V središču

Čarli


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: So jan 29, 2011 9:10 pm

Odgovor To feb 08, 2011 5:45 pm

Re: Čarli

Čudovita mačja družina. :good: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor To feb 28, 2012 6:13 pm

Re: Čarli

Po enem letu je pa že čas, da se še Čarlijevi malo javimo. :girlblush:
Čarli je še vedno je večni mladiček; razigran, radoveden, še vedno močno navdušen nad peroti in miškami, ki jih neprestano nosi v gobčku in odlaga na različnik krajih; najdem jih v WC-ju,v omari, na omari. Ostaja fit kot je bil ,3,5 kg in v dveh letih se ni zredil praktično nič.
Manekenska postava pa mu ne preprečuje, da ne bi pričenjal wresling dvobojev s svojima 2x težjima frendoma in včasih kar frči dlaka naokoli.
Rad sodeluje pri hišnih opravilih, predvsem pri kuhanju, mimogrede mi dipne krpo ali gobico in jo vso mokro odvleče pod mizo ali kam drugam :S Če mu je dolg čas brez prestanka hodi po stanovanju (dobesedno kot maček okoli vrele kaše), in naredi po mojem kar nekaj kilometrov dnevno.
Ponoči pa je velik cartljivec. Zvečer ko se odpraviva z možem spat, takoj pride za nama in nekaj časa divja po postelji, se skriva pod odejo, potem mesi, masira, umiva, rihta frizuro, potem se tesno privije(večinoma k meni) kot kakšen polhek - tako da ne veš kje je rep in kje glava- in spi do jutra kot mrtev. Tudi če ga ponoči kaj rukam, samo nekaj zagode (češ kaj bi rada) in se ne da motiti.
Skratka vsi se imamo zelo radi in nam je lepo, najlepše pa je ob vikendih, ko malo poležimo in ker je mačji zajtrk kasneje, vse mačje rite prilezejo v posteljo, da se niti premakniti ne moreš 8)

Tukaj pa je nekaj utrinkov iz njegovega vsak dana

http://www.youtube.com/watch?v=7VEq8Vxt ... 1330447113
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor To feb 28, 2012 9:04 pm

Re: Čarli

Super druščina :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Če feb 21, 2013 10:53 am

Re: Čarli

Tule je pa že skrajni čas za nekoliko nadgradnje;
Torej Čarli je pri nas že tretje leto in ves čas je popolnoma zdrav, le da mu občasno malo "pipa pušča". Pa kaj čmo, smo se prilagodili in kavč, ki je njegova šibka točka, ustrezno zaščitili.
Čarli je naš najaktivnejši muc, večino dneva še vedno prebedi in njegovo kroženje po bajti je neskončno in prav vse kotičke, omare, predale, poličke so raziskane v detajle in njemu je dostopno prav vse. Slpeza vsepovsod in včasih se skrije tako, da me že grabi panika, vendar šum perota ga prikliče in kar naenkrat se pojavi in velikokrat mi prav nič ni jasn, kje se je tokrat skrival.
Ima super orientacijo in ne glede na to, da je slep se giba po stanovanju kot vsak drug videči muc, v bistvu je še spretnejši, ker je vitek in se giba kot kakšen veveriček. Zelo rad papa, tako briketke kot konzervice, kilaža pa je vseskozi enaka, idealnih 3,50 kg. Pri nas so vsi osatli bolj ali manj over weight, on pa skoz na isti teži. Ima pa karakter čivave: velik maček v majhnem telesu, pa večni špetir maker.
Včasih si mislim, da boljš, da ne vidi, ko se spravi na 8 kg Elvisa, ki je povrhu še dolgodlak in izgleda ogromen. Čarli vsak večer z njim trenira wresling; napade ga, ko le-ta sladko spi, ga prime za njego dlakast ovratnik in ga ne spusti, da se ga taveliki komaj otrese. Včasih pa mu le preveč stopi na žulj,tako, da mu moram pomagat uit. Vsekakor ga pa rešuje hitrost in spretnost, če le prehudo razkači nasprotnika.
Ponoči spi absolutno samo pri meni kot kakšen krzen ovratnik in poleti je to Aleluja in še enkrat aleluja ko gremo na dopust, ker mora moja mama hodit k njemu spat, ker bi drugače prjokal vse noči, kljub veliki mačji družbi.
Vse svoje mačje kolege ima rad z vsemi se druži in zelo rad bi bil Alfa, prav vsak dan poskuža dokazati, da je on glavni.
Se pa fobično boji mojega nečaka, ki ima 2 leti, čeprav je fantek nežen z muci, vendar je glasen. Ko Čarli zasliši njegov glas, se zarine v spalnici pod kovter in ga ves čas obiska ni na spregled.
Skrat Čarli je zelo prijeten muc, naročen, ko začuti potrebo po cartlanju, drugače pa hiter kot veveriček. Zelo zanimiv je, kadar se kaj prestraši in nasrši rep,ki je tako širok, kot njegovo telo. Skratka lep, najlepši. Najlepši je vsak izmed mojih, najlepši zame in nikoli se ne bi mogla odločit samo za nekoga od njih
Lahko bi še pisala v nedogled, tako o njem, kot o vsakem od mojih kosmatinčkov, kot vsaka mama. Saj smo vse iste, zaljubljene v svoje "otroke" :girlblush:
Prilagam še nekaj slikic. Vendar Čarli ni pozer in njegove slike so vse bolj ali manj enake;


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Ni navadnih mačk

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če feb 21, 2013 11:00 am

Re: Čarli

:kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če feb 21, 2013 11:03 am

Re: Čarli

O, lepo, da ste se spet javili! Čarli, ljubček zlati, je bil meni še posebej priljubljen, z njegovim "piskajočim" pogovarjanjem, kar ne bom nikoli pozabila. Tak mehak medvedek, ki je prišel pred vrata in "zapel" eno pesmico in moral si ga povabiti naprej... Srček! :kiss: :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če feb 21, 2013 11:06 am

Re: Čarli

Pa kakšen lep, res lep opis :kiss:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Prejšnja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 52 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.