V središču

tigrček Flin, Dobrepolje


Moderator: jernejch

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po sep 30, 2019 10:59 am

tigrček Flin, Dobrepolje

Takole je napisala najditeljica Ines:
Torej, bila sem na večernem teku in sem se že vračala proti domu. V Mali vasi (Videm Dobrepolje), se mi je, kot mnogokrat, pridružil vaški pes, ki ga kličem Flok... Ponavadi teče potem z mano do doma.. skratka na ovinku proti Zdenski vasi je Flok stekel naprej in se zagnal v grmovje.. Potem sem slišala mačko, pihanje, mijavkanje... Stekla sem tja in med tem seveda vpila na Floka: "Fuj to!!!"... Ko sem ga zagrabila, sem videla da se je spravil na to malo kepico, ki je bila totalno prestrašena in iz sebe.. Na srečo je mimo prišel gospod, ki je sprehajal svojega psa in je potem odpeljal Floka domov. Vprašala sem ga še, če slučajno ve čigav je mali mucek, pa je rekel da jih je itak polno po vasi in da ne ve.. Ker je bilo to zraven ceste, nekaj 100 metrov stran od hiš, mame mačke ni bilo, sem seveda potem malčka odnesla domov. Na srečo ni bil videti nič poškodovan, le tako prestrašen, da se je kar tresel. Doma je dobil za jesti - bil je res lačen, in za piti, potem se je pa začela akcija kako naprej. Pri nas žal ni mogel ostati, čeprav bi ga hči z veseljem obdržala, tudi jaz in psička Bučka ne bi imeli nič proti, mož in naš maček Mirko Tuš, pa se nikakor nebi strinjala...
Tu pa v zgodbo že vstopite vi, oz najprej Živa, ki je takoj ukrepala in mu našla novo začasno namestitev pri Tini. Naslednji dan smo Tončka (meni se je zdelo da je samček, pa ker je bila ravno odbojka... Tonček Štern.... ;) ) odpeljali k Tini in mislim da sta se že spoprijateljila in da je ugotovil, da je v življenju lahko tudi lepo...


Mali Tonček (to je njegovo delovno ime, potrjeno je samček) tehta 630 gramčkov, je RR, testiran na fiv in Felv (oboje neg.). Ima popkovno kilo, ampak ni nič hujšega, bo lahko počakala do kastracije.
Slikce sledijo :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr okt 02, 2019 11:03 am

Re: tigrček Flin, Dobrepolje

No, Tonček je Flin, po svojih dveh najditeljih, Floku in Ines :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Pe okt 18, 2019 9:06 am

Re: tigrček Flin, Dobrepolje

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Ne nov 03, 2019 10:04 am

Re: tigrček Flin, Dobrepolje

Mala miš zelo počasi napreduje. Sicer tehta 1,35 kg, ampak je celi tak, žgoljavi, kot se reče. V sredo imava termin za K in operacijo, potem pa lahko kadarkoli odtačka v nov dom.
Sem pa izvedela, da se po njem imenuje Flin Fakin iz risanke Zlatolaska ;) Ker je ta lik res en fest desc, verjamem, da bo tudi mala miš zrasla v fest mačkona :)

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po nov 18, 2019 2:36 pm

Re: tigrček Flin, Dobrepolje

Flin ni potreboval operacije, pruh je izginil. Izginila so tudi jajčka, dobil je čip in v petek popoldan odtačkal v nov dom.
Moram priznat, da ga kar pogrešam, zgagico zlato :kiss:
Ime je pa obdržal, ker mu strašno paše in ker ima tako fajno zgodbo :good:
Srečno, lupček naš zlati :kiss:

Vrni se na DZZŽ Kranj arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.