Čarli


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Sr okt 20, 2010 8:10 pm

Čarli

Čarli je prišel k nam maja letos.Pridružil se je že uigrani skupini treh mačkov in ni trajalo dolgo, da je postal enakovreden član te mačje bande.
Vse skupaj pa se je zgodilo nekako takole: takrat sem prvič prišla na spletno stran Mačje hiše, ogledovala sem si muce, ki so bile na razpolago, vendar ne z namenom da bi kakšno posvojila, takrat pa so me pritegnili slepkoti; to v kakšnem stanju so jih našli in preobrazba od zapuščenih napol mrtvih muc pa do pravih lepotcev me je naravnost fascinirala, eden pa me je pritegnil še prav posebej: RAY CHARLES, danes Čarli. Prevzel me je tudi sestavek, ki ga je napisala gospa Janja, skrbnica Čarlija, in naslednjih njenih besed ne bom nikoli pozabila "Tudi ljudje nismo popolni, tudi od nas jih ima veliko kakšne okvare, hibe, nismo najlepši, pa vendarle nas večina ima svoj dom, v katerem smo ljubljeni...."
No Čarli me je v mislih preganjal kar nekaj naslednjih dni, nakar sem si morala priznati, da tega muca hočem imeti, da mu želim dati dom v katerem bo ljubljen, varen in preskrbljen do konca svojega življenja. Seveda sem morala takrat še pregovoriti svojega moža, ki je bil takrat malce proti, danes pa je njegov veliki ljubljenček in N°1 ;) No Čarli je en tak prav poseben in priljubljen mucek, ki nam z svojo radoživostjo lepša vsak dan in je en tak mačji kužek, stalno za petami, stalno aktiven in v akciji; karkoli delam je stalno zraven, ko ga pokličem obvezno priteče, kar je zelo nenavadno za mačke, saj me ostali trije obvezno ignorirajo - vedno, on pa je takšen resnično nadprijazen in vedno pripravljen na igro ali pa na čohanje, karkoli, samo da se nekaj dogaja 8)
Nek človeški gnoj ga je grdo zavrgel, ga pahnil v situacijo, ki mu je vzela vid, k sreči pa so ga našli dobri ljudje in mu pomagali, da je našel svoj dom in svoj kavč in da danes na polno uživa, kot bi se še spomnil, da vedno ni bilo tako.
Hvala vsem v Maji hiši, ki ste delali in se trudili s Čarlijem in ga naredili tako enkratnega mucka, jaz in moja družina bomo pa poskrbeli, da se mu nikoli več ne zgodi kaj hudega.

Tukaj pa je en filmček, kako se ima Čarli pri nas

http://www.youtube.com/watch?v=RoTebsm11XY
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16503

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr okt 20, 2010 8:25 pm

Re: Čarli

Ti njegovi pisani visoki štumfi so tako luštni :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Sr okt 20, 2010 8:29 pm

Re: Čarli

Isti dan kot Čarli je šel v nov dom tudi njegov "bratec" slepko Luciano, zanimivo naključje prej pa dolge mesece noben <3

Zlati Čarli, posebni mucki so bili teli naši slepkoti :kiss: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21714

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr okt 20, 2010 8:43 pm

Re: Čarli

Hvala za filmček, strokovno zmontiran :) , hvala za vašo zgodbo, hvala za posvojitev, s katero naše ne preveč cenjeno in ne preveč lahko delo dobi celoten smisel.
Da o tem, kako poseben je Čarli sploh ne govorimo, kar solze me oblijejo, ko se spomnim, kakšen revež je bil in ko se spomnim zgodbe najditeljice o tem, kako so vsega sestradanega in bolanega naganjali stran od vaških hiš-
Ganjena H. :) :'( :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6182

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Sr okt 20, 2010 9:41 pm

Re: Čarli

Ooooo, kako sem srečna za vsakega muca, ki dobi pravi dom! :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16146

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če okt 21, 2010 7:55 am

Re: Čarli

Prekrasen filmček in čudoviti glavni igralci. Res je lepo vedeti, da še obstajajo ljudje, kot ste vi. :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6225

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če okt 21, 2010 3:23 pm

Re: Čarli

Lepi Čarli v prav nobel družbi! <3
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor Če okt 21, 2010 4:05 pm

Re: Čarli

Ja pa iii, no <3 Prav lepo zbirko kosmatincev imate pri vas :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Če okt 21, 2010 4:19 pm

Re: Čarli

pola je napisal/-a:Isti dan kot Čarli je šel v nov dom tudi njegov "bratec" slepko Luciano, zanimivo naključje prej pa dolge mesece noben <3

Zlati Čarli, posebni mucki so bili teli naši slepkoti :kiss: .


Ja, se spomnim, da sta šla takrat dva slepkota isti dan domov. Sedaj je tudi Bocceli našel svoj kavč, tako, da je potrebno še samo za Aretho stiskat pesti, da tudi ona dobi svoj dom
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe okt 22, 2010 12:59 pm

Re: Čarli

Iiii šmrc kako lepo je tole blo za pogledat. Več takih prispevkov si želim videti.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Po feb 07, 2011 12:00 pm

Re: Čarli

Sedaj je pa že res čas, da se še malo Čarli oglasi tukaj. Seveda ni kakšnih posebnih novic, pa vendar;
Čarli uživa v vsakem dnevu posebej in se še vedno neumorno igra s peroti in žogicami. Enkrat ga moram posnet, da boste videli kako slep muc teka za žogo. Seveda se mu žogica tudi izgubi, potem tipa s tačko in ko jo najde, gremo znova. Ima fenomenalen sluh in orientacijo in noben obiskovalec niti v sanjah ne pomisli, da bi muc lahko bil slep.
Papca zelo rad in vedno preveri še vse ostale posodice in če kdo kaj pusti, on vse pospravi in pomije posodo do sijaja, teža je pa še vedno manekenska 3,5 kg.
Kljub še trem sostanovalcem je včasih nekoliko osamljen, ker ostali trije velik del dneva prespijo in se sploh ne menijo, za njegovo sitnarjenje, ko jih vabi k igri.To mu rata le zvečer in takrat je zelo pestro. Je edini pri nas,ki mu grejo na živce zavese :girlsad: in jih je nekoliko že sfriziral :O
Ker je podnevi bolj malo miruje, ga je težje slikat kot ostale, nekaj takšnih trenutkov pa smo vendarle ujeli:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Po feb 07, 2011 12:02 pm

Re: Čarli

Lubek cartasti! :kiss: :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29971

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po feb 07, 2011 12:04 pm

Re: Čarli

:kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6225

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po feb 07, 2011 1:22 pm

Re: Čarli

Mene je pa že prav firbec matral, kako se ima ta lepotec. Upam, da bo v prihodnje več foto-dokazov. :)
Leeepemu Čarliju :kiss: :kiss:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21714

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po feb 07, 2011 1:42 pm

Re: Čarli

:) :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po feb 07, 2011 1:58 pm

Re: Čarli

Ko vidim pri lepotcu :kiss: takole našpičena ušeska, mi je takoj jasno kakšen angelček je! ;)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 760

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:48 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po feb 07, 2011 2:59 pm

Re: Čarli

:kiss: :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Čarli

Video je res prelep, Čarli pa izgleda en tak nežn muci... <3 :kiss:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16503

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po feb 07, 2011 8:28 pm

Re: Čarli

Jej jej, ta rozi nosek :kiss: :kiss:

jet

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 433

Pridružen: To jan 11, 2011 12:45 pm

Odgovor To feb 08, 2011 1:23 pm

Re: Čarli

:clap: Odličen muc! In moram priznati, da je v izjemni mačji družbi in da se ima zares zares lepo! :)
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.