V središču

Blazno ne-resno o kampiranju


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po apr 06, 2015 5:22 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

In kupi dve ali tri mere preveliko. Če kupiš spalno vrečo točno na mero, tako da se ti prilega telesu, se ne moreš niti popraskat noter.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Po apr 06, 2015 9:28 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

A spalke so tud različnih velikosti? jaz sem mislila, da so ajd otroške, pa potem za moške/ženske (se pravi mal manjša pa mal večja). Vedela sem edino, da so za različne temperature. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Po apr 06, 2015 9:33 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

So tudi različne oblike, ene so "ravne", druge pa se prilegajo obliki človeka.

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor Po apr 06, 2015 10:15 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

biarritz je napisal/-a: takle spalni komplet: http://www.decathlon.it/saccoletto-slee ... #avantages

Tole imava tudi midva, tisto varianto, ko se vzglavje dvigne, da lahko knjigo celo noč udobno berem :rolleyes: in je zakon, res udobna! Lani sva pa pogruntala, da je še bolj udobna, če maš navadne vzglavnike s sabo, ne teh napihljivih :D
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Po apr 27, 2015 9:24 am

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Ogromno zanimivih info delite, hvala! :yahoo:

Za šotor sva se odločila... Sej veste, ko dvojček in tehtnica sprejemata odločitve, je pestro. In predvsem traja...
Dve vprašanji se nama sedaj pojavljata: kako je s štromom? Pa temi podaljši, pa adapterji...? Kako je to v kempih?

Kaj pa te podloge za pod šotore? More bit to ravno po merah veliko, je lahko več, je lahko manj? :girlblush: :blush:
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Po apr 27, 2015 10:23 am

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

ravno vceraj sem gledala soap- kemperje in zraven umirala od smeha, ko se je zenska zmrdovala nad sosedovim smrcanjem in deljenjem tusa in poslusanjem prdcov na wc-ju, nad komarci v sotoru, nad zmuckano majcko, ko jo je blo treba zjutraj oblect, je blo kot da bi sebe brala :D
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Po apr 27, 2015 10:53 am

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Midva ne kampirava veliko - samo po par dni skupaj za kakšne daljše veslaške podvige
Obvezno kemp bogu za hrbtom

Kar se tiče napihljivih postelj imam slabe izkušnje
Ko en v posteljo leze, drugega v luft meče in če gre en lulat ponoč, bo šel ziher tudi drugi ;)
Poleg tega sva se prevečkrat zbudila sredi noči s kuglami pod hrbti, spuščeno posteljo in se pol naslednji dan iz težke vukojebine vozila okoli k kretena, da sva nabavila novo :dash:
Tko da - če že postelja za napihnit, pol je treba nabavit gumijasto, ne PVC, ker PVCja ne moreš flikat

Ko sem po treh prepičenih PVC posteljah dokončno obupala, je imel JYSK eno akcijo samonapihljivih blazin
Ena 10 cm samonapihljivka je bila samo cca 30 evrov
Oba sva super zadovoljna s temi blazinami
To je res taprava zadeva, samo spravljeno je treba imet tako, da mački ne pridejo do nje s kakšnimi idejami o brušenju krempljev :cat: :nyam:

Nabavila sem tudi dve identični spalki
In sicer taki, da se popolnoma odfršlusata
Če je mraz, jih enostavno zafršlusaš skupaj, tako da dobiš dvojno spalko in dedca ponucaš za termofor 8)

Tudi za tiste, k smo tečni k :devil: in rabimo ogromno zasebnosti, je kampiranje lahko užitek, če se izogneš sezoni (še posebej pa Italijanom, ki jim je spoštovanje tuje zasebnosti čist marsovska varianta) oz izbereš camp v kaki težki vukojebini

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor Po apr 27, 2015 9:01 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

V večini hrvaških kampov menda rabiš evro priključek, čeprav v nekaterih lahko priključiš tudi navadnega. Elektro omarice so pa ful različno oddaljene, od 2 metrov pa menda tudi do 50 :O
Pod šotor pa raje ne dajaj navadne polivinil folije oz. teh modrih/zelenih zadev, ki jih dobiš za 10€, ker če bo dež, bo voda ostala ujeta med šotor in to podlago (nažalost govorim iz izkušenj :negative: ). Tiste original podloge za pod šotor so pa drage, ampak voda pa verjetno odteče brez problema... po mojih izkušnjah najboljše nič imeti pod šotorom in samo malo pometeš dno, ko zlagaš šotor :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To apr 28, 2015 11:06 am

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Mi pod šotor (spalni del-tam kjer je že podloga) ne damo nič. Če se le da, šotor postavimo tako da je malo naklona, pa seveda prej zmečeš velike kamne stran. V predprostor kjer naš šotor nima dna pa damo neko vojaško zeleno plahto.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Po maj 11, 2015 5:06 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Spalne vreče v majhnih vrečah-na začetku sem jih po uporabi še poskušala zvijati in dati lepo v vrečko, pa ni imelo haska. Enostavno primeš vrečo in zbašeš notri.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To maj 12, 2015 9:30 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

spalne vreče se nič ne zvija in zlaga, ampak se samo tlači v original vrečko - vedno gre noter in ker jo vsakič drugače zgužvaš noter, ne poškoduješ polnila - mi je pred časom razložil prodajalec v trgovini, ko sem kupovala tisto majčkeno, ki je bila dovolj majhna, da sem lahko vse spakirala v ročno prtljago v letalu, in si res nisem predstavljala, kako jo bom še kdaj spravila noter ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor So jun 06, 2015 10:11 am

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Po jun 22, 2015 1:44 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Kako se bere cenike za kampiranje?
Nekaj je cena na parcelo, nekaj je cena na osebo? Adijo pamet če razumem...
Primer:
http://www.istracamping.com/sl/kampi/pi ... al-camping

V obdobju od 13/06-10/07 je na neko parcelo ta cena: 15,70€, v tem obdobju je cena na osebo taka: 6,50€

Kako zdej? :girlcry:
Trotlzihr navodila, ker očitno nekdo na moji lajtngi stoji. :truce:
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jun 22, 2015 1:49 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Seštevaš: cena parcele + število oseb x cena na osebo + elektrika(če ni všteta v ceno parcele) + živali, če jih imaš s sabo + turistična taksa x število oseb.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Po jun 22, 2015 2:36 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

helena je napisal/-a:Seštevaš: cena parcele + število oseb x cena na osebo + elektrika(če ni všteta v ceno parcele) + živali, če jih imaš s sabo + turistična taksa x število oseb.

O. :O

Tole ti je pa zelo dobro uspelo.
Hvala, sedaj je jasno! :cat:
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jun 22, 2015 2:40 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

ja, kampiranje ni lih poceni reč v glavni sezoni. Mi vedno spremljamo akcije na internetu, v kampu kamor hodimo poleti za dalj časa, se sklicujemo na te ponudbe in je bistveno ceneje. Lani smo zaradi moževe bolezni bili 2,5 meseca in je bilo le za pol cene letnega pavšala na eni od najboljših parcel.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jun 22, 2015 2:43 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

http://www.camping-novigrad.com/si/pose ... od-sotorom

če greš kar tako in ti vse seštejejo, pride enaka reč okoli 40 eur (namesto 26 ali 23). Razen konec julija do srede avgusta, ko ni akcij, ker navalijo italijani.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Če jun 25, 2015 1:23 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

bridge je napisal/-a:
helena je napisal/-a:Seštevaš: cena parcele + število oseb x cena na osebo + elektrika(če ni všteta v ceno parcele) + živali, če jih imaš s sabo + turistična taksa x število oseb.

O. :O

Tole ti je pa zelo dobro uspelo.
Hvala, sedaj je jasno! :cat:

Tole je bilo predvsem za to, ker ti je tako enostavno & hitro uspelo razložiti nekaj, s čimer sem si razbijala glavo že kar nekaj časa. :D

helena je napisal/-a:http://www.camping-novigrad.com/si/posebna_ponudba/poletje-pod-sotorom

če greš kar tako in ti vse seštejejo, pride enaka reč okoli 40 eur (namesto 26 ali 23). Razen konec julija do srede avgusta, ko ni akcij, ker navalijo italijani.

Te akcije so pa precej "naključne" verjetno - ali je kak vzorec, da se ponavljajo na določeno obdobje?
... ko si rečeš: ''vem in smem''.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To jul 21, 2015 7:39 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jul 22, 2015 12:37 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

rozika je napisal/-a:Hahahaha http://www.fieldcandy.com/

Tole je pa bolj za v "Meeelaaaaa" kategorijo!! :lol:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.