V središču

Zakaj izključno notranje bivanje?


Muce, ki iščejo dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy, Bela šapa, Trixi

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 95

Pridružen: Ne okt 13, 2013 11:38 am

Odgovor Če jan 16, 2014 1:11 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Hm balkonska ograja je visoka 1,2m, je ograjena, naknadno je pa dana 1x1cm mreža, načeloma bi lahko muca splezala čez ampak bo vedno pod nadzorom tako da se to ne bo zgodilo. Bom prilimala slikce.

Potem tudi ne bo panike če bo zunaj na travi na oprsnici?.

Psi so tudi notranji, ko je lepo vreme smo pa zunaj, ali se sončijo na balkonu ali pa gremo ven na travnik.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če jan 16, 2014 1:13 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Pa sej mi nismo proti temu, da mačke probajo luft, travo, ...ipd samo želimo, da po teh ogledih ostanejo žive in zdrave.
Torej izhodi na povodcu in oprsnici, zunanji mačjak na balkonu ali tleh, ograjeni in zamreženi balkoni, mačkotesne ograje, samo da je varno, je ok.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 95

Pridružen: Ne okt 13, 2013 11:38 am

Odgovor Če jan 16, 2014 1:16 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

no super :) To mi ne bo problem :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Pe jan 31, 2014 8:56 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

wolfpack je napisal/-a:Hm balkonska ograja je visoka 1,2m, je ograjena, naknadno je pa dana 1x1cm mreža, načeloma bi lahko muca splezala čez ampak bo vedno pod nadzorom tako da se to ne bo zgodilo. Bom prilimala slikce.

Potem tudi ne bo panike če bo zunaj na travi na oprsnici?.

Psi so tudi notranji, ko je lepo vreme smo pa zunaj, ali se sončijo na balkonu ali pa gremo ven na travnik.


Če razumem prav, je ograja dodatno zamrežena samo 1,2 m in balkon ni do vrha zamrežen?

Jaz bi vložila tistih nekaj deset evrov v mrežo in jo napela od vrha do tal (oz. do tam, kje se začne ograja) in bila mirna, da mačka
slučajno ne bo zletela v loku čez za kakšno muho. Sploh za poleti je to super, ker lahko potem brez problema
zračiš stanovanje čez balkon, mačkom pa je sploh fino, ker se lahko sončijo / senčijo zunaj.

Evo, lej, takole mrežo imamo mi napeto od vrha do tal, mačke ne morejo nikjer mimo
ali čez, sem pa kupila ojačano z žico, da je ne morejo pregrizniti.

Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po jun 09, 2014 7:14 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

V osveščevalne namene - zakaj izključno notranje bivanje - bom tu objavljala povožene mucke.
Zelo veliko sem jih že umaknila s cest. Prav danes sem srečala 2. En oranžko je bil prehudo razmesarjen in zato ni fotk.
Ta mali srček pa ni dočakal niti 4 mesece. Ne, to ni naravna selekcija. Človek je kriv!
Slika Slika Slika
Ne vidi se dobro, ampak oko mu je vrglo ven..

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po jun 16, 2014 8:19 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

:girlsad: Zopet en povožen, grdo, ne bo fotke.
En je imel pa tokrat srečo, ker je pred mano nevarno prečkal cesto, a mi je uspelo dovolj upočasnit, da je šel mimo. Če bi bila drsna cesta, bi pa jaz letela...
Dajte, prosim, pazite na svoje mucke. Če so v bližini cest je to nevarno tudi za voznike.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 4

Pridružen: Ne jun 15, 2014 3:51 pm

Odgovor Sr jun 18, 2014 5:21 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Sem čisto nova na forumu in žal mi je, da moram svojo pot začeti na tak način, ampak moram podpreti Mačjo hišo v tem, da je notranje bivanje edino smiselno.
Sama imam mačka šele 1 mesec in pol, navadila sem ga na povodec, ker sem ga vzela tudi zato, ker so priporočali izhode v naravo, saj je imel ogromno energije in je do prejšnje lastnice postal celo agresiven.
Včeraj sva šla na sprehod in uspel je uiti s povodca, samo 5 min me ni bilo, saj sem šla domov po priboljške, pa je izginil in ga že 20 ur ni nazaj.
Zdaj lahko samo upam, da bodo letaki, ki sem jih obesila, oglasi, ki sem jih dala na internet in facebook dovolj ter da ga dobim nazaj. Jočem ves čas, popolnoma sem izgubljena.
In čeprav sem bila do včeraj prepričana, da delam prav, da ga vozim na sprehode, zdaj vidim kako zelo nevarno je to.
Bodite bolj pametni kot jaz in si ne privoščite bolečine ob izgubi mačka, raje se ukvarjajte z njim eno eli dve uri na dan pa bo čisto isto srečen kot pa je, ko kopa po sosedovem vrtu!
Upam, da sem s tem postom rešila kakšnega mucka pred grozljivo usodo in lastnika pred to žalostjo, ki jo sedaj sama doživljam.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr jun 18, 2014 10:34 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Quenyi, letaki, oglasi in FB najbrž ne bodo dovolj. Mucka morate sami aktivno iskati. Najbolje zvečer, ko se vse umiri. Navadno notranji mucki ne zbežijo daleč, pač pa se skrijejo kje v bližini doma. Nastavite mu hrano, če živite v hiši in imate to možnost, mu pustite odprta katera od vrat. Osebno tudi obvestite sosede in jih prosite, naj bodo pozorni. In če ga ne najdete prvo noč, ga iščite tudi drugo in tretjo in vse naslednje, dokler ga ne najdete. Če vam drugače ne uspe, si sposodite živolovko in poskusite z njo. Seveda se prej naučite osnov rokovanja z njo.
Pa obvestite pristojno zavetišče, veterine, lokalne radijske postaje...
Upam, da ga najdete živega in v enem kosu.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če jun 19, 2014 6:06 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Tale možnost je verjetno marsikdaj spregledana: da se muc že kar takoj zateče v isto hišo, iz katere je pobegnil. Meni se je to zgodilo pri izključno notranjem Srečkotu, ki je pred leti po nesrečnem naključju našel odprta vhodna vrata - švignil je ven, dol po stopnicah, za vogal in direkt skozi (ne na kip!) odprto kletno okno v klet.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 4

Pridružen: Ne jun 15, 2014 3:51 pm

Odgovor Če jun 19, 2014 8:18 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Renata, hvala za nasvete. Iscem ga ze dve noci in vsako jutro med cetrto in peto. Ves cas imam odprto okno, ker zivim v kletnem stanovanju in lahko pride skozi njega. Sla sem ze po vseh sosednjih blokih, vendar me bolj skrbijo hise, ki imajo vrtove in razne drvarnice, vendar mi lastniki ne dovolijo vpogleda, ceprav so dobili letak. Za zivolovko pa sem se ze pozanimala v gmajnicah, vendar mi jo odsvetujejo, saj je v soseki kar nekaj prostozivecih mack.
Vsekakor, se enkrat hvala za nasvet.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr jun 25, 2014 11:04 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

http://www.24ur.com/novice/slovenija/kdo-v-vaseh-kruto-zastruplja-domace-zivali.html
Objava: Oddaja Preverjeno; članek še na 24.ur, 24.6.2014
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr jun 25, 2014 12:37 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Tale prispevek je pa samo za :dash: :dash: :dash: Pa še zdaleč ne samo zaradi storilcev. Da ti konstantno zastrupljajo muce, pa ti ne svane, da jih ne bi temu izpostavljal. :fool: Da ne govorimo o vsakoletnih mladičkih. In o določenih več kot bedastih izjavah, ampak o tem pa raje ne bom.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr jun 25, 2014 1:09 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

:girlsad: Ja, res, ampak sem morala objavit. Enim itak nikoli ne "svane" :S , mogoče pa kakemu, ki bo to pogledal, le bo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jun 25, 2014 1:24 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

ŠIIIIT, to je manj kot 2 km od tuki!!!!! :O :O :O

In na travniku pod vasjo včasih sprehajam psa?!?!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr jun 25, 2014 1:25 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Trixi je napisal/-a: :girlsad: Ja, res, ampak sem morala objavit. Enim itak nikoli ne "svane" :S , mogoče pa kakemu, ki bo to pogledal, le bo.
Edino pravilno, da si objavila. Da si slučajno ne bi delali kakšnih utvar glede tega, kako povprečen (in tudi manj povprečen) prebivalec naše deželice ceni mačje življenje. Seveda nikomur od sodelujočih niti v najbolj divjih sanjah ni padlo na pamet omenjati kakšnega izključno notranjega bivanja muc. Kot da so samo namerni zastrupljevalci problem, ja, itak.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jun 25, 2014 1:31 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Tudi meni je dvignilo pokrov ob tej oddaji, česa bolj zahojenega pa že dolgo ne. :S
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr jun 25, 2014 6:21 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Mi je žal, da sem šla gledat. Kakšna beda od prispevka, kakšna beda od povedanega, vseh.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr jun 25, 2014 7:48 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Ma meni je šla tista familija res na bruhanje. Itak, da je človek ki strup meče naokoli za kaznovat, pa nabutat, pa še kaj... ampak je rešitev za mačke tako preprosta. Ampak neee, mula bebava raje razlaga kateri mladiček se je zastrupil.

In sploh, če nekdo to počne že leta in leta... a ni ceneje v en sistem kamer investirat, ki ga imaš za vedno, kot pa plačevat veterinarja in nove živali?

:bad:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe jun 27, 2014 6:01 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

:girlsad: Tudi temu ni uspelo varno čez cesto...
Slika
Star približno 3 mesece.
Če jih že jaz srečam toliko povoženih, koliko jih potem dejansko je še na vseh drugih krajih, cestah?
In, mnogim je še vedno vseeno ter nabavijo novega in novega. Zakaj? Koliko življenj mora še it v nič zaradi človeške brezbrižnosti, ker jim je vseeno, kje hodi njihov muc? :negative:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe jun 27, 2014 6:42 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

miška mala, lepo spančkaj.... :kiss:

Trixi, a sta zadnja dva, ki sta tule objavljena, bila najdena kje blizu skupaj, mislim na podobni lokaciji? Starost in izgled ...isto leglo mogoče? :girlsad:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Muce iščejo dom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 69 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.