V središču

Povožena mama, osirotela mladička


Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor To jun 11, 2013 11:55 pm

Povožena mama, osirotela mladička

Dan končujem oz. začenjam s tragičnim dogodkom z vsaj delno srečnim koncem. Nekaj pred 11 zvečer me je poklicala prijateljica Urška in me prosila za kontaktno številko Mačje hiše. Povedala mi je, da je pri povoženi mami muci in da bo skušala ujet njena mladička. Ko se je peljala proti domu, so avtomobili pričeli zavirati. Opazila je povoženo mačko, s ceste pa sta stekla njena mladička. Ker se je nesreča zgodila le nekaj sto metrov stran od našega doma, sva z Alešem pograbila transporter, brisače, priboljške, konzervo, vodo ter fotoaparat ter se odpeljala pomagat. Kontaktirala sem Renato, ona pa Heleno, z njima smo tudi usklajevali akcijo. Ko sva se pripeljala, je Urški že uspelo ujeti oba malčka, muca je ležala sredi ceste (glede na to, da ni kazala znakov življenja, se je Urški zdelo bolj smiselno lovit tamala). Ubožico (celo glavo je imela krvavo, učka ji je izskočila, ni kazalo da diha, niti se ni oglašala) sem prestavila v travo, preiskali smo okolico, če se slučajno še kje skriva kakšen mladiček. Nismo ga našli, smo pa iz bližine ceste pregnali vsaj dva ježa.
Podrobnosti nismo slikali, smo pa vseeno posneli nekaj fotografij preminule mame muce.
Slika
Slika
Slika
Za malčka predvidevam, da sta približno dva meseca stara samčka (ugibam). Verjetno ju je mama peljala na večerni lov, pot jih je vodila čez železnico in prometno glavno cesto. Kljub vsej žalosti sem hvaležna, da jih je opazila Urška in odreagirala, da je bil Aleš takoj pripravljen za akcijo in sta se Renata ter Helena kljub pozni uri oglasili ter pomagali z nasveti.
Malčka bosta do jutra v naši kopalnici, zmazala sta pločevinko piščančka, pila, pogumni oranžno beli je že predel in kot nor pihal na malega črnega, ko sta dobila hrano. Črnuhec je bolj plašen, se skriva in v strahu pihne, je tudi že klical mamico, ki je žal ne bo. Mucka sta se pustila umiti (ušesa), oranžno-beli je imel klopa (ne vem, če sem ga uspela povsem odstraniti), bolh ni videt, tudi sicer mi delujeta zdrava.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Upam, da tole temo odpre tudi kdo, ki ima muco, ki bo "samo enkrat imela mladiče, da bodo otroci imeli veselje". Ker bo ta muca, da bo imela mladiče, verjetno morala čakati na blaženo stanje nekje zunaj, ker bo tudi mladiče skrila kdove kam in bo za tiste, ki bodo preživeli, pripravljena tvegati vse - tudi prečkanje prometnih poti, ki je lahko usodno - zanjo in za njen naraščaj.
Mirno počivaj, ljubica.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr jun 12, 2013 1:00 am

Re: Povožena mama, osirotela mladička

:(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jun 12, 2013 3:17 am

Re: Povožena mama, osirotela mladička

Kako žalostno. :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Sr jun 12, 2013 4:41 am

Re: Povožena mama, osirotela mladička

Grozno. :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Sr jun 12, 2013 5:46 am

Re: Povožena mama, osirotela mladička

Sem šla še enkrat preverit, če smo včeraj spregledali kakšnega malčka, a nisem našla nobenega. Je pa idealna lokacija za se skrit - desno ogromen travnik, na katerem se pravkar suši seno, levo nepredirna goščava podrasti, grmovja in dreves - zvočni zid, ki varuje ljudi, ki živijo ob cesti pred železnico in obratno.
Tamala sta spala na dodeljenem prostorčku, pozajtrkovala vrečko, nista pa še nič odvajala (sem masirala trebušček in brisala izločala). Črnuhec se mi je zjutraj zdel kar bogi, apmak je bil verjetno le zaspan; me je že napihal, ko sem predenj postavila hrano in se potem prav ljubko pretegnil. Šekasti se je pa včeraj z mojo dlanjo že šel fantovske igre in lovil vezalko.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr jun 12, 2013 5:59 am

Re: Povožena mama, osirotela mladička

Bela šapa in vsi vpleteni - zlati ste!
malčka...žal mi je za mamico, ampak zdaj pa srečno naprej! :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Sr jun 12, 2013 7:11 am

Re: Povožena mama, osirotela mladička

:good: vso srečo malima :kiss: :kiss:
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr jun 12, 2013 7:39 am

Re: Povožena mama, osirotela mladička

Vsaj malce sreče v (tako nepotrebni) nesreči...
Bravo vsem vpletenim! :good:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Sr jun 12, 2013 8:24 am

Re: Povožena mama, osirotela mladička

Kepici sta že na poti v Lj (hvala Helena in Mare). Ju moram pa pohvalit, da sta že velika fanta (po kukanju pod rep in njunih pretepih sklepam, da sta fanta, ker to ni bil kak "chickfight"), oba sta lulala in kakala v stranišče in zakopala pridelke (črnuhec sploh rad zakopava). Naučila sta se že igrati nogomet, ogromno sta pila. Črnuhec je samo še malo pihcal, sicer se je pa zelo razživel, sta se celo jutro igrala. Proti koncu našega druženja je pa začel malo jokcat in klicat mamico, naj poskrbi zanj :( . Pomarančica pa na trenutke že veselo prede, osvojila sta plezanje po hlačnicah :D . Našli smo nekaj bolhic, tavelika tigra sta se pa naučila odpirat vrata, da bi si izborila pot do mulčkov. Sta bila še pravočasno ustavljena.
Nisem še imela priložnosti opazovati takšnih mulčkov (oz. tudi če sem jo imela, sem bila takrat še 100% pasja in me niso zanimali :girlblush: ), tako da sta me zelo presenetila. Takšni kepici, pa že vse počneta kot velike mačke :good: . Srečno repka!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Sr jun 12, 2013 9:32 am

Re: Povožena mama, osirotela mladička

Preden mulčka dobita profi book by Trixi, naj objavim jutranje kopalnične fotke.
O, žoga!
Slika
Moja
Slika
Tule mi je namenil še zadnji pihec (sem ga prestrašila :girlblush: ).
Slika
O,žoga!
Slika
"Jaz znam pa po dveh hodit :P ."
Slika
"Hecal sem se :blush: ."
Slika
Vzorček
Slika
Tale vezalka je bila prva nočna igračka. Šekasti se je zjutraj povsem ovil z njo :D .
Slika
Par umazanih in mokrih nogavic je sprožil zgodovinsko bitko. Oranžko se je namreč odločil, da jim pokaže, črni je pa pokazal njemu :) .
Slika
"Pusti to smrdljivo reč!"
Slika
Slika
Slika
Slika
"Vidiš, sva oba črna, samo jaz še nisem tako spran :D ."
Slika
Kakam :devil:
Slika
"A sem srček?"
Slika
"Kaj pa jaz?"
Slika
Puhek :cupidboy:
Slika
"A lahko pridem k tebi?"
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Sr jun 12, 2013 11:09 am

Re: Povožena mama, osirotela mladička

:kiss: :kiss: Srčka lepa
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor Sr jun 12, 2013 11:12 am

Re: Povožena mama, osirotela mladička

<3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 486

Pridružen: Po mar 04, 2013 5:25 pm

Odgovor Sr jun 12, 2013 11:36 am

Re: Povožena mama, osirotela mladička

Najprej :'( , potem :kiss: sirotekoma in vsem, ki ste pomagali!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jun 12, 2013 11:41 am

Re: Povožena mama, osirotela mladička

Slika

Kera legendarna fotka!!! A bi se dalo tole dobit v kakšni malo boljši resoluciji?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr jun 12, 2013 2:19 pm

Re: Povožena mama, osirotela mladička

Malčka sta pregledana, negativna na levkozo, cepljena in razparazitena.

vse ok. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr jun 12, 2013 2:23 pm

Re: Povožena mama, osirotela mladička

:clap: Super, super! :good:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 288

Pridružen: To sep 18, 2012 2:22 pm

Odgovor Sr jun 12, 2013 3:31 pm

Re: Povožena mama, osirotela mladička

Bela šapa in MH: čestitke za požrtvovalnost in dobro izpeljano akcijo! Če na svetu ne bi bilo takih ljudi, kot ste vi, bi bila 100% prepričana, da živim v peklu :)

Ko berem take Bambi zgodbe :'( :'( :'(

Upam, da bosta mala še naprej tako zdrava :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr jun 12, 2013 5:50 pm

Re: Povožena mama, osirotela mladička

Larisa je napisal/-a:Bela šapa in MH: čestitke za požrtvovalnost in dobro izpeljano akcijo! Če na svetu ne bi bilo takih ljudi, kot ste vi, bi bila 100% prepričana, da živim v peklu :)

Ko berem take Bambi zgodbe :'( :'( :'(

Upam, da bosta mala še naprej tako zdrava :kiss:


:'( Se popolnoma strinjam :thanks: res kapo dol, zlati ste vsi po vrsti <3 (mi manjka un smajli za klanjanje) tamaladva pa taka srčka :cupidboy:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr jun 12, 2013 9:24 pm

Re: Povožena mama, osirotela mladička

:) Ta dva mačja fantka sta sedaj pri meni.
Slika Slika Slika Slika Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr jun 12, 2013 9:30 pm

Re: Povožena mama, osirotela mladička

Slika Slika
Naslednja

Vrni se na MH arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.