V središču

Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid


Moderatorji: andreja, helena

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor To sep 27, 2011 7:14 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Ouje, Mons :yahoo:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To sep 27, 2011 7:58 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

S prijateljem:
Slika
Dej že sliki!
Slika
Kje bi pa danes praskal?
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe sep 30, 2011 9:21 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Mons je dal danes jajčka preč in zdaj se počuti kot prerojen. Ga ni za spoznat! Je čist divji, nori, dela salte, dribla žogce, napada revčka Slavka, skače na streho njegove hiše...Naslednji teden bo še drugič cepljen in bo iskal dom.

Aja, na Gmajnicah je dobil ime in je Bookworm :O .

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe sep 30, 2011 9:33 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Bookworm :lol:

Srček. :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Pe sep 30, 2011 9:51 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Mons The Bookworm, torej.

A to slučajno namiguje na njegov karakter in ljubezen do grizljanja knjig? :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe sep 30, 2011 10:02 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Ne, ker je bil najden pri knjižnici...baje so ga tudi oglaševali na svoji spletni strani, brez slike, seveda.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne okt 02, 2011 1:44 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Mislim, da gre tale tema lahko v arhiv. Mons ima novo temo, ostali z lokacije pa so tudi oskrbljeni, če se ne motim.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor To avg 05, 2014 4:20 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Živjo,

zanima me, ali kdo spremlja stanje na tej lokaciji. S fantom živiva blizu in se vsak večer sprehajava mimo vrtička pri knjižnici, kjer pa je mačk - se mi zdi - vedno več. Opazila sva tudi že nekaj mladičev; vsi bežijo pred človekom. (Vsaj pred neznanim človekom ...) Videti je, da jih nekdo hrani, to je res, ampak ne vem ali je poskrbljeno tudi za S/K, glede na to, da se pojavljajo novi mladički očitno ne ...

A kdo kaj več ve? Muce bi bila pripravljena tudi pomagat hranit, če je to potrebno (zadnjič sem videla, da so imeli nastavljeno nekaj, kar je bilo videt kot riž, jedel pa ga ni maček, ampak majhen jež ...) oz. jih peljat na S/K. Edini problem je, da nimam živolovke.

Vesela bi bila, če ima kdo kake informacije ali če kdo že ''dela'' na tej lokaciji in kakršnokoli pomoč.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Sr avg 06, 2014 8:49 pm

Prošnja za pomoč

Pozdravljeni!

V temi o prostoživečih mucah pri knjižnici Šentvid sem spraševala, če kdo kaj ve o tej lokaciji ... danes sem se slučajno srečala s skrbnico - ko sva šla s fantom mimo knjižnice, je pravkar nastavljala hrano in bi rada hkrati sporočila stanje in prosila za pomoč.

Stanje: Minimalno deset mačk, ne vse S/K. Nekaj so odlovile Mačjelovke, ampak so pustile nekaj neurejenih, zato sta zdaj med temi desetimi tudi dva mladička, stara cca. 3-4 mesece. Nekaj muc je priljudnih (vsaj 6 jih je danes prišlo blizu), mladiča se bi po moji oceni dalo ujet - seveda še noben ni S/K ali pregledan.

Vseh deset (ali več) muc hrani ena hraniteljica, zelo je bila vesela ponudbe, da tudi s fantom pomagava pri hranjenju, jaz pa tu prosim za pomoč še naprej ... bi bil kdo pripravljen prit pomagat lovit muce? Oz. vodit lov, glede na to, da jaz še nisem lovila, pa tudi hraniteljica ne, niti nimamo živolovk. Bi bila morda tudi kakšna možnost, da se bi dalo poskrbet vsaj za ta dva mladička? Se pravi - se bi jima dalo poskusit najt domove? Morda bi bila hraniteljica pripravljena vzet vsaj ta mala na začasno? Ne vem ... je pa stanje res žalostno, na lokaciji morajo biti vsaj še štiri ne S/K muce/mački, mačk pa dobesedno mrgoli tam ...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr avg 06, 2014 9:20 pm

Re: Prošnja za pomoč

Zavetišče Gmajnice bodo pravi naslov za to.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr avg 06, 2014 11:29 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Ce se mnozijo, bi si mislila da je nima nobena od "ta rednih" ravno na oceh. Ce nihce ne zivi ravno super blizu se ponavadi prostovoljke zanasamo na to da nas bojo hranitelji prostoziveck na doloceni lokaciji poklicali ko se pojavi kaka nova potencjalno nesterilizirana samica. Teh nekaj parov oci ki jih ta forum ima ne more videt vsega povsod.
Tiste ki niso lastniske in so k/s majo markiran uhelj tako da so prepoznavne.

Poskusi osebno preko zs stopit v kontakt s katero od prostovoljk ki so lovile zadnjic, da dobis vec informacij.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Če avg 07, 2014 8:08 am

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Obrni se na Gmajnice oziroma prijavi jim lokacijo prostoživečih mačk, pa ti bodo točno povedali kako in kaj.
Včasih so kakšne hraniteljice, ki pač ne kličejo, če se pojavi kakšna nova mačka.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Če avg 07, 2014 9:48 am

Re: Prošnja za pomoč

Gmajnice so že seznanjebe z lokacijo, vendar zavračajo vsako pomoč razen S/K že ulovljenih. Ne pridejo pa lovit. Ker niti jaz, niti hraniteljica še nisva lovili, sem prosila za pomoč.

Kar zadeva mala dva, bi mi ju bilo grozno pustit v Gmajnicah pri njihovem % preživelih in oddanih, plus v stiski, kjer tudi oni iščejo začasne domove, sama pa v enosobnem stanovanju s tremi svojimi (en pred mesecem in pol pobran s ceste, dva MH), ne morem namestit še dveh s ceste. Bi pa krila zanju hrano, če se bi le našel začasni dom in pomagala z oddajo. Spraševala sem že po sorodstvu, pa ni nihče pripravljen namestit.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če avg 07, 2014 10:04 am

Re: Prošnja za pomoč

Kaj pa, če se obrneš še na Mačjelovke s prošnjo za pomoč pri ulovu? No, vsekakor jih pokliči in vprašaj, saj nimaš kaj zgubit.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če avg 07, 2014 11:01 am

Re: Prošnja za pomoč

Gmajnice imajo punce, ki so jim dali dovolilnice za lovljenje. Te punce potem oni pokličejo in jih prosijo za uradno lovljenje. Naj ne bodo preveč komot.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če avg 07, 2014 11:14 am

Re: Prošnja za pomoč

Sem poslala ZS.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Če avg 07, 2014 11:18 am

Re: Prošnja za pomoč

Evo, sem govorila z eno prijazno punco od Mačjelovk ... dogovorili sva se, da se muce fotografira, da se res vidi, koliko jih je označenih in koliko ne, potem se bo pa naredilo plan, kako/kdo/kdaj se jih bo lovilo.

Še vedno mi je pa grozljivo zaradi teh dveh mladičkov, ki sta videt čisto prijazna, samo nekoliko previdna (plašna) ... tudi ta punca od Mačjelovk je rekla, da se tudi mladiče vrača na lokacijo in čeprav je njena utemeljitev zvenela logično, se mi zdi to še vedno res grozljivo. Se moram s tem preprosto sprijaznit?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če avg 07, 2014 11:25 am

Re: Prošnja za pomoč

Ja, taka je sedanja situacija.
Tudi jaz sem morala vrnit 5 prijaznih malih + 2 mladiča na lokacijo, zraven prometne ceste, ker ni prostora za namestitev.
Lahko se kdo javi, bomo veseli.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Če avg 07, 2014 1:08 pm

Re: Prošnja za pomoč

Kaj pa iskanje novih začasnih skrbnikov?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16114

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če avg 07, 2014 5:28 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Ja, pa še iskanje finančnih virov za oskrbo in veterinarske stroške, ker vsaka vreča ima tudi dno.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prostoživeče mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.