V središču

Macke pri gaju KR


Moderatorji: andreja, helena

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To jul 12, 2011 9:27 am

Macke pri gaju KR

Ojla, spet jaz, se oglasam preko telefona, pa ne najdem ksne svoje stare teme in odpiram novo. Spet se sprasujem kako ugotovit kam pass macka? Sem srecala eno na videz mlado, prijazno, suho belo tigrasto muco, ki je imela namesto trebuha prazen zakelj, se pravi mozno da so mladici kje. Tezka pa je da jo bom se kdaj srecala ker se casovno ne moram isto pojavlat tam vsak dan. V isti ulci zivi mlad neK mackon, za katerega vem kam pase a ne Poznam tocne lastnice. V isti ulici sva lani avgusta z mojim pobrala 2- mesecnega mladica.

Kaj naredit? Tole je ocitno problematicna ulica, same bajte, promet, center mesta. Hvala! (macko sem pa slikala)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To jul 12, 2011 9:41 am

Re: Macke pri gaju KR

Načeloma in v teoriji, če mačke nimajo lastnika, TNR. Torej o najdbi obvestiš zavetišče, ki naj bi jo prišlo odlovit, jo sterilizira in vrne nazaj.
Za mačkona, če veš kam paše, lahko povprašaš tam, mogoče pa kdo ve točno kdo je lastnica.
Kaj več pa jaz ne znam povedat, pa ker je tole KR, po moje ne bo težko niti nasveta iz prakse dobit. ;)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To jul 12, 2011 9:46 am

Re: Macke pri gaju KR

Okej mogoče je tole butasto (stating the obvious) ampak a si že stopila v kontakt z društvom Žverca?
http://www.zverca.si/
Mislim da Kranj spada pod "njihov" teritorij...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To jul 12, 2011 9:53 am

Re: Macke pri gaju KR

:mocking: Kranj spada pod DZZZ Kranj :mocking:

Zverce so Škofja Loka ;)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To jul 12, 2011 9:59 am

Re: Macke pri gaju KR

nazadnje ko sem bila jaz na neki predstavitvi, se spomnim da je pisalo Škofja Loka - Kranj. Mislim da imajo povsod navedeno, da se ukvarjajo s Šk.Loko in sosednjimi občinami... lahko pa tudi da se motim.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To jul 12, 2011 10:50 am

Re: Macke pri gaju KR

Za tistga samcka sem ze debatirala z oazo, Sam kaj ko so ene 3-4 razlicna gospodinjstva v hisi in je nemogoce pogruntat kateri je tisti. To bom probala vse priimke dobit pa magari vsem poslat pisma. Zdaj me bolj skrbi, da niso kaksni mladici kje, Sam kaj ko je tolk his, da nimam pojma kako najdt to samicko. Povedal pa itak ne Bo noben nic. V ten zakleti ulci sem enkrat tudi pri plocniku vidla tudi nic kaj lep prizor - mrtva macka, nekam napihnena je zgledala, zihr zastrupljena :(

Problem z nasim zavetiscem je pa to, da dela odlove samo 2x letno, tako da kaj velik nimam za prcakvat. Poskodovana pa ni, v bistvu zgleda ok, sploh ce bi ji eno kilco prilepil zraven.

Za kranj zverca mislim da nic ne dela. Vcasih je bilo tako, zdaj se pa za nase lokalne macke drage soforumasice trudijo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To jul 12, 2011 11:33 am

Re: Macke pri gaju KR

Mačja mama je napisal/-a:nazadnje ko sem bila jaz na neki predstavitvi, se spomnim da je pisalo Škofja Loka - Kranj. Mislim da imajo povsod navedeno, da se ukvarjajo s Šk.Loko in sosednjimi občinami... lahko pa tudi da se motim.

Odkar obstaja DZZŽKR, je DZZŽKR "prevzelo" Kranj, prej je pa res Žverca pokrivala tudi te konce :)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To jul 12, 2011 11:34 am

Re: Macke pri gaju KR

aja, all, seveda verjamem, da si, ampak vseeno: ušesa si pogledala? konice niso porezane?
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To jul 12, 2011 11:46 am

Re: Macke pri gaju KR

I stand corrected :girlblush:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To jul 12, 2011 3:29 pm

Re: Macke pri gaju KR

Ja, ni imela prirezanega ušesa.

Taka pikica, pred mano je hodila, potem se je pa ustavila, šla za steber, nato pa šla za mano in se vrgla na tla ter se valjat začela. :(

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To jul 12, 2011 3:34 pm

Re: Macke pri gaju KR

Slika

Čeprav v ležečem položaju nič suha ne deluje, ker se razleze, pa mi je bila taka ko je hodila, ker je trebuh visel.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To jul 12, 2011 3:55 pm

Re: Macke pri gaju KR

all pa mačja mama, najprej vaju bom dala čez kolen` pa po riti našeškala ornk. Še nikoli slišali za DZZŽ Kranj? Soforumašice, jap - pa DZZŽjevke Kranj. Prec na našo spletko prebrat kratko predstavitev!
:)


all, tudi moji eni mački so suhi ko gliste in imajo viseče trebuhe, pa so vsi poštimani, nikoli breji, nikoli goneči....tko da to ni nujno, da je kriterij.

Ker je tale maconka očitno prijazna, bi rekla, da gre za lastniško mačko. Poglej seske, če so povečani, napeti mogoče in/ali mokri okoli. Če niso in so samo vidni - potem gre za "normalno" mačko (ali mačka), kolkor se spoznam na mačje joške.

Spremljaj jo, kam hodi jest.
Pa natrosi naše letake (tiste s kaznimi za nepoštimanje in ostale kozlarije) v vse okoliške hiše v kaslce.

Če boš ugotovila, da je pa vendarle prostoživečka, potem pa brez milosti v akcijo: pristojno zavetišče, občina, pristojno zavetišče, občina, občina, občina, občina,....mogoče se jim pa vendarle, pod pritiskom množice (tebe, mene, sosedove Jožice, Francke z Golnika, Jožeta z Drulovke, Gregorja z Britofa, Micke s Predoselj...sej veš, ka mislim, aneda), premakne, da je 1 strošek fuuuul boljši od 6 stroškov, pa četudi ni ravno točno spomladi ali točno jeseni, v času akcije.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To jul 12, 2011 4:13 pm

Re: Macke pri gaju KR

No, jaz sem pod soforumašice mislila vas DZZŽKRjevke, mene nč čez kolen. :P

Ma nisem je hotla božat pa tipat, ker bi šla ziher za mano, mogla sem it pa v mesto, kamor nočem da gre ona. Bom pozorna, če jo bom sploh še kaj vidla.Če jo vidim, bom preverila seske, pa njeno splošno stanje. Mi je pa ravno v glavo padlo, da ima tista hiša na koncu gaja - pri cesti - nekaj mačk. Vedno vidim eno črno rejeno, ko sedi tam zunaj, zadnjič sem pa na drugi strani dol na travi za ograjo vidla eno tigro, če ni bila celo zelo podobna tej od danes. :scratch: Če pa se izkaže, da je prostoživeča (sam saj pravim, zvedt to je nemogoče), bom itak kar takoj klicala na MO, pa potem šele v Perun.

Letake bi pa nesla, sam jih rabim ene 30? :O ČB lahko sprintam brez problema, mate na strani to? Rabim nekaj takega z info., kaznimi in kakšno št. na koga se obrnit, če jim kaj ni jasno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To jul 12, 2011 4:42 pm

Re: Macke pri gaju KR

all, jutri ali v četrtek po 16h na sedež (ali do 15h nekam drugam, če ti to bolj ustreza, soproči, pa ti pošljem naslov na ZS) se lahko oglasiš po tahude letake, ti dam naprintane, brez problema in z velikim veseljem! :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To jul 12, 2011 9:59 pm

Re: Macke pri gaju KR

Ej pa kakšna huda fora je to 2x na leto? A to si nekdo tko malo na približno zmisli, pa pol kr tko je?

A to se pa ne da zmenit, da ve pri tnr za občino kr sodelujete?
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To jul 12, 2011 10:31 pm

Re: Macke pri gaju KR

ZS poslan. :good:

Jah ne vem zakaj je tak dogovor, tako je, razen če je maček bolan, poškodvan, itd. :fool: Se mi zdi, da je tako najlažje za zavetišče, itak :rolleyes: , ki pomoje sploh nima prostora za kakšno mačko namestit, kje šele da bi on hodil okoli po mačke, sploh če je čas kosila ali pa če je nedelja ali pa ...

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 470

Pridružen: Po sep 13, 2010 8:15 pm

Odgovor Sr avg 24, 2011 7:39 pm

Re: Macke pri gaju KR

Šele zdaj sem videla tole temo. Tam je ogromno mačk, ki so vse, razen ene, ki je nikakor nisem mogla ujeti spomladi poštimane. Ker približno vem katere muce so tam lahko rečem, da te muce še nisem videla. Bom sporočila gospe, ki se tam občasno sprehaja in je naša hraniteljica (na neki drugi lokaciji) naj malo pogleda in povpraša čigava je muca. Okoli 1.9.2011 se bo zopet začelo nekajdnevno lovljenje (seveda ne DZZŽ, temveč zavetišče Pirc) in sterilizacije preko občine, zato bi bilo dobro, če bi vsak, ki ve za prostoživečko v Kranju poklical na občino in prijavil lokacijo.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 13

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:04 am

Odgovor Če avg 25, 2011 9:33 am

Re: Macke pri gaju KR

Mimo Gaja grem velikokrat in te muce še nisem videla. Je pa tam ogromno lastniških mačk, ki živijo v hišah nasproti gaja, šole in ob kanjonu; ter seveda prostoživečih, ki niso od nikogar.
Namaste.

Renata

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne avg 28, 2011 11:06 pm

Re: Macke pri gaju KR

A so te lastniške poštimane označene kaj? Ker sicer ne vem kako jih ločit.

Okoli bivše knjižnice sem opazila, da se potika ena črna mačka. Odrasla, zgleda ok od daleč. Čeprav mislim, da ima hiša zraven tudi črno mačko.

Vrni se na Prostoživeče mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.