Majhen muc


Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 41

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:19 am

Odgovor So sep 11, 2010 4:31 pm

Majhen muc

Ponudila sem se ubistvu kolegici, da ji s težavo pomagam. Pri njenem fantu doma so našli dva mlada mucka. Klicali so v pristojno zavetišče, kjer so rekli, da ne morejo narediti nič, saj je vse zasedeno. Kmalu nato je eden izmed muckov zginil. Bil naj bi zelo prijazen, tako da upamo, da ga je vzela neka dobra duša :/ Zdaj pa ne vedo, kaj storiti z drugim muckom. Obdržati ga ne želijo, ker enega že imajo in se na malča samo spravlja. Problem pri oddajanju pa je, da je malček zelo plašen, ne pusti nikogar blizu in bi bilo verjatno zanj težko najti dom. Je pa še premajhen, da bi lahko preživel sam.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21716

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So sep 11, 2010 4:34 pm

Re: Majhen muc

Pristojno zavetišče pa je?
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 41

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:19 am

Odgovor So sep 11, 2010 4:41 pm

Re: Majhen muc

Nisem vprašala tega, sem pozabila. Drugače pa kolor vem, živi v okolici kranja.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21716

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So sep 11, 2010 5:01 pm

Re: Majhen muc

Pristojno zavetšče mora za njega poskrbeti vsaj v smislu tega, da ga kastrirajo in označijo. Plašnega mucka se včasih da socializirat, včasih ne. Mogoče je pa zdaj že prostor v pristojnem zavteišču, ali pa se naj dogovorijo, da bodo začasni skrbniki, dokler ne bo prostora.
Moj nasvet je, da se o prihodnosti mucka in njegovi oskrbi pogovarjajo prav tam.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 41

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:19 am

Odgovor So sep 11, 2010 5:09 pm

Re: Majhen muc

Glede K/S sem tudi jaz rekla, da je zavetišče v vsakem primeru za to odgovorno ampak naj bi bil še res precej majhen, tako da vprašanje če je že dovolj star. Čakam pa na fotografije. In glede na njegovo starost, bi se ga zelo verjetno še dalo socializirat. Bom pa predlagala tak dogovor z zavetiščem, hvala.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 562

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:09 pm

Odgovor Ne sep 12, 2010 10:10 am

Re: Majhen muc

Če je občina Kranj, je denarja zmanjkalo... Naj pa vseeno pokličeta tudi na občino in jih vprašata, kaj naj v tem primeru storita in naj občina razlaga, zakaj ne zagotavlja sredstev.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 741

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:11 pm

Kraj: Primorska

Odgovor Ne sep 12, 2010 10:26 am

Re: Majhen muc

Jaz bi se direkt na pristojni območni urad Vursa obrnila. Bom sestavila eno splošno vlogo in jo objavila v pravnem kotičku.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Ne sep 12, 2010 10:28 am

Re: Majhen muc

Hehe, Marjeta si me prehitela, sem ravno tole pisala :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21716

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne sep 12, 2010 10:41 am

Re: Majhen muc

Izgovor občine, da ni sredstev ni prav noben izgovor, ki bi zdržal karkoli. V tem primeru se obrne na pristojni urad Vursa, ki za vsak primer posebej izda ureditveno odločbo, odredi namestitev v zavetišču, poravna tudi stroške zavetišča, vendar potem sredstva terja od posamezne občine, kateri ta žival pripada.
Bodite dosledni, četudi se komu ne ljubi, je treba to prijavljat strikno, za vsako žival posebej, da se bodo tudi občine navadile, da se ne da planirat vnaprej sredstev za te namene, nekatere občine celo planirajo višino sredstev=0 (nič)!!!
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 741

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:11 pm

Kraj: Primorska

Odgovor Ne sep 12, 2010 10:58 am

Re: Majhen muc

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 41

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:19 am

Odgovor Ne sep 12, 2010 2:18 pm

Re: Majhen muc

O res hvala :) Bom posredovala naprej!
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 741

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:11 pm

Kraj: Primorska

Odgovor Ne sep 12, 2010 2:32 pm

Re: Majhen muc

Če še kaj rabiš, kar vprašaj. Lahko tudi na zs (je bolj sigurno, da preberem). Seveda lahko tudi ti prijaviš za prijateljico, če se strinja, samo malo je treba preoblikovat besedilo: "Prijateljica tapata je tapata dan našla mačko...". Prosim, sporoči, kako se bo razvila zadeva.

Vrni se na MH arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.