V središču

Če razmišljate o posvojitvi...


Moderator: jernejch

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Če maj 09, 2013 3:29 pm

Re: Če razmišljate o posvojitvi...

Še zamudnica se predstavi :)


MINDY – kmečka deklina

Slika

»V domu, kjer sedaj živim, so mi dali ime Mindy. Pravijo, da je ta dom le začasen in da iščem stalnega. Moja zgodba je podobna zgodbi tisoč drugih muc in mucev. Živela sem v veliki skupini mačk na kmetiji. Naloga odraslih muc je bila lovljenje miši in podgan in tudi mi, mladiči, smo se počasi navajali na to delo. Večkrat sem bila lačna kot sita, vsake toliko so nam ljudje s kmetije v luknjo na tleh nalili nekaj mleka, ki pa ga je bilo za toliko lačnih vedno premalo.
Nekega lepega poletnega dne se je na kmetijo pripeljala prijateljica najmlajše hčere in ko nas je zagledala in videla, kako suhceni smo, smo se ji zasmilili. Naše ljudi je prosila, če nas lahko vzame in po kratkem razmisleku so ji dovolili.
Pri njej doma smo se končno do sitega najedli in zadovoljni zaspali v pravih mačjih posteljicah. Ker ima tudi sama dva velika muca, se je odločila, da nam bo poiskala dobre domove. Tako sta moj oranžni bratec kot tudi dolgodlaka sestrica že pred nekaj tedni odšla k svojim novim družinam. Le mene še nihče ni opazil. Kar ne morem verjeti, da je za to kriv moj belo-tigrasti kožušček in nekoliko bolj podolgovata glavica. Moja skrbnica pravi, da sem najbolj prijazna muca, ki jo je kdaj koli spoznala, poleg tega pa sem tudi zelo pridna in pametna. Kljub temu, da mi v mojem začasnem domu čisto nič ne manjka, upam, da se bo kmalu našel kdo, ki mu dolga dlaka ne pomeni vsega.«
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 482

Pridružen: Ne mar 27, 2011 3:35 pm

Odgovor Če maj 09, 2013 11:12 pm

Re: Če razmišljate o posvojitvi...

No tole pa sploh ne velja!! Mislim, da VILI najbolj paše v NAŠ domek! :devil:

NUJNO si ga ZELO želim(o)! @Panda: Bodi tako dobra in mi ga prepusti, da ga posvojim, kot darilo sebi, kmalu bom imela rojstni dan. :girlblush:
Prsežem, da bo najbolj razvajen muc na svetu! No ja, takoj za našim tapravim Vilijem, ki na svoj način drži pesti, da mali Vili pride k nam. :angel: :D

Slika
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 407

Pridružen: Ne mar 18, 2012 8:01 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe maj 10, 2013 10:44 am

Re: Če razmišljate o posvojitvi...

Flowerbomb, oprosti, ampak Vili je bil že prevzet. :girlblush: Sem imela mogoče mejčkeno ne-fair prednost, ker sem jih prej zagledala, ampak tudi midve s Tiho Pando sva si ga zelo želeli. Sigurno bojo punce še kdaj šivale kak nov paketek, pa jih lahko takrat prosiš za Vilija nr. 2 - bomo našega preimenovali, da bo tvoj oriđinel. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Pe maj 10, 2013 11:36 am

Re: Če razmišljate o posvojitvi...

Punce, mirno :) nisem si mislila, da bojo teli mucki tako evforijo sprožili :)

se bomo potrudili, da bo prav vsak mucek šel na svoj kavč in tudi, da bo vsak kavč našel svojega mucka ;)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe maj 10, 2013 12:05 pm

Re: Če razmišljate o posvojitvi...

:goodpost: :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe maj 10, 2013 8:03 pm

Re: Če razmišljate o posvojitvi...

En čist :offtopic: vedno preberem naslov teme: Če razmišljate o poroki?! Halo, in to jaz??? :O

:D
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe maj 10, 2013 8:39 pm

Re: Če razmišljate o posvojitvi...

Hahaha, pa sem mislila, da se to samo meni dogaja :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So maj 11, 2013 8:31 am

Re: Če razmišljate o posvojitvi...

Tudi Biba je že posvojena, v nov dom odhaja v paru z Vilijem št. 2 ;)
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1144

Pridružen: Sr okt 13, 2010 5:57 pm

Odgovor So maj 11, 2013 11:05 am

Re: Če razmišljate o posvojitvi...

Cvetko bo naš! Oziroma od fantka Primoža, ki je nooor na muce. :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor So maj 11, 2013 11:57 am

Re: Če razmišljate o posvojitvi...

Račka, Cvetko je že posvojen. Trenutno iščejo dom samo še Mindy, Blum in Woody, če se ne motim :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1144

Pridružen: Sr okt 13, 2010 5:57 pm

Odgovor So maj 11, 2013 6:44 pm

Re: Če razmišljate o posvojitvi...

Ok, pa Blum potem.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Po maj 13, 2013 6:40 pm

Re: Če razmišljate o posvojitvi...

Da Vinci se že javlja z ne samo njegovega kavča, kjer mu družbo poleg muc dela tudi kolikortoliko prijazna psička. :D

Slika
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Po maj 13, 2013 6:42 pm

Re: Če razmišljate o posvojitvi...

:good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po maj 13, 2013 8:24 pm

Re: Če razmišljate o posvojitvi...

Račka je napisal/-a:Ok, pa Blum potem.


Blum je na poti k tebi, hvala za posvojitev! :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1144

Pridružen: Sr okt 13, 2010 5:57 pm

Odgovor To maj 14, 2013 12:49 pm

Re: Če razmišljate o posvojitvi...

Prekrasna Blum je že pri nas... z najbolj kjuuut repkom ever! :cupidgirl:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To maj 14, 2013 1:49 pm

Re: Če razmišljate o posvojitvi...

Račka, midve imava res podoben okus, meni je bla tudi Blum všeč 8)

Ostala sta samo še Woody in Mindy :good:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Sr jun 05, 2013 1:23 pm

Re: Če razmišljate o posvojitvi...

Od staroselcev dom iščeta še Mindy in Woody...

imamo pa že nove prišleke :)


NARCISA
Slika

Saj poznate zgodbo o Narcisu, mar ne? To je bil en dvonožec, ki je tako zamaknjeno opazoval svoj odsev v vodi, da je na koncu padel vanjo ... No, menda sem po njem dobila ime. Zakaj? Pojma nimam! Jaz vodo uporabljam zgolj in izključno za pitje ... no, včasih pomočim tačko notri, da preverim, če je primerne temperature in globine. Pravijo sicer, da zato, ker tako rada opazujem svoj odsev v ogledalu. Ampak tile moji začasni dvonožci ne vejo, da to na drugi strani stekla nisem jaz, ampak še ena muca. Tako kot jaz ima tudi tigrast kožuh in zelo okrogel obrazek. Včasih grem čisto počasi mimo nje in ona se z isto hitrostjo premika ob meni! Dvignem taco, istočasno tudi ona! Včasih si rečem, jo bom presenetila ... Pa se počasi priplazim izza vogala, nato pa zdirjam mimo z usločenim hrbtom in glej ga zlomka, ona se mi z iste strani približuje. Ampak mijavka pa ne. Čudno. Jaz se zelo rada izražam s svojim glasom, saj mi to zagotovi polno skledico hrane in občasno crkljanje na kavču, ona pa nič. Skratka, moji začasni pravijo, da iščem dom. Postavljajo neke meni nerazumljive pogoje, ne slišijo pa moje prošnje. V novem domu mora biti obvezno taka šipa s tiho muco na drugi strani!

GERČ- muc, ki je ustavil promet

Slika

»Moje ime je Gerč. Ko sem bil še čisto majhen, so me nekega deževnega jesenskega večera pustili ob cesti. Spomnim se mame in bratcev in ne vem, zakaj so me odpeljali proč od njih. Bil sem grozno prestrašen in hotel sem nazaj domov, na toplo in varno. Jokal sem na ves glas in taval po temi – mislil sem, da jih bom kje našel. Zataval sem na sredo ceste in zadnji hip me je opazil voznik avtobusa in še pravi čas ustavil. Od same groze sem obstal kot okamenel in mijavkal, mijavkal ... Mislil sem – če bom dovolj glasno mijavkal, me bo gotovo slišala mama! A mama ni prišla ... Vendar me je kmalu nekdo dvignil – to je bila punca, ki je bila v enem izmed avtov, ki so ustavili za avtobusom. Prišla je do mene in me vzela v naročje. Takoj sem nehal mijavkati, ker sem vedel, da sem na varnem. Odnesla me je v avto in odpeljala domov, me zavila v toplo odejico, me nahranila in božala, božala ... Dala mi je ime Gerč, krajše za Garfield, ker je rekla, da imam ravno tako odločen karakter kot tisti Garfield v stripu. In rekla je tudi, da sem zelo lep in da bom hitro našel dom. Pri njej pa ne morem ostati, ker ima že tri druge muce in včasih še kakega takega, kot sem jaz, s ceste. Včasih še pogrešam mamo in bratce, a ne velikokrat, ker mi je tu zelo lepo. Nočem priznat, ampak jo bom pogrešal, ko bom odšel v nov dom. Saj vem - mora pomagati še drugim. Jaz se pa po eni strani tudi veselim, da bom imel nekoga čisto zase, za vedno. Prometa pa ne bom več ustavljal, ker sedaj bivam samo v stanovanju. Ven sploh nočem – tisti večer ob cesti je bil dovolj pustolovski za vse življenje!«

MADDIE- zadržana dama

Slika

Maddie se je nekega dne začela potikati okoli naše hiše. Bila je neskončno prestrašena in še bolj lačna. Zaupala ni nikomur, niti lastni senci. Počasi, dan za dnem, ko smo ji dajali hrano in ji nežno prigovarjali, je nezaupanje izginjalo. Spominjam se prvega preboja, ko smo ji lahko za tilnik stisnili ampulo proti bolham, in naslednjega, ko je tebi nič meni nič pojedla tabletko za razglistanje. Pa neizmerne sreče, ko se nam je prvič pustila pobožati, čisto malo, pa je trznila in odskočila. Naslednji dan ni več odskočila, in še naslednjega ni niti trznila, pač pa smo si prislužili že prvi buc! Takrat smo vedeli – ta nezaupljivka bo nekoč še zelo razvajena! Potem ni bilo dolgo, ko se nam je pustila ujeti, da smo jo lahko peljali k veterinarju opravit vse običajno – cepit, pa testirat na mačji aids in levkozo, sterilizirat. Maddie je negativna na oboje, vseeno pa ji je zunanje življenje pustilo nekaj posledic. Nekaj, ali nekdo, ji je tako stistnilo repek, da ji ga je bilo treba odrezati. Tako ima zdaj le konico repka, s katero pa izgleda neskončno ljubka. Najbrž v tej poškodbi tiči razlog za nezaupanje. Maddie ostaja malo zadržana; pusti se božati, le v naročju ne želi biti in ne mara se nositi. Potrebuje pa nekoga, ki bo videl, kakšna dama je in spoštoval njene zahteve po razdalji. A pravi dom in pravi ljudje delajo čudeže – Maddie že zdaj zna presti in pokazati, kako rada ima človeško družbo in kako vsak dan bolj zaupa, s čisto svojimi ljudmi pa bo zagotovo kmalu postala prava scrkljanka.

RUMI- prisrčna levkozica

Slika

Muckom, pozitivnim na mačjo levkozo (FeLV+), mačjeljubci ljubkovalno rečejo levkozice. To so muci, ki so praviloma težje posvojljivi, saj nihče noče »bolnega mačka«. A ob dobri oskrbi, kakovostni hrani in izključno notranjem bivanju lahko tudi levkozice živijo dolgo in dobro življenje. Tudi naša Rumi je levkozica. Našli smo jo na dopustu, povsem obnemoglo, ob robu ceste, na žarkem soncu, z dvema mrtvima mladičema ob sebi L Nismo kaj dosti premišljevali, bil je naš zadnji dan na morju in brez pomisleka smo jo spakirali v avto in se odpeljali z njo domov. Čeprav je komaj dihala in imela šibek utrip, je že na poti začela kazati znake volje do življenja, saj je radovedno dvigala glavico in gledala, kje je. Po prihodu domov smo šli najprej do veterinarja, kjer so s testom ugotovili, da je pozitivna na levkozo. Nič hudega, skrbeli bomo zanjo tako dolgo, dokler se ne najde primeren dom, smo sklenili. In tako tudi je. Ko si je opomogla od izgube mladičev in se malo okrepila, je postala prava navihanka. Kljub temu, da je bila že mamica, je Rumi še zelo mlada, komaj 8 mesecev ima in je še tako rekoč mladič. Živahno se igra, prav po mačje lenari in se sončka ter brez težav sobiva z našimi muci, ki smo jih cepili proti levkozi. A zanjo iščemo prav njen kavč, z ljudmi, ki bodo znali videti čez njeno levkozo in videli karakter muce, ki je preživela veliko in se iz vsega trpljenja naučila najpomembnejše – da se splača živeti, saj nikoli ne veš, kje te čaka nekaj lepega.




Kontakt: nakupi@dzzz-kranj.si ali http://www.dzzz-kranj.si/narocilnica

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1144

Pridružen: Sr okt 13, 2010 5:57 pm

Odgovor Sr jun 05, 2013 1:37 pm

Re: Če razmišljate o posvojitvi...

Rumi bo naša! :yeey:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr jun 05, 2013 2:43 pm

Re: Če razmišljate o posvojitvi...

Prsežm, da so tole eni najlepših ročnih izdelkov! Prav čuti se "ljubezen", ki je v njih vložena! Bravo in še enkrat bravo! :good:
(so pa v resnici večji kot zgledajo na sliki) ;)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Pe jun 07, 2013 4:01 pm

Re: Če razmišljate o posvojitvi...

Tudi Gerč ima že zagotovljen nov dom :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Živali iščejo nov dom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.