V središču

Najlepša Zarja


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 14

Pridružen: To sep 09, 2014 10:57 am

Odgovor Če okt 30, 2014 10:22 am

Najlepša Zarja

Živjo vsi, ki ste se v zadnjih petih mesecih, ko je bila začasnica pri Meti spomnili na najlepšeoko Zarjo! :)

Včeraj sva jo šla z očijem obiskat. Res nama je bila zelo všeč, taka kraljevska muca je izgledala. Ni imelo smisla odlašati, tudi doma smo imeli vse pripravljeno... pa je šla z nama. Namestila sem jo v svojo manjšo sobo, da ne bi bil prevelik šok. Seveda mi je takoj skliznila na najvišjo omaro in pobrisala ves prah, potem pa se je premaknila na rezervno posteljo na kolesih, ki se izvleče izpod moje.
Pa sva sedeli, jaz na fotelju s knjigo v roki, ona pa pod posteljo. Na vsake toliko sem ji kaj na glas prebrala in po kakšni uri in pol se je odločila, da je bilo dovolj. Prilezla je ven, pohamsala je nekaj briketov, se prišla čisto malo pobucat, pila in krstila wc. Potem se je s "taposebno" miško spet umaknila... tako sva se potem ogrevali kake pol ure... in je bila prodana.

Niti slučajno nisem pričakovala, da bo tako zlata tako hitro. Vse blazine in odeje so dobile zvezdice, spali ponoči sicer nisva veliko (je bil pogled dol skozi okno preveč zanimiv, prav tako kot moji prsti na nogah), zato pa zdaj lepo smrči, mislim da bo čisto okej preživela dve uri sama.
Sicer je zelo oklevajoče raziskala tudi zgornji hodnik, stopnice in dnevno sobo, ampak je zelo hitro pobegnila nazaj v znano sobo. Ampak napredek je ogromen, sploh ne deluje več prestrašena.

To sem Meti že rekla, pa povem še tukaj, ker se mi ne zdi smisla objavljati na fb, bodo spet samo butasti komentarji: Niti slučajno ne razumem vseh, ki se "jajcajo" kako nemogoči ste. Do mene so (ste) bili čisto vsi Mačjehišarji, s katerimi sem govorila zelo prijazni in korektni, vse smo se zmenili čisto normalno, brez kake arogance in teženja. Hvala vam za to! :good:

Prilagam še nekaj mobitelovskih nekvalitetnih slik, upam da je uspelo. Tako malo za pokušino, dokler mi ne uspe usposobit fotoaparata!

Včeraj po nekaj urah po vselitvi :girlblush: "Ej Petra, kul je, vse bom zrihtala!"
Slika

Nič ni nepremičninska
Slika

Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Če okt 30, 2014 10:32 am

Re: Najlepša Zarja

Ljubica uživa pri moji soimenjakinji :D

Res je lepo spremljat mucke, ki gredo v dobre domove, pa kako se tam počasi udomačijo, okrog tačk ovijejo svoje sužnje in potem vsi skupaj uživaj <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26231

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Če okt 30, 2014 11:26 am

Re: Najlepša Zarja

Pridna Zarja, da si se javila, vidim, da ti je zelo lepo :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če okt 30, 2014 2:02 pm

Re: Najlepša Zarja

:good: Če je posvojitelj Pravi, ni bilo še nikoli nobenih težav pri posvajanju. Razume vsa naša vprašanja in našo skrb, ker nam res ni vseeno, v kakšen dom bomo dali naše varovančke.
Me veseli, da ste se našli. :kitty:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če okt 30, 2014 2:42 pm

Re: Najlepša Zarja

Me veseli, da ste se našli.


Kako šele mene. :kiss: :kiss: , pa še za ateja enga :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če okt 30, 2014 9:11 pm

Re: Najlepša Zarja

Hihi, kako lepo! Meni je tako zanimivo brat take zgodbice o muckah, ki pridejo v novo okolje in potem raziskujejo...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2233

Pridružen: To nov 12, 2013 10:26 pm

Odgovor So nov 01, 2014 7:46 am

Re: Najlepša Zarja

Zarja, lepotička zelenooka, ti samo uživaj, ker se je očitno vse poklopilo :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne nov 02, 2014 12:23 am

Re: Najlepša Zarja

Zarja, ti si pa že čist ta glavna, vidim :good: Lepo, da si se javila, kar čimvečkrat se oglasi s svojimi ljubečimi služabniki <3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 14

Pridružen: To sep 09, 2014 10:57 am

Odgovor Ne nov 02, 2014 4:28 pm

Re: Najlepša Zarja

Živjo dvonožci!

Jaz se vam spet malo javljam. Človeki so se me navadili, jaz tudi njih približno (razen, če kdo v roke vzame sesalec, potem se dve uri nič ne stiskamo). Sem prava zaspanka in zato ponoči mjavkam in skačem okrog, po navadi se me trudijo zmatrat tam nekje do polnoči, da dam potem vsaj do šestih zjutraj mir. Človekinja Petra ne rabi budilke, točno vem, kdaj mora vstat in it pod tuš, da ne zamudi predavanj. Če pa nima predavanj, ima pa gotovo kako drugo pomembno zadolžitev, a ne? Seveda jo zbudim še pol ure prej, kaj se pa to pravi it od doma, ne da bi me malo pocrkljala prej. :P

Veliki sivoglavi človek, ki mu Petra pravi Oči, mi je prinesel neko plezalno zadevo, še ne vem čisto, kako se počutim glede nje. Kar nekaj me prestavljajo nanjo, če si nič hudega sluteča hočem brusit krempeljce na kavču. Se mi zdi, da sem delno že pogruntala sistem.

Slika

Je pa ta veliki sivoglavi človek precej prijazen, tako naju je včeraj Petra ujela, ko sva se valjala po hodniku. Hi hi, se mi zdi, da sploh ni opazil, da ga kak paparazzi slika!

Slika

Gospa mama je še najtrši oreh, pravi, da je ona bolj človek za pse in, da ni zaljubljena vame. Ampak jaz ji nič ne verjamem, včeraj je prišla z darilom travico in rekla: "Ja no ne vem, glih je blo znižano, pa mucke so ble gor narisane, se mi zdi, da bo okej, Petra najdi nek okrasni lonec!":

Slika

Na splošno imam precej težko življenje, skrbet moram, da je vse pod kontrolo, včasih tudi plezat po omarah in se kam skrit, potem pa mjavkat, dokler me kdo ne pride pogledat.

Slika

Kar nekaj cvili ta Petra okrog mene, res ne bi vedela zakaj!

Slika

Slika

Včasih po umivanju malo pozabim pospravit jezik. Verjetno zato, ker se tako veliko in tako rada pogovarjam. Miu mjau!

Slika

Petri naročam, naj že vzame v roke kak normalen fotoaparat in neha strašit z mobitelom, ampak me nič ne posluša, lenoba.
No, vseeno je pa danes lepo posesala sobo (kaj naj, če se mi pesek iz stranišča lepi na noge!) in preoblekla posteljo. Ampak ji še nisem dovolila, da bi jo postlala, je odeja takole malo vržena na posteljo ravno prav.

Slika

Zdaj se mi mudi naprej spat, upam, da vi lepo preživljate nedeljo in praznike!

Čau čau, Zarja :cat:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 14

Pridružen: To sep 09, 2014 10:57 am

Odgovor Ne nov 02, 2014 4:38 pm

Re: Najlepša Zarja

Aja, joj, sem hotela popravit velikost slik na 640, pa mi je napisalo, da tega prispevka ne morem več urediti ali izbrisati. Se opravičujem za prevelike slike, bo naslednjič bolje. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Ne nov 02, 2014 4:55 pm

Re: Najlepša Zarja

hihi najlepše je ko se človeške trdnjave začnejo topit ko kocke ledu. :D

Zarja ti še kr naprej šarmiraj ta večja dva, tamala človekinja je pa itak že tvoja, sam tvoja. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne nov 02, 2014 6:17 pm

Re: Najlepša Zarja

<3 Dobro vas je to zrihtala, plešete kot ona mijavka. Ampak sivoglavi pa zmaga, me prav zanima, kdaj bo še mami začela puzati. :D.
Če bodo nočne še kar trajale, lahko začneš lobirati za kakšno mačjo družbo, s katero se bo lahko stiskala ponoči.
In :good: za nov praskalnik, bo imela več veselja z njim, če jo nanj povabiš s perotom, tudi kakšna mačja meta (vtreš v steber) jo utegne privabiti. Hudega ji pa ni pri vas, res ne. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne nov 02, 2014 7:01 pm

Re: Najlepša Zarja

Veš kaj, Zarja, vidve s Petro pa prav lepo pašeta skupaj. Pravi sestrici po učkah. :)
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne nov 02, 2014 7:08 pm

Re: Najlepša Zarja

renata je napisal/-a:Veš kaj, Zarja, vidve s Petro pa prav lepo pašeta skupaj. Pravi sestrici po učkah. :)


:goodpost: točno to sem pomislila ;)

Čist neprecenljiv je pa ata na tleh :clap: :D mi je večer polepšal ;)
Zarja, fajn dom si našla :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 14

Pridružen: To sep 09, 2014 10:57 am

Odgovor Ne nov 09, 2014 9:54 pm

Re: Najlepša Zarja

Hej človeki, spet jaz!

Zadnjih par dni sem bila malo revež, ne vem kaj mi je bilo, ampak nekajkrat hrana ni hotela ostati v trebuhu, izrazito neprijetno sem se počutila, sploh ker sem taka dama in princeska in vedno vse počistim za seboj, tega pa nisem mogla. Sicer sem bila ješča in precej živahna, ampak vseeno ne čisto taprava.
Petra je malce klasično zapaničarila Meti, ta je svetovala, da je brezveze nekaj čakati in doma pacati in sva v soboto šli do veterine MH. Kakšna divja vožnja, sicer sem v avtu preživela 15 minut v vsako smer, ampak sem poskrbela, da sem pokazala, kdo je šef. Mislim tudi, da potrebujem večji transporter, da bom lahko še bolj skakala po njem :D

Veterinarka je bila prijazna in pomirljiva, nič me je ni bilo strah, je povedala da nisem nič dehidrirana in da so sluznice okej, mi je dala injekcijo za želodček. Ker pa sem imela malo povišano temperaturo (baje naokrog razsajajo neke virozice), je dala Petri za domov šest koščkov ene sumljive tablete, antibotik ali antibibotik, al nekaj takega je, ma ne vem! :D Včeraj zvečer sem dobila prvi odmerek in se super carsko upirala, hihi. Sem se zraven še malo slinila in se je Petra fino namatrala, da sem tableto pojedla. Danes je prišla pripravljena. Zavila me je v neko brisačo, da sploh nisem mogla praskat. En dva tri sem pogoltnila tisto neumnost in se takoj mastila s piščancem z rižem, dober trik, priznam. Ponosno lahko povem, da sem zadnja dva dni in pol vse obdržala v trebuhu, sveže (raz)kuhan piščanec je lahko poleg briketov kar stalnica na meniju, če mene kdo kaj vpraša in tek se mi je hitro vrnil. V disciplini Skok za perotom pa itak vsak dan podrem kak višinski rekord, tudi če sem malo boga.
Na okenski polici sedaj začasno pogrešam svojo travico za grizljanje, sem pa dobila (in požegnala) novo podlogo za na okensko polico, mi je všeč ker nič ne drsi! Seveda je imel gospod Veliki sivoglavi prste vmes pri tem, je rekel "Itak moram zbrat še veliko nakupov v Mr. Petu, da imam kaj od tega, pa vedno kaj novega odkrijem." :)

Slika

Osvojila pa sem tudi že taveliko Gospo Mamo. Ko sedi na kavču s pokrčenimi nogami, se splazim pod odejo, ji malo s krempeljci nakažem, da sem tam, potem se pa zvijem in zadrnjoham. Je cela mehka potem, obvladam! 8)
Nasploh se lepo zavlečem pod odejo in potem streljam z laserskimi očmi naokrog!

Slika

Ponoči sem začela manj rogoviliti (je Petri kapnilo, da mi lahko malo obrne bioritem in čez dan doda kako uro ali dve dirkanja po dnevni sobi več, pa se mi potem ponoči ne da kaj preveč. Med moje talente pa spada tudi natančna umestitev med pokrčene noge, včasih tudi na stopala.
Se mi zdi, da me ma ta moja sostanovalka precej rada.

Slika

Čau mjau! :cat:
Zarja

P.s.: Hvala vsem udeleženim za super prvo izkušnjo pri veterinarju in hvala Meti za pomoč in nasvete pri tlačenju antibiotika v gobček. Ratalo! Petra
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po nov 10, 2014 12:58 am

Re: Najlepša Zarja

Samo da si bolje, ljubica. :kiss: Ampak v vsaki nesreči je tudi nekaj dobrega - zdaj Tvoja ve, kako paše piščanček in po moje se boš lahko mastila tudi ko bo z želodčkom že zdavnaj vse ok. :)

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.