V središču

NUJNO rabim pomoč!


Moderatorji: helena, renata, gipsy

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 52

Pridružen: Po nov 21, 2011 8:26 pm

Odgovor Po sep 10, 2012 10:23 am

Re: NUJNO rabim pomoč!

Da se malo javimo :)
Pika je bolje, driska HB nima več(upam, da tako ostane), je mala razposajenka, ki je očarana nad mojim možem! Non stop hodi na njim, se mu valja pod nogami, mu leze v naročje, spi pri njemu na kavču...luštna mala razvajenka...sicer pa smo včeraj jo prvič pustili samo in je bila 4 ure sama doma in pridem dam, celo stanovanje smrdi po drekcu...OMG pregledam vse vogale, prezračim, spucam mačje stranišče, umije Piko po tačkih..vse ok..nakar čez čaz spet vse smrdi in spet in spet..na koncu ugotovimo da pika prdi :O ...smo pa menjali hrano in očitno malo reakcije na to..svašta! evo ša 2 slikici...lep dan vsem :)
Slika
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po sep 10, 2012 11:28 am

Re: NUJNO rabim pomoč!

jooooj, kolk je pa luškana! :kiss:
Še posebej bučko ima kjutkano ful... :girlblush:

In pametna tudi - dobro ve, koga mora osvajat! :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Po sep 10, 2012 11:38 am

Re: NUJNO rabim pomoč!

oaza88 je napisal/-a:jooooj, kolk je pa luškana! :kiss:
Še posebej bučko ima kjutkano ful... :girlblush:

In pametna tudi - dobro ve, koga mora osvajat! :good:


:goodpost:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Po sep 10, 2012 1:13 pm

Re: NUJNO rabim pomoč!

RES LJUBKA :kiss: :kiss:
Ni navadnih mačk

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 52

Pridružen: Po nov 21, 2011 8:26 pm

Odgovor Po sep 10, 2012 10:53 pm

Re: NUJNO rabim pomoč!

Ena prošnja/vprašanje...je možno da kdo v sredo zjutraj prevzame Piko v LJ za tiste ure k sem jaz v službi (od 6.20-14h)! Ob 15h imava v Lescah vet. in ker mi časovno ne bo zneslo, da bi šla po njo domov, mož pa dela tudi zjutraj, bi rabila ali varstvo za ta čas ali pa mogoče malo večji transporter(oz ne vem kaj), ker edina možnost zaenkrat je ta da mi Piko prevzame moja sestra, ampak bi jo za tisti čas lahko dala samo v transporter v garažo...kakšni predlogi ;) Hvala!!!!!

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 52

Pridružen: Po nov 21, 2011 8:26 pm

Odgovor Sr sep 12, 2012 5:43 pm

Re: NUJNO rabim pomoč!

Evo danes smo bili pri vet. dr. Čop v Lescah! Pogledala je oči, izmerila očesn pritisk in pravi da je ali prirojena napaka očesa ali pa poškodba očesa ko je bila še res majhna! Očesni pritisk je normalen! Je pa na to oko slepa! Pravi da ni kaj za narest, da se stanje najvrjetneje se ne bo nič slabšalo/spreminjalo... Sem pa včeraj mislim da opazila 1 bolho, danes smo na hiro pregledali kožušček in nismo nič videli, ampak je vseeno priporočila da ji dam ampulu Stronghold! Kam jo moram aplicirati so mi pokazali, me pa zanima koliko časa je ne smemo božati po aplikaciji? A moram sedaj kaj posebaj razkužiti stanovanje, ali je dovolj da ga presesam in pomjem po tleh(če so res bolhe)?
Helena-kaj pa glede cepljenja in razglistenja?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr sep 12, 2012 5:46 pm

Re: NUJNO rabim pomoč!

Stanovanje lahko zaenkrat dobro posesaš, pa magari njena ležišča opereš.

Ko ampulo iztisneš na glavo/zatilje se je ne dotikat po tistem predelu dokler se ne posuši. Saj boš videla, nekaj časa bo izgledalo mokro in zapacano (če ne bo šlo vse po koži in boš še dlako namočila malo), potem čez par dni je pa dobro. Drugače se mačke lahko normalno dotikaš.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Če sep 13, 2012 1:11 pm

Re: NUJNO rabim pomoč!

Evo, jaz sem zadnjič po "bolšjem preplahu" po nasvetu ene izmed punc/gospa (Cats?) vse konkretno presesala (tudi cel kavč, z vseh strani), pomila po tleh z nečem kar tudi razkužuje (kao) in to je bilo to. :) od takrat ni nikjer nič *trkam* :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Če sep 13, 2012 3:37 pm

Re: NUJNO rabim pomoč!

Sem zelo vesela za malo lepotičko Piko, da ima tako prijazno in odgovorno oskrbo pri vas. Ja naši moški so pa takšni, najprej so proti potem pa še bolj zaljubljeni v naše mice kot me.
Ampak resnično ima tako luštkano glavico in tako mil pogled. :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 52

Pridružen: Po nov 21, 2011 8:26 pm

Odgovor Če sep 13, 2012 4:20 pm

Re: NUJNO rabim pomoč!

Mene je grozno strah da se mi bo ta mala golazen(bolhe mislim) naselili v stanovanje. Upam, da bo pomagalo da vse presesam in pomijem, okolico kjer spi Pika bom še z bokilom pošpricala...danes sem spet videla eno bolho na njej..kdaj pa bolhe pocrkajo po apliciranju strongholda? Mož je pa itak dobim mali popizditis ko sem mu omenila da ima bole...tako da mislim da Pika prav dolgo ne bo mogla bit pri nam :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Če sep 13, 2012 4:46 pm

Re: NUJNO rabim pomoč!

daj eva1, skuliraj se, vsi to poznamo in smo preživeli in še živimo. Globoko vdihni.

Tako, zdaj pa sesat, zavrečt vrečko po sesanju in pucat, predvsem špranje okoli ležišč muce popucaj in presesaj. Drugo ne pomaga. Z biokilom bodi previdna, da se komu kaj ne zgodi, jaz ne zaupam ničemur kar lahko špricaš.
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21709

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če sep 13, 2012 5:03 pm

Re: NUJNO rabim pomoč!

eva1 je napisal/-a:Mene je grozno strah da se mi bo ta mala golazen(bolhe mislim) naselili v stanovanje. Upam, da bo pomagalo da vse presesam in pomijem, okolico kjer spi Pika bom še z bokilom pošpricala...danes sem spet videla eno bolho na njej..kdaj pa bolhe pocrkajo po apliciranju strongholda? Mož je pa itak dobim mali popizditis ko sem mu omenila da ima bole...tako da mislim da Pika prav dolgo ne bo mogla bit pri nam :(



Lepo prosim, zaključi s svojo skrbniško kariero in dostavi mačko na veterino, bomo že nekako z njo, tudi če ima na sebi še vedno kako bolho ali dve. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Pe sep 14, 2012 7:19 am

Re: NUJNO rabim pomoč!

Zanesi se eva1, da bodo bolhe in njihove ličinke pocrkale. Bolhe, ki so se slučajno zavlekle v bližnjo okolico (tepihe in podobno) bodo slej ko prej prišle nazaj na muco (to je gostitelja) in zaradi delovanja strongholda (traja 1 mesec )tudi pocrkale. lahko čez en mecec ponoviš in potem sigrno muca ne bo imela več bolh. Če bo ostala notranja po vsej verjetnosti nikoli več, v kolikor ji vi ne boste prinesli kakšno bolho na hlačnici oz obleki.
Ja tudi mi, ljudje velikokrat lahko prinesemo v stanovanje kakšno bolho na obleki, in če imamo živali ( to pomeni bolham gostitelja) in bolha šic na muco in se začne razmnoževat, zato je dobro, da tudi povsem notranjim mucam vsaj enkrat ali dvakrat na leto damo kakšno aplikacijo proti bolham. (jaz prakticiram enkrat letno in pri kar lepem številu muc, že sigurno deset let nisem našla na mačkah kakšno bolho ali bolšji iztrebek, ki so dobro vidni tam, kjer muca poležuje).
Drugače pa kar pogumno, okroža nas veliko hujših nevarnosti in mrčesa, kot so bolhe (ki jih mimogrede lahko res uspešno odpravimo v zelo kratkem času), živimo z njimi in so del našega vsak dana. čisto navadna muha prenaša veliko bolezni, da ne govorim o miših, ki so se letos tako razbohotile in prenašajo mišjo mrzlico. Miško ne boš niti opazila, smuknila bo v stanovanje, obhodila mizo, kuhinjske pulte in že se lahko okužimo. Pršice nas v biljonih obdajano v naših oblačilih in posteljah-samo pod mikroskopom je potrebno pogledat.
Skratka ne obremenjuj se, bolhe bodo slej kot prej preteklost, uživajte vsi skupaj z muco. Življenje z živalco je neprecenljivo. Če pa ste slučajno obsedeni s laboratorijsko čistočo, potem pa pri vas ne pride v poštev nobena žival.
Ni navadnih mačk

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 52

Pridružen: Po nov 21, 2011 8:26 pm

Odgovor Pe sep 14, 2012 9:58 am

Re: NUJNO rabim pomoč!

Debra-najlepša vam hvala za vaše besede! Ubistvu me je ful prestrašila sodelavka, ki mi je rekla, da se ona ni znebila bolh celo leto, da so jo grizle in skakale po njej(da jih je imela še v postelji)..uglavnem potem me je zajela čista panika(priznam!), ampak že včeraj zvečer sem se skulirala, tudi mož je potem rekel, po prvem izpadu, da naj ne kompliciram, da smo naredili vse kar smo lahko(dali ji ampulo in vse presesali in preprali), da zaradi 1 mahjne bolhe ne bomo panike delali :) ! Uglavnem sem prišla k sebi...ampak res nimam izkušen z mucki in sem se prestrašila...
Smo se pa vsi nenormalno navezali nanjo-celo možu je popolnoma zlezla poo kožo(sej včasih kej reče, ampak k vidim kako si igra z njo, kako mu spi v naročju, kako me v službo kliče kaj naj ji da za jest, potem vem, da ni nič več proti) ...včeraj so otroci rekli, ja nikamor je ne bomo dali, Pika je naša muca ;)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe sep 14, 2012 10:46 am

Re: NUJNO rabim pomoč!

Ravno zato ker je mačji svet za vas nov, se morate potrudit in ne prehitro panike delat. Pa nasploh mogoče ne takoj vrjetn ljudem na prvo žogo - takim, ki nimajo izkušenj ali pa so imeli očitno samo eno z invazijo bolh, čeprav pač jemlješ to z rezervo...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Pe sep 14, 2012 11:12 am

Re: NUJNO rabim pomoč!

Ah mal panike paše zraven, sploh na začetku...ko sem imela enega začasnika me je prvi teden blo skoz strah v službi, da se bo kej poškodoval ko bom v službi. In ja, seveda sem stanovanje preečirala, vse potencialno nevarne stvari umaknila itd., sam paranoja je pač paranoja. Še nikol nism tko hitr dam iz službe letela :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Pe sep 14, 2012 11:20 am

Re: NUJNO rabim pomoč!

Super Eva1. Boste videli vse bo v najlepšem redu.
če se pa sodelavka celo leto ni rešila bolh, je pa vprašanje če se jih je pravilno lotila.
Vse aplikacije, ki jih damo muci za vrat so najbolj učinkovite, zato ker jih bolha dobi v sebe preko gostiteljeve krvi in posledično pogine. Vsi spreji in šamponi so samo za prvo pobijanje zelo bolhavih živali, ker pri uporabi le teh nekaj bolh pobegne in se skrije v bližino gostitelja in se nato vrne. Če pa ima muca v sebi sredstvo, ki učinkuje na njihov pogin, pomeni da jih pričakamo na najboljšem mestu. Bolha po prejemu tega sredstva postane tudi neplodna, to pomeni ,da se ne more več razmnoževat, njihova življenjska doba pa je zelo kratka (mislim, da nekaj dni, zato se krog zelo hitro prekine in ekola, rešeni smo 8)
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe sep 14, 2012 1:11 pm

Re: NUJNO rabim pomoč!

eva1, tale sodelavka pretirava (to so neki stari miti) ali pa res nima pojma o pojmu! :rolleyes:
Lepo počasi, pa bo! :good:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 52

Pridružen: Po nov 21, 2011 8:26 pm

Odgovor Pe sep 14, 2012 4:02 pm

Re: NUJNO rabim pomoč!

Še 1x hvala vsem za odgovore/nasvete/tolažbo :) Stronghold je začel delovati, sem jo prejle česala in videla par mrtvih bolh! A jo moram sedaj še kaj skopati? Imate čisto prav, itak se bomo znebili bolh, ker bom naredila vse kar je potrebno! Pa saj veste človek se ustraši stvari ki jih ne pozna dobro! recimo sama delam v bolnici, kjer je itak veliko bolnišničnih okužb(MRSA; ESBL; I. Baumani...) in tisti ki se s tem prvič srečajo valda da se ustrašijo da se bodo okužili, potem še kaj na netu preberejo in si tudi v sobo k svojcem ne upajo...nam ki se vsakodnevno srečujemo s tem , pa se nam to zdi prav smešno.
No uglavnem smo se skulirali sedaj :rolleyes: , je pa Pika vsak dan bolj naspidirana, luštna k cuker...sem vam hotela pokazati en video, kako nori pika s kroglicami, pa ga ne znam naložit!
Aja še to , ful rada je, skodelico ima skoz prazno, pa ji non stop dajem brikete...v 5 dneh je pojedla 400 g briketov Royal Canin! A ji dam kolikor hoče, al tok k piše na vrčki od briketov? :rolleyes: Sej vem da sem malo smotana :mocking: ampak res ne vem

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29961

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe sep 14, 2012 5:11 pm

Re: NUJNO rabim pomoč!

Muce se vsaj 3 dni po strongholdu ne umije.
Pri nas imajo muce brikete ves čas na voljo. Če bi imela težave s preveliko težo (odrasla), bi pa odmerjala količine.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na MH arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.