Svilene tačke


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Pe dec 13, 2013 9:57 pm

Re: Svilene tačke

Strah me je vikenda, Marjetka zdajle skoraj nič ni jedla, le pet majhnih kroglic mletega mesa, toliko, da je pojedla tabletke... :'(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6183

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe dec 13, 2013 10:10 pm

Re: Svilene tačke

Mislimo na vas, imamo pa tudi pri nas bolezen v hiši. Kako krhke so mačke...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Pe dec 13, 2013 10:56 pm

Re: Svilene tačke

ja, res so krhke, Marjetka, razen tega, da je fivčica od rojstva, ni bila v vseh 9 letih nikoli bolna, sedaj pa kar naenkrat, kot strela z jasnega... :girlsad: :'(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe dec 13, 2013 11:56 pm

Re: Svilene tačke

:girlsad: Joj Sonja, veš kako mi je hudo :'( kot sem že pri MMaukotu rekla, hudič :devil: na kup serje :S :negative:
Jaz res močno upam, da se vse obrne in se Marjetka pozdravi :angel: <3, bomo držale pesti in tačke, za Marjetko in za Raya.
(tudi mojidve sta nekaj boge, seveda ne takole, a me vseeno skrbi :girlblush: )

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 153

Pridružen: Ne nov 03, 2013 11:03 am

Odgovor So dec 14, 2013 9:53 am

Re: Svilene tačke

Upam, da ste prebili noč in da je mucici bolje. Vem, da boš storila vse, kar je v tvoji moči, da jo rešiš. Rada jo imaš, sprejela boš vse odločitve, ki so potrebne, da ji bo dobro. Težko je, vem. A nekako gredo k sladkostim skupnega bivanja tudi grenkobe. Glej, pri Pupi sem dobila skoraj eno leto podaljška. Pri Fiftyu nič podaljška. Nikoli ne vemo kako se bo izteklo. Ko bo tvoja mala kosmatinka imela dovolj, ti bo sama povedala. :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor So dec 14, 2013 11:41 am

Re: Svilene tačke

tukaj sva... zjutraj sem ji dala še zadnjo protibolečinsko dozo, tabletke je sicer pojedla, a z veliko težavo, nimam občutka, da se ji je stanje kaj izboljšalo, njen smrček je še vedno popolnoma brez barve, moral bi biti pa roza. Sicer ji paše, ko jo božam in prične prest, a je daleč stran od tega, kar je ona bila še pred dobrim tednom dni. Glede na to, kako je bila razpoložena v četrtek, mi ne gre skupaj, da je v enem dnevu spet tako na tleh, navkljub vsem zdravilom, ki jih je dobila v petek na veterini...upam, da se ji stanje čez vikend ne bo slabšalo. Razmišljam o Veterini MH, da bi šla po drugo mnenje, kajti tu, kjer je sedaj, je zdravljenje prav vseh mojih obolelih mucov potekalo točno na tak način, kot sedaj pri Marjetiki, kar pa dvomim, da je čisto OK, lahko pa da se motim in da ni druge variante, sem že tako nezaupljiva do načina zdravljenja, da ni res.... :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor So dec 14, 2013 12:26 pm

Re: Svilene tačke

:girlsad: ojoj, no! Sicer res ne vem iz kje si, ampak MH bi bila kar dobra izbira grede zdravljenja. Pa ne mislim, da drugje ne znajo, samo tukaj imam več zaupanja.
Veš kako si želim, da bi ji šlo na bolje!!! Se spomnim, kako sva se z Loti matrale :girlsad: :'( to ni za nikamor....močno močno držim pesti, da bo bolje :angel:
Drži se, Sonja <3 , Marjetka, ti pa sploh :angel: :kiss: :kiss:

Pa ob vsej tej kalvariji sem pozabila napisat, kako lepa je Tomijeva Biondi :rolleyes: :girlblush: :kiss: Same krasne muce imaš <3

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 153

Pridružen: Ne nov 03, 2013 11:03 am

Odgovor So dec 14, 2013 12:39 pm

Re: Svilene tačke

Sonja, predlagam ti, da odideta k veterinarjem MH. Fifty se je sesul pozimi, bilo je zasneženo in ledeno in se ga nisem upala voziti v Ljubljano, zato sva šla k lokalni veterinarki, kar še dandanes močno obžalujem. Niso vsi veterinarji dobri, niti vsi ne razumejo mačk.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor So dec 14, 2013 2:00 pm

Re: Svilene tačke

ja Gaya, seveda sem razmišljala o vetMH, jaz sem sploh najprej predlagala, da jo peljeva na Bernekerjevo, pa sva jo peljala na veterino, kjer je že od vsega zažetka njihov pacientek (vet. fakulteta), moj jim zelo zaupa, jaz pa........... :dash: ga moram prepričati z argumenti, mogoče me bo pa poslušal! :fool:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Ne dec 15, 2013 11:18 pm

Re: Svilene tačke

Marjetka pridno je tabletke, vsaj tiste tri kroglice mletega mesa, kamor ji skrijem zdravila, poje še kar z apetitom, potem mi prične pa štrajkati. Ker ima poleg sebe v sobi tudi bratca Murija, dam meso nato njemu, postane ljubosumna in me s tačko prosi za še... tako se hranimo, dokler ne poje vsega, kar ji je namenjeno (traja tam okrog 20 minut). Ne mara pa ničesar drugega, ne briketkov ne mokre hrane, še sreča, da vsaj vodo kar rada pije. Počakala bom še jutri in morda v torek, če ne bo pričela bolje in več jesti, gremo na vet. MH. :girlsad:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 153

Pridružen: Ne nov 03, 2013 11:03 am

Odgovor Ne dec 15, 2013 11:25 pm

Re: Svilene tačke

Sonja, kosmatinci in jaz vama z Marjetko želimo, da se pozdravi trenutno stanje. In da Marjetka začne veliko jest. Mislim na vas, vesela sem, da si sporočila, da vama gre še kar OK trenutno. :good: Poročajta, prosim.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne dec 15, 2013 11:55 pm

Re: Svilene tačke

Močno držim pesti, da bo šlo samo še navzgor :angel: :good: dej Marjetka, papaj, pa tudi če iz fovšije :angel:
Držite se <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor To dec 17, 2013 10:28 pm

Re: Svilene tačke

:good: danes je moj bolnik pojedel vse, kar ji pripada in to prav brez problemov. Zakaj že? Odprla sem vrata njenim štirim sosedom ki so se vsi pognali vame in v krožnička z meskom. Ko je Marjetka zagledala, kaj se dogaja, se je prerinila do mene in zahtevala svojo večerjo in r'cnije, pa če je to naredila iz fovšije ali pa ne, sem vesela, :yahoo: ne morem povedati, kako mi je odleglo, sploh, ker je nato jedla še tapravo večerjo in to konzervico - paštetko, da ji ni treba gristi...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26232

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Sr dec 18, 2013 12:01 am

Re: Svilene tačke

Bravo Marjetka :good: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr dec 18, 2013 8:56 pm

Re: Svilene tačke

:clap: bravo, Marjetka! Še naprej pridno papaj in bodi zdrava :angel: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Sr dec 18, 2013 9:23 pm

Re: Svilene tačke

hvala, upam, da se nisem prehitro veselila, ker je spet jedla samo meso in tabletke, konzervice tudi poduhala ni, upam, da je to samo posledica zanjo boljše izbire hrane (sicer pa jaz tudi ne bi jedla sendviča, če bi se prej kaviarja najedla, npr...)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2233

Pridružen: To nov 12, 2013 10:26 pm

Odgovor Če dec 19, 2013 12:56 am

Re: Svilene tačke

Marjetka, lepo papaj - ko bi ti videla Snežka, ki je prav tako Fivček, ampak ga samo hrana zanima.

Sonja, sem prebrala tvoje razmišljanje glede veterinarja, zato dovoli, da ti podam svoje mnenje, kam bi/bom jaz peljala Snežka, če bo kaj narobe: na veterino MH, čeprav sem svoje muce več kot 20 let vozila na vet. fak. in Mico še vedno (derma) - saj so dobri za določene stvari, imajo določene aparature, ampak ko pa naletijo na Fiv, Felv, odpoved ledvic, pa nekako nimajo več občutka, da bi bilo potrebno še kaj narediti - včasih se sicer najde posameznik, ki te razume, da tudi če je diagnoza taka, da bi ti še ne vrgel kar puške v koruzo, ampak bi se rad maksimalno potrudil in ti da kakšen nasvet, tablete, večinoma te pa kar nekako pustijo in pričakujejo, da boš slej ko prej naredil to, kar so ti nakazali. Z vet. fak. imam namreč tako dobre/odlične kot tudi manj dobre izkušnje, odvisno na koga naletiš, se mi pa zdi, da jih ima veliko tam še vedno predsodek češ, ja kaj pa hočete, če je pa pozitiven, če je pa stara in ji odpovedujejo ledvičke... Nasprotno pa na vet. MH predsodkov nisem opazila, ko sem prišla s Snežkom, da bi ponovno naredili test in event. opravili cepljenje. Celo pozanimale so se, kako je s cepljenjem proti levkozi Fiv pozitivnih in me poklicale - lahko bi samo opravile cepljenje, zaračunale in to bi bilo to. Tako da jaz bom kombinirala zavzetost MH veterinark, njihovo znanje in po potrebi znanje in aparature drugih.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Če dec 19, 2013 9:14 am

Re: Svilene tačke

Vida, ko bi jo ti prej videla.... :hungry: ...moja Marjetka je bila tudi požeruhec, še ko sem pripravljala hrano, mi je že sproti jedla, sedaj je pa niti blizu ni, moram jaz za njo, da mi iz roke poje, kar ji pripada oz. kolikor paš hoče pojesti.
Hvala za tvoje mnenje glede vet. fakultete. Mene pri njih moti to, da so do sedaj vse moje pozitivčke zdravili na enak način, Synulox, po potrebi infuzija (v pri dveh mucah), kakšen tabletek proti slabosti in domov, kontorla takrat in takrat ..., ki pa je ena mucka niti ni dočakala, še isti dan, ko sva jo po infuziji dobila domov, mi je zaspančakala v naročju, ostali so pa odšli samo še na zadnjo kontrolo in za vedno odšli.
Imava pa eno izredno pozitivno izkušnjo. 17 let nazaj nama je dr. Butinar rešil muca, ki ga je napadel pes, toliko let nazaj na mojo veliko žalost še nisem vedela, da je lahko muc tudi samo notranji. Mucu je pol kože na telesu odstopilo in na mestu ugriza je imel izredno globoko rano. Takrat je zdravnik mojemu partnerju sicer predlagal tudi evtanazijo, ampak kot zadnjo možnost. Tako lepo ga je pokrpal, da se čez dva meseca skoraj ni opazilo, kaj je muc prestal, le malo mu je zanašalo zadnje tačke, ko je tekel, ker je bila koža tako nategnjena (da je bila pokrita rana od ugriza), kar pa je bilo od daleč videti zelo simpatično...
In ja, res je odvisno, na koga naletiš. Če iskreno povem, sem nekoliko skeptična glede njihovega načina zdravljenja, partner jim pa v nulo verjame....Ne bom mirna, dokler Marjetke ne bodo pregledale veterinarke v MH, tudi jaz sem začutila njihov pozitiven odnos do vsake živalice in prav v vsako vložijo veliko truda, da jim pomagajo, kolikor le lahko. To so zame pravi veterinarji, s čutom do živali in do njihovih lastnikov, kajti tudi nam ni lahko, ko se je potrebo odločiti, pa naj bo to zdravljenje ali zadnje slovo. Glede na to, da so vsi moji mačkoni pacienti vet.fakultete, ne vem, kako bom mojega prepričala, da jih pričneva voziti na vet.MH, na vsak način bom poskušala narediti vse, da mi bo uspelo. :good:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 643

Pridružen: Sr nov 13, 2013 4:06 pm

Odgovor Če dec 19, 2013 11:09 am

Re: Svilene tačke

Sonja, močno upam, da je tale Marjetkina krizica prehodnega značaja. Malo utrujenosti ob pomanjkanju sončka, kar naenkrat pa bo spet stara Marjetka. S pomočjo mačjega zdravnika, s tvojo pomočjo in z voljo do življenja, ki v njej zagotovo je, se bo zopet postavila v prejšnje stanje in bo z veseljem praznila posodice s hrano pa seveda kakšno generalko po stanovanju naredila. Držim pesti in verjamem, da bo tako. :sunny: <3 :rose:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Če dec 19, 2013 8:56 pm

Re: Svilene tačke

Sonja, kako gre tvoji ljubici? Upam, da sta uredu :angel: mislim na vaju, veš <3
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.