V središču

Rogaška


Moderatorji: andreja, helena

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 136

Pridružen: Po maj 23, 2011 9:09 pm

Odgovor Pe nov 25, 2011 1:51 pm

Rogaška

Zadaj za Medical Center Rogaška se nahajata dve muci-podobni sijamki...so zelo plašne ...a tako na oko ne zgledajo slabo.Ležijo blizu dokaj prometne ceste pod drevesom.Po moje ni sterilizirana/kastrirana nobena.Mogoče jim bi kdo lahko pomagal.
Sem taka kot sem, ne taka, kot bi drugi želeli da bi bila. Imam polno napak in pomanjkljivosti - sem pač le človek, ne bog.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe nov 25, 2011 3:01 pm

Re: Rogaška

Najbolje, da jima kar ti pomagaš in se najprej pozanimaš, pod katero zavetišče sodita, če ju kdo hrani ipd. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe nov 25, 2011 4:30 pm

Re: Rogaška

prvi post sem poslala eni stranki, ki dela v MC Rogaška, če sta ji muci oz. situacija nasloh kaj znana - takle je njen odgovor:

Sama jih nisem opazila, ker hodim domov po drugi poti. Vem pa, da pogosto prihajajo mačke v bližino hotelov, ker imajo tam dovolj hrane. Pa tudi gosti jih večkrat hranijo.
Naš center meji na hotel, tako da bi se lahko zgodilo, da jih je videla pod drevesi. Običajno pridejo in gredo.
Lani pa sem sama 'posvojila' mladička, ki jih je muca skotila v tenis dvorani…


Predlagam, da res kar upoštevaš prejšnji nasvet - akcija, pa bo :)
Hvala, ker ti ni vseeno! :good:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 136

Pridružen: Po maj 23, 2011 9:09 pm

Odgovor So nov 26, 2011 7:04 pm

Re: Rogaška

Mačke imajo cele uhe torej niso označene...mucke sem že večkrat videla na isti lokaciji.Drži je v bližini hotela in v ozadju MC Rogaška.Pristojno zavetišče je verjetno Zonzani ne vem pa zagotovo.Ko sem našla zavrženo malo mucko ob cesti v Podplatu sem se obrnila kar na Heleno.Kljub temu, da sem skrbnica nekaj muck nimam potrebnega znanja za pomoč prostoživečih mačk.Tako bi mi pomoč prav prišla.
Sem taka kot sem, ne taka, kot bi drugi želeli da bi bila. Imam polno napak in pomanjkljivosti - sem pač le človek, ne bog.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor So nov 26, 2011 7:34 pm

Re: Rogaška

Pravzaprav ne vem, kaj bi ti svetovala; če je pristojno zavetišče Zonzani, potem je (uspešna) prijava lokacije smrtna obsodba za mačke. :girlsad:
Če si pripravljena sama odloviti tisti dve muci in jih porihtati na svoje stroške, potem je najbolje, da si izposodiš živolovko ali dve in poiščeš v bližini cenovno najugodnejšo ambulanto. Živolovki ti lahko posodim tudi jaz (ali kdo drug) in se ti pokaže, kako se s tem dela (če še nisi uporabljala). Jaz sem sicer 11 dni odsotna, kletke pa lahko najbrž spravimo vsaj do Celja.

Mogoče je še najbolje čakati na novo leto in moliti, da se Zonzani res zapre :angel: (v kar pa dvomim). Potem bi se morda celo dalo dogovoriti z inšpektorjem, da občina plača posege neposredno v vet. ambulanti, mačke bi se pa itak vrnilo v okolje - takoj po posegu, kot je za prostoživečke tudi edino prav.

Vrni se na Prostoživeče mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.