V središču

Jessica


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Če okt 27, 2011 11:48 am

Re: Jessica

Očitno je bilo res to, da je maci smrdel pesek, ker danes je spet lepo kakala in lulala v wc. :) Ugotovila sem pa tudi to, s čim se je igrala - ko uporablja svoj 'praskalnik' (tj. kos kartona), koščki kartona letijo naokrog, in potem ona skače za njimi in jih lovi s tačkami :D

Sicer je pa napredek že očiten; še par dni nazaj je po božanju skočila iz kjerkoli je pač že bila in se šla skrit, zdaj pa ostane na svojem mestu brez problema. Tudi roke se ne boji več toliko kot prej, včeraj se mi je pa celo pustila božati tako, da je bila napol v mojem naročju, napol pa na kavču :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Če okt 27, 2011 4:01 pm

Re: Jessica

lahko pa da je sporočala tvojemu dragemu,d a je to zdaj njena stran postelje. :D
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Če okt 27, 2011 5:54 pm

Re: Jessica

No, super, da se je uredilo. :good: Jaz sem tudi na začetku rabila lekcijo o čiščenju stranišča in sem vesela, da so mi mačjeljubke razložile, kako pogosto se mora čistit. Nikjer namreč ni nobenih navodil, kako pogosto naj bi se ga čistilo, čeprav mi je zdaj vse to samoumevno in logično :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če okt 27, 2011 7:13 pm

Re: Jessica

Super novica, v spalnico je pa raje ne spuščaj nekaj časa, saj veš, zgodovinski spomin... :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Če okt 27, 2011 9:13 pm

Re: Jessica

Ma problem je, ker je spalnica 'njena' soba, in je nimam srca zapirat ven iz nje. Mogoče, če bo stvar postala navada, ampak zaenkrat še ne kaže, da bi. :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Ne nov 06, 2011 1:56 am

Re: Jessica

Evo, še malo updata glede Jessice:

Jessica je super. :) No, vsaj meni se zdi, da je super! Sama še ne pride do naju, kaj šele v kako naročje, in še vedno ima kake fore, da kar pobegne pred nama, ampak ni pa več tiste začetne panike in skrivanja. Midva sva se navadila, da greva okoli nje malo bolj počasi, da se ne ustraši preveč, pa tudi malo bolj pogumna je postala - danes je npr. medtem ko sva spala skočila na posteljo in vohala po njej, pa dostikrat leži na kavču ene 20cm proč od naju. Poleg tega ima zdaj že kar nekaj dni zapored vsak večer na sporedu igranje, kar vključuje skakanje in praskanje po praskalniku (tj. kosu kartona, tistega kupljenega praskalnika še vedno ne obrajta), skakanje in tekanje po sobi in drezanje raznih kablov, trakcev, štumfov, nog od stola, ... Razmišljam, da bi ji mogoče nabavila kakega brckota, mogoče ji bo všeč :)

Lulanje po postelji se ni ponovilo, tako da po mojem je bil tisto res samo protest proti WCju. Na splošno je ful pridna mačica, včasih malo eksperimentalno popraska kaj, kar ne bi smela, ampak neha takoj, ko ji rečem ne. Pa tako fino rutino imamo, ko se gre spat, gre ona z nama spat v spalnico (prilastila si je torbo od laptopa in spi na njej), ko se zbudiva, gre z nama v kuhinjo, ko sva za računalnikom, je na kavču zraven mize. Skratka, ful nam je fino :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne nov 06, 2011 6:40 am

Re: Jessica

Lepo je to prebrati. :) Očitno se je spet posrečila prava kombinacija ljudi in živali. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Ne nov 06, 2011 8:58 am

Re: Jessica

Sem vesela za vas :) Jessy je karakterno očitno precej podobna mojemu Jakcu. Sprošča se po čisto mini mini korakih. In tako si vsakega napredka še bolj vesel, ko dnevno vidiš napredek, kako ti živalca vedno bolj zaupa. Brckota ji pa le nabavi, sigurno ji bo všeč, vsem je ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Ne nov 06, 2011 11:06 am

Re: Jessica

brckota je tudi pri nas obrajtala. sicer zadržano, ampak mogoče zdej ko je sama....

slaba slikca, ampak se pa vidi zanimanje za brckota ;)
Slika
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Pe nov 25, 2011 5:11 pm

Re: Jessica

Spet malo updejta okoli Jessice ...

Jess je taka srčica, da to res ni :) Dragi sicer malo gode, ker še vedno beži pred njim, ampak meni se zdi, da je to bolj zato, ker on dela preveč nenadnih gibov. Kupljenega praskalnika se še vedno niti dotaknila ni, tako da bom verjetno kupila malo mačje mete in dala gor, pa da vidimo, če jo bo potem kaj bolj zanimal. Ona je sicer čisto zadovoljna s svojim kosom kartona, ampak meni je malo škoda, da imamo 'taprav' praskalnik samo za okras.
Je pa tudi mala barabica ... smrček vtakne v vse, kar samo diši po hrani. :rolleyes: Tako da jo dostikrat zalotim na pultu, ali pa ko se steguje proti smetem. Potem seveda takoj zbeži, ker točno ve, da ne sme.
Zadnjič sem ji prinesla žogice z licitacij in so se izkazale za super igračke - prvi dan je sicer bežala pred njimi, in je bilo kar smešno za videt, ampak že drugi dan jih je začela okrog nosit in napadat. Trenutno mislim, da so vse v njenem bunkerju pod posteljo. :rolleyes:
Sicer pa Jessy že kaka dva tedna spi z nama na postelji, pri najinih nogah. Najprej je bila ful previdna, pa noge so jo malo plašile, zdaj se je pa že ful navadila in ji ni panike, tudi če jo kdo od naju malo dregne med spanjem :D

Pa še ena stvar je ... začela se je oglašati! :O En mesec ni bilo od nje ne bu ne mu, zdaj pa že dva dni kar dosti mijavka. Najprej sem mislila, da ji ni všeč, ker sem nekaj prestavljala njeno posodico s hrano, ampak se še vedno oglaša tudi po tem, ko sem jo dala nazaj. Tako da zdaj res ne vem, kaj hoče ... pozornost mogoče?

(slikice še pridejo, ker imageshack neki ne dela)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe nov 25, 2011 6:25 pm

Re: Jessica

Juni je napisal/-a:Pa še ena stvar je ... začela se je oglašati! :O En mesec ni bilo od nje ne bu ne mu, zdaj pa že dva dni kar dosti mijavka. Najprej sem mislila, da ji ni všeč, ker sem nekaj prestavljala njeno posodico s hrano, ampak se še vedno oglaša tudi po tem, ko sem jo dala nazaj. Tako da zdaj res ne vem, kaj hoče ... pozornost mogoče?


Očitno se je postrežba poslabšala, in vaju je treba malo v red spravit :lol:

Praskalnik lahko tudi podrgneš s kakšno dekico ali brisačo, na kateri ona spi, ali tudi s svojo že nošeno majčko. Nove vonjave jo očitno motijo. Pa meta tudi ne bo škodovala ;) Ali pa baldrijan :devil:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor So nov 26, 2011 12:35 pm

Re: Jessica

iii samo dobre novice :)
:clap: za igračke :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor So dec 03, 2011 1:37 pm

Re: Jessica

Evo obljubljene fotke:

...pod odejo:
Slika

...na kavču:
Slika

Slika

... na najbolj mehkem 'ležišču' v hiši:
Slika

...malo se skrivamo:
Slika

...na mizi je tudi čisto fino:
Slika

Slika


Se opravičujem za slabo kvaliteto fotk, so posnete z mobitelom ker smo trenutno brez fotkiča.

Sicer je pa Jessy v zadnjih dneh čisto igriva, izbrskala sem ven žogice, ki so se ji zataknile kje po sobi, in jih cele dneve podi in nosi okrog v gobčku, pri tem pa tudi ful mijavka kao glej kaj sem jaz ujela :D
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor So dec 03, 2011 1:39 pm

Re: Jessica

Še enkrat fotka Jess pod odejo, ker očitno nekaj ni prijelo:

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor So dec 03, 2011 1:53 pm

Re: Jessica

<3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor So dec 03, 2011 5:29 pm

Re: Jessica

Bučka lepa zadovoljna :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So dec 03, 2011 7:32 pm

Re: Jessica

Tako sem vesela, da je pri vaju, da ni za povedat. Obrazek ima čisto sproščen, mušniska lepa. :kiss:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Po dec 05, 2011 1:19 pm

Re: Jessica

A veš kako sem šele jaz vesela ... ni boljšega kot začeti dan z mačko ob nogah (ali pa skakajočo po nogah :lol: )

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po dec 05, 2011 1:52 pm

Re: Jessica

:clap: Jojjj, kolk je pa luštna, ko zadovoljno spi na mizi, sredi vsega. :kiss:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Sr dec 21, 2011 1:33 am

Re: Jessica

Še malo novic okoli Jess ...

Z veseljem lahko poročam, da smo dosegli kar precejšen napredek :) Jessi sem zadnjič kupila dve igrački z mačjo meto, tako malo za probo, in reakcija je bila povsem presenetljiva. Jessy je v trenutku pozabila na žogice in se igra samo še s svojo dišečo miško :rolleyes: Hkrati se je pa tudi preselila iz spalnice in se zdaj povsem skulirano igra po hodniku in v dnevni, še posebej ima rada en stol, pod katerega se lahko splazi in se tam valja. Skratka, vsak dan imamo priložnost gledati valjajočo in igrajočo se Jess :D Danes sem ji tudi 'predstavila' praskalnik (beri: dala sem gor hrano), ki se mu je prej ful izogibala, tudi potem, ko je bil našprican z mačjo meto. Rezultati so dobri - dejansko je šla po nekaj časa sama noter in tudi gor na platformo, edino praska še nič ne po njem. Naročnica pa še vedno ni, razen, če jo primeš in v naročju držiš, kar je sicer ne moti ful, ampak prav paše ji pa tudi ne. Se pa že občasno podrgne ob moje noge, tako da se mi zdi, da smo kar na dobri poti :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 52 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.