V središču

Mika in Mirči sta šla na svoje :)


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 140

Pridružen: Sr jul 27, 2011 6:32 am

Odgovor Sr jul 27, 2011 9:43 am

Mika in Mirči sta šla na svoje :)

Pozdravljeni,

Torej od včeraj sva s punco posvojitelja omenjenih muc.

Za začetek moram povedati, da sta se obe mucki ODLIČNO vklopili v novo okolje. Takoj začeli vohljati po vseh možnih in skoraj nemožnih kotičkih ;) in kaj hitro tudi dirjati po stanovanju. Zvečer sta imela dooolgo igro lovljenja ena druge po stanovanju. Res jih je bil užitek gledati, sploh presenetljivo je kako hitre sta in spretne.
Mirči je na vsake toliko kakšnega spustil, da sva se s punco lahko samo še smehljala ob "čudovitih" vonjavah. :D

Za spanje jima je bil najbolj všeč kotiček v omari med cunjami, tako da sta prenočila kar tam. Se pa vidi, da sta bratec in sestrica in se imata neizmerno rada in sta že od začetka skupaj. Pri spanju se v glavnem stisneta skupaj in sta zvita v klobčič.
Takole:
Slika

Skratka, mucki sta zares super in sva oba s punco zelo vesela, da obstaja Mačja hiša in super ljudje kateri vsem kepicam in ostalim zavrženim muckam posvečajo svojo pozornost in nudijo vse kar potrebujejo in še več. Kapo dol :)
Hvala Meti za posredovanje kontakta do Trixi, ki nama je dala te prečudovite mucke in pokazala kar lepo število muc, ki iščejo nove domove. Čisto vsaka je tako ljubka in prec pride po dozo čohanja in igranja, skratka pravi bonbončki.

Zares HVALA,HVALA,HVALA tebi Trixi za vse odgovore, za razne nasvete kaj in kako ravnati da bodo mucki zdravi in srečni.

Toliko zaenkrat ;)

Lp Miha&Urška

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr jul 27, 2011 10:53 am

Re: Mika in Mirči sta šla na svoje :)

:clap: :yahoo: Jaz pa zelo vesela takih posvojiteljev, kot sta vidva! :kiss:
Mirčiju mogoče dela probleme Zantel, ki smo mu ga dali, ker do sedaj nisem vedela za te vonjave. Bo kmalu OK. ;)

Lupčka, srčka, zelo sem vesela za vaju, srečno še naprej! :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jul 27, 2011 12:11 pm

Re: Mika in Mirči sta šla na svoje :)

Jaz bi samo še dodala, da delajta malo reklame za posvajanje muckov v paru, ker mnogi ne razumejo, kako fino je to za vse vpletene.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 140

Pridružen: Sr jul 27, 2011 6:32 am

Odgovor Sr jul 27, 2011 12:50 pm

Re: Mika in Mirči sta šla na svoje :)

Nedvomno bova delala reklamo, saj vse poteka super, enostavno, za vse je dobro poskrbljeno!

Ne razumem, zakaj nebi posvajali v paru...Če imaš eno mačko je praktično vseeno, če imaš še eno zraven....ne rečem, da bi bilo isto kot, če bi imel 4, tam se verjetno finančno že pozna, vendar za 2 mucki pa ne more in ne sme biti problem. Tudi bolj naravno se mi zdi, ko 2 mucki ki se že poznata od prej ali že od otroštva odpelješ v nov dom.

Drugače pa razmišljava s punco, da bi za najina plezača po omarah kar sama izdelala eno večje drevo. Načrt sva načeloma že naredila, da bi pasalo v najino stanovanje in bi bilo dovolj razgibano...še nabavit les pa se poigrat pa bo.

Kakšna ideja kje kak fajn flis dobit za oblečt police ipd.?

P.S.: Še fotkici od danes:
Slika
Slika

Zanimivo pa je to, da sta mucki zelo različno zaspani...Mika ponavadi omaga hitreje in se kam zavleče, bratec pa ji potem noče dat miru. No takrat, gre potem Mika zraven mene na stol in tam v miru spi.

Kako pa je kaj pametno sicer prekinjat pretepe?
Včasih Mika začne že med pretepom mjavkat in je očitno, da se ji ne da več oz. ni za stvar. ..
Punca pravi, da naj ju pustim zato, da se navadi Mika zase postavljat... Saj ni tako, da bi vedno Mika bila tepena, včasih se Mika ves čas spravlja na Mirčita in ga kakorkoli je možno jezi. :D :D :D

Kaj pravite vi?

Lp Miha
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr jul 27, 2011 1:02 pm

Re: Mika in Mirči sta šla na svoje :)

MinU je napisal/-a:Če imaš eno mačko je praktično vseeno, če imaš še eno zraven....ne rečem, da bi bilo isto kot, če bi imel 4,

Verjemi, da če maš dve je skoraj isto kot če imaš 4 ;)
:truce:

Zakaj pa flis? Za police oblečt?
V eni drugi temi, pa res ne vem kateri, je nekdo omenjal neke nedrseče kose s tapisonom al čim že. Jaz bi po moje raje tapison na police lepla kot pa flis.

Kako prekinjat pretepe pa jaz ne vem, ker jih pri nas med mački ni, samo en zna malo preveč težit, pa se mi ni treba kaj dosti vtikat v to.

Aja, še tole za posvojitev: :yahoo:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr jul 27, 2011 1:11 pm

Re: Mika in Mirči sta šla na svoje :)

Krasen parček imata! :good:

Glede pretepov - jaz mojim, če mi karkoli ni kul, ne samo kakšen prehud pretepčič, pihnem v smrček. Jim ne paše to in nehajo počet, kar pač počnejo tisti trenutek.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jul 27, 2011 2:30 pm

Re: Mika in Mirči sta šla na svoje :)

Kako pa je kaj pametno sicer prekinjat pretepe?
Včasih Mika začne že med pretepom mjavkat in je očitno, da se ji ne da več oz. ni za stvar. ..
Punca pravi, da naj ju pustim zato, da se navadi Mika zase postavljat... Saj ni tako, da bi vedno Mika bila tepena, včasih se Mika ves čas spravlja na Mirčita in ga kakorkoli je možno jezi. Kaj pravite vi?


Pretepi so pri malčkih običajna stvar. To je del njihove rekreacije, na ta način merijo moči in se "pogovarjajo", kateri bo malo bolj glavni od drugega. Pridobivajo izkušnje in se učijo postavljanja meja. Ko se v pretepu eden oglasi (zamijavka), to pomeni, da je drugemu povedal, da ima dovolj. Drugi potem običajno odneha. Mijavkanje še ne pomeni, da je muca nevemkako zabolelo, ponavadi je že v naslednjem trenutku spet pripravljen za borbo. Človek naj v pretep mladičkov načeloma ne posega. Poseže naj le v primeru, ko je en muc v paru izrazito dominanten, kar pomeni, da bi si hotel povsem podrediti drugega (pri pretepu npr. prav nič ne upošteva mijavkanja nasprotnika). Pri vas temu ni tako, ker se garbata izmenično, hehe. Sicer pa moja ponudba, da me lahko pokličete, če bi imeli kakšno dilemo, vprašanje, še velja.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr jul 27, 2011 4:51 pm

Re: Mika in Mirči sta šla na svoje :)

Res sta fajn dom dobila! :clap:
:kiss: za mulčka.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 140

Pridružen: Sr jul 27, 2011 6:32 am

Odgovor Če jul 28, 2011 9:34 pm

Re: Mika in Mirči sta šla na svoje :)

Pozdravljeni,
včeraj zvečer smo dobili obiske in takole sta najina cukrčka čakala v zasedi in gledala, kakšna žverca je prišla zraven na obisk:Slika
Na obisk je prišla kužika Uma. Potem so sledili, dolgi pogledi in firbcanje. A do pravega spoznanja ni prišlo je pa blo prisotno malo strahu seveda iz kužkine strani ;). Saj ta dva neustrašljiva tigrčka sta zelo strašna mačkona :). Nato pa sta, kot prava gostitelja odstopila hrano: Slika
in vsak je šel svojo pot. Muciki sta se začele igrati in Uma je šla počivat na bližnjo blazino: Slika Slika

Pred nekaj dnevi, preden sva dobila mucka sva ravno prebelila stanovanje in je bilo potrebno še vse oprane rjuhe in ostale cunje zložiti in pospraviti moram reči, da sta bila mačkona vse prej kot v pomoč, seveda ima pa vsaka stvar dobro plat, Miha je moral s tem kvihtati in ker tele dve uteži zelo pridno papcata sta vsak dan težji bosta zmeraj tapravi za kvihtanje:) Slika

Samo nekaj pa moram priznati, da sta pravo živo srebro in ju je zelo težko slikati kadar ne spita. Tako da kadar pa spita pa je lažje dobiti vso sladkobo v objektiv: Slika

Toliko za danes, pa lahko noč :)
Urška

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jul 28, 2011 11:24 pm

Re: Mika in Mirči sta šla na svoje :)

:) Iiii, srčka, lahko noč. :kiss:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 109

Pridružen: Sr maj 25, 2011 3:43 pm

Odgovor Pe jul 29, 2011 7:34 am

Re: Mika in Mirči sta šla na svoje :)

Luštni :) . Drugače pa se flis, oz. dekice iz flisa dobi zelo ugodno v enem poceni diskontu dol na Rudniku ;) - jih tudi mi uporabljamo za ležišča. Za poličke obložit pa dejta res raje nekaj nedrsečega :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 140

Pridružen: Sr jul 27, 2011 6:32 am

Odgovor Pe jul 29, 2011 9:09 am

Re: Mika in Mirči sta šla na svoje :)

Pozdravljeni v nov dan ;)

No danes ponoči smo pa bol slabo spali...vsaj mačji del družine...je bilo očitno včeraj čez dan preveč spanja in sta bile danes zgoooodaj, ko je bilo še temno zunaj že pokonci in sta se seveda igrali z vsem kar je prišlo pod tačke... tudi razne človeške noge, lasje ipd. :D
No z daljšim prepričevanjem se jih je dalo še malo uspavat, potem pa ni bilo druge izbire kot vstat in jim dat jest, se malo igrat z njimi ipd.

Kakorkoli, za drevo sva se po včerajšnjem prebiranju ebaya odločila, da ga bova naročila kar tam. Bo ceneje pa še zagotovo boljša izdelava. Je pa zanimivo da so toliko cenejši kot v Sloveniji.
Je pa veliko drevo zelo nujno, ker imava očitno doma bolj opice kot pa mačke :D :D :D . Samo, da se pleza pa je čisto vseeno kje to :rolleyes:
Hvala vseeno za vse nasvete okoli materijalov. Če se kdaj vseeno odločiva za izdelavo bova verjetno uporabila kar tapison, kar je po mojem najboljša izbira kar se obstojnosti tiče.

Hvala vsem za komentarje ;)

LP Miha

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Pe jul 29, 2011 9:15 am

Re: Mika in Mirči sta šla na svoje :)

Eh, ni treba trošit na ebayu.
Samo drage zavese obesita na okna 8)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 140

Pridružen: Sr jul 27, 2011 6:32 am

Odgovor Ne jul 31, 2011 10:26 pm

Re: Mika in Mirči sta šla na svoje :)

Pozdravljeni,
hehe tale ideja z dragimi zavesami mi je strašno všeč:) so popolna igra in idealna rešitev :D Mucke sigurno vejo koliko stanejo in se še raje z njimi igrajo, sam roko na srce nič jim ne mormo zamerit, pač cukr ostane cukr tudi če je žleht :)
Drugače pa par dni nazaj sva z Mihatom ugotavlala kako je Mirči večji od sestrice Mike in sva se odločila, da ju stehtava in potrebno se je bilo znajti. Mika je ugotovila, da v posodah je prav luštno spati in niso primerne le za mešanje solate:)
Slika
Slika
Torej veliki fant Mirči tehta 1,6kg in Mika 1,1kg. Ampak pri bockanju in igranju Mika ne ostane nič dolžna Mirčiju in mu pokaže, da je strup v mahjnih stekleničkah. Samo zmeraj bolj zamenjujeta bockanje z umivanjem drug drugega :girlblush:
Slika

Za na konec pa še ena slikica za dvigovanje sladkorčka: Slika

Pa lahko noč in lep večer še naprej,
lp

Urška
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne jul 31, 2011 10:34 pm

Re: Mika in Mirči sta šla na svoje :)

To je pa tak kič, da je joj <3

Glede pretepov - moja dva sta sicer odrasla, toda ko se sklofata se ona dere, k bi jo iz kože dajali, ampak če grem posredovat me oba tkole gledata :fool: češ, baba nora, kaj spet težiš, vsako zabavo morš uničit :fool: Torej, ko je pretep le igra, je ok, pa vseeno je treba en uč vržt, da se ne sprevrže v kaj bolj resnega ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Ne jul 31, 2011 11:24 pm

Re: Mika in Mirči sta šla na svoje :)

Lepa lepa. Sem se čisto stopila v tej temi :kiss: :kiss:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Po avg 01, 2011 6:56 am

Re: Mika in Mirči sta šla na svoje :)

Iiiiijoooj kok sta dobra drobižka mala :blush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Po avg 01, 2011 8:01 am

Re: Mika in Mirči sta šla na svoje :)

Luškana zaspančka.. :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Po avg 01, 2011 10:18 am

Re: Mika in Mirči sta šla na svoje :)

O, kako sta luštna :kiss: Vesela za njiju, da sta našla skupen dom in da uživata :yahoo:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po avg 01, 2011 10:39 am

Re: Mika in Mirči sta šla na svoje :)

Kako sta luškana. Sploh tam v skledicah. :) :kiss:
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 52 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.