V središču

Mačja hiša-posvojitve-čvek


Muce, ki iščejo dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy, Bela šapa, Trixi

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor To okt 14, 2014 8:04 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Nesramna si. Nimam klime.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To okt 14, 2014 8:09 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

popolnoma off-topic, ampak dajte pred odgovorom prešteti do pet ... ali pa deset ... ali pa še malo več ... pa pred klikom na "pošlji" še dvakrat, trikrat preberite zapis ...

precej prepričana sem, da tu nihče nikogar ne želi osebno napadat, nobene potrebe ni po osebni užaljenosti. se pa izmenjujejo mnenja in izkušnje ...

(povsem dobronameren zapis je tole, da ne bo kakšnih nesporazumov.)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To okt 14, 2014 9:33 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

no punce, ne se kregat. Sem prepričana da vsi od nas kar nas je tukaj poskrbimo za svoje mačke tako, da vemo da bojo okej, pa naj bo tista urca ali dve več ali manj. Sem prepričana da nihče s tega foruma ne bi šel od doma za nevemkolko cajta in pustil mačke da se lačne kuhajo v stanovanju sredi poletja...

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor To okt 14, 2014 9:45 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Moj osnovni point je bil punci, ki si želi muce povedat, da če gre domov samo s sobote na nedeljo (Ne s petka na ponedeljek!), bo muca okej tudi sama - tako smo delali pri nas zadnja tri leta (je res, da v zadnjem letu nisem niti 1x spala doma, ampak celodnevni izleti so pa nujni, če si z drugega konca Slovenije) in vse muce so srečne in zadovoljne! Hotela sem samo povedat, da to ni noben problem in da je bolj treba premislit počitnice, ampak te so pa 1x ali 2x na leto večinoma in si gotovo lahko najdeš prijatelje/starše/sorodnike, da mačko popazijo. In point v osnovi je bil, da če si punca, ki očitno deluje zrela, muco želi in ima vse druge pogoje razen obiskov doma za vikend, naj muco le vzame. To je pa tudi to ... ni bil point kaj naredit, če je mačka kronično bolna in rabi na 12 ur prejemat kako zapleteno terapijo ali kaj naredit če si podnajemnik brez klime in skupaj s teboj tudi mačke včasih kak dan malo bolj poležavajo, ker niso sposobne skakat okoli ...
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 30

Pridružen: Če jul 12, 2012 8:53 am

Odgovor To okt 14, 2014 10:15 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Oh joj no, na tem forumu pa res že čist vsaka debata preide v sovražni govor :dash:
Mislim, da maček komot zdrži kake dva dni sam, če mu nastaviš brikete (pa sej obstajajo avtomatski hranilniki) in vodo (mačja fontana). Jaz imam drug problem, ker mojima ne morem pustiti briketov na zalogo, ker jih bo zmanjkalo takoj, poleg tega ju hranim polovično z mokro hrano, ki je seveda ne moreš pustiti, da se tensta na sobni temperaturi, pijeta pa samostojno sploh ne, tako da jima moram vodo dodajati na hrano. Mislim, da bi bila še najbolj užaljena, ker WC-ja ne bi bila spucana. Drugače sem jaz tudi ena overprotective mačja lastnica, ki že 7 let, odkar imam mačka, sploh nisem bila na nobenem oddihu, daljšem od enega dneva (oz. še tolk ne), ker zmotno mislim, da bosta pa moja mačka kr umrla brez mene, še najbolj verjetno od žalosti :lol: In čeprav je cel kup ljudi, ki bi ju lahko popazilo, ju ne zaupam nikomur, se rajši jaz odrečem dopustu :D
Pa sem tudi jaz podnajemnica (BTW, Gatta, upam, da ti lastnik dovoli živali, ker takšni so po mojih izkušnjah redki), v stanovanju brez klime, obrnjenem na jug, v katerem poleti večinoma crkujem še najbolj jaz, ker moja dolgodlaka mačka briga in spita na dekcah tudi sredi poletja, čeprav bi si lahko našla kak bolj hladen kotiček. Imamo pa čez dan vse zaroletano, da sonce ne sije direkt in je za zdržat. Seveda ju pa v takih razmerah ne bi pustila samih več kot nekaj ur.
Tako, da ne pretiravat no, ni to zdej kar mučenje živali :O Pač, en 1 dan do največ 2, se komot pusti s hrano in vodo seveda (če ni to glih sred največje vročine), za več dni se pa že najde nekoga zaupanja vrednega.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor To okt 14, 2014 11:48 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

^^ :good:

Nam deluje, noben maček se še ni pritožil, definitivno je pa za izpostavit, da v kolikor si v podnajemu, je nujno vedet, da tudi če en lastnik pusti muce, jih drugi mogoče ne bo. Selitev z mačkami je precej kompleksnejši projekt kot brez njih ... to je nekaj, kar je res treba premislit. Sicer pa še na vročino; ena najinih mačk divje mijavka, da bi jo spustila na balkon, kjer sonce tako divje sije in se pri onih milijon stopinjah hoče še gret ...

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 180

Pridružen: Sr maj 21, 2014 6:45 am

Odgovor Sr okt 15, 2014 6:43 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Moji muci niso nikoli sami.Vedno je eden od domačih pri njih.A vendar je bil moj žal že pokojni muc tako navezan na mene,da je odklanjal hrano .Tako so bile moje odsotnosti od doma največ dva dni.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr okt 15, 2014 7:15 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Maček nima kej dva dni sam za bit, brez da ga kdo pride pogledat in preverit, če je vse ok. Kaj je tu sploh za debatirat?

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr okt 15, 2014 8:03 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Glede na trenutno temo bom zdele offtopic, ampak paše pa sem.. Že večkrat sem na daljavo videla eno belo piko, ki na travnikih lovi miši, včeraj pa me je prišla od blizu pogledat. Bejba (predvidevam) se niti malo ne boji psov, lepo rejena, pretežno bele z malenkost rjavo tigraste barve in bistveno, pri čemer se mi je vklopilo - ima štrcelj namesto repka. Ne spremljam čisto vseh muckov, ampak a niste ene take nekje našli s poškodovanim repom, ki ga je bilo treba amputirat? Je v novem domu, kjer jo lahko spuščajo ven?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr okt 15, 2014 8:27 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

:scratch: Premalo podatkov, jaz je v tem opisu ne prepoznam.
Brezrepa Franči je pa še pri meni, notranja, itak.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr okt 15, 2014 8:56 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Ampak včasih smo pa res samo za :dash: :dash: :dash:

Kolikokrat se jezite, da imamo slabo zakonodajo in da so tisti minimumi oskrbe živali, ki jih zakoni predpisujejo, postavljeni prenizko? In se jezite na inšpektorje, ker ne ugotovijo kršitev in ne morejo ukrepati, ker je še vedno vse v zakonskih okvirih, čeprav se vam/nam zdi, da žival živi bedno življenje?

In potem na forumu, ki naj bi obstajal za živali in zaradi živali in njihove dobrobiti, javno zagovarjate oskrbo, slabšo od zakonsko predpisanih minimalnih standardov oskrbe?! :fool: Zato, da ne bo kdo (npr. Štorovka) užaljen, da ne bo trpel ego, da se ne bomo kregali, da bomo peace brother, vsi dobri, lepi, prijazni. A se vam to čisto res zdi prav? Tudi če Štorovkini muci nič ni, če je sama 28 ur, a pa je to res za pozdravljat, odobravat in nad pravilnikom za zamahovat z roko? :O :truce:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr okt 15, 2014 9:08 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Ne, ni prav. Se popolnoma strinjam z Renato.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr okt 15, 2014 9:32 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Predstavljajmo si, da bi na isti način predpise kršilo zavetišče, ki bi mačke oskrbovalo čez vikende, ko zaposleni niso v službi, samo enkrat na 26 + ur. Kaj bi si mislili o tem?
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po okt 13, 2014 5:30 pm

Odgovor Sr okt 15, 2014 9:47 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Oh joj, nisem hotela sprožit take žolčne debate s svojimi vprašanji. V mojem primeru so tisti vikendi, ko bi obiskala starše, še najmanjši problem, ker v stanovanju živiva skupaj s fantom in bi se res redko zgodilo, da bi bila oba odsotna isti vikend. Seveda muce ne bi puščala same dlje, kot je normalno (služba, mogoče kak enodnevni izlet, ampak ne 24 ur), zato se pa tudi še nisem odločila. Za tisti vikend, ko ne bi bilo nikogar, imam sosedo, ki bi popazila, za dlje časa pa ne, ker ima tudi ona zoprno službo z dolgim urnikom in je ne morem obremenjevat s tem, da ji naprtim še mačko ali dve. Pa tudi sama večkrat kam gre, je velika verjetnost da bi se križale. Tako da, kot rečeno, se moram še malo pogovoriti in razmisliti :)

Aja, stanovanje je pa lastniško, tako da to ni problem. Vsaj nekaj ;)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 180

Pridružen: Sr maj 21, 2014 6:45 am

Odgovor Sr okt 15, 2014 9:59 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

helena je napisal/-a:Maček nima kej dva dni sam za bit, brez da ga kdo pride pogledat in preverit, če je vse ok. Kaj je tu sploh za debatirat?

Nisem prepričana,da to leti name,kajti napisala sem ,da muce niso nikoli same.Vedno je nekdo z njimi,ki doma živi.Mišljeno je bilo tako,da se lahko muca naveže na določenega člana v družini in odklanja hrano,če tega ni doma.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr okt 15, 2014 10:07 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

ne, nikakor na tebe. Na javne zagovornike tega, da so notranje mačke lahko več kot 1 dan same doma. Meni se še en dan zdi veliko, ampak ok, to je le moje mnenje.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 180

Pridružen: Sr maj 21, 2014 6:45 am

Odgovor Sr okt 15, 2014 10:25 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Tako je.Muce,ki so plašne,nesamozavestne in ki so se težje socializirale,je še težje pustiti same doma oz. jih prepustiti skrbniku

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Sr okt 15, 2014 3:04 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Okej - a zdaj sem pa mučiteljica živali, ker je bila mačka ene 10x v treh letih sama v stanovanju za 30 ur? In to je ''skrbništvo pod minimalnimi standardi''? Saj niste normalni! Ena od mojih mačk je tako plašna, da če smo jo peljali (in smo jo, ne samo enkrat) zraven za teh 30 ur, se je skrivala totalno pri miru v luknji za kavčem (enkrat celo v kavču), se tresla, ni jedla in je bila potem še kak dan cela uboga. Ko je ostala sama doma, je pa bila sproščena in zadovoljna, ko sva se vrnila domov. In nimam nikogar v Ljubljani, da bi mi hodil mačke hranit v tistem času. Seveda, ko je bil kdo od njih na zdravilih, je šel z nama, čeprav imajo moji domači v hiši več živali in je moral bit maček potem zaprt ves čas v eno, nepoznano sobo in se je skrival in bil ves v šoku, čeprav je sicer zelo pogumen, oz. sta bila dva mačka zaprta v eno malo sobo v kleti, isto oba prestrašena, ker je mama od fanta alergična in ne morejo bit mačke tam, kjer ona biva. Mislim res bizarna obtoževanja, posebej glede na to, da imam trenutno pet mačk doma, eno kronično bolno, eno po hudi bolezni (speljala zdravljenje in vse potrebo sama, brez pomoči kakih društev ali česarkoli), eno zelo plaho muco, ki se ne pusti jemat v naročje in dva s ceste, ki ju ni nihče hotel in je tudi Helena svetovala, da naj ju pač vržem na cesto, če ju jaz težko oskrbujem, čeprav bi tam vsekakor umrla, ker sem pojasnila, da so umrle tam številne muce že. In ja - potem sem jaz neodgovorna lastnica, ker so bile muce tu in tam, letos sploh še nikoli, same enkrat čez noč ... super. Mi ju boste odvzeli? Pošiljali domov preverjat, če so žive? Mislim kaj je to ...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr okt 15, 2014 3:27 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Obnašaš se, kot bi ti kdo od forumašev te vse mačke vsilil. Sama si se odločila, da jih imaš. Potem se pa znajdi kakor veš in znaš in jim omogoči vse, kar sodi v dobro oskrbo. Če pa tega ne moreš, potem sori, ampak mačke niso zate. Najdi si kak drug konjiček.

Tega da v Ljubljani ni prav nobenega, ki bi mačke prišel pogledat med odsotnostjo, ti pa ne verjamem, pa da se zdaj ne vem kolk na tla mečeš in histeriziraš.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor Sr okt 15, 2014 3:46 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Trixi je napisal/-a:Pravilnik o zaščiti hišnih živali
37. člen

(bivalni prostor)

(1) Mačka mora imeti zagotovljen bivalni prostor, ki ji zagotavlja zaščito pred padavinami, vetrom, mrazom in sončno pripeko in pred napadi drugih živali.

(2) Mačka, ki stalno biva v zaprtem prostoru, mora imeti na voljo primerno velik in zračen prostor z naravno svetlobo ter ustrezna pomagala, kot so plezala, igrače in podobno.

(3) Če živi mačka samo v zaprtih prostorih brez možnosti občasnega izhoda, mora skrbnik zagotoviti, da mačka ni sama in brez nege več kot 24 ur.


renata je napisal/-a:In potem na forumu, ki naj bi obstajal za živali in zaradi živali in njihove dobrobiti, javno zagovarjate oskrbo, slabšo od zakonsko predpisanih minimalnih standardov oskrbe?!


Tukaj je povedano vse, kar je za povedat na to temo.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Muce iščejo dom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.