V središču

Vagy, Bea, Bella in Gipsy


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 4

Pridružen: To nov 12, 2013 7:27 pm

Odgovor Sr nov 13, 2013 8:17 am

Vagy, Bea, Bella in Gipsy

Zdravo,

oglašam se v imenu moje mami, ki je v soboto posvojila Beo in Vagy.

Naj najprej na hitro predstavim naše staroselce. Tehnično sicer ne spadata pod isto mačjo družino, ker živita pri sestri, ampak naša sta tudi tiger Sid in sivka Enya, Sida so kot najstnika zavrgli pri neki kmetiji v bližini Ljubljane, Enyo pa smo posvojili direktno od znancev, da Sid ne bi bil sam. Sid je eden najbolj prijaznih mačkov, kar sem jih kdaj videla, pravi pacifist, res ga je prizadelo, ko so ga odvrgli, očitno je bilo, da je navajen notranjega življenja in je tisti teden na kmetiji, ko se je lačen in umazan skrival pod avtom, res trpel in vsak dan kaže svoje zadovoljstvo, da je spet na varnem. Enya je njegovo nasprotje, daleč od tega, da bi bila kaj mirna :) Ko smo jo dobili, je ob hranjenju renčala, česar še nikoli nisem videla pri mački, in to se jo je držalo kar nekaj mesecev, še zdaj pa za vsak slučaj poje še vse, kar Sid pusti. Drugače se pa sprehaja po vrhu vrat, skače na visoke omare in na splošno razgraja 8)

Slika

V roku enega leta so nam umrle 4 mačke, zadnja letos poleti, vse so bile stare 16 let, in sicer 3 perzijke in tigerček, in šok je bil za mami tako velik, da se je zabičala, da nikoli več ne bo imela nobene mačke. To je držalo do septembra, ko se je oglasila na kliniki po nekaj stvari za Enyo in Sida, in je videla mačko, ki so jo tistega jutra odvrgli pred vrati veterine skupaj z mladiči. Istega dne me je klicala, da ne more pozabiti njenih žalostnih in razočaranih oči, ampak res noče več nobene živali. Kakšen teden ali dva kasneje me je obvestila, da bo kljub vsemu klicala, če je mačka še tam, in na koncu jo je vzela skupaj z mladičem, ki je edini še ostal. Bella je bila zelo plašna, trajalo je vsaj kakšen teden, preden je sploh prišla izza omare za kaj drugega kot hrano ali wc, in še precej dlje, preden se je pustila pobožati. Še vedno zleti v skrivališče, ko pometaš, tako da ima očitno slabe izkušnje, vendar je že pridobila nazaj nekaj zaupanja in se z veseljem crklja, zelo rada pa se tudi pogovarja :) Gipsy je pa mačje razgrajalo, kot se za mladiča spodobi :D Ponavadi se vidi samo bela črta zaradi njegove hitrosti, ustavi se pa samo zato, da te malo pogrize v noge ali roke, potem pa leti dalje. Vsake toliko ti omaga v naročju, tudi za uro ali dve, potem pa razgraja dalje.

Slika
Slika

Tako, pa smo prišli do prejšnjega petka, ko sem prejela klic, da se je mami spet zaljubila in da gre v soboto po mačko. Javila sem se za kopilota in kmalu po prihodu mi je bilo jasno, da ne bova odpeljali samo Bee, pozdravila naju je namreč Vagy, ki je res zelo prijazna muca, in medtem, ko je Bea počivala v votlinici, se je Vagy usedla mami v srce. Zadnja pikica na i je bila, ko je mami imela Vagy v naročju in jo pogledala, potem pa se ji je podrgnila ob obraz, takrat sem vedela, da je to to :) Obe sta se torej odpeljali proti novem domu. V soboto sta bili ločeni od drugih dveh v otroški sobi, da bi se počasi privadili (mami je zvečer še prestrašila skrbnico, ko jo je klicala, želela je samo javiti, da so srečno prispeli in kako napredujejo, gospa pa se je ustrašila, da je kaj narobe :)). V nedeljo so poskusili s srečanjem in "tanovi" sta izkazali svojo pasmo, gospodični se namreč nista nič pustili motiti, Bella ju je napihala in sta jo ignorirali, Gipsy, ki je bil pa malo bolj firbčen, jih je pa celo dobil okoli ušes od Bee. Od takrat naprej niso ločeni, kakšne blazne ljubezni si sicer še ne izkazujejo, vendar je sicer precej mirno. Bella ju vsake toliko od daleč napiha, sicer pa si že delijo kavč in človeško crkljanje. Vagy je gospa, veliko počiva, najraje na stebru ob oknu, Bea pa precej bolj raziskuje, obe sta pa zelo prijazni in vedno pri volji za božanje.

Slika
Slika
Bei je všeč mačji TV :)
Slika

Toliko zaenkrat, se opravičujem za "roman", bo naslednjič več slik in manj spremnega govora ;)

Lp,
Petra
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr nov 13, 2013 8:20 am

Re: Vagy, Bea, Bella in Gipsy

Take romane vsi radi beremo ;) krasni ste :good:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 4

Pridružen: To nov 12, 2013 7:27 pm

Odgovor Sr nov 13, 2013 8:33 am

Re: Vagy, Bea, Bella in Gipsy

Trenutno smo kar malo kičasti ker smo tako svetli, do sedaj smo imeli črno, rjavega, bež in tigrastega mačka, tako da si vedno lahko računal, da se bo videla vsaj ena barva dlak karkoli oblečeš, tukaj se lahko celo izmuzneš s svetlimi oblačili :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr nov 13, 2013 8:36 am

Re: Vagy, Bea, Bella in Gipsy

JelkaS je napisal/-a:in medtem, ko je Bea počivala v votlinici, se je Vagy usedla mami v srce. Zadnja pikica na i je bila, ko je mami imela Vagy v naročju in jo pogledala, potem pa se ji je podrgnila ob obraz, takrat sem vedela, da je to to :)

:) Od sreče sem sedaj kar :'( . Zelo sem vesela, da se je tako izšlo! :rose:
Hvala, ker ste se še tu javili, da vas bomo lahko večkrat občudovali in uživali v pripovedovanju, upam da, samih lepih zgodb.
Vsem :kiss:
Zadnjič spremenil Trixi, dne Sr nov 13, 2013 8:38 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr nov 13, 2013 8:37 am

Re: Vagy, Bea, Bella in Gipsy

Res je, romane in slikovno gradivo, to imamo najrajši. :) Tvoja mami je pa ženska z velikim srcem. :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 4

Pridružen: To nov 12, 2013 7:27 pm

Odgovor Sr nov 13, 2013 10:15 am

Re: Vagy, Bea, Bella in Gipsy

gipsy je napisal/-a:Tvoja mami je pa ženska z velikim srcem. :kiss:


U to pa vem ja :)

Obljubim, da se bomo čimvečkrat javili, sestra je zadolžena na slikanje, jaz za objave :)

Trixi: kot takrat v živo a ne, so bile tudi solzne očke, tudi moje, ko sta se "bucali" :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr nov 13, 2013 10:38 am

Re: Vagy, Bea, Bella in Gipsy

:) Čeprav sta po izgledu podobni in je Bea precej mlajša, je Vagy tista, ki pritegne s svojim neizmerno prijaznim in ljubkim karakterjem. <3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 4

Pridružen: To nov 12, 2013 7:27 pm

Odgovor Sr nov 13, 2013 11:59 am

Re: Vagy, Bea, Bella in Gipsy

Trixi je napisal/-a::) Čeprav sta po izgledu podobni in je Bea precej mlajša, je Vagy tista, ki pritegne s svojim neizmerno prijaznim in ljubkim karakterjem. <3


Res je, Bei se vidi, da je gospodična, Vagy je pa ena zelo prijetna gospa, dosti bolj je scrkljana :D

No, pa da ne bom diskriminatorna do drugih vrst, predstavim še ostale naše člane, Zala je naš vrhunski čistokrvni pes pasme vaški potepuh, Phoebe pa Joey sta pa moja smrdljivca, ki sta sicer kratek čas živela skupaj s Sidom in Enyo (ko sva s sestro še živeli skupaj), pa se mačka nista čisto strinjala z njima (600 g dihurka je za šalo lovila in tudi ujela in spravila na tla mačka s 5+ kg), tako da sem edina, ki v naši družini zaenkrat nima mačje družbe.

Slika

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr nov 13, 2013 12:03 pm

Re: Vagy, Bea, Bella in Gipsy

ja zdaj je pa res že skrajni čas še za moj iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.... :girlblush:
<3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr nov 13, 2013 12:23 pm

Re: Vagy, Bea, Bella in Gipsy

Ufffff, kakšna družina!!! :good:
J'z tud' iiiiiiiiiiiiii-jam... :girlblush:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr nov 13, 2013 2:38 pm

Re: Vagy, Bea, Bella in Gipsy

:girlblush: kakšna krasna družinica, moram tudi jaz iiiiiiiiiiiiiiiii-jat <3 :kiss: :kiss: super ste :rose:

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.