V središču

Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 73

Pridružen: Sr nov 12, 2014 8:58 pm

Odgovor Pe sep 18, 2015 2:02 pm

Re: Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA

Kak teden je minil odkar smo praznovali 1 leto skupnega bivanja! :) ... mi kar ni jasno, da je minilo že celo leto, odkar sta majhni kosmati dušici prišli v naše življenje. Še zdaj se v živo spomnim veselega izraza na hčerkinem obrazu, ko je v spalnici zagledala dve majhni muci, ki sta bili čisto njeni! :kiss: Majhen 10 mesečni otrok in majhni mucki so tako začeli z vsemi nami pisati zgodbo o prekrasnem, neprecenljivem prijateljstvu. Mucki sta se navadili na razgibano družinsko življenje, na družbo pasjih prijateljic, na vriskanje in petje male pevke, in pa tudi na dneve, ko sta malo bolj sami, a imata druga drugo, tako da jima nikoli ni zares dolgčas ;)
Zrasli sta v dve prekrasni mački, obe manjših postav, s čudovitim karakterjem. Shanti je naš mali drobižek, ki je kljub svoji drobni postavi stalno lačna, glasno protestira če še ni obroka, ki bi po njeni presoji že zdavnaj moral biti. Je mala navihanka, ki vedno in povsod najde način kako priti do hrane, tako da me je zelo dobro odšolala, da vse zapiram in nič nikjer ne puščam! :D Ima krasno svilnato dlako, ki jo je pravi užitek božati. Je tudi moja budilka, ki me vedno pravočsno zbudi (seveda zaradi zajtrka, da ne bo pomote, da pogreša mojo družbo!) :lol: :lol:
Trisha je nekoliko močnejše postave od Shanti, a še vedno majhna, pogumna, radovedna mazica, ki se prav rada skotali na hrbet in prepusti čohljanju. Ponoči se rada pride pocartat (ravno ko dobro zaspim!) in jo moram božati dokler ona tako želi, brez ugovarjanja, potem pa se lepo udobno uleže kje ob meni ali na svojem tatiju in zaspi. Ima krajšo in zelo gosto dlako.
Obe sta še vedno zelo igrivi mucki, ki se radi pretepata in nagajata druga drugi. Res se imata zelo zelo radi! Prava sestrska ljubezen je med njima. Ko ju opazujem pri njuni igri, sem vedno hvaležna, da smo vzeli obe, da ju niste pustili ločiti, kot bi mogoče naredil kdo drug. Tudi mi smo imeli sprva idejo o enem mucku, a sva se nato veliko pozanimala, prebrala ravno na temo bivanja dveh ali večih muc skupaj in sva zelo vesela in hvaležna, da sva tako tudi storila. Prijateljstva in vezi, ki so stkane med njimi, nima nihče pravice ločevati. To je dar, ki naj raste z njimi... in z nami! <3 Zato sem tudi vesela vsakič, ko berem, kako trdno in vztrajno ostajate pri odločitvi, da mucke oddajate v paru. Tisti, ki imamo privilegij, da to razumemo, vas pri tem 100% podpiramo.

No,... pa da ne bom samo nakladala :P ...

Slika
Slika
Sestrsko umivanja in cartanje

Slika

Slika
Kje je vsiljivec?

Slika
In še malo drugačna sestrska ljubezen... skupni zajtrk ;)

LP vsem skupaj
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe sep 18, 2015 7:42 pm

Re: Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA

:clap: Čestitke ob obletnici vsem <3
Čudoviti lubici sta, vsi ste čudoviti <3 ...ko bi le bilo več takih Ljudi :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe sep 18, 2015 8:00 pm

Re: Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA

Pišuka, neki mi je u uč padlo, ali pa ima stara mačka tako slabe živce, da se rosi že, ko prebere nekaj lepega. In tole pisanje in slikce je nekaj zelo zelo lepega. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26231

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Pe sep 18, 2015 10:15 pm

Re: Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA

Čestitke mačici in vajini fajn družini :martini: :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2233

Pridružen: To nov 12, 2013 10:26 pm

Odgovor So sep 19, 2015 8:36 pm

Re: Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA

Samo čestitam vam lahko, krasni ste :good:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 73

Pridružen: Sr nov 12, 2014 8:58 pm

Odgovor Pe sep 25, 2015 9:45 am

Re: Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA

Takole nekako izgleda srečen otroško - pasje - mačji svet :D

Slika
"Ej mačka... zakaj si pa ti lahko tam gor jaz pa ne? Daj pokaži mi no, kako se pride gor! Proooosim noooo!"

:lol: :lol: ... no, in zato se mačke psom zdijo bitja, ki imajo nek Super Power, ker pridejo čisto povsod... oni reveži pa ne :S
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor So sep 26, 2015 1:29 pm

Re: Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA

Madoniš so luštni :D <3
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 73

Pridružen: Sr nov 12, 2014 8:58 pm

Odgovor Sr okt 21, 2015 9:08 pm

Re: Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA

Naša Shanti je od danes naprej uradno ena najbolj čudnih mačk! :D To, da je vedno na smrt lačna, da s svetlobno hitrostjo ukrade vse kar je možno ukrasti, vsa sestradana glasno protestira če še ni hrane,... to sem vam že pisala. No, danes je bila spet v elementu, se smukala po stolih medtem ko sva s hčerko jedli in zagrizeno iskala način, kako bi mi kaj ukradla iz krožnika. In ker je bila njej najbližja skleda, na katero je vztrano pikirala svoje kremplje tista s kislim zeljem, sem se v sebi nasmejala in ji ponudila zelje, češ da jo bo kar odneslo s stola od groze. :devil: ... ampak ne! Mala požeruhinja je bila vsa navdušena nad ponujenim in kislo zelje z veseljem pojedla in hotela še! :O :O :O ... hmmmm... pustila me je brez besed, z odprto čeljustjo do tal.
:lol: ... čudakinja!!! :lol: ... in kako je tak požeruh, nikoli sit, tako drobcen in tako suhcan? ... veliko žensk bi ji to zavidalo ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr okt 21, 2015 9:15 pm

Re: Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA

Moja Francka je vso sadje in zelenjavo, ampak le tisto, ki ji jo od svojega obroka odstopim jaz, od drugih ne je. Najraje ima kaki :D :rolleyes:
Bravo Shanti, kislo zelje je kul. :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe okt 23, 2015 9:05 pm

Re: Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA

Moja Loti je prav tako oboževala kislo zelje, pa špinačo, pa paradižnikovo omako, kuhan krompir ...pri česnu in začimbah se ji je pa kar mešalo in je rinila vame, kot tank :rolleyes: zmede mačje :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26231

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor So okt 24, 2015 8:58 am

Re: Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA

Kislo zelje je tud pri nas št.1 na spisku specialitet :nyam: , tako da Shanti potolaži se, nisi nč čudakinja :kiss: .
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 73

Pridružen: Sr nov 12, 2014 8:58 pm

Odgovor So okt 24, 2015 9:38 pm

Re: Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA

ahahaha... še so torej čudaške mačke... ni samo naša Shanti :-P res so face tele naše mačkice ja. Za pse mi ni čisto nič čudnega da jejo vse živo, ker sem imela doma vedno požeruhce, ki niso niti malo izbirčni in jejo praktično vso sadje in zelenjavo. Celo vrt znajo oropati :-P Za mačke sem si pa vedno predstavljala, da so to ene take izbirčne riti ;-D pa zdaj vidim, da jih je torej kar nekaj takih pridno ješčih ;-)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 73

Pridružen: Sr nov 12, 2014 8:58 pm

Odgovor Po nov 23, 2015 1:54 pm

Re: Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA

Angel varuh v mačji podobi ...
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po nov 23, 2015 2:01 pm

Re: Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA

:cupidgirl:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 186

Pridružen: So nov 20, 2010 10:28 pm

Odgovor Po nov 23, 2015 5:15 pm

Re: Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA

Iiiiijjjjoj <3
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 73

Pridružen: Sr nov 12, 2014 8:58 pm

Odgovor Sr nov 25, 2015 2:08 pm

Re: Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA

Še malo pobrskamo v arhivu za nazaj... pri nas je noč čarovnic en najboljši dni... Trishina in Shantina človeška sestrica takrat praznuje rojstni dan in to pomeni veeeeliiiiiko balonov! Mački sta super navdušeni nad temi napihljivimi igračami. :lol: :lol: Baloni so ena najboljših zabav na svet! Pokanja se pa itak boji samo mamica in ti dve pasji revi :devil: :P Shati bi se lahko igrala z baloni dneve in noči in jih veselo pokala dokler ne bi bili vsi popokani. Letos sem jih morala kar premišljeno obešat, da jih niso njuni kremplji dosegli :P
In še ena stvar pride takrat domov, ki je tudi ful zanimiva.... buča! uf kako fino je tace not tlačit in se trudit to smotano svečo ven dobit :D
Letos je bilo ta dan tudi super lepo vreme, tako da sta se lahko mačji damici še malo posončili pred prihodom mrzle in turobne zime.

Slika
Slika
Slika
Slika
Če že balonov ne dosežem, bom pa te mamine suhe vrtnice malo poguncala... saj so tudi te še kar zanimive :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr nov 25, 2015 2:42 pm

Re: Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA

Krasne slike in novičke :good: ...ampak ob pogledu na balkonsko ograjo me je pa čisto zmrazilo. Na takle balkon jaz svojih in "svojih" nikakor ne bi upala spuščat, tudi v moji prisotnosti ne.
Ja, imam kar hudo paranojo glede balkonov, odkar imamo eno noro začasnico, pa še sploh.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 73

Pridružen: Sr nov 12, 2014 8:58 pm

Odgovor Sr nov 25, 2015 3:12 pm

Re: Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA

Ja verjamem... oni dve sta zunaj v naši prisotnosti in sta zelo pridni. Še nevem kako bi ga rešila, da bi bili lahko tudi drugače več zunaj, ker je tako butaste velikosti in oblike. Upam, da mi do pomladi pade na pamet kaka fajn ideja, ker sta zelo radi zunaj, ju pa brez naše prisotnosti ne pustim ven.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr dec 02, 2015 5:23 pm

Re: Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA

Krasne slike, sploh "angel varuh" <3

Mene tudi ograja skomina :blush: mi smo imeli v prejšnjem stanovanju na rešetkasti ograji privezano mrežo, čist ok zgleda...za podaljšanje v višino pa teleskopske palice in nanje privezana mreža. No, vsaj v višini ograje bi bilo kar nujno.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 73

Pridružen: Sr nov 12, 2014 8:58 pm

Odgovor Pe dec 04, 2015 1:02 am

Re: Border cat SHANTI in siva miška TRISHKA

Med brskanjem po "starih" slikah sem našla tole luštno stvar (takrat, ko je to nastalo, naši punci še nista imeli svoje teme)... mislim, da bo všeč tudi vam, zato delim to z vami ;) Pred dobrim letom se je namreč rodilo eno najlepših prijateljstev... večna in iskrena ljubezen med majhno deklico in dvema majhnima mucama :cupidgirl:

https://www.youtube.com/watch?v=T-HEkf0 ... e=youtu.be
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.