V središču

ODGOVORNI POSVOJITELJI, TRENUTNO NAJBOLJ ZAŽELENI


Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So jul 23, 2011 8:41 pm

ODGOVORNI POSVOJITELJI, TRENUTNO NAJBOLJ ZAŽELENI

ODGOVORNI POSVOJITELJI, TRENUTNO NAJBOLJ ZAŽELENI

V skrbništvih Mačje hiše so trenutno 103-je takšni, ki že iščejo dom in 74 takšnih, ki ga še ne iščejo, v večini iz razloga, ker so še premajhni, ali pa še ne veterinarsko urejeni.

Skupaj torej trenutno skrbimo za 187 brezdomnih muc.

Vsi so hranjeni s kvalitetno hrano, nudimo jim veterinarsko oskrbo, primerne pogoje bivanja, veliko ljubezni in skrbi s strani predanih skrbnic/skrbnikov.

Želimo jim le najboljše, torej jih oddamo v posvojitev le odgovornim posvojiteljem, saj ne želimo, da bi mačji sončki končali pod avtomobilskimi kolesi, zastrupljeni v grmovjih, v pasjih ali lisičjih zobeh, ali še na kakšen drugačen bolj boleč in grozovit način.

Večjega števila kot takšnega ne prenesemo, ne z vidika kapacitet, kot tudi ne s finančnega vidika, saj moramo prav za vsak evro poskrbet sami, oz.naši zlati donatorji.

Trenutno so najbolj zaželeni odgovorni posvojitelji, ki jih je v počitniških dneh manj kot običajno, stanje na področju brezdomnih mačk pa najbolj pereče.

Z vsako posvojitvijo muca/e iz Mačje hiše se sprosti prostor za novega mačjega reveža, ki bo enkrat odšel v prav takšen dom, zdrav, cepljen, testiran, čipiran in kastriran/sterilizirana.

Če o tem razmišljate že dolgo časa, je mogoče ravno zdaj čas za to odločitev.
Resnično je srce parajoče puščat na cesti pomoči potrebne.

Ekipa Mačje hiše
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 29, 2011 9:00 pm

Re: ODGOVORNI POSVOJITELJI, TRENUTNO NAJBOLJ ZAŽELJENI

Na današnji dan nam je uspelo s terena v skrbništva namestiti prav vse muce, za katere smo skrbeli že tam.
V skrbništvih jih imamo preko 200, šli smo čez vse svoje zmožnosti.

Če mislite posvojiti kakšnega muca ali dva v bližnji prihodnosti, je sedaj mogoče pravi čas. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne okt 30, 2011 11:26 pm

Re: ODGOVORNI POSVOJITELJI, TRENUTNO NAJBOLJ ZAŽELJENI

Ustavljamo kakršnekoli nove namestitve, dokler se ne odda vsaj 20-40 njih. Ne gre več, ne prostorsko, še manj finančno, zaradi situacije na področju brezdomnih mačk trenutno v večini slovenskih zavetišč smo šli čez rob.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Po okt 31, 2011 12:13 pm

Re: ODGOVORNI POSVOJITELJI, TRENUTNO NAJBOLJ ZAŽELJENI

Ali pa če se javi nekaj novih začasnih namestiteljev (pa ne samo za 14 dni) in nekaj novih donatorjev (ki se jim denarnica rada odpira)... ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr okt 09, 2013 11:32 am

Re: ODGOVORNI POSVOJITELJI, TRENUTNO NAJBOLJ ZAŽELENI

Ne gre več kot toliko, preden se ne zgodi vsaj 10-20 posvojitev, za nove ne moremo poskrbeti. Stroški veterinarske oskrbe, hrane, zdravil in ostalega nujno potrebnega so v preteklem mesecu znašali veliko več kot imamo razpoložljivih sredstev.

Prosimo, če imate možnost in ste imeli posvojitev v načrtu, posvojite kakšnega.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr okt 09, 2013 6:48 pm

Re: ODGOVORNI POSVOJITELJI, TRENUTNO NAJBOLJ ZAŽELENI

Bom napisala še tukaj:
Potencialno lahko nastanim še kakšno mucko. Meni prostor ni problem, mucke so lahko pri meni, imam eno sobo fraj (vsaj še nekaj cajta, dokler se fotr ne odloči da jo damo v najem).
Glavna problema, da si ne upam kaj več muc nastanit, sta dva:

Parkrat na leto se zgodi, da odidem za kakšen teden ali deset dni. Svoje mačke že še nekako uturim fotru, če pa ga prosim da skrbi še za eno celo sobo malčkov, me bo obesil na štrik :) :) :)
Zaradi epilepsije sem tudi popolnoma nemobilna (ne smem vozit), tako da jih ne morem lepo popokat v transporter in poturit kateri od forumašic za teden ali dva. Ne morem jih tudi pridet iskat in vozit v LJ na veterinarsko oskrbo in poštimanje.
Če imate kakšno idejo, kako premostiti to težavo, se lahko pogovarjamo o namestitvi.

Drugi in meni osebno večji problem je ta, da sem reva in mevža uscana in nimam živcev se kregat s folkom (v stilu, ne, maček ni za na dvorišče za lovit miši in ne, ne dam vam drugega ker vam je včeraj vašega povozilo). Z veseljem ga bom oglaševala, lahko dizajniram lepe plakate s slikco, jih nalepim po Mercatorju, Sparu, v knjižnici, v veterinarski ambulanti, v okolici... samo če bi lepo lepo prosim nanje lahko napisala telefonsko številko katere od vas, ki imate že prakso kako je treba odj..at butast folk. Potem ko nekdo prestane test, ni nobenega problema ce jim date moj telefon in naslov in pridejo k meni iskat mucka.

Mnenja?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr okt 09, 2013 6:49 pm

Re: ODGOVORNI POSVOJITELJI, TRENUTNO NAJBOLJ ZAŽELENI

Ti še nisem odgovorila, a ne? Sorry. :girlblush: Bom, če ne danes, pa jutri.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr okt 09, 2013 7:06 pm

Re: ODGOVORNI POSVOJITELJI, TRENUTNO NAJBOLJ ZAŽELENI

Sej se ne mudi :) Sem napisala tukaj, če bo mela še kakšna kako pametno idejo :)
Mogoče bo pa tako "sodelovanje" palilo, zakaj pa ne...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po okt 21, 2013 11:12 am

Re: ODGOVORNI POSVOJITELJI, TRENUTNO NAJBOLJ ZAŽELENI

Nobenega interesa za sodelovanje, nobenih idej za pomoč? :(

Vrni se na MH arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.