V središču

Amarand in Rea, Leni in Ziggy


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Ne nov 13, 2011 10:18 pm

Amarand in Rea, Leni in Ziggy

Ostaja na svojem kavču ;)
Včeraj snel ovratnik, danes z Renato praznoval pravno zmago (sta proslavila s torto) in se za stalno naselil. Več jutri, ko se naspimo :D
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne nov 13, 2011 10:53 pm

Re: Amarand

:) :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Po nov 14, 2011 12:17 am

Re: Amarand

Čeprav je bila posvojitev načrtovana za ponedeljek, smo jo izpeljali že 13., dan pred drugo obmesečnico najdbe Amaranda. Z Alešem sva se z dvodnevnega oddiha vrnila že po enem dnevu (ker najstniškega mačka res ne gre za vikend puščati samega; po bloku se je že mijavkalo, da je Ami v soboto zvečer sam doma in bo hausbal, na katerem bo rib in mačje mete v izobilju. Tečna starša, ki sta se predčasno vrnila, sta prekrižala načrte, čeprav verjamem, da bi zabave željne mačke ukrotil tudi Damir, ki je pristal, da bo delal družbo Amiju :) ).
Ker je bila tačka že lepo zaceljena, smo se v soboto zvečer odločili, da snamemo zoprn ovratnik.
Slika
Amarand se je najprej veselo umil in podrgnil ob vse stanovanjske površine, nakar naju je presenetil, ko je v kuhinjo pridivjal ... z ovratnikom okrog vratu :lol: . Aleš ga je namreč odložil v transporter, ki je zadnje dni Amijevo priljubljeno ležišče; očitno je malo preradovedno raziskoval in mu je zadeva zdrknila preko glave. Seveda sva se mu na ves glas krohotala, mali pa se je skulirano zleknil na stol, kot da je ovratnik kakšen mega modni dodatek, brez katerega ne gre (več). Helena sicer pravi, da se je le držal veterinarjevih navodil (naj ima plastiko okrog vratu 5-7, ne LE 4 dni) in je popravil najino laično napako. Čez kakšne pol ure smo ovratnik vseeno (že drugič :D ) sneli, nakar se je Ami odločil, da opravi z njim, ga napadel in pogrizel.
Slika
Včeraj zvečer se je končno zgodil tudi slavnostni podpis pogodbe (z Renatino zlicitirano torto), udeležila sta se ga Renata in Damir, naknadno sta ga bila deležna še Helena in Mare. Potekala je brez zapletov in zdaj Amarand tudi uradno živi 10 nadstropij više od mesta, kjer je bil pred dvema mesecema najden dehidriran in polomljen. Hvala vsem, ki ste tako in drugače pomagali, da je brez večjih travm prestal okrevanje in tistim, ki ste že od začetka "vedeli", kje je njegov dom :truce: .
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po nov 14, 2011 6:14 am

Re: Amarand

ah ja..... :girlblush:
:kiss:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 142

Pridružen: To jan 11, 2011 8:30 am

Odgovor Po nov 14, 2011 6:52 am

Re: Amarand

Srečko! :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po nov 14, 2011 8:42 am

Re: Amarand

Ja res, še en Srečko Srečkovič. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Po nov 14, 2011 9:51 am

Re: Amarand

Take zgodbe nas ženejo naprej! :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Po nov 14, 2011 10:15 am

Re: Amarand

čestitamo :good: :kiss:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 281

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:02 pm

Odgovor Po nov 14, 2011 9:57 pm

Re: Amarand

:)
Srečko sem tudi jaz, ker sem bil na veselem praznovanju, kjer je mucek bil glavna zvezda, kjer se je jedla torta, pila žlahtna kapljica in tudi olja ni manjkalo :)


Slika

Slika

Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1860

Pridružen: Sr nov 17, 2010 9:58 pm

Odgovor To nov 15, 2011 1:05 pm

Re: Amarand

Amarand LEPI ;)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 142

Pridružen: To jan 11, 2011 8:30 am

Odgovor Če nov 17, 2011 7:20 am

Re: Amarand

Armand srečko! :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če nov 17, 2011 10:10 am

Re: Amarand

Jaz se cela raznežim, ko tole temo berem :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Če nov 17, 2011 8:43 pm

Re: Amarand

Damir, hvala za slike 8) , pa hvala vsem za veselje in dobre želje :good: .
Ami se privaja dejstvu, da ni več v bolniškem staležu, stanovanju je pa tako ali tako že povsem privajen. Danes smo po svoje proslavili njegovo ukrdeljenje (oz. najino napredovanje v prvega butlerja in hišno pomočnico :D ). Očim je (na mojo milo prošnjo) že pred nekaj tedni napravil praskalnik-igralnik (smrekovo deblo sem pa sama privlekla iz hoste (ok, naša psička Tačka mi je pomagala), pa pri izdelavi praskalnika sem tudi svetila zraven, tako da imam kakšen krempeljc vmes ;) ), ki ga do danes nismo uvozili zaradi fiksatorja in ovratnika. No, zdaj, ko je mali b.p. (midva pa še nisva vedno brez prask :lol: ), smo končno pripeljali darilo
Slika
Najprej je bilo malo strahu in prikrivanja (ker mu teživa, če hoče na mizo, se je bal, da tudi to drevo ni njegov teritorij, zato je nanj lezel skrivaj, ko je mislil, da ga ne vidiva). Potem se je opogumil, splezal do vrha (in odkril luč :O ), nakar sta z Alešem dopoldne trenirala plezanje (zadnji tački ima zaradi dvomesečne bolniške precej šibki, a pričakujeva, da ga bo tale napravica kmalu okrepila). Aleš mu na vrh praskalnika obesi vrvico, nakar mali s svetlobno hitrostjo spleza ponjo (ga je težko fotografirat, ko jo tako zašiba; je pa kremplje že fino zapičil les in sedaj pri nas diši kot v smrekovem gozdičku).
Še nekaj utrinkov z današnjih vzponov (sem fotkala zvečer, zato mu nisem s flešem svetila v učke)
Slika Slika
Slika Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe nov 18, 2011 10:45 pm

Re: Amarand

:lol: a na zadnji fotki pa pleše? :lol:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor So nov 19, 2011 9:02 pm

Re: Amarand

Pleše, seveda :D . Plezanje že super obvlada, poličke smo polepili s staro preprogo za jogo (ki si jo je itak prisvojil že pred tedni - če je bila zvita, si je ob njej pridno "brusil krempeljce", če sem slučajno pokazala voljo, da bi se malo raztegnila, je pa že ležal na njej, nato pa ob meni ali pod menoj, glede na manevrski prostor, ki mu ga je dopuščala določena asana :scratch: ).
Levi zadnji tački se še zmeraj pozna poškodba - hodi/sedi približno tako kot v tednih po operaciji (še čakava, ali se bo popravilo, če ne, pa mislim, da ni problema, ker ga pri gibanju prav nič ne ovira, je pa tudi par stopenj hitrejši kot v času bolniškega staleža).
Ena čopkasta :D mrkogleda (še ni bil povsem buden)
Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1860

Pridružen: Sr nov 17, 2010 9:58 pm

Odgovor Po nov 21, 2011 7:57 am

Re: Amarand

:kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 142

Pridružen: To jan 11, 2011 8:30 am

Odgovor Po nov 21, 2011 12:16 pm

Re: Amarand

Super praskalnik (bravo!!!) za super fanta! :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Po nov 21, 2011 8:05 pm

Re: Amarand

Utrinki Amarandovega dne:
Malo spi
Slika
Slika
Po spanju se je potrebno umit in pripravit na nove podvige.
Slika
Slika
Ko si na vrsti za stražo, je treba v izvidnico.
Slika
Vsem lep pozdrav z višav
Slika
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 18

Pridružen: Če sep 22, 2011 3:41 pm

Odgovor Po nov 21, 2011 9:46 pm

Re: Amarand

Naš pa že reče: "Mama". Učim ga sicer reči hvala, pa je zaenkrat ujel le samoglasnika, kar tudi ni kar tako. No, do sanjskega stavka: "Prosim, ali lahko pospravim sobo?" pa imamo še kar nekaj zabavnih dni, morda tednov, celo mesecev. :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To nov 22, 2011 3:59 pm

Re: Amarand

SlikaSlika Probaj z ata, mogoče bo mel manj težav s soglasnikom, ki je samo eden Slika
Sicer pa nikar ga podcenjevat. Kaj pa veš kako mu bo steklo, ko bo končno osvojil soglasnike... :D
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.