne bom čist na slepo pisala. :O
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pravni svetovalec

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.