V središču

Palčica


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor So maj 28, 2011 9:07 pm

Palčica

Že skoraj dva tedna je odkar je k nam prišla zelo lepa in zelo prestrašena muca Palčica. Jaz sem bila vanjo zagledana že nekaj časa in ko sva s fantom končno šla na svoje, se nama je zdel primeren čas da se Lini in Missy pridruži še ona. Tako smo se deževne nedelje skupaj priselili v novo stanovanje.
Prvo srečanje je potekalo pod budnim očesom skrbnice in novih sužnjev (ki se se kar topili zraven). Malo so se povohljale, bilo je nekaj naježene dlake, kakšnih hujših odzivov pa ne. Po pričakovanjih je Palčica hitro našla skrivališče za omaro, medtem ko sta Lina in Missy bolj pogumno raziskovali novo okolje.
Prvo in drugo noč je bilo malo joka, vseeno pa je bila že toliko pogumna, da je šla raziskat stanovanje in našla novo skrivališče pod mizo od televizije:
Slika

Njeno drugo najljubše skrivališče je za posteljo:
Slika
kuku

Na najino veliko presenečenje sta se najprej ujeli z Missy, ki je bila po začetni naježenosti zelo nežna z njo, medtem ko sta imeli z Lino nekaj »pihajočih« srečanj.
Čez dan se večinoma skriva, zaenkrat še ne siliva preveč vanjo, če se ji preveč približava nama to nazorno pove s pihanjem. Je pa vseeno že viden napredek. Zvečer že hodi naokoli, sicer naju ima vseskozi na očeh, da nisva preblizu, ne moti pa je več, da jo opazujeva. V sredo se je celo pokazala gospodu ki je prišel izmerit steno za steklo v kuhinji, danes ponoči pa sta skupaj z Missy divjali in razbijali po stanovanju. Večere preživlja z nama v dnevni sobi in naju večkrat radovedno opazuje. Tule je še nekaj fotomateriala:

pri kavču
Slika

na kavču s cimro
Slika
(tukaj obe strmita v veščo ki je zašla v stanovanje in je kasneje žalosto končala pod Lininimi kreplji)

na "visokem položaju"
Slika

Pa še ena čisto sveža, izpred nekaj minut:
Slika
(tule pa že poziram)

Tako sva zaenkrat midva precej bolj navdušenja naj Palčico kot ona nad nama. Zaenkrat so se poskusi božanja končali bolj klavrno (in boleče). Ji bova pač dala več časa in še več ljubezni, se ji počasi poskušala približati in upala da si sčasoma pridobiva njeno zaupanje. Je absolutno vredna vsega truda.
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So maj 28, 2011 9:12 pm

Re: Palčica

Dočakali! :yahoo:

:kiss: :kiss: :kiss:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor So maj 28, 2011 9:14 pm

Re: Palčica

:kiss: :kiss: Super so :kiss:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So maj 28, 2011 9:17 pm

Re: Palčica

O, sem vesela za vas Larina! :)

Palčica lepa. :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor So maj 28, 2011 9:46 pm

Re: Palčica

tole se meni bere kot en zelo obetaven začetek ene res lepe zgodbe! :good:
Bravo, Palčica :kiss: in podložniki :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Ne maj 29, 2011 7:23 am

Re: Palčica

:clap: :good: :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne maj 29, 2011 7:35 am

Re: Palčica

:) Super, vse bo OK. Zelo vesela tako srčnih in potrpežljivih posvojitejev. :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Sr jun 01, 2011 11:15 am

Re: Palčica

Še nekaj novosti pri nas. Palčica je vedno bolj pogumna, predvsem ob večerih se že zelo sproščeno sprehaja naokoli, tudi blizu naju in naju opazuje. Je pa zelo zabavna in iznajdljiva muca. Sem prvič pozabila omenit da je že drugo noč je odprla predale na komodi in zlezla zadaj, tako da sem mogla odviti predal da je prišla ven :D . Potem je videla kako sva odstranila spodnjo zaključno letev na kuhinji (mi temu rečemo "spodna lajšta") in si jo je naslednjo noč odprla sama in zlezla pod kuhinjo. Tako da zdaj najina nova kuhinja izgleda takole:
Slika komoda pa takole:Slika

No, in še glavna in sploh najboljša novica dneva. Včeraj smo se prvič igrali!!!! Pa ne samo igrali, bili tudi hkrati skupaj na postelji! :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:. Zeleni pero je zakon! (Verjetno mi ni treba posebej reči da sem postavila nov rekord v zadrževanju diha?)
Evo dokaz:
Slika
(in tole je hkrati naša prva slika vseh treh najlepših prebivalk našega stanovanja skupaj!)

Slika

Pa še nekaj drugih novih slikic:
Slika
Dobili smo "zelenjavo" :) :
Slika
Tole je pa definitivno njen najljubši del kavča:
Slika

Pa še ena neumna: Meni se je danes ponoči sanjalo da se je Palčica spremenila v veliko sivo-belo ovco! :lol: In me je strašno skrbelo, kaj bodo sosedi rekli... :D A to kej pomeni :) ?
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Sr jun 01, 2011 11:25 am

Re: Palčica

Ovca Palčica :lol:
Ma super ste!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jun 01, 2011 12:11 pm

Re: Palčica

Res je, super ste, Palčica pa je to takoj pogruntala in se odločila, da ne bo preveč komplicirala. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Sr jun 01, 2011 2:41 pm

Re: Palčica

Naj te potolažim glede izgleda omar - ne vprašaj, kako izgledajo v naši otroški, ki so "šibarce"! Vse polepljeno s ta ameriškim, srebrnim močnim trakom, ker vse ostalo je bilo scefrano in seveda - omare ne le odprte - VSE CUNJE NA SREDI SOBE! :devil:
Zdaj smo pa kot bi gledal pohištvo na odpadu - vse polimano... ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Sr jun 01, 2011 3:42 pm

Re: Palčica

Sej zaradi pohištva se ne sekiram dosti, imamo že vse splanirano. Za komodo sem že kupla otroška varovala, samo jih je potrebno še montirat. Ko bodo enkrat končana dela v kuhinji bo tudi letev pritrjena fiksno, poleg tega dobimo še drsna vrata v kuhinjo, sva že posvarila izvajalca, da mora bit mehanizem zapiranja ojačan zaradi mačk (ker takšna vrata sta že Missy in Lina na stari lokaciji uspešno odpirali), pa ima že izkušnje na tem področju 8) .
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Sr jun 01, 2011 5:06 pm

Re: Palčica

No, fajn, saj pri nas v prejšnjem stanovanju tudi ni bila shramba varna - harmonika vrata so se znala odpirat.
Otroška varovala pa kupujem kot bi hodil bolan sr.... :dash: Kaj čmo..
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Sr jun 15, 2011 10:43 pm

Re: Palčica

Od nas same dobre novice.

Palčica je že čisto druga muca. Skoraj nič več se ne skriva, spi na kavču, visečkah, omari... Največje presenečenje je bilo, ko je si je moj dragi v nedeljo privoščil popoldanski počitek, Palčica pa se je namontirala zraven na posteljo, samo kakšnih 10 cm stran :O . Ko delim hrano, priteče skupaj z Lino in Missy in tudi jedo skupaj na istem prostoru. Pride k meni po priboljšek in mi ga vzame iz roke, zelo rada liže smetano s prsta (samo tu pa tam, majhne količine :girlblush: ). Večkrat pride kar tako mi povohat roko, včasih mi jo tudi oblizne (Ne vem, a je to kakšen poseben znak? Zanimivo mi je da je to počela tudi Lina ko je bila še plašna in se ni pustila dosti božat). Tudi igra se z nama, s perotom in mačjim daljincem.

Z Lino in Missy se odlično razume, niti sledi ni več o pihanju, se igrajo, preganjajo skupaj. Palčica se večkrat pride "pomuckat" k njima, na splošno se vidi da se ji že pošteno "boža", včasih kroži okoli mene, ampak se ne more odločit. Dotaknit se je sicer še vedno ne smeva, je pa včeraj mojemu uspelo jo malo počehljati, meni pa tudi danes, ko sva skupaj lenarili na kavču. Čisto rahlo sem jo pobožala po hrbtu, je videla, nič pihala, pa tudi pobegnila ni :yahoo: :yahoo: . Tako gre, malo po malo.

Največji napredek je viden po sproščenosti ko hodi po sobah, da sva lahko že čisto blizu nje, pa se ne prestraši in po tem da je skoraj že popolnoma opustila svoja skrivališča in jo veliko več vidiva naokoli.

Kar se pa predalov tiče, ta vikend sva končno namontirala otroška varovala. Predali se tako odprejo samo za centimeter ali dva, potem se zataknejo in je treba pritisniti na gumb, da se sprosti. Končno sva odstranila lepilni trak. Pa pridem zvečer v spalnico in oblačila kar "cvetijo" iz predala, Palčica pa zadovoljno sedi na vrhu. Predala sicer res ne more odpreti do konca, gre pa dovolj, da s tačko seže notri in ven vleče majico za majico :dash: . In še "najboljši" del: to najraje počne ponoči, zraven moje glave, da se jaz prestrašena zbudim, ker nekaj škreblja in škripa :fool: . No, sedaj so predali zopet zalepljeni :devil: ...

Slikce pa še pridejo :) .
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr jun 15, 2011 11:02 pm

Re: Palčica

:clap: Bravo, Palčica! Čestitam za napredek! :good: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če jun 16, 2011 5:48 am

Re: Palčica

upam, da ne boste zamerili, če malo posmetim tule - kako pa zgledajo otroška varovala in kje se kupijo? :girlblush:
Mi imamo tudi pohištvene majstre za taka in drugačna pohištvena vrata in predale, bo treba nekaj narest s tem v zvezi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Če jun 16, 2011 7:23 am

Re: Palčica

O kako sem vesela, da vam gre tako fino. Spet ena zgodba, ki kaže, da imajo plašne muce velik potencial :angel: Zlata Palčica!
Za otroška varovala imamo pa tudi mi enega strašno plašnega kandidata, oh ja :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Če jun 16, 2011 7:44 am

Re: Palčica

Ta varovala sem nazadnje iskala v Baumaxu, pa jih takrat niso imeli, nisem pa imela časa drugam iti.
Pri nas so tudi zadovoljni samo s tem, da se predal malce odpre, potem pa vse ven zvleče... :devil:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Če jun 16, 2011 9:59 am

Re: Palčica

Bravo Palčica. Vsak nov napredek je obetaven, kakor zate, kakor za tvoje sužnje. Počasi pa bo :girlblush: :kiss:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Če jun 16, 2011 1:31 pm

Re: Palčica

Jaz sem varovala kupila v Baby Centru, drugače jih prodajajo tudi v Ikei: klik, samo nazadnje jih v Gradcu niso imeli, tista v Baby Centru izgledajo podobno, samo da so bela. Jaz sem kar prodajalko vprašala, pa mi jih je pokazala.
Je pa treba bit pozoren, ker sta dva dela in se en zatič privije na desko nad predalom in če med predali ni desk, oziroma nečesa fiksnega, se ne da. Mal je komplliciran tole pojasnit, upam da je vsaj približno razumljivo :girlblush: .
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.