V središču

Popi-Kalipso


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 21

Pridružen: So jan 28, 2012 7:10 pm

Odgovor So feb 18, 2012 7:51 pm

Re: Popi-Kalipso

Alexx je napisal/-a:Se moram še semle pofočkat, da bom spremljala kako bo miss Popi benjamine redizajnirala... :rolleyes: ;)


Ha-ha-ha, Benjamini (imamo jih 5, povprečno so starih 14 let in so že prava drevesa) so s strani Popi nedotaknjena. Popi je izredno inteligentna in spoštljiva mucka. Ve, česa ne sme in tega se drži.

Imam pa en problem. Zjutraj me budi na precej nenavaden način - tako me še nihče ni budil: ko prva dva dokaj prijazna poizkusa bujenja okrog šestih zjutraj ne uspeta, se Popi loti najbolj zoprne taktike. Sede mi na vzglavnik in me z zobmi cukne za lase s temena. En obilnen "PSSST!" pomaga, da gre stran od glave. Nato se spravi na kovtr in ga enako začne z zobmi cukati, da prav škrta po spalnici.

Na forumu sem prebrala, da ni nič narobe, že mucko izoliramo. Zato jo, ko sem še napol v spalni nezavesti, pospremim iz spalnice, zaprem vrata in jo prepustim kraljestvu kuhinje, kjer ima vodo in hrano, kopalnice, kjer kraljuje njen WC in hodnika, kjer se lahko napraska po praskalniku.

Ko nastopi naša ura za vstajanje, sledi pol urna igra z mucico. Ful je zabavna!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So feb 18, 2012 10:10 pm

Re: Popi-Kalipso

:D Ja, seveda ni nič narobe, če jo malo "izolirate". Itak ji je ves čas nudeno ekstra udobje in vse kar potrebuje. :good:
Vesela, da vas zabava. Je pa res, da če bi imela še eno mačjo družbo, s katero bi se ujela, bi vaju manj "nadlegovala". Tako pa se znajde in se zabava z vama. :kiss:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 21

Pridružen: So jan 28, 2012 7:10 pm

Odgovor Po feb 20, 2012 11:05 pm

Re: Popi-Kalipso

Alexx je napisal/-a:Se moram še semle pofočkat, da bom spremljala kako bo miss Popi benjamine redizajnirala... :rolleyes: ;)

Nič ne bo z redizajnom Benjaminov. Popi je nadpovprečno inteligentna mucica, točno ve, da dreveščka niso zanjo.

Ne vem pa, kako jo odvaditi njenega prav posebnega jutranjega bujenja: pride h glavi in me cuka za lase. Če se pokrijem čez glavo, pa cuka posteljnino. Ker mi gre to precej na živce, mi ne preostane drugega, kot da vstanem, pa čeprav je ura šele šest zjutraj, se s njo obilno naigram in potem je vsa potešena in me pusti odspati še kako urco. Ene parkrat, ko se mi resnično ni ljubilo irati se ob šestih zzjutraj, pa semjo zaprla ven iz spalnice. Me je morala počakati.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 21

Pridružen: So jan 28, 2012 7:10 pm

Odgovor Po feb 20, 2012 11:11 pm

Re: Popi-Kalipso

Je pa res, da če bi imela še eno mačjo družbo, s katero bi se ujela, bi vaju manj "nadlegovala". Tako pa se znajde in se zabava z vama. :kiss:[/quote]
Trixi, ne me jugat!, kot bi rekli na primorskem. Sem itak že čisto mehcena od naš mucice in ne manjka veliko, da bi naš dom imel prostor še za eno muckico.

Resno pa razmišljam, kako želvovinke v resnici srečno prenašajo še koga poleg sebe in ali bi bila ta druga mucica v resnici zadovoljna v želvovinasti družbi.

Za enkrat še opazujem naše in svetovne forume.

Mjau!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To feb 21, 2012 8:40 am

Re: Popi-Kalipso

Tigrica Tildi je njena sestrica... in je karakterno fenomenalna mucka. Sta skupaj odraščali. :kitty:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To feb 21, 2012 10:16 am

Re: Popi-Kalipso

hehe, kakšni subtilni namigi ;) :good:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 45

Pridružen: Če feb 02, 2012 3:11 pm

Odgovor Ne mar 04, 2012 6:32 pm

Re: Popi-Kalipso

naša želvica se odlično razume s svojim princem ;) :kiss: sam Kornelija ni čist tipični želvasti karakter, se mi zdi ;)
je pa Popi tudi prava lepotička!!! :) :)
"Happy is the home with at least one cat."
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 21

Pridružen: So jan 28, 2012 7:10 pm

Odgovor Po mar 05, 2012 10:56 pm

Re: Popi-Kalipso

Trixi je napisal/-a:Tigrica Tildi je njena sestrica... in je karakterno fenomenalna mucka. Sta skupaj odraščali. :kitty:


Po očeh sodeč bi se strinjala v sestrstvo. Popi ima neverjetno barvo oči. Pri zenicah so zelene, ki se prelivajo preko rumene do skoraj oranžne. Enako je opaziti pri Tildi.

Tildi je kjut! (V Popi smo pa čisto zatrapani :girlblush:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 45

Pridružen: Po feb 06, 2012 1:48 pm

Odgovor Po mar 19, 2012 3:17 pm

Re: Popi-Kalipso

V Tildi, ki je sestrica od Popi smo tudi mi čisto zatrapani, : ) :kiss: Učke ima krasno zelene barve, ja, pa po teleščku mal oranžnih flekcov, da se ja vidi, da je sestrica želvovinka... :good: :yahoo:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 21

Pridružen: So jan 28, 2012 7:10 pm

Odgovor To mar 27, 2012 11:08 pm

Re: Popi-Kalipso

Wiiiii,

lep pozdrav sestrici Tildi!
Včasih grešno pomislim, kako bi bilo, če bi se mucice (sestrice ali pa kar tako) kdaj družile med sabo?
Naša Popi, prikupna mačja deklica, se lepo razvija. Tudi človeški sine ob njej kar cveti (da o sebi, ki sem blažena v tej mačji družbi, niti ne omenjam!); na youtube je obesil hudomušen vido
http://www.youtube.com/watch?v=_urEqp-LMAs
(copy&paste it)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr mar 28, 2012 7:31 am

Re: Popi-Kalipso

:) Iiii, lepa, lepa srčica! :kiss:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 21

Pridružen: So jan 28, 2012 7:10 pm

Odgovor Pe okt 12, 2012 9:27 pm

Popi budilka

Popi ni več cicibanka. Danes je stara 1 leto in 3 mesece in je že vrla pionirka.
Vsak dan napreduje, uživa mačje življenje, midva (človeka) pa z njo. Popi je naša punčka, igriva, pametna, spretna in nagajiva, kar pa me najbolj veseli, je tudi lepo crkljiva.

Zjutraj za budnico ne cuka več za lase ob 5.00 zjutraj. Ima pa urnik, ki je sledeč:
bujanje ob 6.00 (bistveno bolj zgodaj kot je najin alarm za vstajanje)
1. faza: prijazno obvohavanje spečega (prva na udaru sem jaz), če ne vstanem, sledi
2. faza: hop na nočno omarico in s kratkimi gibi s tačico potiska mobitel na rob
3. faza: če se ne zbudim in ne vstanem, frcne mobitel,
nastopi Moja faza: Popiiiii!!! (opozorilo, da ne maram, da mi meče telefon po tleh)
Nato Pipi odgovori z želvovinkastim (Pokemoni) glasom: prrRRRcc (prevod: "Sej nisem zanalašč..., samo malo, da te prepričam, da moraš vstati in mi nuditi tisto malo pozornosti, ki jo zdaj TAKOJ rabim.)

Napovedana je vojna. Telefon si vzamem pod povšter, takoj vzamem spanec nazaj; rabim še 20 minut, se pokrijem in... ne zaspim, ker Pipi prevzame
4. fazo: potiska nočno lučko na rob in ----- ponk! na tla.
Pipi je zmagala. A slava traja kratek čas. Vstanem, jo zvabim v kuhinjo, (res, da sem zdaj že skoraj popolnoma budna, a svojih 18 minut spanje ne dam) in postavim rekord v hitrostnem teku do spalnice. Zaprem vrata, skočim v posteljo, se pokrijem in zaspim. Za ušive četrt ure.

No, kakšno jutro pa je faza samo ena:
Edina faza: Pipi (ob 6.00) skoči na posteljo, me ovohne in začne presti original mačje predenje, se zrine k meni, se pusti božat in čohat, prede, prede, prede... in obe zaspiva. Alarmi za v službo zapadejo v drugotni pomen.

Takole pa naša Popi spančka
Slika

Zdrava mucka je srečna mucka
Slika

Popi
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe okt 12, 2012 11:06 pm

Re: Popi-Kalipso

A je res treba imeti mobitel, pa nočno lučko. :D Ja, saj vem, če tega ne bi bilo, bi pa brihta mačja pogruntala kaj drugega. Imate pač želvico, te pa so iznajdljive in pametne, in prav zato jih imamo radi, šeke smotane. :) Luštno poročanje, ni kaj. :good:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So okt 13, 2012 12:29 am

Re: Popi-Kalipso

luštno se imate :) ; pa kako s tačko drži Stronghold :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So okt 13, 2012 7:53 am

Re: Popi-Kalipso

:clap: Jupi, da je le vse super in kot mora biti. :kiss:
Hvala za javljanje, pa prosim še bolj pogosto.
A Popi rabi še kakšno mačjo družbo? :girlblush:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor So okt 13, 2012 10:09 am

Re: Popi-Kalipso

Oj, kok je simpatična :) na poljubček od nas vseh treh Čarlija, Miše in mene :kiss:
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 21

Pridružen: So jan 28, 2012 7:10 pm

Odgovor Pe nov 02, 2012 8:49 pm

Re: Popi-Kalipso

Popi reorganizira namembnost kuhinjskih predalov.
Še malo prej predal za namizne prte postane mačje udobno dnevno počivališče.

P.S. predal si odpre sama.
Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Pe nov 02, 2012 8:55 pm

Re: Popi-Kalipso

lubica pametna, pa lepše not paše od bilokaterega prta :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe nov 02, 2012 10:34 pm

Re: Popi-Kalipso

:D Brihtna punca! :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe nov 02, 2012 11:03 pm

Re: Popi-Kalipso

Hudički ji kar iz učk švigajo. Zelo je lepa. :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.