V središču

3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca


Moderatorji: andreja, helena

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če feb 02, 2012 12:23 pm

3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca

V Šentvidu, zraven vrtca na Ulici pregnancev, v okolici blokov živijo 3 črno-bele mucke. Tam živi moj fant, tako da jih, ko sem tam, nahranim, pa tudi sicer sem opazila, da jih stanovalci tam hranijo in se na splošno kar ukvarjajo z njimi. So še malo plašne, a vsakič, ko jih vidim, manj. To takole delam prvič; doslej smo še vsako brezdomno muco posvojili, zato ne bit hude, če sprašujem - ampak a prav razumem, da je postopek naslednji: muce pripeljem na Gmajnice, povem, da so prostoživeče, tam jih s/k in potem jih peljemo nazaj na lokacijo? Kako pa je z izjavo občine v MOL? Sem poskušala najt, pa nikjer nič ... :girlblush: Ko jih naslednjič vidim, bom pogledala, če imajo označena ušesa, se mi pa zdi, da ne.
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če feb 02, 2012 1:00 pm

Re: 3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca

Najbolje storiš, če najprej pokličeš na Gmajnice in se dogovoriš, kdaj boš pripeljala muce. Lahko tudi vsako posebej. Vse dokumente boš izpolnila na Gmajnicah in ne potrebuješ ničesar prej.

Edino premisli glede vremena (nizkih temperatur) in se tudi posvetuj na Gmajnicah, da bi muce takoj po posegu ne šle nazaj na mraz.

Sicer pa ne odlašaj s s/k, ker ko bo malo topleje, pa bo takoj breznanje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če feb 02, 2012 2:06 pm

Re: 3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca

hvala :)

Potem bom res kar poklicala, pa da vidim, kaj mi bodo rekli. No, naslednji teden imam od srede dalje dopust, mogoče bo takrat še najbolje, pa upam, da se bo tudi vreme že uneslo.
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 58

Pridružen: Sr sep 15, 2010 1:58 pm

Odgovor Če feb 02, 2012 3:15 pm

Re: 3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca

jernejch je napisal/-a:V Šentvidu, zraven vrtca na Ulici pregnancev, v okolici blokov živijo 3 črno-bele mucke. Tam živi moj fant, tako da jih, ko sem tam, nahranim, pa tudi sicer sem opazila, da jih stanovalci tam hranijo in se na splošno kar ukvarjajo z njimi. So še malo plašne, a vsakič, ko jih vidim, manj. To takole delam prvič; doslej smo še vsako brezdomno muco posvojili, zato ne bit hude, če sprašujem - ampak a prav razumem, da je postopek naslednji: muce pripeljem na Gmajnice, povem, da so prostoživeče, tam jih s/k in potem jih peljemo nazaj na lokacijo? Kako pa je z izjavo občine v MOL? Sem poskušala najt, pa nikjer nič ... :girlblush: Ko jih naslednjič vidim, bom pogledala, če imajo označena ušesa, se mi pa zdi, da ne.



Pred leti se je na vrtičkih za bloki že lovilo, preveri, če imajo muce označeno uho. Sicer pa počakaj toliko, da najhujši mraz mine.
Za S/K v Gmajnicah ne rabiš nobene izjave, niti nič pisat ali izpolnjevat v zavetišču, niti prej telefonirat in se dogovarjat.
Muce enostavno pripelješ, na kletke napišeš lokacijo, svoj naslov in tel. št. in muce tam pustiš. Če jih boš pripeljala zvečer bodo morale počakat v kletkah do zjutraj, da pride veterinar. Potem te pribižno do 14 ure obvestijo, da so muce gotove, zbujene in da jih lahko prideš iskat. Lahko pa jih pripelješ tudi zjutraj, če ti čas dopušča. Povejo tudi, če je bila kakšna posebnost, oz. če je muca imela levkozo ali aids. V tem primeru jih uspavajo, ker se te bolezni zelo širijo med prosto živečimi mucami. Če so muce prijazne in se pustijo prijet jih boš lahko ujela in namestila v transporterje. Če so plašne bo treba uporabit živolovko. Živolovke posojajo v Gmajnicah. Lahko pa me kontaktiraš, ko boš imela namen lovit, pa lahko dobiš pri meni živolovke oz. ti lahko pridem pomagat pri lovu.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Če feb 02, 2012 3:29 pm

Re: 3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca

To je lokacija, ki meji na eno podirajočo se hišo ob Prušnikovi, a ne? Tam smo se dve leti nazaj fejst trudili poloviti mačke, pa ni bilo variante, ker jih (obilno) hranijo na več kot treh mestih in so mačke spokale v ruševine kozolca, čim so nas zagledale. Če se ne motim, sta bili prav dve črnobeli, ki sta se nam "posmehovali" ven iz ruševin.

Če boste tam lovile, je fajn dati obvestilo par dni prej - nalepiti ga na bloke, ki mejijo na to posest in na zapuščeno hišo. Sicer se ne bo nikoli polovilo vseh mačk. Tam se je ujelo samo 4 najbolj naivne mačke, zaradi ostalih pa smo dolgo časa neuspešno delali zasede. :girlsad:

Megi: :good: :thanks:
(če rabiš, lahko posodim tudi svojo opremo)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če feb 02, 2012 3:40 pm

Re: 3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca

Hmmm, ja, ni čisto pri podirajoči se hiši; je tam pri železnici (razen če je to tako blizu, meni se ne zdi, ker je vmes še nekaj obljudenih stanovanjskih hiš). Kakor koli, ja, hranijo jih gotovo kar precej, ker suhe res niso :P Mislim pa, da bi se dve dalo ujeti; ena pa je bolj plašna. (No, eno sem že božala :D)

Hvala za vso pomoč <3 in reakcije in sploh vse :) Skratka, bom najprej pogledala, kako je z ušeski in javim. Če jih bo treba peljat, bom pa res prosila tudi za pomoč kakšno bolj izkušeno :girlblush:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: To maj 24, 2011 10:00 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če feb 02, 2012 8:21 pm

Re: 3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca

Kakor je povedala Megi, smo na tej lokaciji lovili zelo velikokrat, približno 1 leto in pol nazaj. Tam je ogromno mačkov. Vendar smo tiste, ki se nahajajo točno ob železnici polovili, če jih, kar smo slišali od stanovalcev, ki so bili priča, ni povozil vlak :girlsad:
Ob progi se večinoma nahajajo črno beli in tigrasto beli mucki.
Sem pa v začetku septembra približno 150 metrov stran, kjer se nahajajo vrtički, od bližnjih sostanovalcev dobila klic in nato mucko, staro 2 meseca, vso shirano, malo nezaupljivo a načeloma prijazno. Z njo je bilo na koncu vse uredu in je po enem mesecu našla svoj kavč. Verjetno jih je v okolici, predvsem zaradi vrtičkov in prijaznih sosedov, nahaja še kakšen. Mislim pa, da jih ne sme biti preveč. Tam smo jih namreč polovili približno 15-20, in 4je so našli novi dom.
Če rabite pomoč lahko z Megi pomagave, z veseljem :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če feb 02, 2012 10:11 pm

Re: 3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca

Ravno danes sem videla tam po tleh mačje konzerve, mačke pa tam še nisem videla. Živim zelo blizu, dopoldne imam čas in lahko pridem tudi jaz pomagat. Nimam pa izkušenj, a sem se pripravljena naučit. ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: To maj 24, 2011 10:00 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če feb 02, 2012 11:50 pm

Re: 3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca

Super. Če kaj opaziš, pa sporoči!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr feb 08, 2012 9:44 am

Re: 3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca

Sem šla že parkrat pogledat, če je kje kakšna in sem jih končno včeraj videla in to 2. Eno rno dolgodlako in eno črno-belo ravno tako dolgodlako. Črna je zelo plašna in hitro ušla, tako da nisem čisto prepričana, a ima odrezano konico uhlja ali ne, mislim pa da ne. Črno-bela je malo šibala, se ustavila in spet šibala, a sem videla, da ima uhlje še cele. Za blokom je bila spet prazna konzervica in ena plastična posodica, tako da jih nekdo izgleda redno hrani. Pri sosednji hiši je na tleh ravno tako ena plastična posodica in zdaj ne vem, ali imajo psa ali hranijo te muce. Vsekakor bi jih bilo potrebno čimprej polovit, prej se zmenit, da jih malo nehajo hranit, da bodo sploh šle v živolovko. Torej jaz imam dopoldneve frej in lahko pomagam, nimam pa prevoza, da bi jih peljala v Gmajnice.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: To maj 24, 2011 10:00 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr feb 08, 2012 7:06 pm

Re: 3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca

Tam so večinoma črno bele muce. Verjetno jih je tam spet kar nekaj, ker nazadnje pred 1,5 letom zgleda nismo polivili vseh, oziroma so kakšnega spet tam spustili. Nazadnje sem od tam rešila tigrasto muco. Da mraz malo mine pa se zmenimo. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr feb 08, 2012 9:47 pm

Re: 3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca

Ja, črno dolgodlako sem videla zadnjič prvič, samo enkrat, zvečer in je tudi zelo hitro zbežala. Poleg črnobele dolgodlake sem videla še dve črnobeli kratkodlaki (in ena od teh se pusti božat). Jaz imam avto, tako da lahko peljem do Gmajnic. In z veseljem pomagam :)
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr feb 08, 2012 10:41 pm

Re: 3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca

Torej so vsaj 4. Torej urihtamo, ko bo malo topleje.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: To maj 24, 2011 10:00 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če feb 09, 2012 10:01 am

Re: 3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca

Zmenjeno! Sva z Megi na vezi. Upam, da bo konec februarja že možno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne feb 26, 2012 10:50 pm

Re: 3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca

no, toplo je in naj bi tudi ostalo, muce so še vedno tam; kolikor sem jih uspela pregledat, niso nič označene ... Tako da predlagam, da nalepim eno obvestilo na vrata od vseh treh številk - da naj jih nekaj dni ne hranijo, in potem akcija. Kaj pravite? :)
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne feb 26, 2012 11:15 pm

Re: 3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca

Ja, se strinjam! ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: To maj 24, 2011 10:00 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po feb 27, 2012 9:45 am

Re: 3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca

Super. Kdaj in kateri dan bi se pa dobili tam? Okoli 17ih?
Jaz vem kdo jih tam hrani, ena starejša gospa in dve punci iz vzporednega bloka s tračnicami.
Imam tri živolovke in tri boxe.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po feb 27, 2012 11:07 am

Re: 3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca

Okoli 17h je super, pa še svetlo. Jaz ne morem danes in v sredo, sicer pa kadar koli.

Aha, Taja, potem vseeno napišem ali jih ti prav poznaš, da bi jim lahko rekla?
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: To maj 24, 2011 10:00 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po feb 27, 2012 11:17 am

Re: 3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca

Poznam punco, ki pozna drugo punco in gospo. Vse so iz istega bloka. Jo kličem pa se mi do sedaj še ni javila.
Lahko se zmenimo tudi jutri, če ne bo dež, nekaj so omenjali rahel dež proti večeru?
Drugače pa lahko kadarkoli med tednom :) .
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: To maj 24, 2011 10:00 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po feb 27, 2012 11:50 am

Re: 3 mačke v Šentvidu, na Ul. pregnancev zraven vrtca

Mi je povedala, da jih hranijo še nekateri drugi ljudje, spredaj pred blokom (2gi vhod oziroma sredinski).
Problemov z ljudmi v tem bloku naj ne bi bilo, ker so bili takrat vsi prijazni.
Bolje da se nalepi kakšno obvestilo, čeprav se sigurno vsaj en ne bo tega držal. Bomo že :)
Naslednja

Vrni se na Prostoživeče mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.