V središču

Cvetka, Bučka, Piki in Pončo


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor To okt 19, 2010 1:18 pm

Cvetka, Bučka, Piki in Pončo

Cvetka pozdravlja vse z svojega novega doma!

Zdaj je pri meni že drugi teden in počasi a vztrajno napredujeva:) še vedno se ful boji in večino časa preždi pod posteljo, ampak ima pa eno šibko točko in to je božanje! zdaj se je že navadila, da se pod posteljo nastavi tako, da jo dosežem z roko in jo lahko crkljam. drugo mesto, kjer se počuti dovolj varno za božanje je okenska polica v drugi sobi (ki sem jo sicer imela zaprto ker v njej sušim perilo in je nastlana z ostalo kramo) ampak ta prebrisanka je vešča odpiranja vrat. kako ne vem ker je še nisem videla ampak vrata se definitivno odpirajo :) včeraj mi je na tej okenski polici pustila da sem jo božala, predla je, se stegovala... itak je ene parkrat skoraj padla dol ker se je tako vrtela :)))

bi dodala kakšno sliko ampak moram priznati da nimam pojma kako :) pomoč:)))

zaenkrat toliko, bom pa obveščala o poteku dogodkov :)

lp, nina in cvetka
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To okt 19, 2010 1:48 pm

Re: Cvetka

Brez slikovnih dokazov ne verjamemo nič! :negative:
;)

Hm... torej rabiš pomoč:
torej:
1. Kupiš fotoaparat
2. Napolniš baterije
3. fotkneš Cvetko
:rolleyes:
:mocking:

OK, resno zdej :)
Ko spraviš fotke na računalnik in so take, da bi jih želela delit s svetom (ni fino, če so prevelike), jih moraš shranit še nekam na net. recimo http://www.mojalbum.com ali pa shrani.si mislim da sta taka javna albuma. Nekje na netu morajo pač bit.
Potem pa v postu klikneš ikonco img in med ukaza (kurzor ti tja skoči kar sam) dodaš link do slikce, ki bi zgledal nekako takole: http://www.shrani.si/in tako naprej
Ta naslov dobiš v naslovni vrstici, ko klikneš na fotko, ki je že v albumu na netu. Ne vem, če se da objaviti fotke if FB.

Upam, da bo v pomoč :)

Uživajta še naprej :good:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor To okt 19, 2010 2:06 pm

Re: Cvetka

Slike, slike, slike :D

Meni osebno najlažja varianta http://slikomat.com/
Naložiš sliko, jo pomanjšaš za forum velikost
Nato prvo kodo kopiraš jo prilepiš sem :)
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor To okt 19, 2010 2:08 pm

Re: Cvetka

hm, sem dala na mojalbum, tukaj mi pa napiše , da ni bilo mogoče ugotoviti dimenzij slike.

edino kar mi trenutno pade na pamet je, da dam direkten link do fotk.

http://www.mojalbum.com/kozmopolitanka/ ... 0#18229009
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor To okt 19, 2010 2:12 pm

Re: Cvetka

Slika


haha slikomat deluje :)))
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor To okt 19, 2010 2:13 pm

Re: Cvetka

Dobrodošla med nami, Cvetka je pa prava lepotica <3
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor To okt 19, 2010 2:17 pm

Re: Cvetka

Slika

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor To okt 19, 2010 2:18 pm

Re: Cvetka

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To okt 19, 2010 2:29 pm

Re: Cvetka

:clap: :clap: :clap:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 162

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:22 pm

Odgovor To okt 19, 2010 3:13 pm

Re: Cvetka

Lubica lepa. :kiss:
Hm, vrata se je pa očitno že pri vas naučila odpirat, :) . Pri nas je bilo vedno vse zaprto :).
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor To okt 19, 2010 6:16 pm

Re: Cvetka

Kakšna lepota :kiss: . Na teh fotkah pa ni videti nič kaj boječa. Upam, da se čimprej popolnoma sprosti in začneta uživati na polno :) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Po nov 01, 2010 12:40 pm

Re: Cvetka

cvetka je pri meni že tri tedne... v zadnjem tednu se je opazil občutek napredek, saj je sedaj le manjšino časa pod posteljo (če sem sama doma je večino časa zunaj, če sva oba pa je še vedno postelja aktualno skrivališče).
ugotovila sem, da zelo rada liže stvari, npr. okensko polico, mojo roko, zavese, deko.... ne vem, mogoče so res dobrega okusa :)
eno njenih najljubših mest je moja škatla s šali, enostavno se ji ne more upreti!
toliko zaenkrat, nove dogodivščine in slike pa seveda sledijo!

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po nov 01, 2010 12:57 pm

Re: Cvetka

:)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Po nov 01, 2010 1:03 pm

Re: Cvetka

Lepa maca. Veliko prijetnega čohanja :) !
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Sr nov 24, 2010 7:27 pm

Re: Cvetka

zdaj je že več kot en mesec, odkar je cvetka prišla k meni. zdaj ni ne duha ne sluha o tisti plašni muci, ki se ni hotela ganiti izpod postelje. skrivališče pod posteljo je aktualno le še takrat, ko je na vrsti sesanje stanovanja :) torej smo prišli od mačke, ki je 99% časa preživela pod posteljo do mace, ki je zdaj 99% časa "drugje kot skrita pod posteljo" :)
zdaj je tudi redna obiskovalka moje postelje, še posebej ko sem sama, se večino časa crklja ob meni, večinoma ponoči spi ali pri meni ali pa na kakšnem nesrečnem "kovtru", ki je kot po slučaju padel s postelje :)
presenečena sem, da se večino časa lahko sama igra oz. ne rabi da bi se nekdo moral non-stop ukvarjati z njo. kar pa ne pomeni, da nimava enkrat na dan skupne "rekreacije" (miša dam na špago, potem pa laufava ko nori iz ene sobe v drugo, iz postelje na stol, iz stola v škatlo, pa na mizo pa nazaj na posteljo,...), zato, da se malo bolj zleta (da ne bo čisto zakrnela :) :) :) )
prej se je še igrala ponoči (oz. ponavadi je začela okoli 5h zjutraj), zdaj pa se mi zdi, da tega ne počne več (vsaj jaz je ne slišim), tako da po mojem se je navadila na drugačen bio ritem.
v glavnem, ful sem zadovoljna, da sem jo našla in upam da je ona vzajemno zadovoljna z mano :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Sr nov 24, 2010 7:32 pm

Re: Cvetka

Ooo kakšna lepotica :kiss:

Lepo je prebrati take srečne zgodbe :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Sr nov 24, 2010 9:27 pm

Re: Cvetka

Joj kak ma lep vzorček. Kot da ga je skrbno narisal kak umetnik. Zelo zelo lepa! :)
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Če nov 25, 2010 7:32 am

Re: Cvetka

Lepotička Cvetka :kiss: super da je našla tako fajn dom in lastnico, ki jo obožuje
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Ne jan 09, 2011 7:59 pm

Re: Cvetka

cvetkin update :) :

cvetka se ma fajn :)

odkrila je čar predalov, škatel in nakupovalnih vreč. kdo bi si misli, da je lahko prozorna plastična škatla tako zabavna! mislim, da jo najbolj zavede prav to, da včasih ne ve točno, ali se miš nahaja v ali zunaj škatle :) vedno poskuša zelo elegantno, po mačje, skočiti vanjo ampak včasih je noge ne dohajajo in se nerodno zatakne na polovici :)
opazila sem tudi, da se je začela igrati z briketi (beza jih iz skledice in jih lovi po stanovanju), zato ji jih tudi jaz včasih mečem pa v škatlo, pa na posteljo, pa spet v škatlo, da se zraven še narekreira. poskušala sem tudi z žogico, v katero skriješ brikete ampak je ideja neslavno propadla (cvetka je še povohala ni, čeprav sem okoli stresla malo briketov za vabo, namesto tega pa si je postregla z vzorčno vrečko briketov:) )

šele ko sem bila na obisku pri parih prijateljicah, ki imajo tudi mačke, sem opazila, da je cvetka v bistvu precj velika mačka. zelo rada se razteguje po postelji, prav užitek ima v tem, ko čisto stegne svoje tačke! sumim, da je en tak gozdni mix, saj je precej krepka :)

všeč mi je to, da se večinoma lahko sama zamoti z igro, kar pa ne pomeni, da se ne "mišava" tudi skupaj. Je precej samostojna pri igri, miš leti kar visoko v zrak :) veseli me to, da se je začela igrati tudi z zvončkljivimi žogicami, ki se jih je prej bala kot hudič križa. zdaj pa kar dostikrat slišim, kako se kotalijo nekje po stanovanju.

drugače pa jo včasih kličem tudi siva strela in sicer, ko sliši, da pladenjček, an katerem dobi hrano, pristane na pultu, pridrvi v kuhinjo, ne glede na to, kaj je prej počela. od hrane jo tudi noben hrup ali nemir ne more odtrgati. če se kdo sprehaja mimo, se sicer umakne, ampak samo z ritjo, gobček ostane trdno prikovan k hrani :)

toliko zaenkrat, kmalu pa nove zgodbe :)

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jan 09, 2011 8:04 pm

Re: Cvetka

Cveti, sončica. :kiss: Lepo, da se imate tako fajn,
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.