V središču

Iščemo prostovoljce za delo pri izobraževalnem programu MH


Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jan 11, 2015 6:50 pm

Iščemo prostovoljce za delo pri izobraževalnem programu MH

Iščemo prostovoljce za delo pri izobraževalnem programu Mačje hiše

Otroci in mucki, je sploh še lahko kaj lepšega?
V Mačji hiši verjamemo, da je prava pot za zmanjšanje problematike brezdomnih živali v prihodnosti tista, ki vključuje delo z otroki. Zato razvijamo izobraževalni program, s katerim bomo najmlajše na privlačen in igriv način seznanili z osnovami odgovornega skrbništva živali, predvsem muc. Z našim programom želimo zmanjšati število zlorabljenih in zapuščenih živali v prihodnosti ter hkrati z učenjem pravilnega odnosa, spodbujanjem sočutja in spoštovanja živali obogatiti tudi življenja otrok. Zato iščemo prostovoljce, ki si želijo pri svojem delu združiti ljubezen do mačk in veselje do dela z otroki.

Če imate osnovno znanje s področja živalovarstva in pedagogike in uživate v prenašanju znanja najmlajšim, nam pišite na info@macjahisa.si. Zaželeno je, da že imate izkušnje pri delu z otroki, da ste pri delu samostojni in iznajdljivi, da želite s svojimi idejami soustvarjati in razvijati izobraževalni program in vas zanima dolgoročno sodelovanje.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Po jan 12, 2015 5:53 pm

Re: Iščemo prostovoljce za delo pri izobraževalnem programu

Najprej: :yahoo:


Lahko morda že tukaj razvijemo kakšno diskusijo o pogojih in pričakovanjih (iz obeh smeri)? :)

Nekaj vprašanj imam, ki bi jih sicer zapisala v mailu (ker sem s celo dušo zainteresirana). Pa jih bom objavila tu - morda odgovor pomaga še komu.
Je program v pripravi ali je že zapisan? Se bo izvajal kot projekt - v fazah (in delnimi evalvacijami) in v prvi potrebujete ljudi z idejami, kakšne vsebine ponuditi otrokom?
Kakšni so specifični cilji programa - so že določeni ali so "fleksibilni" (odvisni od skupine ljudi in znanja, ki ga bo imela skupina)?

Kakšna je (vsaj divja) ideja izvajanja takega programa? Kako si predstavljate izvajanje (pogostost, kraj, iskanje zainteresiranih šol)?

Kakšne zadolžitve bi imel prostovoljec? Le izvajanje ali tudi načrtovanje in pisanje poročil z analizami?
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po jan 12, 2015 6:53 pm

Re: Iščemo prostovoljce za delo pri izobraževalnem programu

:clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po jan 12, 2015 7:53 pm

Re: Iščemo prostovoljce za delo pri izobraževalnem programu

Bom kar jaz poskusila odgovoriti, pa me bo helena dopolnila, če kaj pozabim.

Program je šele v pripravi. Tistim, ki bodo ključni nosilci in izvajalci programa želimo namreč omogočiti, da aktivno sodelujejo že pri nastajanju in ga prilagodijo svojim idejam, predznanju, izkušnjam. Za začetek želimo pokriti dve, največ tri vsebine, prilagojene otrokom starim 6-8 let. Katere so te vsebine in kaj bi bili cilji teh "učnih ur" sicer vemo, a smo odprti za predloge. Vendar pa bi vsekakor želeli z otroci obdelati nekatere za nas ključne vsebine (osnovno znanje o mucah in njihovih potrebah, kako pravilno skrbimo za muce - vključno s s/k).

Obseg, pogostost izvajanja, nadaljnja širitev programa in še marsikaj bodo odvisni predvsem od tega, koliko ljudi bo pripravljeno sodelovati ter kako resni, zagnani in ustvarjalni bodo. Naša želja je, da bi se našel nekdo, ki bi dolgoročno prevzel vodenje projekta in skrbel tudi za širitev in razvoj.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po jan 12, 2015 9:05 pm

Re: Iščemo prostovoljce za delo pri izobraževalnem programu

Problemček, ki sem ga jaz zaznala na tem področju, je, da je pretežno možno izvajat take programe po šolah in vrtcih dopoldan. Za tiste, ki smo zaposleni (v smislu - hodimo v službo, enoizmensko, pa saj veste, kaj sem hotela povedat ane), je to velika omejitev, saj je treba ali vzet dopust, ali koristit ure (kar pomeni, da jih moraš prinesti noter popoldan oz. za vikende, v prostem času torej, ki pa ga imamo že itak premalo). To je tudi poglaviten razlog, da v DZZŽ Kranj z obstoječimi prostovoljci tozadevno zelo omejeni in tega izvajamo bistveno manj, kot bi bilo kot prvo nujno potrebno in kot drugo, kot si tudi sami želimo :girlsad:

Če boste imeli viška prostovoljcev za tole delo, se torej skrajno priporočamo :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jan 12, 2015 9:18 pm

Re: Iščemo prostovoljce za delo pri izobraževalnem programu

Moje presenečenje ob tem, koliko odziva je na objavo, je zelo veliko. Mislila sem, da bo mogoče kdo, če sploh, zainteresiran svoj prosti čas vlagati v kaj takšnega. Bomo objavili jutri še enkrat, če je kdo od zainteresiranih mogoče prvo objavo zgrešil in potem pričeli komunikacijo s tistimi, ki so/ste se odzvali.
Povedala bi samo to, da začetno delo ne bo na način, da imamo mi že vse napisano in zamišljeno, ker nimamo. Potrebujemo ljudi, ki ga bodo pomagali postavili in vanj vnesli tudi nekaj svojega, ter bo tudi zaradi tega vse skupaj bolje in od srca. Želimo si navdušencev, ki verjamejo, da s svojim delom lahko povzročijo spremembe na bolje za živali. :)
Radi bi drugačne, žive in zanimive učne urice z otroki, ki se jih bodo še dolgo spominjali in upamo, da vsaj nekaj tudi nikoli ne pozabili. In da bomo lahko nadgrajevali njihovo znanje in dojemanje ponovno, ko bodo malo večji.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor To jan 13, 2015 8:02 pm

Re: Iščemo prostovoljce za delo pri izobraževalnem programu

oooo tole pa komi čakam da vidm kva ste si namisnle :clap: :good:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 9

Pridružen: To mar 24, 2015 5:32 pm

Odgovor Sr apr 08, 2015 11:37 pm

Re: Iščemo prostovoljce za delo pri izobraževalnem program

Re: Iščemo prostovoljce za delo pri izobraževanju v šolah

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 9

Pridružen: To mar 24, 2015 5:32 pm

Odgovor Sr apr 08, 2015 11:43 pm

Re: Iščemo prostovoljce za delo pri izobraževalnem programu

Kdaj pa začnemo?

Jaz sem v vrtcu navdušila tamale, sedaj jih bom spremljala naprej... hehe
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če apr 09, 2015 7:25 am

Re: Iščemo prostovoljce za delo pri izobraževalnem programu

jeseni. :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 52

Pridružen: Po sep 20, 2010 12:38 pm

Odgovor Pe jun 19, 2015 4:24 pm

Re: Iščemo prostovoljce za delo pri izobraževalnem programu

Lep pozdrav,

študentje Pedagoške fakultete (razredni pouk) bi bili tudi zaželjeni (z večletnimi izkušnjami pri delu z otroki)? Bi poskusila fanta navdušiti za to :D

Dora

Vrni se na Mačja hiša

Kdo je prisoten

Po forumu brska: hojkaslittleworld in 30 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.