V središču

Zonzani - se da kaj ukreniti?


čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor So nov 02, 2013 3:06 pm

Zonzani - se da kaj ukreniti?

Živjo!

Vem, da tema ni prav ''sveža'', vendar vseeno. Brskala sem po straneh slovenskih zavetišč in med drugim naletela na tole statistiko: http://www.mojpes.net/modules/pomoc/art ... toryid=320 ... zanima me, ali je mogoče karkoli ukreniti proti zavetišču Zonzani - je mogoče pritisniti, da se bi zavetišče prodalo? Da se bi menjal lastnik? Da se bi karkoli spremenilo? Pogoji so strašni, tile podatki o evtanazijah (http://www.mojpes.net/download/pregledZavetisc2012.pdf) pa sploh nezaslišani. V Zonzaniju so leta 2011 (to so najnovejši podatki, ki sem jih našla, so objavljeni na isti strani kot statistika iz leta 2013, opravljena za leto 2012) ubili(!) 114 psov, v drugih zavetiščih so številke okoli 10 (izjema je zavetišče Turk, kjer je bilo ubitih 72 psov). Posebej strahotno je, da živali pred evtanazijo ne prejmejo nobenih pomirjeval!!!! :bad:

Psov se ne sprehaja redno, nimajo zunanjih izhodov, veterinarsko so zadeve povsem neurejene itd., itd. ...

Je to splošno znano in nihče nič ne naredi - se ne da narediti nič - ali? Tudi število poginov je bistveno večje, kakor v vseh drugih zavetiščih, stanje za muce je pa sploh povsem neurejeno.

Razmišljala sem o peticiji proti zavetišču ali čem podobnem - je to sploh pravno-formalno mogoče ali ne? Se da karkoli narediti?

Žalosten pozdrav vsem!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor So nov 02, 2013 4:16 pm

Re: Zonzani - se da kaj ukreniti?

Primerjaj z obalnim, ki je najbližje pa boš videla da Zonzani niti ni najslabši. Pomirjeval pred evtanazijo ne dobijo ne eni ne drugi, poleg tega v Zonzaniju evtanazirajo, v obalnem jih pa pač imajo v dreku, blatu in mrazu/vročini, ker v nasprotju z Z nimajo izoliranih ali ogrevanih boksov. So glih zadnjič oglaševali enga malga belga kužka, kako ga naj kdo reši ker res ne paše v tist drek (drugi na srečo niso čisto beli, kao). Najdi še kaj o financiranju obalnega, pa o vodji, in pojdi preko čustvenega izkoriščanja ki ga primorci obvladajo. Evtanazija po 30 dnevu je v skladu z zakonom in če ti nisi pripravljena imeti doma 15+ psov na LASTNE stroške, tega ni lepo zahtevat od drugih.

Pa vem, da v Zonzaniju ne štima vse, ampak kot rečeno - niso najslabši.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor So nov 02, 2013 5:18 pm

Re: Zonzani - se da kaj ukreniti?

Meni se pa ti dve zavetišči niti na daleč ne zdita primerljivi. Pomembno se mi zdi predvsem, koliko živali v zavetišču preživi/najde dom, pogoji so pa tu-tu, tudi v Zonzaniju ni ogrevanja, tudi v Zonzaniju vse razpada, imajo vse zadeve dotrajane, ne vodijo psov na sprehode, bolnih živali ne ločujejo od zdravih (v to sem povsem prepričana, ker je ob psički, ki jo je moja družina posvojila v Zonzaniju istega dne en kuža umrl), hkrati pa so številke dovolj zgovorne: V Zonzaniju so v letu 2011 evtanizirali 114 psov, kar je VEČ KOT V VSEH OSTALIH SLOVENSKIH ZAVETIŠČIH SKUPAJ, umrlo jim je 22 psov in če hočeš primerjavo z Obalnim: evtanizirali so 1 psa, 6 jih je umrlo. Podatka o tem, koliko psov so v Zonzaniju ubili po 30 dneh v zavetišču NI, v Obalnem zavetišču je takšnih primerov 0. Pri mačkah je statistika enako bizarna ...

Pa da ne bi o tem, kako zelo je neprimerna tvoja pripomba o tem, da se sme živali ubit po 30 dneh in potem primerjava med tem, da je enako, če imam jaz sama doma 15 psov (jih po zakonu niti ne smem imet) ali pa če jih ima zavetišče! Fej! Ni isto! In zakaj samo(!) Zonzaniju ne uspeva? Hmmmm ... mogoče zato, ker so njihovi ''opisi'' živali za vse živali enaki? Ker nimajo foruma, ker nimajo ažurne facebook strani, ker o živalih ne povedo ničesar in ne vedo ničesar, razen ene fotografije in vedno istega(!) opisa: ''Pes najden tega in tega, star toliko in toliko, prijazen, bo vesel skrbnika.'' ..., ker se ne pobrigajo za živali in mislijo, da je bolje jih ubit, kakor oddajat, četudi v slabih pogojih ...

Preberi si, kaj ''manjka'' v Obalnem in kaj v Zonzaniju ... ni eno in isto in Zonzani je klavnica, Obalno pa slabo delujoče zavetišče!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor So nov 02, 2013 5:29 pm

Re: Zonzani - se da kaj ukreniti?

Kako se lahko opravlja evtanazijo brez sedacije?
Zna kdo opisati postopek in ali to ni hujša kršitev obstoječe zakonodaje?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So nov 02, 2013 5:40 pm

Re: Zonzani - se da kaj ukreniti?

Nika je očitno brala eno drugo poročilo.

Zonzani je grozljivka, ki jo zakonodaja in nadzorni organi omogočajo. Je privat lastnina. zato govoriti o prodaji ali menjavi lastnika nima smisla. Rešitev bi bila konkurenca, ki bi ponudila boljše pogoje na razpisih in "ukradla" pogodbe z občinami.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor So nov 02, 2013 7:40 pm

Re: Zonzani - se da kaj ukreniti?

Hm ... torej se ne da narediti sploh nič? Kaj pa če se sestavi peticijo, ki bi silila k temu, da se zavetišče zapre, ker krši preveč zakonov? Ali pa če se zaradi nemogočih razmer mogoče pobira peticijo za prodajo zavetišča? A ni itak nujno, da ima neko x število občin svoje zavetišče? Hočem reči - če se ni Zonzani zaprl/prodal - ne bi bilo nujno, da se vzpostavi novo zavetišče? Če se zbere dovolj podpisov - se ne da res nič spremeniti?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So nov 02, 2013 9:25 pm

Re: Zonzani - se da kaj ukreniti?

Pred približno petimi leti sem vztrajno prijavljala Zonzani (takrat še) VURSu in so morali del tudi adaptirati, zdaj očitno ni nič bolje. :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne nov 03, 2013 6:45 am

Re: Zonzani - se da kaj ukreniti?

Nika je napisal/-a:Primerjaj z obalnim, ki je najbližje pa boš videla da Zonzani niti ni najslabši. Pomirjeval pred evtanazijo ne dobijo ne eni ne drugi, poleg tega v Zonzaniju evtanazirajo, v obalnem jih pa pač imajo v dreku, blatu in mrazu/vročini, ker v nasprotju z Z nimajo izoliranih ali ogrevanih boksov. So glih zadnjič oglaševali enga malga belga kužka, kako ga naj kdo reši ker res ne paše v tist drek (drugi na srečo niso čisto beli, kao). Najdi še kaj o financiranju obalnega, pa o vodji, in pojdi preko čustvenega izkoriščanja ki ga primorci obvladajo. Evtanazija po 30 dnevu je v skladu z zakonom in če ti nisi pripravljena imeti doma 15+ psov na LASTNE stroške, tega ni lepo zahtevat od drugih.

Pa vem, da v Zonzaniju ne štima vse, ampak kot rečeno - niso najslabši.


Nika, tole je en velik blabla. Toplo ti priporočam, da obiščeš obe zavetišči, o katerima pišeš in ne nasedaš "poročilom" ki so narejena s točno določenim namenom diskreditirat točno določenega. Govorim iz svojih izkušenj, obe zavetišči namreč zelo dobro poznam, od zunaj in od znotraj. In ne, nista primerljivi niti slučajno, posebno kar se odnosa do živali tiče. Ne, mogoče Zonzani ni najslabši, kakšen Meli je še slabši.
Drugače pa je to čisto brezvezna debata. Se lahko na glavo postaviš in izkoristiš vse zakonske možnosti ukrepanja, pa ne bo nič drugače. Ker, dokler jih ščiti in ne ukrepa nadzorni organ, bo pač tako.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Ne nov 03, 2013 10:21 am

Re: Zonzani - se da kaj ukreniti?

^^ Pa ni ravno v takih primerih smiselno spisat peticije? V znak protesta recimo ... in se objavi peticijo v vseh mogočih občilih itd.? Ali pa tudi to nima smisla? Se mi zdi jasno, da če jim je ob pregledu za tako neizmernega števila kršitev ne odvzamejo pravic za zavetišče, potem najbrž nima smisla pisat pritožb, ampak družbeni angažma je nekaj drugega - se tudi to ne more izplačati oz. je to že kdo poskusil?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne nov 03, 2013 10:36 am

Re: Zonzani - se da kaj ukreniti?

Poskusi, če se ti zdi smiselno. Sama sem svoje metke za to namenjene že porabila, niso prinesli nobene spremembe, edino kar mi je strašansko žal, mi je za vsako žival, ki prestopi prag takšnega zavetišča.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 248

Pridružen: Sr dec 01, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne nov 03, 2013 10:54 am

Re: Zonzani - se da kaj ukreniti?

Torej,pustimo tem svinjam korita,da še naprej v njih mečejo trupla živali,ven pa pobirajo krvavi denar.?
Zakaj imajo takšno veliko število psov?Je to evidentirano,kdo pripelje najdenega psa pa tudi za odlov kdo je prijavil?
Ali gredo kar sami na lov,ko jim zmanjka psov?
Moje mnenje je,da ne smemo začeti pri zavetiščih,ampak pri spremembi zakona.30dnevno ubijanje zaradi zaslužka je treba ukinit.

Dejmo probat scat proti vetru,če nam uspe bodo tudi tile šinteraji(Meli,Zonzani...hitro preteklost.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne nov 03, 2013 11:02 am

Re: Zonzani - se da kaj ukreniti?

Izvolite na fronto......sama sem bila na njej 7 let in razen rane na želodcu ni iz tega ničesar drugega (koristnega) nastalo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne nov 03, 2013 11:03 am

Re: Zonzani - se da kaj ukreniti?

vidka , se z vsem tvojim napisanim strinjam drugače, da ne bo pomote. Ne bo srečnejšega na svetu, če komu uspe doseči kaj. Srečno!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Ne nov 03, 2013 11:06 am

Re: Zonzani - se da kaj ukreniti?

Opozorila bi še na zavetišče Turk, ki ima podobno zanič statistiko ... hm.

Helena vem da si ti ogromno delala na tem, mene je zanimalo samo, če je še kakšna pravna pot, ki še ni bila preizkušena in ali je mogoče sploh kaj doseči, glede na to, da so vsa problematična zavetišča zasebniška ...

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 248

Pridružen: Sr dec 01, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne nov 03, 2013 11:30 am

Re: Zonzani - se da kaj ukreniti?

Jaz poznam tri zavetišča,kjer ne upoštevajo 30dnevnega zakona:Obalno,Gmajnice,Horjul.Še kakšno?Kako pa njim rata?
Mogoče je treba na občine pritisnit,da preveč plačujejo za stroške 30dnevnega življenja psov?Gremo do županov?
Naj podelijo koncesijo zavetiščem,kjer ni masakra vsakih 30dni.

Helena,daj povej,kje bi bilo treba začeti,da se to bogatenje na račun živali preneha?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne nov 03, 2013 11:34 am

Re: Zonzani - se da kaj ukreniti?

To je že tolikokrat in na toliko načinov prežvečena tematika, da je meni kar slabo, ko se o tem pogovarjamo. Lej, ne vem, vsak ima možnost ukrepati. Kakšni rezultati bodo, tudi ne ve nihče vnaprej. Vrži se v zakonodajo, išči poti, deluj...mogoče ti bo uspelo kaj, kar meni (nam) ni. Sama se upiram le še v tem, da živali ne peljem tja niti pod razno. Ker tudi človeka ne bi v Dachau peljala, je pa približno isto za tisto žival. Razen če je zelo privlačna za posvojitelej, pa jo hitro kdo posvoji. Se raje ne spuščam na področje brezdomnih in prostoživečih mačk in načina obravnave le-tem. Ker potem imam pa res težave..... :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne nov 03, 2013 11:37 am

Re: Zonzani - se da kaj ukreniti?

vidka je napisal/-a:Jaz poznam tri zavetišča,kjer ne upoštevajo 30dnevnega zakona:Obalno,Gmajnice,Horjul.Še kakšno?Kako pa njim rata?
Mogoče je treba na občine pritisnit,da preveč plačujejo za stroške 30dnevnega življenja psov?Gremo do županov?
Naj podelijo koncesijo zavetiščem,kjer ni masakra vsakih 30dni.

Helena,daj povej,kje bi bilo treba začeti,da se to bogatenje na račun živali preneha?


vidka, ne vem. jaz ne bom več začela nič in po določenem času ugotovila, da nobenega "zagretega" nikjer več ni in da sem skoraj sama. No way, raje ta čas delam stvari v dobrobit živali, katerim lahko pomagam na dolgi rok in tistim dreveščkom, ki jih lahko rešim sproti. Mene noben več na ta tir ne spravi. Imate pa čisto vsi možnost to počet.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Ne nov 03, 2013 12:08 pm

Re: Zonzani - se da kaj ukreniti?

vidka je napisal/-a:Torej,pustimo tem svinjam korita,da še naprej v njih mečejo trupla živali,ven pa pobirajo krvavi denar.?
Zakaj imajo takšno veliko število psov?Je to evidentirano,kdo pripelje najdenega psa pa tudi za odlov kdo je prijavil?
Ali gredo kar sami na lov,ko jim zmanjka psov?
Moje mnenje je,da ne smemo začeti pri zavetiščih,ampak pri spremembi zakona.30dnevno ubijanje zaradi zaslužka je treba ukinit.

Dejmo probat scat proti vetru,če nam uspe bodo tudi tile šinteraji(Meli,Zonzani...hitro preteklost.


štorovka, vidka in še kdo, ki morda podobno razmišlja: ne smešite se s peticijami za prodajo ali zaprtje zavetišča, ker boste samo nekaterim kost za glodanje podarile, dosegle pa ne boste prav nič. Gre za podjetje, gospodarski subjekt, katerega se ne da zapreti ne na tak, ne na kakšen drugačen način. Če menite, da gre pri omenjenem zavetišču ali zavetiščih za kršenje zakonov, bo potrebno obilo dobre volje, vztrajnosti, znanja, podkovanosti, predvsem pa dobrih vez in poznanstev in ravno toliko oziroma še več denarja, da boste morebiti premaknile stvar za milimeter na bolje.
O tem in nekaterih ostalih zavetiščih je bilo že toliko napisanega in izrečenega, da gre človeku dejansko že na bruhanje, zato gre v vajinem primeru (žal in nikakor ne po vajini krivdi, ne me narobe razumeti) le za pogrevanje tople vode. Helena ali kdorkoli drug tukaj in ne samo tukaj imajo ravno toliko (morda pa še manj) moči, možnosti in kapacitet spremeniti stvari, kot ve same. Torej, če menite, da je karkoli narobe, ukrepajte. V skladu z zakonom, seveda, če sploh moram to napisati.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne nov 03, 2013 12:35 pm

Re: Zonzani - se da kaj ukreniti?

Točno tako, moksa. Ne moreš se iti peticij za prodajo ali menjavo lastnika. :O

Tudi število evtanazij ni argument. Evtanazije so zakonsko omogočene in tisti, ki jih dosledno izvaja, s tem ničesar ne krši. V primeru Zonzanija so, kar se mene tiče, evtanazije odrešitev in še najbolje, kar se tam živalim lahko zgodi.
Lahko bi s peticijo zahtevali ureditev neurejenih bivalnih razmer, kar bi, v najboljšem primeru, po nekajletnem delu, prijavah, pritožbah itd prineslo kakšno zalepljeno ploščico več in obešen termometer v pesjakih. In kakšno dodatno skrito brco v pasje tazadnje zaradi jeze na nas. In kakšno "na, tu imate, živaloljubci" evtanazijo več. Če odnosa ni, ga pač ni in ga ne bo.
Edini način, da sami prenehajo z dejavnostjo je ta, da jim dejavnost ne bi več nosila dobička. Kar je težko, ker, če je priliva manj, pa pač še malo znižaš kvaliteto življenja živalim in si spet tam. Tudi dosledno prijavljanje vseh kršitev bi lahko bila pot, ampak ne na ta način, da inšpektor rabi za vsako prijavo najmanj dve leti in da nato določi najnižjo možno kazen.
Sem že napisala, rešitev je konkurenca, ki bi jim odvzela delo ali velik del tega.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne nov 03, 2013 1:03 pm

Re: Zonzani - se da kaj ukreniti?

Točno to.
Naslednja

Vrni se na Aktualno

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.