V središču

Svilene tačke


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Sr okt 16, 2013 8:40 pm

Svilene tačke

Da ne bom smetila po temi Mili in Vanili, bom kar tule pokazala našo izvedbo Mili - Vanili - pri nas Pupa in Smrko.

Pupka leta 2008, stara tri mesece in z vnetimi učki, edina "bolezen", ki jo je do sedaj doletela.

Slika

takole pa izgleda naša damica sedaj

Slika

in še Smrčko, ko je bil mičken

Slika

in sedaj, ko je ogromen mačkon s čisto nežim glaskom, kot da bi bil star tri mesece...in obožuje Čombetovo miš!!! edino ta je dobra...

Slika
in še ena, ki mi je tudi kar všečna...

Slika

Slike niso bogve kaj, ampak za primerjavo pa le bodo.

Toliko za začetek naše nadaljevanke v vsaj 10 delih, če bom ostala samo pri trenutno prisotnih svilinih tačkah, a se mi zdi, da bo še kakšna več.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr okt 16, 2013 9:11 pm

Re: Svilene tačke

Kakšna razkošna lepota <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Sr okt 16, 2013 9:37 pm

Re: Svilene tačke

2 smrčkasta medvedka :girlblush: <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr okt 16, 2013 9:38 pm

Re: Svilene tačke

:O dočakali ?! :yeey: jaz sem zelo vesela in ne morem verjet, kako si lahko tole neverjetno lepoto toliko časa skrivala??!?! :cupidgirl: Po novem bom jaz hodila na obisk tole lepoto opazovat, ti pa k nam kič v objemu gledat :D

(Pupka me je pa na Loti spomnila...itak dosti mislim nanjo :girlblush: )

Zdaj pa še Tomi in ostala banda :girlyes: <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Sr okt 16, 2013 10:07 pm

Re: Svilene tačke

Loti Pupa, komot jo prideš gledat, če jo boš pa videla, pa nisem zihr, takoj, ko kdo pozvoni pri vratih, pri nas ni nobenega mačkona več, :scare: kam se skrijejo, pojma nimam, jih ne najdem, dokler so tuji ljudje pri hiši, potem še ene 10 minut traja, da se prepričajo, da ni več tujih glasov in šele nato prilezejo ven iz svojih skrivališč kot ščurki...skratka, imam zelo smotane žvale...s Tomijem na čelu. Da mu ne bom delala krivice, saj sem zaradi njega tule na forumu, je tu še ena njegova slikca. Naj povem, da mi sedajle greje križ, komaj sedim na stolu, pa imam tavelikega pisarniškega, tako se razkomoti, da se zgodi, da včasih tudi čepim za računalnikom, samo, da gospodič lahko v miru sanjajo svoje mačje sanje... :dash: :fool:
A veš, da sem tudi jaz pomislila, da je moja Pupka podoba Lotki, verjamem, da veliko misliš nanjo, tudi jaz na moje tri, jih ne morem prebolet, zato sem pa napisala nadaljevanka v 10 delih + trije, ki so žal že odšli... <3 :'(
Moj Tomažek, ki je dobil ime po nejevernem Tomažu, saj je bil edini, ki mi je ušel, ko sva nekaj njegovih sestričen in bratrancev ter njegovega bratca odpeljala k Visinnox. En teden je trajalo, da mi je spet toliko zaupal, da sem ga lahko prijela in seveda odpeljala še njega. Zato Tomi, če je pa zelo priden in zeloooo ljubezniv je pa seveda moja maza Maži.
Moj, moj... <3 :kiss: In zelo ga imam rada.
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr okt 16, 2013 10:35 pm

Re: Svilene tačke

:D poznam to skrivanje pred obiski, pa naše čepenje oz sedenje drugje kot na stolu/fotelu...karkoli nam pač princi in princeske zasedejo :D :good:
Maži, tudi ti si en lepotko, ni kaj :girlblush: :kiss: in komaj čakam, da spoznam vse vaše muce :clap:

P.S.Super naslov :girlblush: :girlyes: <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Sr okt 16, 2013 11:34 pm

Re: Svilene tačke

Sonja, kaj si pa ti počela s svojimi muci, da so vsi v take lepotce zrasli? :kiss:
Tud jaz že čakam na nadaljevanje :girlyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Če okt 17, 2013 8:16 am

Re: Svilene tačke

hihihi princeske in princi razvajene mazice :)
Tud naš gospod Puhek je isti. Ko so obiski njega NI. Nikjer. Sicer jaz vem, kje se skriva, ker uporablja nekaj stalnih skrivališč, vendar ga pustim pri miru, da ne bo našel kakšnega novega skrivališča in potem res ne bi imela pojma kje je. :)

Pri mačkih mi je res najlepše to, ker mislijo s svojo bučko in delajo kar je njim v interesu in ne nam. :gvse: Zato pa toliko bolj cenimo trenutke, ko se obnašajo kot male mazice <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor So okt 19, 2013 8:49 pm

Re: Svilene tačke

Pixna, ker si omenila tvojega gospoda Puhija, naj še jaz predstavim našo šefico, gospo Puhko. Muca, ki je ne mores vlačiti po rokah, ki ti noče biti v naročju, ki se ne pusti čohat :dash: ...seveda, kadar njej to ne paše, ko pa se loti enega od teh opravil, pa adijo pamet :fool: ...se je ne rešiš tudi celo popoldne. Odkar je Tomi pri hiši, se je pričela tudi igrati, na en prav svojstven (meni zelo smešen) našin preganja miško po dnevni sobi ali pa se zapodi za Tomijem s tako brzino, da komaj speljeta ovinke, ponavadi vidim samo še njeno kosmato rito, ki je napol na tleh, Tomija pa nikjer več. Najprej sem mislila, da ga ustrahuje, končno pa sem le dojela, da je to le igra in da ga ima po svoje zelo rada, z nobenim drugim mačkonom ni toliko na ti kot s Tomažkom, in to od vsega začetka. Ima pa cimro Miniko, ki je z njo že od prvega dne, pa je še danes ne mara in se srečujeta na vsaj dvometerski razdalji, pa še to zelo previdno.
Nisem še omenila, da so moji muci v veliki večini pobrani s ceste, kamor jih je folk odvrgel :threaten: , Puhka je tudi ena izmed njih. Ker imamo zelo bilzu kmetijo, je to očitno zelo priročno odlagališče. Muce so seveda vse zmedene, vedno sem rabila kar nekaj časa, da so mi toliko zaupale, da sem jih lahko pobožala in počasi so postale najine notranje muce, seveda veterinarsko poštimane na najine stroške. Puhka je pri nama od leta 2002, zagledala sem jo na sosednjem pobočju, ko je čepela na skali, okrog nje pa sneg. Dolgo je trajalo, da sem ugotovila, kje joka, saj je bila super zakamuflirana. Takoj, ko me je zagledala, je pritekla do mene, vzela sem jo v naročje, nežno se je stisnila k meni, bila je lahka kot perešček in vsa puhasta (ime Puhka) :kiss: ...Po vsem trudu, da bi našla njene lastnike, je ostala najina, od prvega dne, ko je prišla v hišo, ni hotela niti do vrat, kaj šele ven, v njej kruto svobodo.

In še nekaj fotk ( se ne mara slikat, ko zagleda fotoaparat, jo zbriše v spodnji štuk...)

Tomi je pa firbčen in gleda, kaj se dogaja, da Puhka ne pobegne...
Slika

Prav na vseh fotkah je videti njeno nejevoljo, študira, ali bi jo popihala ali bo hitro konec tega ustrahovanja s fototom...
Slika

Prišla...
Slika

videla...
Slika

in takoj odšla ( tako hitro jo pobriše, da še fotkič ne more naredit svojega...)
Slika

Toliko za danes, nadaljevanje sledi... :rolleyes:
LP
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Ne okt 20, 2013 5:25 pm

Re: Svilene tačke

Krasna svilena lepotička, prav upravičuje naslov teme :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne okt 20, 2013 7:35 pm

Re: Svilene tačke

:O kakšna krasotička, pa princeska po karakterju :girlblush: ....do sedaj sami nadlepi mački pri vas :girlblush: :kiss: Me prav veseli, da bom končno "spoznala" vse :girlyes: <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Ne okt 20, 2013 8:07 pm

Re: Svilene tačke

Res je, Puhka ima nadvse svilnat kožušček, krasen za čohanje, a kaj, ko je mačka s težkim karakterjem (zato jo imam še toliko raje :kiss: ), saj si ne dovoli vsiljevati najine volje, kar je edino prav, čeprav na račun te njene svojeglavosti kar malo trpim, tako rada bi jo včasih stisnila k sebi in polubčkala, pa mi ne dovoli, (butara smotana, ne ve, kaj zamuja ) :fool:
:yahoo: Sem pa danes po dveh letih, odkar je pri nama, prvič doživela, da mi je sama od sebe prišla v naročje Tomijeva tetka Biondi, mamica 5 muckov, ki so iskali dom preko MH in so bili v skrbištvu pri Visinnox. Od vseh 11 mucov je ona edina, ki mi je zlezla v naročje in to danes prvič tule za računalnikom. Vsaj ena...upam, da ji bo prišlo v navado... :angel: Počasi in z vztrajnostjo se bo sigurno še omehčala, prišli sva tudi že do te faze, da mi nastavi trebuščka za čohanje, kar ji še kakšen mesec nazaj niti na misel ni prišlo, zelo dolgo je bila zadržana in ne popolnoma sproščena, sedaj pa vidim, da nama pošasi le uspeva ... :kiss: <3 Ko sva vse mladičke oddala MH, je muca po dveh tednih izginila neznano kam, iskala in klicala sva jo, a je nisva priklicala. Po dveh mesecih pa se je pojavil pred hišo mucek, ki ga do tedaj še nisem videla. Pomislila sem, da je spet nekdo odvrgel ubogo živalco, a ta živalca je bila Biondi. Prišla je k nama, lačna in shujšana, a zdrava in prav kmalu po prihodu je bila sterilizirana in je sedaj najina že skoraj samo notranja mucka. Zunaj je samo takrat, ko sem na vrtu tudi jaz, če grem slučajno v hišo, prišiba za mano, sledi mi kot kužek. Močno si želim, da bi bila samo notranja, a zaenkrat mi to še ne uspe popolnoma, upam, da bosta mraz in zima naredila svoje in da bo pozabila na ptičke in miške...
Je pa Biondi tudi malo mamica mojemu Tomiju, saj se je mulc še pri 4 mesecih starosti mimogrede priklopil na enega od njenih seskov in vlekel kot mali dojenček, butelj požrešni. :nyam: Mamica ga je namreč zelo zgodaj pričela odganjati, zato je prav zvito znal izkoristiti pripravljenost svoje tetke in se prav nedolžno pomešal med njene otročke (en teden mlajše od njega, khm...) in se tudi on pocerkljal z najboljšo hrano, kar jo mačji svet premore.

Biondi najraje sedi na polici kuhinjskega okna in opazuje listje, ki pada s hrasta.
Slika

Za tatigraste bo naslednjič na vrsti še moja medvedkasta tigrica Minika, ki je aprila praznovala že svoj 11 rojstni dan. Za danes bo pa tole kar dovolj...Biondiko bova pa še kaj pofotkala, saj reva nima nobene lepe slikce...nemarneža midva ... :bad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne okt 20, 2013 8:19 pm

Re: Svilene tačke

:girlblush: kakšne leeeepe učke ima :kiss: Imam tudi jaz občutek, da bo še fejst razcartana :girlyes: in sem fejst vesela zate, da je prišla v naročje :clap: :good: a vidiš, kaj dela foušija :D pomoje so brali, da si nam fouš, zdaj se bodo pa odtajali pa objemali ;) :P
(lepi opisi muckov <3 )
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Ne okt 20, 2013 9:10 pm

Re: Svilene tačke

Ja, Loti Pupa, fovšija deluje, očitno je Tomi, ki mi je skoz za ritjo tule na stolu, raznesel po celi bajti novico, da sem ful zatrapana v dve stiskačici pa so sklenili, da se bodo vdali, počasi, en za drugim...ko bi se le...kako že pravijo, ena lastovka še ne prinese pomladi...ampak ena mucka v naročju je meni prinesla že vroče poletje, si morš mislt, kako hitro sem zadovoljna, ah, kaj čmo, če mam pa same buksljne, bi rekla Gipsy...trdonje, vsi po vrsti, se vidi, da jih je veliko. Da bi se z vsemi intenzivno ukvarjala, preprosto ne gre, tudi sedaj, ko sem doma, jih ne utegnem prečohat in prelupčkat vse naenkrat, gre bolj po štukih, en dan pritličje, drug dan pridejo pa zgornji na vrsto :kiss: ...imam ful slabo vest :girlblush: , skušam nekako popraviti stvari, a bo trajalo, da se bodo nekateri popolnoma odtajali, predvsem Pupka in Smrčko sta trd oreh, a sem tudi pri njima že napredovala, vsaj pobucata me oba, da bi se pa pustila prav dolgo čohat, pa ni šans...ampak, ne bom vrgla puške v koruzo, počas, pa zihr, a ne... ;)
Ni problemov, če si jih sam ne narediš... 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Po okt 21, 2013 10:05 am

Re: Svilene tačke

Puhka :O , kaka lepotica si pa ti. :rose:
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Po okt 21, 2013 10:09 am

Re: Svilene tačke

Biondi s temi lepimi učki si pa res zasluži fuuul slikc ( pa že ta, ki jo ima je zelo lepa). Se pa vidi sorodstvo s Tomijem, noske imata čist iste :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Po okt 21, 2013 10:13 am

Re: Svilene tačke

:D foušija ni vedno slaba ;) Tomi, ti kar širi novice, da boste čimprej zmazani :P

Ja, res je problem pri toliko mucah se vsem intenzivno posvetiti, tudi če imaš čas. Tudi jaz sem doma, pa se s tem dvema bučama ves čas ukvarjam :girlblush: zato se je pa Ula tako hitro odtajala, pomoje. Tudi tvoji se bodo, če že kažejo znake :good: no vsaj nekateri. Pač bo malo dlje trajalo, bo pa zato toliko bolj sladko <3
Čimveč sladkobe vam želimo :girlblush: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Po okt 28, 2013 10:38 pm

Re: Svilene tačke

Prosim za pomoč oz. vaše mnenje. Kaj pomeni to, da ena od muc liže posip Tigerino, ki je razsut po tleh? Muca s svojim bratom živi na mansardi v ločeni sobi (oba Fiv +), ko pridem gor, so vrata v obeh sobah odprta, da se vseh 6 malo razdivja. Marjetka oddirja direktno k WCjem in ta pesek (bolj mivka) prične jest :nyam: . Kaj to pomeni, ji manjka kakšna stvar? To sem prvič opazila včeraj, danes je bilo spet isto...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To okt 29, 2013 12:51 pm

Re: Svilene tačke

Uf, na tole ti nimam pa kaj pametnega rečt :S mislim da je ta posip iz gline in upam, da muci ne bo škodil (verjetno ne poje ravno veliko?). Mojidve zobata Greencat (koruza in pšenica) in to še nekako razumem, za tvojo pa ne vem, upam, da bo vse ok :angel:
Saj ti bo verjetno kakšna z iskušnjami dala kakšen pameten nasvet :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor To okt 29, 2013 2:17 pm

Re: Svilene tačke

Tigerino imamo v enem od wc-jev tud mi( ne vem, če takega kot pri vas, ker v primerjavi s koruznim, ki je bolj mivkast, je ta precej večje granulacije), piše da je 100% rastlinski, pa eni Tigerinovi peski imajo še vonj jabolka al pa cimeta, nisem še videla, da bi ga kdo od naših jedel, verjetno pa vaši nekaj diši tam not :nyam: .
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.