V središču

Program za mačke in pse s prekomerno telesno težo


Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor Sr jul 16, 2014 3:06 pm

Program za mačke in pse s prekomerno telesno težo

Tudi Veterina MH je med sodelujočimi veterinami po vsej Sloveniji, v katerih se lahko priključite Royal Caninovemu Programu za mačke in pse s prekomerno telesno težo.

Slika

Sodelujoči v programu boste prejeli:
  • brošuro »Vitka mačka, zdrava mačka« oz. »Vitek pes, zdrav pes«,
  • preglednico za spremljanje telesne teže vaše mačke ali psa,
  • izobraževalni poster o kaloričnih vrednostih priboljškov,
  • kupon za program zvestobe Ob nakupu 6 vreč, prejmete sedmo gratis*,
  • mapo za shranjevanje.
*Stranka kot nagrado za zvestobo prejme 7. vrečo, ki ustreza najnižji vrednosti med kupljenimi šestimi artikli, brezplačno. Nakupi morajo biti opravljeni pri isti veterini. Velja za vsa pakiranja briketirane dietne hrane Royal Canin Satiety in Obesity za mačke in pse. Program zvestobe za mačke in pse s prekomerno telesno težo poteka v posameznih veterinah po Sloveniji in traja do 31.12.2014.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Sr jul 16, 2014 7:21 pm

Re: Program za mačke in pse s prekomerno telesno težo

jes jes, se takoj vpisemo ker se je gospod se razlezu. po moji krivdi kajpadruzga :girlsad:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jul 16, 2014 8:17 pm

Re: Program za mačke in pse s prekomerno telesno težo

Okej, mogoče tole ni glih tapravo mesto za to vprašanje... ampak a za kontra tudi kaj obstaja? kakšna hraa ki je čim bolj hranljiva glede na svoj volumen? Mojega so namreč same kosti, ne more pa pojest prav velike količine... Že tako mu dajem cca 2x toliko kot bi mu morala za njegovo težo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Če jul 17, 2014 6:16 pm

Re: Program za mačke in pse s prekomerno telesno težo

Mačja mama mislim da je una hrana ki je za recovery po kakšnih operacijah in podobno. Tisto vem da je ultra hranljivo. To smo mi imeli pri našem, ko je zelo shujšal (sladkorna, vnetje urinarnega trakta + neješčost).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če jul 17, 2014 8:46 pm

Re: Program za mačke in pse s prekomerno telesno težo

Z mojim ni nič narobe, samo da je:
a) hiperaktiven mlad razposajen hrt
in
b) ima vsak dan na razpolago za tekanje 2km2 velik travnik in tam nori eno uro, po možnosti skupaj z drugimi whippetki.

So ga sicer same mišice, ampak rebra in kosti mu pa štrlijo skozi kožo in potem me ljudje po cesti ustavijo in kregajo zakaj ne dam psu nič za jest!!
Drgač pa hvala za nasvet, bom šla v soboto najprej malo pofirbcat tuki v lokalno trgovino če ima kaj takega kot si napisala, drugače bom pa naročila.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Pe jul 18, 2014 6:51 am

Re: Program za mačke in pse s prekomerno telesno težo

A je pa rad? Kuhane hrane bi verjetno lažje več v njega spravila, za tist centimeter čez rebra bi bili zaslužni pa predvsem ogljikovi hidrati. Že če mu jih samo med brikete daješ se bo poznalo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Pe jul 18, 2014 11:15 am

Re: Program za mačke in pse s prekomerno telesno težo

Mačja mama ti imaš Whipetka? Tle ima ena soseda mlado (en let staro) tud suhcena, da ji rebra vn gledajo (pa tud ni nek požeruh). Lej če je zdrav je ok in se jst zarad tega ne bi dost sekirala. Drgač pa ta kalorična se mi zdi, da se sam na veterini dobi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe jul 18, 2014 11:17 am

Re: Program za mačke in pse s prekomerno telesno težo

Poglej na moj avatar pa ti bo jasno kaj rad je. VSE!! :lol: Tut tistega kar mu ne bi blo treba :D
To sploh ni problem KAJ, problem je koliko. Nočem mu prevelikih količin dajat, rajši bom probala nekaj bolj kaloričnega.

P.S. Pixna: Zdravemu whippetu naj bi se poznal obris prvih treh reber, ne pa vsa in luknje vmes :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Pe jul 18, 2014 11:26 am

Re: Program za mačke in pse s prekomerno telesno težo

haha nisem nikol porajtala da v avatarju gloda češnje/višnje. :D

Mnjah, okol teh reber nisem čist, ker vse hrte, ki sem jih do zdej srečala (če že niso bili z dolgo dlako) so bili rebrasti. :) Tvoj čurimuri pač rabi mal več energije (Oh) če je tak hiperaktivc. :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So jul 19, 2014 12:59 pm

Re: Program za mačke in pse s prekomerno telesno težo

Ja imaš te A/D ali Recovery fore, imaš pa potem tudi energy/activity hrano za pse, ki so bolj aktivni.

Drugače pa tudi jaz še nisem videla hrbta, ki se mu rebra ne bi videla, je pa res da ti sam najbolj veš. :)

Vrni se na Veterina MH

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.