V središču

Zasebno zemljišče


Moderatorji: andreja, helena

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor To maj 17, 2011 6:03 pm

Zasebno zemljišče

Oki, zdej lokacija je prijavljena, odlov mačk je odrejen. Ampak a se bo sedaj zavetišče dogovorilo z nekom, da hrani te mačke oziroma, da ima nadzor nad njimi? Pa to kaj obvestijo zaposlene, da so mačke poštimane in da naj jih ne preganjajo, ampak da naj raje sporočijo, če se prikaže kakšna nova? Zadnjič malo spraševala in ena baba mi reče 'Ne, ne hranimo jih, že tko se jih ne moremo rešit' Pa mislim halo, zakaj folk kar misli, da se bo problem rešil sam :dash:
Danes spet videla eno muco in vse kar sem imela sabo, je bil en priboljšek in zmazala ga je v trenutku in meni se je kar srce trgalo. Pa še mladičke ima nekje, saj je imela povešen trebuh. Najraje bi jo kar pobasala v boks in jo peljala k našim skladiščem...ampak kolikor se spomnim smo že vzeli, da selitve niso ok... :(
Pa še neki, če bi naprimer naštimala kakšno posodico s hrano in glede na to, da je to zasebno zemljišče, bi me lahko kaj doletelo?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To maj 17, 2011 7:32 pm

Re: Zasebno zemljišče

Gozdovi so tudi zasebni, divjad pač ne. Nekaj takega verjetno tudi s prostoživečkami-torej morajo nekako omogočiti hranjenje...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To maj 17, 2011 9:06 pm

Re: Zasebno zemljišče

Bi rekla, da je dogovor o hranjenju ali hranjenje poštimanih prostoživečk zgolj in izključno na tebi, meni, vsakem, ki se pač znajde v konkretni situaciji. Zavetišče bo z odlovom in poštimanjem opravilo svojo dolžnost (kar je kul) in to je to (in jim ni česa očitat, v bistvu...).
Ti, I_love_u, imaš kar lep dar govora in prepričevanja, če ti smem povedat :good: - poskusi, pogovori se, sem prepričana, da ti bo uspelo. Če ne v prvo, pa v tretjo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Sr maj 18, 2011 7:15 am

Re: Zasebno zemljišče

Da ne bo kdo razumel, da se pritožujem nad zavetiščem, bolj me skrbi za stanje potem. Skrbi me, da bo zavetišče/prostovoljci popravili stanje, ki se je kopičilo več let in to je to. Zaposleni ne bodo vedeli, da je bilo vloženo veliko truda, da se je lokacija poštimala in bodo potem v prepričanju, da pač mačk se ne hrani in se jih odganja, potem pa kar same od sebe zginejo. Kaj pa oni vejo kaj pomenijo označena ušeska?! To bi morali dati po firmi eno obvestilo, da se je lovilo in da naj bodo malo bolj strpni do teh mačk, ki so še ostale, da se stanje ni izboljšalo samo od sebe in da se lažje rešuje probleme sproti kot pa potem, ko je problem že ogromen :dash: Eden od zaposlenih mi je razlagal, da mačke 'razrečijo' s kakšnim strupom na vsake toliko časa in zakaj bi sedaj spremenili svoj odnos do mačk. Če se hranjenje mačk tretira kot hujšo kršitev?! :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr maj 18, 2011 8:20 am

Re: Zasebno zemljišče

đizs - tole s strupom je pa za prijavo! :bad:
ja, kakšen dopis na oglasno desko ali interni časopis ali kaj takega, ne vem, kako se notranje informirajo o zadevah,. bi bil fajn. Pa na vodstvo še posebej, s prošnjo, da obvesti vse zaposlene.
A se da dobit na tej lokaciji kakšno "notranjo silo", nekoga, ki vendar ni čisto trd in bi hranil mačke in izobrazil sodelavce v tej smeri?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Če maj 19, 2011 4:48 pm

Re: Zasebno zemljišče

Sedaj čez vikend, ko je malo manj ljudi, bova pregledala ograjo okrog tovarne in sigurno bo kje kakšna luknja, v kakšnem grmičku, kjer bi se lahko mucam nastavljajo zajest. O kakšnih pregovarjanih, pogovarjanjih, dogovarjanjih, pa ne razmišljam, ker bi si itak mislili, kaj jim bo tam ena smrklja nekaj pametovala, pa itak so sam mačke :dash:
Najbolj žalostno od vsega, je to, da imajo v sklopu tovarne menzo...lahko bi hranili muce iz ostankov in menza ne bi bila nič v zgubi, mačkom bi pa fuuul olajšali to bedno prostoživeče življenje...mah debili :dash:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 127

Pridružen: Sr dec 15, 2010 12:02 pm

Odgovor Po dec 26, 2011 5:05 pm

Re: Zasebno zemljišče

tudi tole me zanima kkao s eje izšlo nasplošno me moti da tukaj teme kar odnehajo in ni več prispevkov.

Vrni se na Vprašanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.