V središču

Bombajka Flora


Moderatorji: renata, gipsy

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 134

Pridružen: Po mar 12, 2012 8:28 pm

Kraj: Trbovlje

Odgovor Po apr 09, 2012 8:02 pm

Bombajka Flora

Zelo dolgo sem razmišljala ali bi napisala tole na forum ali ne….in sem se odločila da bom….upam da ne boste jezni…

Pred 2 mesecema je našo družino zapustila dolgoletna prijateljica, družinska članica muca Flora. :girlsad: Flore ne poznate saj na forumu ni bila nikoli omenjena (nažalost) in dovolite mi da vam na kratko predstavim to čudovito maco.

Flora je k nam prišla pred 6 leti. Prej je živela zelo težko življenje :'( . Bila je pasme BOMBAJKA. In skotena je bila samo zaradi denarja. Lastniki Florine mame so se namreč ukvarjali s prodajo pasemskih mačk. Flora je bila prodana mladi punci ki pa je bila nad njo navdušena le par mesecev in se jo je kmalu naveličala, zato za njo ni več skrbela in ko se je odselila je mačko pustila zaklenjeno v praznem stanovanju, brez vode in hrane in tega ni nikomur povedala. Našli so jo šele 10 dni kasneje v zelo slabem stanju. Nato jo je k sebi vzela začasna skrbnica, ki pa je imela zelo veliko mačk in naša Flora se ni dobro razumela z njimi, zato je bila večino časa zaprta v kopalnici. Zasledili smo oglas, šli na ogled in enostavno smo se zaljubili v njo. Ker so ji njene izkušnje v življenju pustile travme in zamero do ljudi, je potrebovala zelo dolgo da nam je povsem zaupala in se prepustila crklanju. Prve dve leti ko je bila pri nas je držala distanco. Božat se je pustila samo takrat ko si ji dal za jest, drugače se je panično bala roke. Potrebno je bilo veliko potrpljenja in časa in prav nič nam ni žal truda. Postajala je boljša in boljša. Zaupanje pa je raslo in raslo. Zelo rada se je crkljala in veliko je predla, še posebno rada pa se je pogovarjala. :)
Tujcev in drugih nepoznanih ljudi ki so prišli k nam na obisk se je bala, razen izjema je bil moj zaročenec. Njega je vzljubila takoj in seveda obratno on njo. Zadnjih 5 let je bila najčudovitejša maca, najbolj prijazna in naša najboljša prijateljica. Vedno je bila ob meni in čutila z mano. Če sem jokala je prišla k meni v naročje in poskušala potolažiti. Ni besede in ni dovolj papirja na svetu ki bi opisal njeno srce, in njeno neizmerno ljubezen.

Vedno jo bom nosila v srcu in NIKOLI je ne bom pozabila. Sedaj pa sem za pol ure out ker mi solze tečejo in tečejo in tečejo :'( :girlsad:

pa še nekaj fotk
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Živali so tako prijetni prijatelji - ne sprašujejo in ne grajajo
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Po apr 09, 2012 8:05 pm

Re: Bombajka Flora

:girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Po apr 09, 2012 8:14 pm

Re: Bombajka Flora

:( :'(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po apr 09, 2012 8:17 pm

Re: Bombajka Flora

:praising:

Zelo lepo napisano, in hvala, da si delila to z nami. Težko se je posloviti od dolgoletnega člana družine, vendar je obenem tudi lepo vedeti, kaj vse ste si dali v vseh teh letih ... Predvsem pa je bilo krasno od vas, da ste ji tako pomagali in potrpežljivo počakali, da se je sprostila in potem kljub težkemu začetku življenja imela čudovita leta z vami <3
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po apr 09, 2012 8:21 pm

Re: Bombajka Flora

žal mi je, nikica.pikica!
:'(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Po apr 09, 2012 8:22 pm

Re: Bombajka Flora

Sožalje. :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po apr 09, 2012 8:32 pm

Re: Bombajka Flora

Zelo mi je žal :girlsad:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 300

Pridružen: Sr jul 13, 2011 6:25 pm

Odgovor Po apr 09, 2012 8:39 pm

Re: Bombajka Flora

:'( :girlsad:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 134

Pridružen: Po mar 12, 2012 8:28 pm

Kraj: Trbovlje

Odgovor Po apr 09, 2012 8:43 pm

Re: Bombajka Flora

hvala vsem za sočustvovanje :girlsad: :'(
Živali so tako prijetni prijatelji - ne sprašujejo in ne grajajo
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po apr 09, 2012 8:59 pm

Re: Bombajka Flora

Nikica.pikica, zakaj pa naj bi bili jezni?
Kvečjemu lahko sočustvujemo s tabo... :girlsad:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 134

Pridružen: Po mar 12, 2012 8:28 pm

Kraj: Trbovlje

Odgovor Po apr 09, 2012 9:01 pm

Re: Bombajka Flora

Alexx je napisal/-a:Nikica.pikica, zakaj pa naj bi bili jezni?
Kvečjemu lahko sočustvujemo s tabo... :girlsad:


ja zato ker Flora nikoli ni bila omenejna na forumu, je ne poznate
Živali so tako prijetni prijatelji - ne sprašujejo in ne grajajo
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Po apr 09, 2012 9:05 pm

Re: Bombajka Flora

dali ste ji priložnost, da živi lepo življenje in pozabi na slabe stvari, ki jih je doživela zaradi neodgovornih ljudi.
sožalje...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Po apr 09, 2012 9:20 pm

Re: Bombajka Flora

nikica.pikica je napisal/-a:ja zato ker Flora nikoli ni bila omenejna na forumu, je ne poznate


Tvoje Flore res nismo poznali, ampak vsak od nas ima kako "Floro", tako, da dobro poznamo tisti občutek žalosti, praznine, nemoči in tisto potrebo, da nekomu poveš kako čudovito je bilo bitje, ki si ga izgubil in kako zelo ga pogrešaš. Od smrti "mojega posebnega mucka" je minilo že šest let, pa se še zdaj včasih razjočem, ko pomislim nanj. Hvala ti, da si to delila z nami.
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po apr 09, 2012 10:28 pm

Re: Bombajka Flora

Uff, tudi jaz se spravljam napisat zgodbo o mojem pokojnem psu, pa bo avgusta že 2 leti odkar ga ni, a še vedno boli. Vem kako je, ko izgubiš najboljšega prijatelja in kako zelo jih imamo radi. Čisto prehitro gredo, mi pa ostanemo s praznino in bolečino. Hvala, da si ji omogočila boljše življenje.
Moje iskreno sožalje. :girlsad:
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1860

Pridružen: Sr nov 17, 2010 9:58 pm

Odgovor To apr 10, 2012 7:14 am

Re: Bombajka Flora

sožalje
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 134

Pridružen: Po mar 12, 2012 8:28 pm

Kraj: Trbovlje

Odgovor To apr 10, 2012 7:28 am

Re: Bombajka Flora

hvala vsem še enkrat :) res mi veliko pomeni to
Živali so tako prijetni prijatelji - ne sprašujejo in ne grajajo
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To apr 10, 2012 7:58 am

Re: Bombajka Flora

Prav je, da si nam zaupala svojo izgubo in bolečino, saj če kje, te lahko prav tu razumemo in sočustvujemo s tabo. :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor To apr 10, 2012 7:32 pm

Re: Bombajka Flora

Moje sožalje. Bila je ljubljena pri vas in srečna, naj bo to dejstvo vsaj malo v tolažbo, vem kako boli.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2048

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:36 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor To apr 24, 2012 12:06 pm

Re: Bombajka Flora

Tole temo sem skoraj spregledala...verjetno zato, ker se vedno do konca scmizdim, kadarkoli odprem kako zgodbo iz tega zavihka in se mu zato skoraj raje izognem...čeprav po drugi strani me te zgodbe navdajajo tudi z enimi takim lepim občutkom, da so ljudje in da jih je vedno več...ki ne mislijo na način "sej je pa sam maček"

V vsakem primeru hvala. Za ta prispevek. Da si ena izmed nas, ki imamo najboljše prijatelje na 4 nogah. In hvala, da si po smrti svoje Flore našla mesto v svojem srčku za mojo Nikico...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor To apr 24, 2012 12:37 pm

Re: Bombajka Flora

žal mi je... :girlsad:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Naslednja

Vrni se na Lučke na nebu

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.