V središču

Natka


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 11

Pridružen: So jan 07, 2012 12:41 am

Odgovor So mar 17, 2012 9:25 pm

Natka

Skoraj dva meseca je že, kar imam tega "medvedka" pri sebi. Moram kar naravnost napisat, da je mucka absolutno in popolnoma fantastična, saj predstavlja praktično vse in še več zaradi česa sem si mačona tako želel vsa ta leta.
Ko sem jo pripeljal domov ni imela nikakršnih težav z navajanjem na novo okolje, saj je takoj sistematično raziskala vse razpoložljive prostore :D S časom postaja tudi čedalje bolj pogumna, saj se je na začetku nekoliko bala neznanih ljudi (še posebej, kadar je hkrati prišlo k hiši več oseb). Sedaj tudi to ni več težava, in precej pogumno nastopa tudi pred tujci.
Zelo zelo popustljiva in mirna je tudi praktično pri vseh drugih stvareh, saj se povsem mirno pusti čohat, krtačit, igrat,... Zelo rada nastavi tudi trebušček in predel okoli vrata, ki je po mojem nekaj najmehkejšega, kar sem kdaj občutil :D
Moram jo pohvalit tudi, da samostojno skrbi za svojo linijo :D Brikete ima na voljo neprestano, ampak jih kljub temu je zmerno in nisem opazil, da bi se ji kako bistveno spremenila teža. Tudi kadar ji ponudim mokro hrano, si navadno kaj pusti za kasneje (ji pa tudi rajši dam po npr. pol vrečke, da dobi sveže). :)
Še posebej bi izpostavil njeno oglašanje, ki je nekaj posebnega. Velikokrat namreč ne mijavka, ampak nekako mrnjavi :D Naprimer ko nekje leži in pridem mimo, kot da se hoče pogovarjati "mrrrrrrr". Ali pa ko hodim po stanovanju in me spremlja, se sliši, kot da sprašuje, kam greva. Resnično posebno in nekaj, kar se mi zdi, da ne slišiš pri vsakem mačku. Me prav zanima, ali tudi drugi mucki tako "mrnjavijo" svojim lastnikom :D
Precej bolj pa bo verjetno koristno, če namesto razpredanja dodam še kakšno sliko :D S klikom na spodnjo se odpre manjši album :)

Moram pa se tudi tu zahvalit vsem pri Mačji hiši in tu na forumu, ki so mi pomagali in odgovarjali na moja začetna vprašanja, še posebej pa uporabnici @gipsy in @slavica, s pomočjo katerih je mucka tudi prišla do mene :)

Slika

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 11

Pridružen: So jan 07, 2012 12:41 am

Odgovor So mar 17, 2012 9:29 pm

Re: Natka

Se pa na slikah ne vidi, ampak muca ima OGROMNE zenice in jo zato tudi kličem "medvedek". Na slikah večinoma deluje resno, ker jo namreč ne morem hkrati božat in slikat in ji nekoliko delajo krivico, saj je v resnici še 1000x bolj sladka :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So mar 17, 2012 9:33 pm

Re: Natka

Kako je tole lepo brat <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor So mar 17, 2012 9:37 pm

Re: Natka

Tole prebrat je res balzam za dušo :) . Lepa medvedka Natka!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor So mar 17, 2012 9:42 pm

Re: Natka

Krasno mačkico si posvojil :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor So mar 17, 2012 11:20 pm

Re: Natka

Super, da sta tako zadovoljna drug z drugim. :clap: Lepa muca. :)
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So mar 17, 2012 11:55 pm

Re: Natka

:clap: Čudovito! Že, ko to berem, se čuti, da je prišla k čudovitemu posvojitelju, na katerega se je splačalo čakati! :kiss: :yahoo:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne mar 18, 2012 1:58 am

Re: Natka

:goodpost:

podpis pod Trixi ... res se čuti ljubezen <3 super :good:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne mar 18, 2012 8:10 am

Re: Natka

iiiii, pa je tudi Natka dobila nakavčno temo :good: .
Ja, nekatere muce se pogovarjajo, meni je to zelo prisrčno in mi je prav žal, da nobena od
mojih ni zgovorna (vpitje v smislu "vstan že baba lena in daj zajtrk!" ne štejem med pogovarjanje :D ).

Natka je čudovit medvedek :kiss:, da jo imate radi, se čuti iz vsake besede in veselim se novih postov in slikic :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne mar 18, 2012 9:26 am

Re: Natka

Užitek je bilo prebrati vaše pisanje, saj iz njega prav iz vsake besede veje, kako radi jo imate. Zelo sem vesela za vaju (vas). Mucino pogovarjanje pa pomeni, da vas je sprejela za svojega in vas ima rada, tako kot vi njo. Ah, res lepo. :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 11

Pridružen: So jan 07, 2012 12:41 am

Odgovor So mar 24, 2012 10:32 pm

Re: Natka

Hvala za prelepe komentarje, meni je res čudovita vedno znova me zabava :). Ogromno je enih stvari in malenkosti, zaradi katerih sem večinoma kar "iiiiiiiii" kot mala punčka, ko jo opazujem in božam. Pa tudi vedno pride do novih situacij, iz katerih lahko sklepam, da sem ji vsaj malo všeč - npr. ko se ponoči stiska k meni in spi na postelji (čeprav morda marsikdo pripomni, da nas mačke tolerirajo zgolj zato, ker jim prinašamo hrano in ker smo jim vir toplote :D :D ).

Še potem ko sem napisal prejšnje sporočilo v tej temi, sem se spomnil na kar nekaj lepih in zabavnih stvari, katere sem pozabil in bi jih lahko omenil, ampak jih je ogromno in verjamem, da gotovo kaj podobnega doživlja s svojim ljubljenčkom prav vsak lastnik (prav sedaj recimo tiščim nos v Natkin kožušček, ker mi strašno diši - res kot plišasti medvedek :D).


Fotografije so pa moje bolj kilave in ponavadi tudi mucka pobriše, preden jaz utegnem primerno ukrepat in posnet njene vragolije :D Bom se pa potrudil, da zagotovim kakšen bolj zanimiv material :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Ne mar 25, 2012 12:11 am

Re: Natka

Lej, meni se vedno smejijo, ko rečem, da muce dišijo, vsaka po svoje, ampak vse lepo dišijo (pa ne zaradi šampona :D ), no pa vidim, da nisem edini, ki tako misli. ;)
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne mar 25, 2012 8:32 am

Re: Natka

se čist strinjam, mucke dišijo, srčice naše :kiss:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 574

Pridružen: Ne dec 12, 2010 7:21 pm

Odgovor Ne mar 25, 2012 4:52 pm

Re: Natka

To temo je pa res strašno lepo brat... In tudi meni muce ful dišijo (sploh za razliko od psov recimo), celo njihov "zadah", recimo, ko zazehajo, mi je prav prijeten in tega dolgo nisem upala zinit na glas, dokler nisem gledala filma "the truth about cats & dogs", kjer glavna junakinja v celonočnem telefonskem pogovoru svoji simpatiji zaupa točno to :) ...

Uživajta! :kiss:
Dogs have Masters. Cats have staff.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 142

Pridružen: To jan 11, 2011 8:30 am

Odgovor Po mar 26, 2012 12:11 pm

Re: Natka

:good: Ja muce dišijo in vsaka ima svoj vonj in vsaka svoj otip in če bi bila trda tema jih ločiš in če se kateri poslovi za večno pogrešaš Tist vonj in Tisti otip in Tisti pogled in Tisti mrnjav! Super par sta Natka in Njen. :good: :good:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 45

Pridružen: Po feb 06, 2012 1:48 pm

Odgovor Po apr 02, 2012 10:53 am

Re: Natka

Ta je pa dobra! Jaaa, tudi meni moje mačke dišijo. :rolleyes: Se spomnim, ko sem prvi, ki sem jo dobila, po ene treh, štirih dneh upala nos položit na njeno dlako in vdihnit. Pa da vidimo, kaj bo. Nič se ni zgodilo. Ne smrkanje, ne kihanje. (prej sem bila ene 15 let hud, hud alergik, sem še zdaj očitno še vedno na mačke in na pse, važno, da na moje ne), : ) In ja, DIŠIJO. Prav po mačje sladko. In včasih, ko imam eno ali drugo v naročju, pa jima rečem: "moja mačja dama, kako lepo po mačje dišiš"... Se mi je moj moški vedno smejal: "ja kako bojo pa dišale, če ne po mačkah"... Ampak zdaj ju stiska tudi on in govori enako, da dišita...
Pri meni se obe pogovarjata z mrrrjav, mislim, da je to tista prijazna govorica muc s človekom. Ker ko je kaj narobe, ko kaj rabi, je miu, miu, mijav, ko pa je res kaj narobe je pa ornk na glas MIJAWWWW :blush: Sploh naša Vidi, če je lačna, skače vsepovsod in govori mrrrjaw, mrrrjav, točno vem, da ji rabim dat za jest, ko je tok nemirna... :cat: Ko hoče zjutraj k nam je pa ornk na glas, da je ja ne pozabimo. : )

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To avg 21, 2012 3:42 pm

Re: Natka

Natka se javlja, njen ata piše, da je vsak dan bolj prijazna, cartasta in mehka :kiss:

Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 652

Pridružen: Pe maj 27, 2011 11:36 am

Odgovor To avg 21, 2012 3:58 pm

Re: Natka

ooooo <3 Kakšen položaj na 1. slikci :D
Cats are my favorite people.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To avg 21, 2012 5:15 pm

Re: Natka

Res je kot kakšen mehek medvedek, pa njeni lepi učki :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 11

Pridružen: So jan 07, 2012 12:41 am

Odgovor To jun 04, 2013 3:01 pm

Re: Natka

Ponovno nekaj svežih fotografij Natke v najrazličnejših pozah, ki se naberejo skozi čas... Ko so bili dnevi še hladnejši, se je na vse možne načine tiščala k radiatorju, sedaj pa se "raztegne" že tudi povsod drugje.

Pred časom pa so se ji zamašili kanali med enim očesom in smrčkom (po besedah veterinarja) in so ji jih zato dvakrat izpirali, kar pa žal ni pomagalo. Nato so ji zašili veko (upam, da sem prav napisal; se vidi na prvi sliki) v želji, da se ji zaceli nekakšna rana, ki naj bi nastala na očesu (vendar so nato ugotovili, da je rana stara). Kljub izpiranju kanalov se ji tudi sedaj še od časa do časa eno oko solzi, tako da ji ga brišem... Vendar pri veterinarju pravijo, da ne morejo več pomagati in da občasno solzenje ni nič hujšega... Upam, da bo temu res tako :)
Sicer je popolnoma zdrava, živahna in še posebej MEHKA! :D

Slika


Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.