V središču

Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor So feb 11, 2017 7:40 pm

Re: Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi

<3 :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Po apr 03, 2017 12:00 am

Re: Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi

Žal moram sporočit, da moje ljube Ite ni več. Je umrčkala na mizi pri dežurnem veterinarju v Lescah (srčen človek še in še).

Moja zlata Ita rita je bila po dolgem času zaprta nekje dva dni, se je trudila in trudila, pa če je šlo kaj ven, je bil en trd bobek, sicer je pa od napora itak bruhala. Jedla je sicer normalno, pila tudi. V petek sem se odločila, da jo peljem na klistiranje (kar ji je v preteklosti že pomagalo dvakrat, trikrat). Ob treh popoldan sva prišli tja, ji je dal pomirjevalo, rekel mi je, naj pridem okrog šestih in tako sem res prišla. Je rekel, da je šlo ogromno ven, menda vse, da naj ji k briketom od zdaj naprej vmešam kuhano bučko, ki menda pomaga pri prebavi, dal je antibiotike in to je to. Ko sem Ito dobila, je še spala, ko sva prišli domov, je že mičken gledala.

Potem sem šla v trgovino, eno uro kasneje sem prišla domov, sem našla bruhico - slino, pomešano z malce krvi, pa v drekcu je bila kri (to dejstvo mi ni bilo tako zasrkbljujoče, glede na to, da je bila ravnokar na klistiranju.

Ko sem jo našla v zgornjem nadstropju, se je slinila, kar je za "zadetke" menda normalno, pa bila je nepremična. Šla je sicer sama iz transporterja ven, pa po stopnicah gor, to je pa v bistvu to.
Sem klicala potem nazaj na veterino, ampak so imeli nedosegljivo, čeprav naj bi dežurstvo opravljali, zato sem poklicala na dežurno številko, ki je objavljena na strani ene izmed vet. ambulant. Je veterinar rekel, da je kri do neke mere normalna in da če ni bila izbruhana samo kri, da mi ni treba skrbet. Glede zaspanosti je rekel, da na določena pomirjevala ne smejo dat protiučinka, torej injekcije za bujenje, da bo pa učinek zadetosti izzvenel najkasneje v roku 24 ur.
No, zjutraj me je možakar iz veterine, kjer je Ita bila, klical nazaj, ko je videl neodgovorjen klic. Sem mu rekla, da Ita še zdaj ni prišla k sebi, pa je rekel, naj jo takoj pripeljem nazaj, da vidi, kako in kaj.
Ji je dal antibiotik pod kožo in 20 ml fiziološke. Rekel mi je, da ni šel drekec sam od sebe ven, da je moral z inštrumenti ven vlečt, da je pa lahko Ita zaspana in omotična, torej taka, kakršna je, še par dni. Temu sem slepo verjela.

Do včeraj, torej do nedelje, se stanje ni spremenilo. Dala sem ji antibiotik, malo paštetke pomešane z vodo po brizgi, ampak goltala skoraj da ni, pila pa tudi sama od sebe ni, zato sem ji močila gobček, da bi dobila vsaj malo vode.

Ko se je zavlekla v mačji tunel, sem jo čez uro ali dve hotela povleči ven, da bi ji dala še malo hrane, pa sem že ob samem pogledu nanjo mislila, da je mrtva. Ko sem jo potegnila ven, je doživela neke vrste napad, tresla se je cela. Zato sem takoj klicala dežurnega veterinarja, ki mi je svetoval, naj se najprej pomenim s svojim veterinarjem, torej s tem, ki je delal klistiranje. Tako sem tudi naredila in ta je rekel, naj jo pripeljem zjutraj ob osmih, ker da laboratorij ponoči ne dela in da nima tam z Ito kaj počet ... razočarana, jezna in še kaj sem klicala še dežurnega v Ljubljano, kjer so mi rekli, da kaj več od infuzije ne bi mogli naredit, zato sem klicala potem še prvotnega dežurnega, torej za GOrenjsko. Je bil začuden nad odzivom "mojega" veterinarja in rekel, da se dobimo opolnoči v Lescah na kliniki ... no, na kliniko smo se prišli samo poslovit :( izbruhala je antibiotik (kar se je videlo po barvi) in je zaspančkala. Ji je želel dat infuzijo, ampak ni več pomagalo.

In tako je zdaj ni. Bo narejena obdukcija oziroma sekcija, da bom jaz pomirjena, da sem naredila vse, kar je bilo v moji moči. Pa čeprav verjetno nisem. Krivim se fejst, lahko me krivite tudi ve, ni problema, vam ne bom zamerila. Mi je žal, da sem jo peljala na to veterino, ampak kako naj bi vedela, da bo šel en rutinski poseg tako v maloro ... mislim, predvidevam, da je krivo nekaj pri tem posegu, ker prej je bila normalna, prijazna, vesela, živa, zdrava. Pač moja Ita, taka kot jo poznamo vsi, ki smo imeli stik z njo. Vem, da se zapleti dogajajo, mi je jasno, ampak ... ne vem, res ne vem, kako naj si razlagam tole.

V glavnem, ena "zdrava" fotografija moje ljube Ite.

Slika

Ljubica, oprosti.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po apr 03, 2017 5:22 am

Re: Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi

Ojoj, grozno. :( Sožalje, jagodka85. Pa ne si očitat, jaz ti zagotovo ne.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po apr 03, 2017 5:46 am

Re: Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi

Sožalje :( Ita, ljubica ❤
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po apr 03, 2017 5:54 am

Re: Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi

.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Po apr 03, 2017 6:15 am

Re: Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi

Kako mi je hudo. Spančkaj, Ita, tebi, Jagodka, pa sožalje.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po apr 03, 2017 6:18 am

Re: Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi

:girlsad: Žal mi je.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po apr 03, 2017 6:57 am

Re: Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi

Sožalje in objem, drži se....

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2233

Pridružen: To nov 12, 2013 10:26 pm

Odgovor Po apr 03, 2017 7:01 am

Re: Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi

Ita, mirno spančkaj :kiss: . Jagodka, sožalje :praising:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po apr 03, 2017 7:29 am

Re: Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi

Ita, srčica, tako živo te imam v spominu, kako si bucala in se cartala, ko si bila pri nas na počitnicah <3
Iskreno sožalje, jagodka :girlsad: Pa prosim, ne obtožuj se, nimaš nobenega razloga za to :praising:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po apr 03, 2017 8:23 am

Re: Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi

Sožalje jagodka :kiss: in ne očitaj si, ti si vse naredila prav.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po apr 03, 2017 9:08 am

Re: Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi

jagodka, iskreno sožalje. Včasih se stvari tako zložijo, da se kljub vsem prizadevanjem zgodi najslabše. Slaba tolažba, vem, ampak ne očitaj si. :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Po apr 03, 2017 10:00 am

Re: Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi

Oh jagodka, kako zelo te razumem :girlsad:
Vse, kar si naredila, si naredila z najboljšimi nameni. Kot cats pravi, včasih se stvari tako zložijo. Vse je res, pa tudi to je res, da to lažje sprejmemo, ko se zgodi komu drugemu. Taki smo...
Draga Ita, mirno spančkaj, pa v lepšem svetu se stisni k mojemu Jakcu in vsem ostalim našim pikcem, ki bodo ostali vedno v naših srcih.
En velik objemž!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Po apr 03, 2017 10:12 am

Re: Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi

Žal mi je :( Ita lepo pančkaj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Po apr 03, 2017 10:48 am

Re: Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi

Ita naj ti bo lepo med angelčki :kiss: .

Sožalje Jagodka in vsem pri vas, pa da čimprej ne bo več tako hudo bolelo :praising: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Po apr 03, 2017 1:35 pm

Re: Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi

:'( Iskreno sožalje, jagodka in ostali, ki ste jo imeli radi <3 Objem!

Ita čudovita, ti pa uživaj na mavrici z ostalimi angelčki, svojimi in našimi <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Po apr 03, 2017 4:43 pm

Re: Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi

Sožalje vsem, ki ste bili - tako ali drugače - njeni.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Po apr 03, 2017 8:48 pm

Re: Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi

slavica je napisal/-a:Ita, srčica, tako živo te imam v spominu, kako si bucala in se cartala, ko si bila pri nas na počitnicah <3



Tako prijazna, vse je imela rada, nikogar se ni bala, k vsem je prišla v naročje, sploh k takim, ki kao ne marajo mačk ... vse je ovila okrog svojih tačk. Naša ljuba Ita <3

Hvala vsem, resnično. Bom počakala izvide obdukcije, potem bomo pa videli, kako in kaj. Res upam, da je vedela, da je ljubljena. Ah, naša Ita rita <3 to popolno bitje na kratkih tačkah in z majhno glavico. Zdaj dela družbo Puhijo, pa z našo Ello se igrajo. Pa nič več je ne boli.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Sr apr 05, 2017 1:58 pm

Re: Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi

Jagodka, moje iskreno sožalje, taki nepričakovani odhodi so nekaj najhujšega, bolijo, zelo dolgo bolijo :'( :'( , Ita, ljubica, naj ti bo lepo za mavrico, med vsemi našimi srčki, ki bodo za vedno z nami <3 <3 <3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor So apr 29, 2017 9:53 am

Re: Sonček, Kushi, Ita in angelček Puhi

Danes sem prejela izvide obdukcije, katere mi je dr. Burja iz Lesc prijazno raztolmačil.

Ita je bila zdrava, vsi organi so normalno delovali, bili brez problemov.

Na črevesju je imela dve luknjici, ena v velikosti 3 mm, druga v velikosti 8x2 mm. Mi je razložil, da naj bi se iz teh dveh luknjic, predvsem iz zadnje, razlila neka tekočina, zaradi katere je potem prišlo do zastrupitve. Edina možna rešitev bi bila, če bi veterinar posumil na poškodovano črevesje in bi jo odprl ter luknjici zašil. Tako me je pa ta "strokovnjak" samo domov poslal, češ da je to normalno stanje, ki lahko traja do tri dni ...

Ita moja draga, oprosti. Iskreno mi je žal, da se je tako končalo in da sem zaupala napačnemu kvazi strokovnjaku. Oprosti, ker so na tebi delali obdukcijo, ampak sem res morala vedeti.

Zdaj si na drugi strani mavrice, brez bolečin in svobodna. Vsak dan mislim nate, pikica mala :angel:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.