V središču

Palčica


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Če jun 16, 2011 1:34 pm

Re: Palčica

Sem ga našla, tole je: varovalo
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Sr jun 29, 2011 5:13 pm

Re: Palčica

Danes je bil nadvse uspešen dan. Zjutraj se je prišla k meni na kavč cartat Missy, potem pa je prišla še Palčica, ki je naprej "pobučkala" Missy, potem pa sem jo jaz lahko malo počehljala po glavi, pa še po hrbtu :yahoo: :yahoo: :yahoo: . Potem me je malo povohala, rahlo ugriznila v prst in šla :lol: .
Ko je prišel moj dragi iz službe pa mi je povedal, da jo je tudi on danes božal, ko so dobile zajtrk, zdajle pa spita skupaj na postelji. Skrivališča so pa tako ali tako že lanski sneg, v uporabi samo še v skrajni sili, če dobimo obisk :) .

Pa še nekaj fotk.

Slika

Na vsesplošno mačje veselje nam je uspelo (s sicer nekaj akrobatskimi in adrenalinskimi podvigi) zamrežiti okno:
Slika
Slika
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Sr jun 29, 2011 5:31 pm

Re: Palčica

In za mačkone je to prava siesta! :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jun 29, 2011 7:12 pm

Re: Palčica

Iz vaše hiše pa same dobre novice. :good: Mene od vsega najbolj veseli prebrati, ko se prej zadržane muce v novih domovih tako lepo sprostijo.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr jun 29, 2011 8:51 pm

Re: Palčica

Super ji gre. :good: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr jun 29, 2011 9:03 pm

Re: Palčica

Palčica v novem domu :yahoo:

P.s.: Larina, a lahko vprašam, kako je mreža pripeta na okvir okna? :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Sr jun 29, 2011 11:01 pm

Re: Palčica

Mreža je pripeta s kaveljčki, ki so priviti v zunanji okvir okna (cca 4 ali več na vsaki stranici). Mi smo ravno toliko visoko, da je bila montaža precej adrenalinska. Je pa k sreči na desni strani še eno okno, kar je malo olajšalo stvar, ker sva tam lahko kaveljčke privila nazadnje, s strani, skozi drugo okno.
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če jun 30, 2011 7:45 am

Re: Palčica

Palčica ima še dva bratca in sestrico, ki čakajo na pravi dom. Čakajo, da bi nekomu lahko zaupali in se prepustili toplemu naročju in mehki, božajoči roki. Palčica je imela srečo, dobila je svoj dom. Kaj pa njena brata in sestrica? Bodo dočakali?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Ne jul 10, 2011 10:39 pm

Re: Palčica

Jaz bi tu pristavila, da je posvojitev plašne muce čisto posebno doživetje, v pozitivnem smislu. Na začetku zahteva sicer malo več potrpežljivosti in pomaga če imaš doma že kakšnega scartanega muca, da na njem izživljaš svoje čustvene izlive :girlblush: . Je pa kar težko gledat, kako muca išče čimbolj odmaknjena skrivališča in se "skrči" vsakič ko si v bližini. Meni se je včasih zdelo, da se ji nikoli ne bom mogla približat.

Po drugi strani so pa občutki ob napredku neverjetni. Veselje ko jo gledaš kako se že bolj sproščeno sprehaja po dnevni sobi in ko te radovedno opazuje izza vogala, ne da se opisat kako je, ko ti prvič vzame priboljšek iz roke, se igra z daljincem in še bolje, ko prvič z roko pogladiš mehak kožušček... Vsak nov korak je nepopisno veselje, hkrati pa nama je obema s fantom v velik ponos, da sva si pridobila zaupanje tako zelo plašne muce.

Napredek je sedaj že ogromen. Vsak dan se malo božamo, ko dobi priboljšek, včasih že tudi kar tako. V soboto zjutraj je skočila k meni na kavč, se mi z glavo podrgnila ob roko in se pustila božat :yahoo: . Brez težav leži na kavču skupaj z nama ali zraven na postelji, večkrat nama pusti da jo božava, seveda pa vse brez hitrih gibov, z mirno roko, tako da s fantom večkrat v sebi komaj zadržujeva navdušenje. Ni to tako, da se uleže in pusti božat v nedogled, včasih jo lahko pogladiš samo enkrat ali dvakrat, potem gre, ampak je pa vedno dlje. Najina bližina je sploh ne moti več, ravno nasprotno, večkrat naju sama poišče in se uleže zraven (ponoči ponavadi spi na okenski polici nad najinim vzglavjem in se je nekajkrat ulegla kar na fantov mobitel, pa je ni prav nič motilo ko je začela zjutraj budilka piskat in vibtirat :D ) Je zelo igriva, rada preganja miši, prva je pri lovu na vešče in muhe. Profesionalno že prosjači za priboljške. Pokaže se že tudi obiskom. Včeraj zvečer sta prišla na obisk prijatelja, naprej se je skrila, potem pa jo je kmalu premagala radovednost in čez kakšno uro se je že veselo sprehajala po sobi, sestrična se je je celo dotaknila!

Pri plašnih mucah je ravno zato, ker zahtevajo malo več truda, veselje ko ti uspeva, toliko večje.

Pa še ena sproščena fotka (ta mi je sploh všeč, zaradi "črte" na sredini :) )
Slika
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne jul 10, 2011 11:19 pm

Re: Palčica

Krasna hlačmanka :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po jul 11, 2011 5:38 am

Re: Palčica

omg, Larina, tole si pa res, res lepo napisala... :girlblush: :kiss:
In vse je res in vse to prav dobro, kar predobro, poznam. Plašne muce rabijo posebne ljudi, ki znajo uživat v drobnih napredkih, res. In potem je....ma neprecenljivo vse skupaj!
Odlično vam gre.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jul 11, 2011 6:58 am

Re: Palčica

:) :kiss:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jul 11, 2011 7:18 pm

Re: Palčica

Super, da tako lepo napredujete. Je res ena krasna izkušnja ja. :)

:kiss:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 256

Pridružen: So okt 09, 2010 5:17 pm

Odgovor Po jul 11, 2011 7:39 pm

Re: Palčica

Ja, tale lepotička je res neverjetno lepa, v živo stokrat bolj kot na slikah. Prvič ko sem jo videla sem jo lahko samo od daleč gledala, ko je cela prestrašena in nezaupljiva sedela za posteljo, zadnjič je pa že hodila okoli, opazovala in bila na splošno veliko bolj sproščena. In mehka je, vsaj kolikor sem se je na hitro lahko dotaknila. Je pa po kaki uri najinega obiska (jaz sem tista sestrična od zgoraj) bila že skoraj družabna. Baje se morava sedaj večkrat povabiti, da se bo Palčica navadila na obiske ;)

Lahko potrdim da si je našla odličen dom z ravno pravim kavčem :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Sr jul 20, 2011 9:12 pm

Re: Palčica

Da ne bomo samo pisali o socializaciji, še nekaj slikovnega gradiva:

Z malo podkupnine je vse lažje :D
Slika
Slika
Slika

Pa še ena kr tak, ker smo lepi ;) .
Slika
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Sr jul 20, 2011 9:14 pm

Re: Palčica

Helena, ko bo čas in prostor, bi rada, da izseke te teme objaviš tudi na spletni strani MH, da se posvojitelji ojunačijo in začnejo posvajati tudi plašne... :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr jul 20, 2011 9:25 pm

Re: Palčica

Res ste super. :) :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Sr jul 20, 2011 9:29 pm

Re: Palčica

Kako je to lepo brat in gledat. Krasna muca si Palčica. Ker imam tudi sama izkušnjo s plašno muco sem še toliko bolj vesela, ko vidim kakšno podobno zgodbo. In res je krasen občutek, ko z vsakim dnem bolj pridobivaš mucino zaupanje. Najlepša nagrada za potrpljenje. Sem vesela za vas! :yahoo:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če jul 21, 2011 9:15 am

Re: Palčica

Dvignjen repek! :yahoo:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če jul 21, 2011 9:20 am

Re: Palčica

Ko je Larina enkrat dojela, da je treba pred Mačko past na kolena, so zadeve stekle k podmazane :D :D
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.