V središču

Mačke v mestnem logu


Moderatorji: andreja, helena

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 58

Pridružen: Sr sep 15, 2010 1:58 pm

Odgovor Pe apr 01, 2011 10:30 am

Re: Mačke v mestnem logu

Super ste! :clap: Vidim, da ste spomladansko utrujenost kar preskočili in delate na polno.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 62

Pridružen: So sep 11, 2010 12:54 pm

Odgovor Pe apr 01, 2011 11:10 am

Re: Mačke v mestnem logu

Na žalost je bilo za tega muca vseeno prepozno.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 58

Pridružen: Sr sep 15, 2010 1:58 pm

Odgovor So apr 02, 2011 12:19 pm

Re: Mačke v mestnem logu

vanilija je napisal/-a:Na žalost je bilo za tega muca vseeno prepozno.


:( Če sem prav razumela je bil mucek poškodovan.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So apr 02, 2011 1:50 pm

Re: Mačke v mestnem logu

:girlsad: Ta muc je imel več težav. Največji razlog je mačji aids, imel je veliko ran (bojnih), povečana (? ) in težko je dihal. Ni bil primeren za vračanje v okolje + bil je starejši (rekli so "star") muc.
Glede na to, da so mi nekoč že rešili prostoživečega muca, ki je samo še ždel na kupu gnoja, iz njega je tekel gnoj iz nosu, oči, bil je na večih mestih brez dlake, jim zaupam presojo in odločitev.
Po moji statistiki je sedaj točno -10% muc, ki jim ni bilo pomoči.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 127

Pridružen: Sr dec 15, 2010 12:02 pm

Odgovor Če jan 19, 2012 1:30 pm

Re: Mačke v mestnem logu

ponovno odpiram to temo, ker potrebujem hraniteljico za mucke v mestnem logu, dvakrat na teden bi bilo dovolj, dosedanja hraniteljica ne more več, ker se seli, hrano seveda dam jaz.hvala

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Ne jan 22, 2012 10:33 am

Re: Mačke v mestnem logu

Ker ne vem, če sem prav poslala ZS, se javljam še sem. :) Jaz sem pripravljena hranit muce, če še niste našli koga drugega.

Sem študentka, od nedelje do sobote v Ljubljani, navadno grem torej domov v soboto, pridem zvečer v nedeljo nazaj.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 127

Pridružen: Sr dec 15, 2010 12:02 pm

Odgovor So jan 28, 2012 6:38 pm

Re: Mačke v mestnem logu

še vedno se išče hranitelj, prav tako pa se išče tudi oseba, ki bi bila pripravljena dežurat ob živolovkah,ker sem se zmenil, da bodo punce lovile na tej lokaciji, da se izve koliko je muckov in da se jih kastrira in sterilizira.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: To maj 24, 2011 10:00 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne mar 11, 2012 9:03 pm

Re: Mačke v mestnem logu

Danes smo bili z Megi in prijateljico na tej lokaciji, nasproti Merkurja, zraven pošte. Pregledali smo celo lokacijo, so nas spustili notri, vendar nismo tam videli nobenega mačka. Nato smo šli še malo okoli in, kjer je zraven barakarsko naselje opazili veliko mačk. ULOVLJENIH JE BILO 20, in po celodnevnem lovu, jih je tam še približno 5. Jutri gremo ponovno v lov. Upam da se polovijo še ostale, saj ena gospa tam ZELO nagaja.
Vsi ti mački, se 100%hodijo tja hranit, tudi po pogovoru s sosedi in varnostniki glavne pošte in Merkurja. Tako, da če nam jutri uspe poloviti vsaj še teh VIDENIH 5, smo naredili veliko. Lahko da so še kakšne, bomo videli jutri, preden te spustimo ven. Se bom v Gmajnicah zmenila, da naj počakajo, dokler se vse oziroma večina njih ne polovi.

Upamo na najbolje..... :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne mar 11, 2012 9:06 pm

Re: Mačke v mestnem logu

:clap: :clap:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: To maj 24, 2011 10:00 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne mar 11, 2012 9:14 pm

Re: Mačke v mestnem logu

Ja a ne :yahoo: ? Jutri bomo prečesale vse tam, da se zares do konca prepričamo, kam bi lahko tam okoli še hodile.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne mar 11, 2012 10:46 pm

Re: Mačke v mestnem logu

:clap: Super, čudovito, čestitam za tak ulov! :yahoo:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: To maj 24, 2011 10:00 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po mar 12, 2012 10:57 pm

Re: Mačke v mestnem logu

Ujete še tri mačke, od tega dva gosta (včeraj ju nismo opazili). Tako, da so ostale še 4 mačke + še kakšen neopažen, od tega žal sugurno 2 samički (vsaj po izgledu).
Z Megi sva prečesali ves Merkur in nisva opazili nobene. Tako, da je skoraj 100 %, da so se vse mačke hodile hranit v to barakarsko naselje, ker je bilo hrane vedno v izobilju. Ujele so se tudi tiste, ki hodijo čez reko, na drugo stran, v drugo barakarsko naselje. Bova v, upam da še tem tednu poskusile ujeti še ostale. seveda če bo šlo, ker smo jih danes vrnili 16 od 20ih (mačji AIDS, sami mačkoni). Večina (tričetrt) je bila samic, od tega 4 breje.

Upava na boljši ulov, mogoče že jutri :)
Hvala za vspodbude :yahoo:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Po mar 12, 2012 11:21 pm

Re: Mačke v mestnem logu

:clap: :clap: :clap: Pridne!
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: To maj 24, 2011 10:00 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po mar 12, 2012 11:29 pm

Re: Mačke v mestnem logu

Samo za info: včeraj smo lovile 9 ur, danes pa 7 ur. Če ne bi "dobra" gospa, ki hrani mačke tako nagajala, bi bilo verjetno že včeraj vse ujeto. No, kljub temu, bo že............. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To mar 13, 2012 6:38 am

Re: Mačke v mestnem logu

uf, dvoštevilčna cifra... bravo, punce!
:good: :clap: :good:

Gospem, ki nagajajo, je pa treba jako prijazno povedat, da če ne pustijo odlova, se to razume, da so njihove lastniške mačke in jih morajo dat takoj prec prehle poštimat na lastne stroške, al pa sledi prijava takoj prec danes, kar potem pomeni poštimat na lastne stroške + kazen plačat. No - saj vemo, kako to (pretežno ne) gre, ane :girlsad: ...ampak probat pa ni greh! ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To mar 13, 2012 9:10 am

Re: Mačke v mestnem logu

bravo!!! :good:

tiste prijazne gospe :devil: naj se grejo pa lepo solit! :mad:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To mar 13, 2012 9:46 am

Re: Mačke v mestnem logu

:good: :kiss:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: To maj 24, 2011 10:00 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor To mar 13, 2012 9:58 am

Re: Mačke v mestnem logu

Sej je že dobila prijavo z VURSa, zato smo bili pa tam. Ampak kaj češ razlagat stari gospe, ki vsak drugi dan hodi na dializo, pa še slovensko dobro ne razume. Malo smo bili prijazni, malo ostri, pa nam je po dolgem pregovarjanju še tiste mačke dala, ki jih je notri (zanalašč) zaprla. Včeraj spet ista zgodba, zato nismo polovili vseh. Da so bile sugurno notri zaprte so povedali sosedje, ki jih ravno zdaj gledajo kako se pasejo na sončku.
Danes gremo spet na lov :D

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 58

Pridružen: Sr sep 15, 2010 1:58 pm

Odgovor To mar 13, 2012 2:21 pm

Re: Mačke v mestnem logu

jernejch je napisal/-a:bravo!!! :good:

tiste prijazne gospe :devil: naj se grejo pa lepo solit! :mad:


Ta gospa, jaz ji rečem ljubkovalno "stara vešča" :devil: je prava nočna mora. Če mačke znova in znova kotijo, če zbolevajo, umirajo, to je za njo normalno, sterilizacija pa ne. Pri njej prevzgoja ni več možna, treba je le toliko potrpet, da se mačke S/K.
Problem je tudi v tem, da je ženska stara čez 70 let, hud dializni bolnik, skratka njena življenska pot se bliža h koncu. Kar se hranjenja tiče zdaj še skrbi za mačke, seveda po svoji zmožnostih, finančnih in fizičnih. Sosedje jo pogosto vidijo, ko za mačke pripelje z vozičkom hrano iz Hoferja, ali pa celo s taxijem. Tako, da mačke so kar lepo rejene. Ko pa nima denarja jih hrani s kruhom in mlekom, ali celo s kruhom namočenim v vodo. Tako, da za te mačke je trenutno še poskrbljeno, ne bo pa na dolgi rok. Če živi kdo v bližini in če ima možnost se lahko dogovorimo, da bi se tej ženski občasno kupilo in pripeljalo brikete. Potem se tudi sosedje ne bodo več toliko pritoževali kot se sedaj, ko je pred barako polno ostankov kruha, kosti in ostalih kuhanih odpadkov na katerih se pasejo muhe. Jaz ji bom zunaj počistila in naredila prostor za hranjenje tako, da bo za sosede čim manj moteče. Seveda potem, ko bodo mačke v celoti poštimane.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To mar 13, 2012 2:55 pm

Re: Mačke v mestnem logu

Moja sestra živi tam blizu; ko grem k njej, bi lahko občasno tudi pripeljala kakšno vrečo ali dve briketov. Se bomo zmenile :)

Sicer pa - :dash: :dash: Haloooo.
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prostoživeče mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.